Sari la conținut

Dnepr Adventure?............la Altii


florinmotoare
 Share

Postări Recomandate

se va putea si la noi cand se va muta fabrica de la rusi in romania si o sa avem de unde sa ne luam pise de calitate nu " tunarite" (stiti voi de la cine) iar un motor complect sa fie cateva sute de dolari ,

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se va putea si la noi cand se va muta fabrica de la rusi in romania si o sa avem de unde sa ne luam pise de calitate nu " tunarite" (stiti voi de la cine) iar un motor complect sa fie cateva sute de dolari ,

:ok:

Ai dreptate..

Astia care aduc piese de rusesti au preturi astronamice si calitate proasta :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

ahhhhh :) ce poze v-as fi postat , dak mergea nipru' meu......... moor de ciuda... ca e o zapada asha de interesanta:)) da' las k la anu' poate va incant ochii cu ceva poze , cu nipru' meu , tavalit prin zapada , asha cum trebuie!cu racirea sigur nu-i problema la minus 15... :ok:

 

SUPER POZELE !

BAFTA! :lol:

:ok: :welcome: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne limitam la Dnepr Adventure? Cine are motor sa vina pe zapezi, sa vina, nu?

La cealalta intrebare, daca se poate, pai se poate. E la Deva, 2-5 februarie cred.

Asa ca cine are Dnepr de bagat la zapada, Deva e locul. De ce alt loc si de ce exclusivism?

 

:ok: Cei care doresc sa mearga pe zapada!!! Aveti ocazia!!! :welcome:

 

/index.php?showtopic=32948

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cios M-ul ala e un K750 (sau MB750 24cp) facut de KMZ (l-am recunoscut ca are bascula).

Si nu trebuie sa ai Ural Ranger ca sa faci asa ceva (desi e de preferat).

:ok:

 

 

Si ca sa fiu sincer daca ar fi sa aleg intre un Dnepr 650 si un Ural 650 pe teren greu, as alege Dnepr pentru puterea mai mare (+4cp),cuplu (+4cp), cadru mai solid in spate (se spune ca IMZ-ul cand au vrut sa-l modernizeze, au vrut sa ia cadrul de la Dnepr, dar dintr-o greseala s-au ales cu un altul). Pe sosea isi arata Dnepr slabiciunile legate de fiabilitate si atunci cand in toiul verii naduseste si nu mai vrea parca sa traga, parca ar vrea sa caleze dar ii e jena. Eh nu stiu cum da Uralul nu caleaza.

 

(cuplu +4Nm)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Aleko ai dreptate, este un K750, greseala mea...

 

nu-i musai sa ai un Ranger, dar cu orice mobra te dai tre' sa fie pusa la punct (ca sa nu ajungi in situatia ca tre' s-o iei pe sus din mijlocul padurii- nu de alta dar cu atas cu tot are cam 400 kg.), iar tractiunea pe atas ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne limitam la Dnepr Adventure? Cine are motor sa vina pe zapezi, sa vina, nu?

La cealalta intrebare, daca se poate, pai se poate. E la Deva, 2-5 februarie cred.

Asa ca cine are Dnepr de bagat la zapada, Deva e locul. De ce alt loc si de ce exclusivism?

Trebuie bani la intrare la Deva?

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca trebuie bani fiindca nu e cu program artistic, adica striptiz.

e doar cu program de voie :ok: :lol: :lol: :ok: :welcome: :moto:

shi la o adica, daca ajungi pana acolo face totzi banii! :)

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba io m-as baga da e mult drum pana acolo,de la noi. :welcome: ma pregatisem,pregatisem si bagaju(sac de dormit,cort gros,tarie)da' m-a potolit livake cand mi-a zis ca sunt vreo 400 km pana la "unde a-ntarcat dracu' copii" deci...daca o punem de un gratar in frig mai aproape,ma bag(care bagi un padina,zilele astea?) :ok: e destul de aproape sau mai bine propuneti voi :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, care se baga?

La intrebarea topicului s-a raspuns, se poate si la noi. Ca si eveniment se poate, intrebarea e cine se baga?

 

Sau e un topic unde ne incurajam unii pe altii cu poze de afara si mesaje de genul ia uite ala ce face, am putea si noi, dar nu avem unde. Iete ca este unde, hai sa merem!

 

Cine face lista?

Daca imi imprumuta kerosen aparatul o sa va arat eu ceva aventura

Va promit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Daca imi imprumuta kerosen aparatul o sa va arat eu ceva aventura

Va promit...

 

Aventura a fost acu' o luna Minsk versus VW :ok: rinding ding-u a lasat pe neamt cu buza unflata

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aventura a fost acu' o luna Minsk versus VW :ok:

Taci ca aia o fost aventura la cutit....

Nu joaca prin namol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, eu unul ma gandesc serios daca sa ma duc sau nu. Se mai gandeste si prietenul morpheus (tot Vulcan 800 classic).

