Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Ieri s-a inaugurat autostrada Szeged - Mako, asa ca de acum daca mai mergem la Szeged putem sa dam o tura si pe autostrada :D

 

Eu prefer un drum bun (a se citi fara gropi) si cu muuuulte curbe :D

In Rromania e mai greu de gasit, cu exceptia zonei Anina

In Ungaria am auzit ca er fi undeva, dar nu stiu unde :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sincer si eu prefer un drum national bun decat o autostrada, dar cum n-am ajuns cu motocicleta pe autostrada inca, o sa vreau sa vad cum e, ca recunosc imi place sa merg repede cateodata; si ca nu sa nu mai zic ca drumul national Mako - Szeged, de fapt Nadlac - Szeged e cam praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer si eu prefer un drum national bun decat o autostrada, dar cum n-am ajuns cu motocicleta pe autostrada inca, o sa vreau sa vad cum e, ca recunosc imi place sa merg repede cateodata; si ca nu sa nu mai zic ca drumul national Mako - Szeged, de fapt Nadlac - Szeged e cam praf...

poti incerca autostrada deja de la Mako... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KLR modificat pe motorina pentru US Army. Pe cand oare in serie si pe piata de profil? :(

Faine "jucării" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta daca brokerul are contract cu firma de asigurari la care iti iese tariful cel mai mic, ca daca nu... degeaba.

 

 

Loooool

 

Pai daca e broker are TOATE firmele de asigurari in portofoliu de contracte incheiate !!!

Daca nu le are inseamna ca nu e broker ci un fel de agent la mai multe capete .... aia in general vand asigurari avind un singur interes : ,,comisionul personal'' nu interesul clientului si pastrarea acestuia pe termen lung.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa bun pentru perioada asta :(

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie ca Sarbatoarea Sfanta a Invierii Mantuitorului nostru Iisus Hristos sa aduca in sufletele si casele Dvs. bucuria si lumina sperantei, pace, liniste si intelegere. Hristos a inviat! Sarbatori fericite tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante prietenului nostru Danut. Tatal lui, un om deosebit a trecut in nefiinta. Dumnezeu sa-l odihneasca. Suntem alaturi de el si de familia indurerata. Cine vrea sa vina la Santana la ora 19,15 la intresectie Petrom de la centura spre Oradea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut/cumpar/iau/cum vreti voi... cauciuc spate 130/80/17 enduro, chiar si second dc e in stare buna, adica sa ma tina pana importa din nou heidenau.ro K60 Scout pt ca deocamdata nu au mai reusit.

asta maine cel mai devreme/tarziu :P

trai bun'

Mesaj completat

Marti, 3 mai, ora 18, Timisoara, libraria Cartea de Nisip

Lansare carte ""Vand kilometri" de Mihai Barbu, cu Mihai prezent.

 

Eu, dc o sa fie totul bine o sa merg. E numa' bun prilejul pt un imbold... :P

Altii...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Marti, 3 mai, ora 18, Timisoara, libraria Cartea de Nisip

Lansare carte ""Vand kilometri" de Mihai Barbu, cu Mihai prezent.

 

Eu, dc o sa fie totul bine o sa merg. E numa' bun prilejul pt un imbold... :P

Altii...?

ce ma vine Mihai la TM :P ?.... creca vin si io, ne vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să fie! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine 3.Mai la ora 10:00 se face un reportaj despre motociclistii aradeni, vin cei de la Politia Rutiera. Locatia este in fata primariei. Ar fi fain sa se adune cat mai multi motociclisti... asa ca daca sunteti liberi la acea ora si vreti, puteti veni la 10:00 la primarie.

 

Nici eu nu stiu mai mult de atata! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine 3.Mai la ora 10:00 se face un reportaj despre motociclistii aradeni, vin cei de la Politia Rutiera.

Va ieÂşi un interviu deosebit :blbl:

La ora aia oamenii normali sunt la serviciu, indiferent că sunt angajați sau patroni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ieÂşi un interviu deosebit :P

La ora aia oamenii normali sunt la serviciu, indiferent că sunt angajați sau patroni

Toata treaba ii gandita in stil romanesc :blbl:

 

Pe la 10:20 ajunge lumea la primarie, ca la 10:00 ii la rutiera. Am vb cu Ramo si o zis ca au primit astia de la Arad ordin de la Bucuresti ca maine trebuie facut interviu la ora 10:00... ii sa se faca de mantuiala, sa poata bifa ca s-a facut si asta. Eu ma duc pana acolo ca nu mi greu, macar vad despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Florian!!!

