Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sarbatori Fericite pt trupa din Arad.

Sa ne vedem sanatosi in noul sezon moto(pt unii in februarie) ;)

Sarbatori Fericite si pentru Hunedoreni! Sa ne auzim cu bine in noul an/sezon... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sarbatori fericite si planuri mari la toti!...

...asa de mari!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=UrU_OC5lQWA...player_embedded ce inseamna Constiinta.daca se poate faceti si voi la fel si ceva se schimba in lumea asta!

 

 

eu cred ca is prostii,la un moment spune " daca realitatea e holografica o ajuti sa se indeplineasca prin credinta in acel sistem...[]...[]...Realitatea este construita dintr-un gand si fiecare gand construieste realitatea" ...sincer daca ar fi asa rezervorul meu ar fi plin tot timpul + carnet + un harley situat frumos in spate la bloc..daca realitatea ar fi holografica cum spun ei atunci de ce cand ne calca o masina murim ?! raspuns: pentru ca nu e holografica E REAL ! eu nu cred in specimenul numit OM..pentru ca Omul e singurul animal capabil sa minta,daca eu ma duc la NASA si spun ca peste 5 ani sa ne uitam la luna ca o sa il vedem pe Micheal Jackson cum face MoonWalk si aia ma cred logic ca toti se agita si se intreaba "CUM DE STII?? ESTI EINSTIEN ULTIMATE SURVIVAL TINE 1biliard de dolari ca si asa ai nevoie de ei "

 

 

singurul lucru in care am eu incredere e Dumnezeu si Credinta nu tampitii care ii vad la T.v si mint ca spartii,is ei destepti dar deja intrec limitele cu prostia lor " HAIDATI SA AVANSAM IN TEHNOLOGIE si sa descompunem atomii si electrozii sa aflam care particula am ratat-o" ==>> nu ne ajuta cu nimica ,dimpotriva chiar ne distruge,in loc sa traim bine si sa se preocupe cu CO2-ul din aer ei vor sa mearga in spatiu sa vada CE?? stelele ? alea le poti vedea si de pe tera,probabil o zburat o vaca prin spatiu de la ultima tornada si acuma o cauta,nu inteleg gandirea americanilor defel,Omenirea distruge toata planeta,Kato sincer decat sa ma uit la prostile astea mai bine ma uit la Discovery la "Green Planet" cu caldura iti recomand sa te uiti la emisiunea aia :D

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in noul sezon moto(pt unii in februarie) :birthday:

... ;) :birthday: ...ca bine zici!...ne vedem la intrunirea de iarna!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca is prostii,la un moment spune " daca realitatea e holografica o ajuti sa se indeplineasca prin credinta in acel sistem...[]...[]...Realitatea este construita dintr-un gand si fiecare gand construieste realitatea" ...sincer daca ar fi asa rezervorul meu ar fi plin tot timpul + carnet + un harley situat frumos in spate la bloc..daca realitatea ar fi holografica cum spun ei atunci de ce cand ne calca o masina murim ?! raspuns: pentru ca nu e holografica E REAL ! eu nu cred in specimenul numit OM..pentru ca Omul e singurul animal capabil sa minta,daca eu ma duc la NASA si spun ca peste 5 ani sa ne uitam la luna ca o sa il vedem pe Micheal Jackson cum face MoonWalk si aia ma cred logic ca toti se agita si se intreaba "CUM DE STII?? ESTI EINSTIEN ULTIMATE SURVIVAL TINE 1biliard de dolari ca si asa ai nevoie de ei "

 

 

singurul lucru in care am eu incredere e Dumnezeu si Credinta nu tampitii care ii vad la T.v si mint ca spartii,is ei destepti dar deja intrec limitele cu prostia lor " HAIDATI SA AVANSAM IN TEHNOLOGIE si sa descompunem atomii si electrozii sa aflam care particula am ratat-o" ==>> nu ne ajuta cu nimica ,dimpotriva chiar ne distruge,in loc sa traim bine si sa se preocupe cu CO2-ul din aer ei vor sa mearga in spatiu sa vada CE?? stelele ? alea le poti vedea si de pe tera,probabil o zburat o vaca prin spatiu de la ultima tornada si acuma o cauta,nu inteleg gandirea americanilor defel,Omenirea distruge toata planeta,Kato sincer decat sa ma uit la prostile astea mai bine ma uit la Discovery la "Green Planet" cu caldura iti recomand sa te uiti la emisiunea aia :birthday:

