Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

este si un filmulet cu accidentul, se pare ca scuteristul a fortat verdele si a intrat in furgoneta:

 

Asa este. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti cei din Iasi. Intamplator am avut in dupa-amiaza zilei de ieri ceva treaba in Iasi. Si, ca sa scurtez drumul spre destinatie am luat-o pe la gara, apoi spre giratoriul care este mai incolo de piata Alexandru...; cred ca aveti idee despre ce zona vorbesc. Prin fata pe la Mc Donald's am avut un soc: linia de tramvai precum si cateva canale erau ridicate poate "pana la etajul unu al unui bloc". :D Norocul a facut ca am prins rosu la semafor si nu am apucat sa intru cu viteza prea mare in intersectia cu pricina... Adica abia plecasem de la semafor. Si acum ca tot am vorbit de strada aia care este unica chiar si in Romania cred, acum vreo luna am venit de la Vaslui spre Iasi. Si, grabita cum eram, am intrat cu ceva viteza pe podul care intra in oras dinspre Bucium. Ce a urmat stiti foarte bine :o Pana am reusit sa mai incetinesc... ca na, de acu le-am cam luat si mai nasol era daca ma prindea cu piciorul in frana, biata masina cred ca mi-a pus cateva buline negre. Oricum, dupa aceasta iarna, Iasiul, Bacaul, Vasluiul si daca vorbim de Piatra Neamt, varianta pentru tiruri spre Targu Neamt si intrarea dinspre Targu Neamt in Piatra deja depasesc domeniul fantasticului, sa spunem ca arata ca dupa bombardament.

Numai bine si sa speram ca se va gandi cineva intr-o buna zi la toate taxele alea pe care le platim degeaba. Eu una sunt foarte revoltata pe rovineta dupa ultima luna pe potecile de munte ale patriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti cei din Iasi. Intamplator am avut in dupa-amiaza zilei de ieri ceva treaba in Iasi. Si, ca sa scurtez drumul spre destinatie am luat-o pe la gara, apoi spre giratoriul care este mai incolo de piata Alexandru...; cred ca aveti idee despre ce zona vorbesc. Prin fata pe la Mc Donald's am avut un soc: linia de tramvai precum si cateva canale erau ridicate poate "pana la etajul unu al unui bloc". :D Norocul a facut ca am prins rosu la semafor si nu am apucat sa intru cu viteza prea mare in intersectia cu pricina... Adica abia plecasem de la semafor. Si acum ca tot am vorbit de strada aia care este unica chiar si in Romania cred, acum vreo luna am venit de la Vaslui spre Iasi. Si, grabita cum eram, am intrat cu ceva viteza pe podul care intra in oras dinspre Bucium. Ce a urmat stiti foarte bine :o Pana am reusit sa mai incetinesc... ca na, de acu le-am cam luat si mai nasol era daca ma prindea cu piciorul in frana, biata masina cred ca mi-a pus cateva buline negre. Oricum, dupa aceasta iarna, Iasiul, Bacaul, Vasluiul si daca vorbim de Piatra Neamt, varianta pentru tiruri spre Targu Neamt si intrarea dinspre Targu Neamt in Piatra deja depasesc domeniul fantasticului, sa spunem ca arata ca dupa bombardament.

Numai bine si sa speram ca se va gandi cineva intr-o buna zi la toate taxele alea pe care le platim degeaba. Eu una sunt foarte revoltata pe rovineta dupa ultima luna pe potecile de munte ale patriei.

 

Anul trecut druul spre Tg Neamt parca fusese reabilitat. Eu m-am distrat f tare pe drumul ala,totusi pana la ocol si anu trecut era praf...

 

Am zis ca va invidiez pe cei care stati in zona aia,eu vin doar din cand in cand in vizita acasa...Beton peisajul,multe curbe si din ce in ce mai mult asfalt misto,cel putin spre Poiana Teiului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut druul spre Tg Neamt parca fusese reabilitat. Eu m-am distrat f tare pe drumul ala,totusi pana la ocol si anu trecut era praf...

