Sari la conținut

accident mortal bistrita nasaud


pHa_King
 Share

Postări Recomandate

uite acum o jumatate de ora:

 

Accident grav la Livezile

de Ciprian SOIM Bistriteanul.ro

29/03/2009 11:40:39

 

Doi tineri aflati pe o motocicleta au fost implicati in aceasta dimineata intr-un grav accident rutier petrecut in localitatea Livezile. Cei doi au fost transportati in stare grava la Spitalul Judetean. Fata se afla in coma.

 

Serviciul de Ambulanta a fost solicitat in urma cu cateva minute sa intervina la un grav accident rutier petrecut la intrare in localitatea Livezile. Aici, doi tineri, baiat si fata, care se aflau pe o motocicleta au intrat intr-o dubita. Ambii tineri au fost grav raniti, fiind preluati de echipaje ale Ambulantei si transportati de urgenta la spital.

 

UPDATE 12.08

 

Doi tineri, care se aflau pe o motocicleta si se indreptau dinspre Bistrita spre localitatea Livezile au intrat in plin intr-un microbuz Volkswagen. Microbuzul era parcat pe partea dreapta a drumului, cu fata in partea opusa fata de sensul de mers. Soferul masinii, a declarat ca s-a asigurat inainte de a pune microbuzul in miscare, insa nu a vazut niciun vehicul.

 

Comisarul sef, Ionel Pop, a declarat ca "din primele cercetari a rezultat ca microbuzul Volkswagen nu s-a asigurat la punerea in miscare de pe loc si a intrat in coliziune cu o motocicleta care circula regulementar pe relatia Bistrita - Livezile. Din accident a rezultat doua victime, respectiv conducatorul motocicletei si pasagerul acesteia care fost transportati la Spitalul Judetean. Deocamdata nu putem face o apreciere la viteza motocicletei. Dupa urmele de franare se va stabili si viteza aproximativa cu care circula motocicleta."

 

Barbatul are 31 de ani iar fata 25 ani. Amandoi sufera de traumatism cranio-cerebral si numeroase leziuni interne. Cei doi sunt casatoriti. Fata se afla in coma.

 

---------------------

 

Sigur o iesit boul cu folxvaginul cu tupeu, ca doar o fi fost sa-si vanda duba in piata auto, si ca de obicei, astia is tzarani de rasa pura...

 

Insanatosire grabnica celor doi...

post-4187-1238320129_thumb.jpg

post-4187-1238320137_thumb.jpg

post-4187-1238320148_thumb.jpg

post-4187-1238320165_thumb.jpg

post-4187-1238320175_thumb.jpg

post-4187-1238320184_thumb.jpg

post-4187-1238320193_thumb.jpg

post-4187-1238320205_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...mi se pare mie sau moto a trecut pe sub masina?!!!

 

Are o pozitie ciudata motoru` sub masina aia.Uitate de pe ce parte a carosabilului e facuta poza ca sa stabilesti sensul de mers.daca trecea pe sub masian cum de nu i-a sarit oglinda ?

 

 

Oricum sa dea D-zeu sa asi revina colegii nostri. :scratch:

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut la stirile prima tv

o tanara pasagera 25 ani, sotia soferului motocicletei a decedat dupa ce a ajuns sub rotile unui microbuz care le-a intors in fata fara sa se asigure!

soferul motocicletei a fost aruncat peste masina.

motocicleta era o honda cbr 600.

 

sincere coondoeante

 

nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul motociclistului.......

 

Dumnezeu s-o odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu, din pacate incep incet-incet tragediile pe 2009, avand ca protagonisti pe aceiasi soferi orbi cu acelasi vechi pretext " nu l-am vazut". Asa zicea si asta, ca s-a uitat in stanga si nimic, o masina dar si aia departe.

Dumnezeu sa o odihneasca si multa sanatate baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da! am vazut si eu ..la stirile prima TV , din pacate ..asta e adevarul ,asta e realitatea ,dura, nici nu vreau sa stiu la ce se gandeste barbatul , avand in vedere ca i-a murit persoana cu care si-a pentrecut restul vietii, din pacate , idiotul ala care conducea duba, a avut acelasi pretext , nu i-am vazut.

citez:

"am vazut o masina departeee da, departee si am dat sa trag stanga si .. " continuii eu : ...atunc s-a intamplat nenorocirea ...

pacat ..

p.s. motocicleta era un rosie , o honda cbr 600 f4i sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfarsit tragic pentru tanara implicata in accidentul de la Livezile

 

de Ciprian SOIM Bistriteanul.ro

29/03/2009 17:54:35

Doi tineri care se aflau pe o motocicleta au intrat azi dimineata intr-un microbuz. Cu toate eforturile medicilor, tanara de 25 de ani implicata in accident a murit, iar sotul acesteia se afla internat in stare foarte grava in sectia de Terapie Intensiva a Spitalului Judetean.

 

Durere mare pentru familia fetei implicata in accidentul de azi dimineata.