 

 

;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca is prostii,

 

singurul lucru in care am eu incredere e Dumnezeu si Credinta nu tampitii care ii vad la T.v si mint ca spartii,

Daca spui ca crezi in Dumnezeu, ar trebui sa stii ca din acest punct de vedere (al credintei) inteligenta este marele dar al Lui catre omenire

Aproape tot ce se spune in documentarul citat de Kato se bazeaza pe concepte filozofice foarte elaborate

Se citeaza din Max Planck, vorbesc personalitati precum David Lynch sau Robert Anton Wilson, mai putin cunoscuti la noi, dar ale caror concepte sunt luate in serios peste tot in lumea academica

La un moment dat, se pomeneste de fractali, functii matematice impredictibile

Aceste functii, aplicate in grafica computerizata, pot genera imagini deosebit de frumoase, ca acestea de mai jos

Toate aceste frumuseti sunt create de inteligenta si creativitatea umana, aceeasi inteligenta care a produs si bomba atomica :D

 

fractal21.gif

 

fractal.gif

 

fractal-02090502.jpg

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat, se pomeneste de fractali, functii matematice impredictibile

Aceste functii, aplicate in grafica computerizata, pot genera imagini deosebit de frumoase, ca acestea de mai jos

Toate aceste frumuseti sunt create de inteligenta si creativitatea umana, aceeasi inteligenta care a produs si bomba atomica sad.gif

 

si cu ce ne ajuta pe noi ?Daca tot is asa de destepti de ce mor atatia oameni de atatea boli ?de ce in State or aparut cateva boli noi si medicii habar nu au ce sa faca?

In loc sa dea un interes omenirii ei dau interes spatiului,vor sa descompuna atomul (neutronii si protonii sa nu mai fie lipiti) ca sa ce? ca sa fie o sansa medie de distrugere a omenirii?

 

in loc sa se ocupe de oameni si sanatatea planetei si sa faca in asa fel incat CO2-ul din aer sa fie mai scazut " inteligentii" vor sa construiasca oras aerian care sa pluteasca la nu stiu cati metrii unde is sanse de supravietuire....si alta planeta mai buna nu or putut alege decat Saturn unde se gasesc si renumitele " vortexuri " si are o atmosfera de azot- 70% , metan si acid cianhidric- 8% pe langa asta presiunea ii de 4x mai mare decat pe Tera si desigur ?180?C,dupa aia Marte,vor sa afle "trecutul planetei marte" ,nici pana in ziua de azi nu o fost descoperit tot trecutull planetei noastre si ei vor sa descopere trecutul planetei Marte...probabil s-or saturat de Miami unde vin taifun-urile si acuma vor o vila pe Saturn ...

 

cine se mai uita pe discovery trebuie sa stie de emisiunea "ultimate weapons"..ei fabrica arme sa ne omoram intre noi,in loc sa se rezolve intr-un mod diplomat ei iau arma urca in elicoptere,avioane,nave spatiale etc.. si merg si omoara oameni nevinovati(in caz de terorism alta varianta nu este) ..in loc sa construiasca o arma impotriva meteoritilor\asteroizilor ei se pregatesc de al 3-lea razboi mondial

 

atatia bani is bagati in tehnologia in ziua de azi pe degeaba,oamenii mor de foame (exemplu:Africa unde aprox 70% din populatie sufera de rahitism pentru ca nu au ce manca si dorm in locuinte facute din lemne,paie si frunze) pe cand oamenii importanti din lumea intreaga au miliarde de euro,min 2-3 vile de persoana,masina,haine si uzurile necesare si mai is si zgarciti iar cei din Africa sau alte tari cu probleme financiare grave trebuie sa isi vaneze mancarea ca sa poate oferii hrana familiei

 

scuze ca am deviat putin de la subiect

 

degeaba is destepti si rezolva orice calcule daca au alte prioritati,in loc sa se ocupe mai intai de oameni si tera ei au in cap roboti,explorat universul,mutat pe alta planeta,ce vila sa isi mai construiasca Vandame in Las Vegas,hai sa ne marim contul bancar si sa cumparam masini de peste 100.000 dolari\euro i si vile de ****** stele unde poate sa stea Madona sau alte vedete...eu as fi cel mai fericit cu un salariu de 1000 euro-2000 euro pe luna iar la restul nu le ajung 1 milion de $ pe luna..