 

Am zis ca va invidiez pe cei care stati in zona aia,eu vin doar din cand in cand in vizita acasa...Beton peisajul,multe curbe si din ce in ce mai mult asfalt misto,cel putin spre Poiana Teiului...

 

Promit sa fac o poza la drum. Cred ca in maxim 2-3 saptamani am din nou zona aia in program la servici. :o

S-au gandit sa mai faca ei ceva lucrari daca tot li s-a dat autorizatie si dupa ce au astupat au uitat ca nu este asfalt, s-au facut transee, pe unde la mine golfuletul cam face greva ca e destul de jos, nu ai pe unde trece nici pe un sens nici pe altul si mai mult pe unde mai e asfalt daca ai intrat in groapa ai rupt masina... Dupa ce iesi spre Tg. Neamt treaba devine mai domestica.

Ieri am plecat din Piatra apre Iasi. Drumul spre Roman are cateva bucati la un moment dat de te doare capul.

Asta e tare: acum vreo luna am facut dreapta undeva in Piatra pentru ca indica ca ar trebui sa ies pe varianta. Intre timp in fata apare un "santulet". Ma uit si presimt ceva negru si suspect. Oricum era plin cu apa. Ma uit la frumosul santulet, si mi se pare mie ca pe sensul meu de mers nu se poate trece. Asa ca iau masuri si semnalizez ca ma bag pe contrasens. Din spate vine un nene cu un taxi foarte fioros. Vede ca stau si incepe sa dea claxoane. Intre timp vazand ca vin masini multe de pe contrasens ii fac la unul un flash si omul ma lasa binevoitor sa trec si eu. Ii multumesc, trec usor de tot, apoi imi fac cruce ca nu m-am scufundat acolo, in balta. Si apoi privesc in oglinda. Nea taximetristu' trece pe sensul lui de mers, nervos ca a stat dupa mine. Si ca sa vezi: deodata se aude buf si vad ca din spoilerul sau sare o bucata. Masina ramane in groapa, ala iese, cred ca a injurat binisor si cam atat. Concluzia: cand unul din fata ta franeaza si i se pare ceva suspect la o groapa, opreste dupa el si asigura-te ca la "Stop" ca nu se stie niciodata ce surpriza te paste. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IS 14 ZCK, IS14 ZCA, 14 ZBU, 14ZBW, 14ZCI, 14ZCJ, 14 ZBZ, 14 ZBS, 14ZCN, 14 ZCH, 14 ZBV, 14 ZCF. Rugam toti conducatorii sa dati mai departe la alti conducatori.Sunt radarele amplasate pe noile loganuri mcv ale politiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IS 14 ZCK, IS14 ZCA, 14 ZBU, 14ZBW, 14ZCI, 14ZCJ, 14 ZBZ, 14 ZBS, 14ZCN, 14 ZCH, 14 ZBV, 14 ZCF. Rugam toti conducatorii sa dati mai departe la alti conducatori.Sunt radarele amplasate pe noile loganuri mcv ale politiei

 

asa, si . . . doar atat ?! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IS 14 ZCK, IS14 ZCA, 14 ZBU, 14ZBW, 14ZCI, 14ZCJ, 14 ZBZ, 14 ZBS, 14ZCN, 14 ZCH, 14 ZBV, 14 ZCF. Rugam toti conducatorii sa dati mai departe la alti conducatori.Sunt radarele amplasate pe noile loganuri mcv ale politiei

 

Am primit 4 mass-message cu textul asta. Spune-mi cum procedezi cand depistezi o masina a politiei cu unul din nr de mai sus ? Cum te poate scapa de radar faptul ca tu stii numerele de la masini ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit 4 mass-message cu textul asta. Spune-mi cum procedezi cand depistezi o masina a politiei cu unul din nr de mai sus ? Cum te poate scapa de radar faptul ca tu stii numerele de la masini ?

iti plangi de mila si asta te face sa te simti mai putin stresat auuauu auuuuuu.....palalilala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...