Primul lucru ce ma incurca sunt banii, apoi ce zic astia la tembelizor ca o sa fie minus tz grade bine (masa de aer rece din Rusia).

Ma roade tare copita!

 

Florine, tu ai initiat topicul, ok, tu nu vii, ti-ai gasit scuza (la mine nu tine, stii), dar restul? Ne inzapezim au ba. Macar sa fim mai multi (vorba aia "multi, da' prosti" - in ultima categorie ma includ numai eu).

pentru frig exista remedii, si cu atasul am mai mers pe zapada... da' gheata e alta chestie, si la ce viscol bate acu' te sufla de pe drum cu totul... Mai vedem mai aproape de eveniment poate se mai inmoaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu as avea examen a doua zi, as cam veni. Dar oricum ar costa muult.

Nu recomand nimanui sa se duca acolo fara atas, vantul pe care l-am avut ieri darama sigur orice motociclist, doar mi-a daramat mie Niprul de pe cricul central (solid).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, eu unul ma gandesc serios daca sa ma duc sau nu. Se mai gandeste si prietenul morpheus (tot Vulcan 800 classic).

Primul lucru ce ma incurca sunt banii, apoi ce zic astia la tembelizor ca o sa fie minus tz grade bine (masa de aer rece din Rusia).

Ma roade tare copita!

 

Florine, tu ai initiat topicul, ok, tu nu vii, ti-ai gasit scuza (la mine nu tine, stii), dar restul? Ne inzapezim au ba. Macar sa fim mai multi (vorba aia "multi, da' prosti" - in ultima categorie ma includ numai eu).

 

hai ca ma bag si eu in ultima categorie sa nu fii singurul "prost"(asta dc nu te deranjaza si vrei sa fii singur)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

ba, NU CARE CUMVA SA MERGETI FARA ATAS , CA VA NENOROCITI!EU AM IMPRUMUTAT MOTORU' UNUI AMIC(NIPRU NORMAL)SI AM IESIT LA PLIMBARE... TOATE BUNE SI FRUMOASE PANA LA UN PUNCT

:) am fost la un alt amic cu spalatorie auto: cand sa ies am dat o mica forja la motor... si can sa franez la iesire ...upss aveam prea multi km... si urmarea: blocat roata spate dupa care si fatza.... si tot am cazut de l-am tavalit un pic ... si eu la fel... acum MA DOARE MANA DE MOR... DECI ATENTIE NUMAI CU ATAS! :cheers:

:laugh: :moto: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

da..... asha mi-au zis si amicii mei... problema e ca i-am cam " tavalit" si nipru' amicului (care mai vroia si el sa iasa cu gsx-ul..... ala din 2004...) noroc ca era racit si azi dimineata i-a fost si mai rau... ca sigur il vedeam si pe el cu ea pe jos.... (cu toate ca si el e aproape la fel de tantalau ca mi-a dat motoru'.... ).... oricum faptu' e consumat si acum ma cam doare mana... ca s-a umflat ca o paine.... la cot...si casca lazer razuita si combinezonu' la fel.... DA, SUNT BOU... FOARTE BOU....

HAI ciao! :cheers: :cheers: :cheers:

:laugh: :moto: :(

 

:) da' las ca weekendu' urmator "iesim "cu atasu' :cheers:

atunci sa vezi!:cheers::):cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, iar ai beut apa dupa Rita (catelul lui)?

ma lasa gluma,sti bine ca eu nu beau decat "apa tare"fiarta dupa rita si asta in general dupa ce ajung inghetat acasa cu motoru' intreg :laugh:

 

peisaj cu ,copac ranga de beat accidentat de o motocicleta ale carei frane nu tin cand aceasta se afla in aer(zboara) :moto: P.S.:PRIETENII STIU DE CE!

 

peisaj cu ,copac ranga de beat accidentat de o motocicleta ale carei frane nu tin cand aceasta se afla in aer(zboara) :( P.S.:PRIETENII STIU DE CE!

 

peisaj cu ,copac ranga de beat accidentat de o motocicleta ale carei frane nu tin cand aceasta se afla in aer(zboara) :) P.S.:PRIETENII STIU DE CE!

 

peisaj cu ,copac ranga de beat accidentat de o motocicleta ale carei frane nu tin cand aceasta se afla in aer(zboara) :cheers: P.S.:PRIETENII STIU DE CE!

 

peisaj cu ,copac ranga de beat accidentat de o motocicleta ale carei frane nu tin cand aceasta se afla in aer(zboara) :cheers: P.S.:PRIETENII STIU DE CE!

post-6641-1138722110_thumb.jpg

post-6641-1138722120_thumb.jpg

post-6641-1138722124_thumb.jpg

post-6641-1138722136_thumb.jpg

post-6641-1138722144_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...