 

pe langa asta daca vreodata o sa fie inlocuit omul cu robotul si robotul o sa lucreze in fabrici in locul omului..10-20 % daca nu mai mult din toata populatia globului nu o sa mai aibe de lucru si atunci chiar ca o sa intram in al 3-lea razboi mondial

 

 

in legatura cu bomba nucleara ..deja ii depasita,s-or construit bombe de 10x mai puternice decat cele " clasice " sa spun asa si inca construiesc asta este OMUL-->>> Destept,Tampit si Prost in acelasi timp

 

degeaba is frumuseti daca unele nu isi au rostul,decat sa ma uit la pozele astea mai bine dau o tura pana la Mako si mananc un gulas si macar asa mai vizitez lumea..

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu ce ne ajuta pe noi ?Daca tot is asa de destepti de ce mor atatia oameni de atatea boli ?de ce in State or aparut cateva boli noi si medicii habar nu au ce sa faca?

In loc sa dea un interes omenirii ei dau interes spatiului,vor sa descompuna atomul (neutronii si protonii sa nu mai fie lipiti) ca sa ce? ca sa fie o sansa medie de distrugere a omenirii?

 

in loc sa se ocupe de oameni si sanatatea planetei si sa faca in asa fel incat CO2-ul din aer sa fie mai scazut " inteligentii" vor sa construiasca oras aerian care sa pluteasca la nu stiu cati metrii unde is sanse de supravietuire....si alta planeta mai buna nu or putut alege decat Saturn unde se gasesc si renumitele " vortexuri " si are o atmosfera de azot- 70% , metan si acid cianhidric- 8% pe langa asta presiunea ii de 4x mai mare decat pe Tera si desigur ?180?C,dupa aia Marte,vor sa afle "trecutul planetei marte" ,nici pana in ziua de azi nu o fost descoperit tot trecutull planetei noastre si ei vor sa descopere trecutul planetei Marte...probabil s-or saturat de Miami unde vin taifun-urile si acuma vor o vila pe Saturn ...

 

cine se mai uita pe discovery trebuie sa stie de emisiunea "ultimate weapons"..ei fabrica arme sa ne omoram intre noi,in loc sa se rezolve intr-un mod diplomat ei iau arma urca in elicoptere,avioane,nave spatiale etc.. si merg si omoara oameni nevinovati(in caz de terorism alta varianta nu este) ..in loc sa construiasca o arma impotriva meteoritilor\asteroizilor ei se pregatesc de al 3-lea razboi mondial

 

atatia bani is bagati in tehnologia in ziua de azi pe degeaba,oamenii mor de foame (exemplu:Africa unde aprox 70% din populatie sufera de rahitism pentru ca nu au ce manca si dorm in locuinte facute din lemne,paie si frunze) pe cand oamenii importanti din lumea intreaga au miliarde de euro,min 2-3 vile de persoana,masina,haine si uzurile necesare si mai is si zgarciti iar cei din Africa sau alte tari cu probleme financiare grave trebuie sa isi vaneze mancarea ca sa poate oferii hrana familiei

 

scuze ca am deviat putin de la subiect

 

degeaba is destepti si rezolva orice calcule daca au alte prioritati,in loc sa se ocupe mai intai de oameni si tera ei au in cap roboti,explorat universul,mutat pe alta planeta,ce vila sa isi mai construiasca Vandame in Las Vegas,hai sa ne marim contul bancar si sa cumparam masini de peste 100.000 dolari\euro i si vile de ****** stele unde poate sa stea Madona sau alte vedete...eu as fi cel mai fericit cu un salariu de 1000 euro-2000 euro pe luna iar la restul nu le ajung 1 milion de $ pe luna..

 

pe langa asta daca vreodata o sa fie inlocuit omul cu robotul si robotul o sa lucreze in fabrici in locul omului..10-20 % daca nu mai mult din toata populatia globului nu o sa mai aibe de lucru si atunci chiar ca o sa intram in al 3-lea razboi mondial

 

 

in legatura cu bomba nucleara ..deja ii depasita,s-or construit bombe de 10x mai puternice decat cele " clasice " sa spun asa si inca construiesc asta este OMUL-->>> Destept,Tampit si Prost in acelasi timp

 

degeaba is frumuseti daca unele nu isi au rostul,decat sa ma uit la pozele astea mai bine dau o tura pana la Mako si mananc un gulas si macar asa mai vizitez lumea..