 

:huh:

multumesc!...am fost plecat in serbia si nu am mai intrat pe aici de multisor.. :crack:

Mesaj completat

multi sa fie :moron: :D

..multumesc!.. :rock:

Mesaj completat

hai Floriane, La Multi Ani! hai, mai putin si ma ajungi...

multumesc!...ai vrea tu sa te ajung!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii despre actiunea "Împarte Drumul, Alege Viața" organizat la Arad pe data de 3.Mai.2011. Pe Blog!

 

Bueyyy motociclistilor :huh: Se baga cineva cu biți maine? :crack:

 

Consiliul Local Civic vă invită la MarÂşul BicicliÂştilor, ediția a II-a, 7 mai 2011

 

 

Vino Âşi tu sâmbătă, 7 mai, ora 13:30, în P-ța Avram Iancu

 

 

Alternativa Civică Arad organizează Âşi anul acesta MarÂşul BicicliÂştilor, eveniment destinat tuturor arădenilor care doresc să susțină inițiativa realizării pistelor pentru bicicliÂşti în municipiul Arad, pe principalele artere de circulație. Partenerul principal al Alternativei Civice Arădene în acest proiect este Consiliul Local Civic. Invităm organizațiile civice din municipiu Âşi județ să ni se alăture, pentru ca împreună să dăm forță acestui demers, care, la fel ca anul trecut, se va desfăÂşura sub egida „Dați Aradului piste pentru bicicliÂşti!”.

 

La 12 luni după ce peste 1.000 de bicicliÂşti au ieÂşit în stradă să solicite urgentarea realizării acestor piste, în municipiu s-au realizat 0 (zero) metri. Există însă proiecte care vizează cartierul Aradul Nou, dar Âşi un proiect în colaborarea cu administrația locală din Gyula (Ungaria), referitoare la realizarea unor studii pentru amenajarea pistelor.

 

Anul acesta, MarÂşul BicicliÂştilor se va realiza tot sub sloganul „Dați Aradului piste pentru bicicliÂşti”, întrucât considerăm necesară continuarea demersului nostru. Ca o noutate, vom depune o solicitare la Primăria Municipiului Arad Âşi la Poliția Rutieră a Municipiului Arad de a aproba oficial circulația bicicletelor pe partea dreaptă a trotuarelor mai late de 2 metri. Apreciem că prin asta traficul pietonal nu va fi perturbat, iar siguranța bicicliÂştilor în trafic va creÂşte. Ne bazăm demersul pe art. 53 din

 

ORDONANĂA DE URGENĂĂ A GUVERNULUI N R.195/2002 PRIVIND CIRCULAĂIA PE DRUMURILE PUBLICE – MODIFICATĂ ÂŞI COMPLETATĂ PRIN O.U.G. NR. 63/2006, care prevede: „Autoritățile publice locale, cu autorizația administratorului drumului public Âşi cu avizul poliției rutiere sau la solicitarea acesteia, sunt obligate să ia măsuri pentru realizarea de amenajări rutiere destinate circulației pietonilor, bicicliÂştilor, vehiculelor cu tracțiune animală Âşi calmării traficului, semnalizate corespunzător, în apropierea unităților de învățământ, piețelor, târgurilor, spitalelor, precum Âşi în zonele cu risc sporit de accidente. Art. 105, al. 20, al aceluiaÂşi act normativ prevede faptul că se sancționează cu amendă „neîndeplinirea obligației, de către autoritățile publice locale, de a efectua amenajări rutiere destinate circulației pietonilor, bicicliÂştilor, vehiculelor cu tracțiune animală Âşi calmării traficului, precum Âşi nesemnalizarea sau semnalizarea necorespunzătoare a acestora”. Pot participa la MarÂşul BicicliÂştilor toți arădenii, fără restricție de vârstă. Fiecare participant trebuie să aibă bicicleta echipată pentru circulația pe drumul public.

 

Traseul va fi: Piața “Avram Iancu”-Strada Nicolae Bălcescu-Podul “Decebal”-Strada Eugen Popa-Podul Subcetate-Bulevardul Nicolae Titulescu-Podgoria- Piața Gării-Piața UTA-Calea Victoriei- Strada George CoÂşbuc-Strada Horia-Bulevardul Revoluției-Piața “Avram Iancu”-Strada Nicolae Bălcescu-Podul “Decebal”-parcare patinoar

 

 

SURPRIZĂ: CU OCAZIA ACESTUI MARÂŞ VOM INAUGURA PRIMA PISTĂ DE BICICLIÂŞTI DIN MUNICIPIUL ARAD !!!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...