Sari la conținut

inscriere concurs XM Raid Zilele Buzaului


Postări Recomandate

Va rog, cei care doriti, sau stiti sigur ca veti fi prezenti la start, sa-mi dati un mail pe adresa stefan@xmraid.ro, sau sa dati un reply aici, si sa-mi spuneti numele si eventual daca stiti si pe altii care vin impreuna cu voi sa-mi spuneti cam cati veti fi, si la ce clase veti concura (ex. 2 pers open, 1 extrem...).

nu vreau sa fac nici o reclama sau sa fiu offtopic, dar asa cum am spus vom asigura noi benzina, si vor fi 2 pct de realimentare ptr extrem (da, ne gandim la cei cu 2T :blink: ), unul va fi comun, asta inseamna ca trebuie sa stim cu aproximatie cati vor fi la start sa vedem cum impartim si de cata benzina avem nevoie. cei cu 2T sa isi ia ulei de amestec daca folosesc ceva mai special, noi o sa avem ESSO full synt, probabil. aaa si mult redbull daca nu ati mai fost pe la sala iarna asta :unsure:

toate bune,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 pamant de flori de la Buc la old boys :unsure:

 

Stefane

Sa le dai un recipient gradat in alimentare ca sa stim cum facem amestecul.

Inteleg ca voi faceti deja amestec 2/100 cu Esso full sintetic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei, hei, nu ma intereseaza tipul de moto cu care concurati. (oricum 2T is the best :unsure: , asa, fie vorba intre noi) mai bine imi spuneati daca va dati sau nu la nocturna-trial

gata cu antrenamentul, acum pauza si refacere,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stulewa- open+ nocturna - 4t

makaku- open -2t

 

te bagi la nocturna si nu mergi la extrem? open-ul este pentru cei care nu ies f des la enduro sau nu sunt antrenati suficient fizic si tehnic, ptr cineva care iese des si se da sustinut va fi o plimbare frumoasa dar pentru ceva provocator eu zic sa mearga la extrem. plus ca duminica traseul de extrem este mult mai interesant decat cel de la open care va fi mai usurel.

dar... fiecare se da acolo unde vrea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te bagi la nocturna si nu mergi la extrem? open-ul este pentru cei care nu ies f des la enduro sau nu sunt antrenati suficient fizic si tehnic, ptr cineva care iese des si se da sustinut va fi o plimbare frumoasa dar pentru ceva provocator eu zic sa mearga la extrem. plus ca duminica traseul de extrem este mult mai interesant decat cel de la open care va fi mai usurel.

dar... fiecare se da acolo unde vrea...

lasa-l stefane ca si la romaniacs tot la hobby s-a dat.. :rolleyes: :laugh: ;) ..nu il tine plamanu' probabil..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te bagi la nocturna si nu mergi la extrem? open-ul este pentru cei care nu ies f des la enduro sau nu sunt antrenati suficient fizic si tehnic, ptr cineva care iese des si se da sustinut va fi o plimbare frumoasa dar pentru ceva provocator eu zic sa mearga la extrem. plus ca duminica traseul de extrem este mult mai interesant decat cel de la open care va fi mai usurel.

dar... fiecare se da acolo unde vrea...

 

:rolleyes: Asa-i. Decat codas la oras, mai bine-n sat fruntas. :laugh:

Bineeee Jumba! Sa-i faci arsice la open! ;)

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimati colegi,

 

motivul pentru care ma dau la open este componenta echipei: colegul meu victor sau makaku merge pe mobra de aproape un an de zile, este prima cursa la care partcipam impreuna, a progresatmult dar... trebuie sa vedem cum ne miscam. s-ar putea ca in anumite situatii sa trebuiasca sa merg cu doua motorete asa ca oricat de open ar fi in contextul asta nu cred ca e prea usor.

 

daca imi amintesc eu bine in toamna la open au fost campionii mationali la enduro de la clasele B-C, deci...

conform regulamentului nu exista echipe la clasa extrem si sponsorizarile sunt venite pe echipa nu pe individual, sponsorul vrea sa vada ce face echipa nu cat de bine merg eu personal.

 

e mult mai greu sa mergi in echipa decat individual dar marea majoritate mergeti intr-un stil solitar dupa care luati o pauza scurta si va asteptati pe traseu.

 

@steff: nu te supara frate... e mai inportant sa termini (intreg) decat sa fi scos, cum ziceau batranii, cu floarea-n gura. romaniacsul e o alta poveste fumoasa despre care ar trebui sa vorbeasca doar cei care au participat la aceasta competitie, dar ei tac, de ce oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimati colegi,

 

motivul pentru care ma dau la open este componenta echipei: colegul meu victor sau makaku merge pe mobra de aproape un an de zile, este prima cursa la care partcipam impreuna, a progresatmult dar... trebuie sa vedem cum ne miscam. s-ar putea ca in anumite situatii sa trebuiasca sa merg cu doua motorete asa ca oricat de open ar fi in contextul asta nu cred ca e prea usor.

 

daca imi amintesc eu bine in toamna la open au fost campionii mationali la enduro de la clasele B-C, deci...

conform regulamentului nu exista echipe la clasa extrem si sponsorizarile sunt venite pe echipa nu pe individual, sponsorul vrea sa vada ce face echipa nu cat de bine merg eu personal.

 

e mult mai greu sa mergi in echipa decat individual dar marea majoritate mergeti intr-un stil solitar dupa care luati o pauza scurta si va asteptati pe traseu.

 

@steff: nu te supara frate... e mai inportant sa termini (intreg) decat sa fi scos, cum ziceau batranii, cu floarea-n gura. romaniacsul e o alta poveste fumoasa despre care ar trebui sa vorbeasca doar cei care au participat la aceasta competitie, dar ei tac, de ce oare?

jumbales..a fost doar o gluma..faptul ca ai terminat anul trecut traseul de profi EMD-ul pe namoalele alea inseamna foarte mult ptr mine..stiu ce inseamna sa mergi in echipa si cat de greu este sa gasesti un coechipier pe masura(care pe langa faptul ca trebuie sa se dea aproximativ la fel de bine ca tine ,trebuie sa gasesti si o cale cat mai buna de comunicare si intelegere)..

 

din nefericire faptul ca zapada inca mai persista pe alocuri la sibiu ne-a impins cu marcajele foarte mult inapoi si de aceea trebuie sa spunem pas la cursa asta si sa luam drumul paltinisului ..bafta multa tuturor participantilor si organizatorilor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kilo - relax man ca e loc pentru toata lumea. Stefan nu stiu cat o sa mai apuce sa intre pe net pana vineri. Ieri a bagat la greu cu buldoexcavatoristu sa faca traseul de trial. Azi si maine mai are de alergat.

hai sa ne vedem sanatosi maine la BZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...