:birthday: :D :birthday: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa castigat premiul cel mare la loto,in judetul Valcea,oare pe cine avem noi acolo? :D http://www.loto.ro/828/section.aspx/609

Craciu Fericit la toata lumea, si nu Kato nu sunt eu, daca as fii fost eu va spuneam, va faceam cadou la fiecare cate o jucarie mai faina ;) dar eu nu joc la loto desi as vrea sa castig :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciu Fericit la toata lumea, si nu Kato nu sunt eu, daca as fii fost eu va spuneam, va faceam cadou la fiecare cate o jucarie mai faina ;) dar eu nu joc la loto desi as vrea sa castig :birthday:

CRED CA TREBUIE SA INCEPEM SA JUCAM :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu ce ne ajuta pe noi ?Daca tot is asa de destepti de ce mor atatia oameni de atatea boli ?de ce in State or aparut cateva boli noi si medicii habar nu au ce sa faca?

In loc sa dea un interes omenirii ei dau interes spatiului,vor sa descompuna atomul (neutronii si protonii sa nu mai fie lipiti) ca sa ce? ca sa fie o sansa medie de distrugere a omenirii?

 

in loc sa se ocupe de oameni si sanatatea planetei si sa faca in asa fel incat CO2-ul din aer sa fie mai scazut " inteligentii" vor sa construiasca oras aerian care sa pluteasca la nu stiu cati metrii unde is sanse de supravietuire....si alta planeta mai buna nu or putut alege decat Saturn unde se gasesc si renumitele " vortexuri " si are o atmosfera de azot- 70% , metan si acid cianhidric- 8% pe langa asta presiunea ii de 4x mai mare decat pe Tera si desigur ?180?C,dupa aia Marte,vor sa afle "trecutul planetei marte" ,nici pana in ziua de azi nu o fost descoperit tot trecutull planetei noastre si ei vor sa descopere trecutul planetei Marte...probabil s-or saturat de Miami unde vin taifun-urile si acuma vor o vila pe Saturn ...

 

cine se mai uita pe discovery trebuie sa stie de emisiunea "ultimate weapons"..ei fabrica arme sa ne omoram intre noi,in loc sa se rezolve intr-un mod diplomat ei iau arma urca in elicoptere,avioane,nave spatiale etc.. si merg si omoara oameni nevinovati(in caz de terorism alta varianta nu este) ..in loc sa construiasca o arma impotriva meteoritilor\asteroizilor ei se pregatesc de al 3-lea razboi mondial

 

atatia bani is bagati in tehnologia in ziua de azi pe degeaba,oamenii mor de foame (exemplu:Africa unde aprox 70% din populatie sufera de rahitism pentru ca nu au ce manca si dorm in locuinte facute din lemne,paie si frunze) pe cand oamenii importanti din lumea intreaga au miliarde de euro,min 2-3 vile de persoana,masina,haine si uzurile necesare si mai is si zgarciti iar cei din Africa sau alte tari cu probleme financiare grave trebuie sa isi vaneze mancarea ca sa poate oferii hrana familiei

 

scuze ca am deviat putin de la subiect

 

degeaba is destepti si rezolva orice calcule daca au alte prioritati,in loc sa se ocupe mai intai de oameni si tera ei au in cap roboti,explorat universul,mutat pe alta planeta,ce vila sa isi mai construiasca Vandame in Las Vegas,hai sa ne marim contul bancar si sa cumparam masini de peste 100.000 dolari\euro i si vile de ****** stele unde poate sa stea Madona sau alte vedete...eu as fi cel mai fericit cu un salariu de 1000 euro-2000 euro pe luna iar la restul nu le ajung 1 milion de $ pe luna..

 

pe langa asta daca vreodata o sa fie inlocuit omul cu robotul si robotul o sa lucreze in fabrici in locul omului..10-20 % daca nu mai mult din toata populatia globului nu o sa mai aibe de lucru si atunci chiar ca o sa intram in al 3-lea razboi mondial

 

 

in legatura cu bomba nucleara ..deja ii depasita,s-or construit bombe de 10x mai puternice decat cele " clasice " sa spun asa si inca construiesc asta este OMUL-->>> Destept,Tampit si Prost in acelasi timp

 

degeaba is frumuseti daca unele nu isi au rostul,decat sa ma uit la pozele astea mai bine dau o tura pana la Mako si mananc un gulas si macar asa mai vizitez lumea..

