Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...mai baieti(si fete), m-am tot gindit la o chestie in ultimul timp si abia acum mi-a venit inspiratia cu rezolvarea dilemei!...

...anul trecut cind nu aveam ce face si nu vroiam sa ne aglomeram pe la vreo terasa, ne adunam pe platoul din fata primariei, dar anul acesta nu se mai poate ca e plin de semne de oprirea interzisa si de lanturi si de stilpi la care nu prrea avem cum gasi o scuza in caz de aparitie a organului de ordine!..

...eh, am gasit o alta locatie, nu la fel de spectaculoasa ca si prima dar la fel de dotata cu loc pt motoare si cu bancute si cu panorama buna!...e vorba despre platoul din fata teatrului!!..ce ziceti?..nu-i bine de stat acolo si pierdut vremea?..eu merg astazi pe acolo, ne vedem acolo! :drink:

 

 

Ahha inseamna ca tu ai fost azi la teatru pe la 9 , 9 si ceva.. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie,chiar ca nu am observat asta.Eu ma gandeam ca in spatele teatrului,unde-i parcul cu statuia.De tinut minte.Azi ne-am adunat cativa din Arad Bikers in fata platoului de la UTA,e lejer si acolo...

si cam bikersii astia din arad, cam cine ar fii...

si restu' ce suntem...OUT of arad bikersi... :drink:

Mesaj completat

Ce chestie,chiar ca nu am observat asta.Eu ma gandeam ca in spatele teatrului,unde-i parcul cu statuia.De tinut minte.Azi ne-am adunat cativa din Arad Bikers in fata platoului de la UTA,e lejer si acolo...

la uta nu se poate ...ca nu trece lumea buna/putzili din arad :D

si pi sientru i viatza adevarata...stati voi la uta cu tatzi boshorogii... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam bikersii astia din arad, cam cine ar fii...

si restu' ce suntem...OUT of arad bikersi... :drink:

Mesaj completat

 

la uta nu se poate ...ca nu trece lumea buna/putzili din arad :D

si pi sientru i viatza adevarata...stati voi la uta cu tatzi boshorogii... :wink:

Daca taceai filozof ramaneai :D Stii bine despre ce grup e vorba. Bikerii din Arad: multi suntem,imprastiati suntem. Cine vrea sa intre in Arad Bikers Grup bine, cine nu, iarasi bine.Suntem independenti,liberi. Suntem mici dar in timp putem creste si atunci poate ar trebui sa facem altceva. La UTA bei,o punem de-o galerie.Am si luat cei din grup abonamente la tribuna intai.Pi sientru nu ne cam place sa ne afisam,la fel ca si tine,out of the city!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bosorogii nu stau la uta

Bosorogii stau cuminti acasa si pregatesc mobrele pentru ture adevarate

Voi reveni cu detalii

Eu am facut incalzirea ptr Banat Poker Run de sambata 27.03.Am vrut sa vad cum se comporta cu noul ulei si telescop central. La fel am mai reglat pe far caci am pus un bec mai tare si umbland la el sa cam schimbat raza.La fel si vederea de noapte.la naiba,un praf pe drumurile astea de zici ca faci enduro,mai ales cand treci pe langa vre-un TIR. Asa ca mosule pe duminica vreau sa iesi si tu la o incalzire, chiar daca nu vii pana la Moneasa macar fa o bucla cu intoarcere la Ineu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ceva normal sa cauti o terasa pe centru sa ne intalnim..sau un platou central....Acolo e centrul orasului si acolo ne putem intalnii cat mai multi....nu cred ca e vorba de afisare....prost inteleasa de unii...

DA e afisare pt CEILALTI BIKERI ca sa ne vada si sa opreasca la o vorba doua sa legam prietenii eventual sa ne cunoastem..

 

asa daca ma intalnesc eu cu vreo 2 in PARNEAVA sau Gradiste...e cam sec...cine trece pe acolo sa putem schimba o vorba ???

 

varianta cu centru sau loc cat mai circulat e cea mai buna..

 

Din cei care frecventam terasa diplomat constat ca nu mai scriu pe forum decat eu giv si genu(toti mult mai rar decat in urma cu cativa ani) si motivele sunt stiute.

Personal mi sa acrit si mie de terasa aia ca locatie si SALUT ideea lui GIV care mi se pare cel putin interesanta...Ramane sa vedem daca Prinde la public(a se citi Bikeri) :drink:

Mesaj completat

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=548694

 

ce interesant tur al unor croati care au calatorit in Romania. Poze Foarte reusite.Frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am sa va raspund la mai multi odata!...

...locul respectiv nu este nici pt afisaj nici pt agatat putze tinere si nici pt alte fitze!..este un loc care sa inlocuiasca pe cel din fata primariei(unde toate semnele sunt clare ca nu suntem bine veniti), este un loc unde e bine sa stii ca cineva este deja acolo(chiar daca ai sau nu ai chef sa mergi acolo), este un loc unde se poate socializa si discuta civilizat despre orice subiect cu oricine....si DA ..este un loc unde sa fim vazuti ca existam si noi in trafic!

...e nasol ca nu se va putea trece intr-o roata prin fata tuturor(desi sunt sigur ca vor fi unii care vor incerca asta), e nasol ca e posibil sa nu fie destule bancute daca ne adunam mai multi dar tinind cont ca nici in fata la primarie nu ne-am adunat mai multi de 10 motoare decit la evenimente deosebite si tinind cont de faptul ca se poate sta pe motociclete(unele chiar au sezut confortabil), eu zic ca este ok locatia, asta pina vom supara pe cineva si ne va fugari si de acolo!