 

Doi tineri, sot si sotie, se aflau pe motocicleta si se indreptau dinspre Bistrita spre localitatea Livezile. La un moment dat, la cateva sute de metri de linia ferata de la Livezile le-a aparut in fata un microbuz Volkswagen, care se pare ca a intrat pe sosea fara sa se asigure.

 

Tanarul motociclist a incercat sa evite impactul insa fara prea multe sanse. Motocicleta a intrat cu rotile sub autoturism, iar in urma impactului, barbatul a fost proiectat peste masina. Cu toate acestea, in starea cea mai grava a fost gasita fata. La sosirea ambulantelor, tanara era deja in coma.

 

Cei doi au fost transportati de urgenta la spital insa cu toate eforturile medicilor, in cursul dupa amiezii fata a murit. Medicul de garda de la Chirurgie, Gheorghe Suciu, a declarat ca “din cauza leziunilor foarte grave, fata implicata in accidentul de Livezile a decedat.” Sotul tinerei se afla internat la Terapie Intensiva, starea acestuia fiind critica.

post-4187-1238341674_thumb.jpg

post-4187-1238341688_thumb.jpg

post-4187-1238341721_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s-o odihneasca si macar sa se faca bine motociclistul. Pacat.

 

 

 

 

parca vad cum il scot politaii, presa, martorii inventati, masuratorile savante, instanta si oamenii de fuckin' bine ...

 

... traim in tara tampitilor si a boilor 'tai soarele de animale fara creier, si pana nu si-o ia unul rau de tot si sa fie dat la nesfarsit ca exemplu, din pacate tot o sa fie de-astea, prinsi si bagati in groapa cu nefericitii care o patesc din cauza lor ... adica sa raspunsa dreq pt. ce "fac"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat pe forum de mult iar de scris nici atat. Din pacate azi am simtit cum mi se inmoaie picioarele cand am aflat de moartea unui om de 25 de ani! SI asta cand tot azi am iesit prima data in anul asta cu motoru`! Sunt convins ca sunt multi bikeri care, ca si mine, nu pot sa isi ia gandul de la asta! Sa fie mai atenti soferii? Sa mergem noi mai incet? Sa ... ! Oricine poate da sfaturi sau trage concluzii! Degeaba! R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca vad cum il scot politaii, presa, martorii inventati, masuratorile savante, instanta si oamenii de fuckin' bine ...

 

Cel putin cu masuratorile n-o sa fie probleme. Eu impreuna cu Politia am masurat tot. Cat despre oamenii de "fuckin' bine", spre marea noastra surprindere, erau putini cei care spuneau ca veneau cu 500 km/h.

Era o urma de franare de 33,8 m, dupa care Atti a culcat motorul. Nesansa a fost ca motorul sa se rasuceasca si sa loveasca masina cu partea din spate. Se pare ca Veronica a fost prinsa intre motor si masina. Atti o sa se faca bine. Momentan e in stare de soc.

 

In 25 aprilie, in cadrul marsului MOTOCICLISII EXISTA IN TRAFIC , in semn de respect pentru Veronica, vom pune cate o poza cu ea pe parbrizele motoarelor.

 

Odihneste-te in pace! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sincer ce ar mai fi de zis............................. oricum un lucru e cert bou sta juma de an pe dreapta si iese sa ne vaneze din nou..................sincere condoleante................ff trist..................ar trebui facute mai multe iesiri gen "motociclisti exista in trafic " poate le deschidem si la ciobanii astia ochii !!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost mai-nainte la spital, Atti doarme, inca nu stie vestea tragica... in schimb m-am intalnit cu apartinatorii Veronicai... nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec ei... sper sa aflam cat de repede de locul si data inmormantarii... maine sa luam neaparat coroane! ar trebui sa ne intalnim toti, sa ne povestim... Voi trece si maine inainte de masa pe la spital, sa vad ce mai aflu despre starea lui Atti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cunosteam pe Veronica prin intermediul lui Oti care e coleg de facultate cu mine.O persoana tare cum se cade Vero,se intelegea bine cu toata lumea, chiar am izbugnit in plans cand am auzit vestea:(

Odihneasca-se in pace! Vero :cheers: :bounce: :D

Sa speram ca Oti isi va reveni cat mai rpd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag seama...ca bistritenii sant ..ciobani pe bune .Ce draq cauta ciobanii la volan..?! Oare ei nu tre sa ingrijeasca de mioare? Cand draq o invatat ciobanu ..codu rutier..daca el nu stie decat sa hauleasca dupa mioare..? Fuck...trec pe acolo..dar sant cu ochii-n 4 .De ce..?!

Statistic vorbind..prea multe accidente acolo !!!!! Ori rutiera de acolo da ,,,permisele la ciobani...pe cash ,,,ori pe urda .Nu e corect...!

Nu tot ciobanul are dreptul sa iasa pe strada .Strada lui e sus pe munte..pe carari.Acolo...poate sa iasa fara sa se asigure in fata ursului .Stie cineva un drum ocolitor din Moldova pana in Ardeal..?

P.S. Sa vezi ce vile au ciobanii de p-acolo..!!!

P.S. BN=CUCU-BAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...