 

deja nu esti off-topic, esti off-side.

 

bolile la care nu le gaseste desteptii lumii leacu`, daca stam putin sa facem o deductie din ce spui tu, gen 1,2=>3 : DOAMNE DOAMNE le-o facut. dupa ce ni le-o dat pe cap ? io nu stiu :D

 

desteptii care tu ii critici si incearca sa faca tot felu de orase spatiale si subacvatice au in cap un singur lucru : INSTINCT DE CONSERVARE. care a fost declansat in halu` asta de puternic din COMODITATEA altora (dupa ce sa mem pa jos, cand avem mashina <sau motocicleta> - bagam benzol - facem OLIGARHII puternici, care mai apoi pot sa dicteze ce combustibili alternativi sa NU se foloseasca - savantii nu mai cauta solutii de salvare a planetei, ci direct restart pe alta planeta).

 

co2`ul scade constant cu foarte multe norme DEJA impuse, si ozonul se tot reface (look it up).

 

vedetele cu case si masini au fost imbogatite tot de lumea care se plange acum de cati bani au vedetele. (si de urmasii lor, si de urmasii urmasilor lor :birthday: )

 

robotii au inlocuit de mult oamenii in fabrici (a inceput cu revolutia industriala, aia din secolu 18 - aia care a permis ca toata lumea sa isi poata permite "luxuri" cotidiene). saracii oameni care nu au alta sursa de venit decat de la jobul unde mutau de 1000x pe zi cate o cutie de 100 de kg de piese ... nu ? ;)

 

si revenind la bomba atomica ... produsul tert al inventiei energiei nucleare (un lucru deosebit de malefic - stii tu, una din principalele surse alternative). din care singurul inconvenient sunt deseurile nucleare, dar care s-ar putea de exemplu, trimite in spatiu, sau pe marte (unde vor nenorocitii aia sa faca studii). si de disecat, se sparge nucleul (protoni+neutroni) ca pana la atomu` complet, mai ai un nor de electroni.

 

 

craciun fericit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa asta daca vreodata o sa fie inlocuit omul cu robotul si robotul o sa lucreze in fabrici in locul omului..10-20 % daca nu mai mult din toata populatia globului nu o sa mai aibe de lucru si atunci chiar ca o sa intram in al 3-lea razboi mondial

 

 

in legatura cu bomba nucleara ..deja ii depasita,s-or construit bombe de 10x mai puternice decat cele " clasice " sa spun asa si inca construiesc asta este OMUL-->>> Destept,Tampit si Prost in acelasi timp

 

 

 

 

In primul rand al 3-lea razboi mondial a inceput de ceva timp. De unde stiu? Am aflat intamplatort ca nu ne vom mai bate cu arme. De ce? Am dedus eu urmatoarea schema logica...razboaiele se faceau pentru iesirile din marile crize economice mondiale, fabricarea armamentului duce la un profit imens pentru PIB-ul unei tari. De ce acum totul este razboi bacteorologic? daca analizam aberatia asta de pandemie aparuta acum, asta vara doar 3 mari producatori din europa aveau dreptul sa fabrice vaccinul, desi institutul nostru Cantacuzino aveau deja vaccinu si ungurii la fel dar era interzis spre comercializare.

In concluzie totul se reduce la bani. Se pare ca exista o teorie a conspiratiei si legata de incalzirea globala, tocmai in sensul financiar al problemei.

Dar tinand cont ca e craciun, desi am profitat si eu sa-mi spun o parere personala asupra subiectului, zic ca aceste discutii se pot face la o mica/mare intrunire la un vin/bere, nu de alta dar daca nu suntem foarte inraiti pe o idee pe care o avem si nu ne contrazicem doar de dragul de a ne contrazice, putem afla multe lucruri interesante unul de la altul din simple discutii pe teme de interes global sau local sau personal. Oricum la o asemenea tema de discutie nu pot fi numai pareri si pareri..adevarul cred ca-l detin altii, poate nici ei in anumite cazuri scapate de sub control.

Craciun fericit tuturor si grija ce si cat mancati, daca nu e combinat cu ceva ce dilueaza grasimile poate dauna sanatatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...