...eu nu vreau sa inlocuiesc aceasta locatie cu vreo terasa cunoscuta unde se aduna motociclisti, eu vreau ca aceasta locatie sa fie pt toata lumea, atit pt cei fitosi cit si pt cei care poate vor lua bani imprumut ca sa aibe de benzina sa poata veni acolo cu fruntea sus, calare pe motociclete!...de acolo se poate pleca in orice directie, acolo se poate ajunge din orice directie, nu-i macdonalds-ul la 50m dar este o alimentara non stop la 30m!...

...eu am fost aseara, a venit si golumbu, au mai trecut citiva pe linga noi dar a fost bine, lumea nu stia care-i treaba!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am sa va raspund la mai multi odata!...

...locul respectiv nu este nici pt afisaj nici pt agatat putze tinere si nici pt alte fitze!..este un loc care sa inlocuiasca pe cel din fata primariei(unde toate semnele sunt clare ca nu suntem bine veniti), este un loc unde e bine sa stii ca cineva este deja acolo(chiar daca ai sau nu ai chef sa mergi acolo), este un loc unde se poate socializa si discuta civilizat despre orice subiect cu oricine....si DA ..este un loc unde sa fim vazuti ca existam si noi in trafic!

...e nasol ca nu se va putea trece intr-o roata prin fata tuturor(desi sunt sigur ca vor fi unii care vor incerca asta), e nasol ca e posibil sa nu fie destule bancute daca ne adunam mai multi dar tinind cont ca nici in fata la primarie nu ne-am adunat mai multi de 10 motoare decit la evenimente deosebite si tinind cont de faptul ca se poate sta pe motociclete(unele chiar au sezut confortabil), eu zic ca este ok locatia, asta pina vom supara pe cineva si ne va fugari si de acolo!

...eu nu vreau sa inlocuiesc aceasta locatie cu vreo terasa cunoscuta unde se aduna motociclisti, eu vreau ca aceasta locatie sa fie pt toata lumea, atit pt cei fitosi cit si pt cei care poate vor lua bani imprumut ca sa aibe de benzina sa poata veni acolo cu fruntea sus, calare pe motociclete!...de acolo se poate pleca in orice directie, acolo se poate ajunge din orice directie, nu-i macdonalds-ul la 50m dar este o alimentara non stop la 30m!...

...eu am fost aseara, a venit si golumbu, au mai trecut citiva pe linga noi dar a fost bine, lumea nu stia care-i treaba!..

Da Floriane,interesanta propunerea ta. Asa cum zici si tu poate peste catva timp cuiva nu-i o sa convina aparitia noastra acolo. Nu s-ar putea vre-un reprezentant de club moto din localitate sa mearga cu o petitie la autoritati,audienta la primar,etc. sa propuna ca sa avem si noi un loc de adunare pe centru fara sa fim deranjati? dar cu conditia sa nu deranjam nici noi pe altii. Noi il sustinem. Asa cum au un loc statiile taxi asa sa avem si noi,se poate si in locatia propusa de tine cu promisiunile catre autoritati ca nu devastam nimic.Asa nu se va mai lega politia de noi si alte beizadele locale. Un semn distinctiv acolo. Dar ma gandesc acum caci in final sunetele de tobe fara amortizoare,unele turatii ,asa zise de salut in piata aia din fata teatrului ar crea un vacarm si un disconfort sonor. Si reclamatiile ar incepe sa curga. Cu cantec acest loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin probabil sa se intample asta kato. statiile de taxi aduc bani la bugetul local, de aia e exceptia asta de "mai cu motz" pe domeniu public.

la teatru, mai ales ca e monument istoric (si peste drum mai are 1) si institutie de cultura, trotuarul aferent (a se citi pentru petoni) nu va avea viata lunga ca gazduire pentru parcare moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea stander ptr mobre este la magazinul Plus,langa Kaufland.Am vazut azi.Parea destul de bun si pretul acceptabil _99 lei!

post-23049-1269094311_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca taceai filozof ramaneai :P Stii bine despre ce grup e vorba. Bikerii din Arad: multi suntem,imprastiati suntem. Cine vrea sa intre in Arad Bikers Grup bine, cine nu, iarasi bine.Suntem independenti,liberi. Suntem mici dar in timp putem creste si atunci poate ar trebui sa facem altceva. La UTA bei,o punem de-o galerie.Am si luat cei din grup abonamente la tribuna intai.Pi sientru nu ne cam place sa ne afisam,la fel ca si tine,out of the city!

io nu's filosof, is injiner...deci nu tac...oricum era zis la katerinca :D

si imi place si pi sientru, sa stii...k mai is o gramada de motoristi de care dai p'acolo...plus ,mai vezi una alta...te mai intalnesti cu unul-altul, ne mai vad si conservarii mai multi la un loc si isi mai aduc aminte si de noi, pe cand la uta...to do what? :wink:

si cu meciu meti voi...k mie mi-o ajuns cat am umblat p'acolo, si tot aiurea o fost

am zis... :D

Mesaj completat

Cine vrea stander ptr mobre este la magazinul Plus,langa Kaufland.Am vazut azi.Parea destul de bun si pretul acceptabil _99 lei!

bah...husa aia arata bine...si lesna...

tre sa fac o vizita p'acolo

tnx de info :drink:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa domnilor hai sa ne contrazicem aici in loc sa facem ceva ,vreo initiativa....,in privire cu locul de intalnire al motociclistilor,dar lasa asteptam intrunirile... si restul treaca mearga,.poate aradbikers va face ceva....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D LA MULTI ANI , pruncule . Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si fericire sa poti duce multi ani de acum inainte si sa poti avea grija si de tac-tu , pe cand o sa devina senil :wink:

 

\m/

Sa-l mai cari si tu cu mobra :D ...La multi ani, man!!! :drink:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...