Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

am semnat petitia pt ca ar fi mai avantajos daca s-ar putea plati pe 1,2 ,3 luni.

si asta pt ca daca folosesti motocicleta doar 6-7 luni pe an ,eu cel putin nu vreau sa se foloseasca firma de asigurari de banii mei in timp ce eu nu folosesc serviciul pt care platesc.

simplu,dar e parerea mea,iar faza cu un motociclist adevarat isi face asigurare pe tot anul si merge si iarna chiar nu ma impresioneaza deloc

tot parerea mea

salutare tuturor

Editat de ar77scv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da pe ei nu ii intereseaza cat folosesti tu motoru, de exemplu eu il folosesc si in serile reci de iarna

Mda...pentru ca nu esti in stare sa dai de permis pt o conserva si chiar daca ai da ai fi incapabil sa strangi bani sa iti iei una....asa ca eu iarna stau la 22 grade in masinuta, ascult muzik si beau un ceai cald...cand te vad pe tine zgribulit pe sosea. In plus...dupa prima zapada iti fac cu mana cand te zaresc in tramvai;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...pentru ca nu esti in stare sa dai de permis pt o conserva si chiar daca ai da ai fi incapabil sa strangi bani sa iti iei una....asa ca eu iarna stau la 22 grade in masinuta, ascult muzik si beau un ceai cald...cand te vad pe tine zgribulit pe sosea. In plus...dupa prima zapada iti fac cu mana cand te zaresc in tramvai;)

tipic unui cocalar :disappointed: nu toata lumea e ca tine, altii mai au si prieteni cu masini ( inamtriculate in RO ) nu ca tine cu numere de bulgaria, ti-ai luat si tu audi de afara ca tot cocalaru si acuma te dai balena pe forum :finger:.

 

In plus...dupa prima zapada iti fac cu mana cand te zaresc in tramvai;)

altii mai circula si cu taxi :wave:

si in incheiere cu dedicatie

http://www.youtube.com/watch?v=oghrm9mRz30

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maka, acuma fara suparare... toti se lauda cu prietenii... eu prefer sa ma duc cu tramvaiul decat sa apelez la un prieten...

si eu unul il felicit ca si-a inmatriculat masina pe Bulgaria, daca "cei de sus" sunt escroci trebuie sa le mananci rahatul?

Aaaah, si sa nu uitam celebra melodie de la BUG Mafia: Limbaj de cartier, multumim frumos pentru reminder...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu prefer sa ma duc cu tramvaiul decat sa apelez la un prieten...

inseamna ca ala nu ti prieten.

si sa subscriu pt oti,, eu mi-am expus punctul de vedere iar tu ma ataci direct, asta inseamna ca ai ceva cu mine, cand dam nas in nas data viitoare sa te vad daca mai esti asa de tare in gura ca pe forum, ultima data cand am dat nas in nas ai fost mielusel.

si poti sa mai scrii ce vrei ca nu iti mai raspund, o sa rezolvam astea face to face.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca ala nu ti prieten.

si sa subscriu pt oti,, eu mi-am expus punctul de vedere iar tu ma ataci direct, asta inseamna ca ai ceva cu mine, cand dam nas in nas data viitoare sa te vad daca mai esti asa de tare in gura ca pe forum, ultima data cand am dat nas in nas ai fost mielusel.

si poti sa mai scrii ce vrei ca nu iti mai raspund, o sa rezolvam astea face to face.

prieten nu ti-e ala care nu te ajuta cand ai nevoie de el, nu ala care in loc sa mearga pe jos 2 km il cheama pe cel de la 10 km departare sa-l duca cu masina pana la destinatie :)

deci sa inteleg ca emoticon-ul " :finger: ", cuvantul cocalar si dedicatia aia nu sunt atacuri directe :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...pentru ca nu esti in stare sa dai de permis pt o conserva si chiar daca ai da ai fi incapabil sa strangi bani sa iti iei una....asa ca eu iarna stau la 22 grade in masinuta, ascult muzik si beau un ceai cald...cand te vad pe tine zgribulit pe sosea. In plus...dupa prima zapada iti fac cu mana cand te zaresc in tramvai;)

Esti penibil zau cu afirmatiile astea. Nu ma asteptam la asemena postare din partea ta. Nu e treaba daca e in stare sa stranga bani de conserva sau sa dea ptr B. Afirmatiile tale sunt un afront adus bunului simt, mai ales ca va dadeati si prieteni, candva. Pacat, ai decazut in ochii mei. Te credeam baiat respectuos. Ce a spus Maka cu asigurarea e o parere personala, daca sti ce-i aia. Nu a dus niciun atac asupra vre-unei persoane si-a spus doar parerea. Invata sa respecti ce zice altul si daca esti contra posteaza cu bun simt la fel cum au postat si ceilalti, vizavi de subiect. Si cu masinuta inmatriculata in BG (din lipsa de bani , oare?) vei mai circula cateva luni, dupa aia cu tramvaiul. Banuiesc ca ai auzit de noua propunere. Doar 3 luni pe an cu masina inmatriculata in BG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca emoticon-ul " :finger: ", cuvantul cocalar si dedicatia aia nu sunt atacuri directe :laugh:

eu i-am raspuns lui cu aceiasi parametrii cu care a raspuns si el postului meu si nu e prima data cand o face in stilul asta, daca are ceva cu mine sa vina sa zica in fata, nu pe forum ca lasii, is patele tastaturii toti sunt Betmeni si fata in fata inghit in sec, de oameni dinastia sunt satul.

Din moment ce e un forum am dreptul sa imi expun parerea personala si cineva sa o contrazica fara atac la persoana.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca ala nu ti prieten.

si sa subscriu pt oti,, eu mi-am expus punctul de vedere iar tu ma ataci direct, asta inseamna ca ai ceva cu mine, cand dam nas in nas data viitoare sa te vad daca mai esti asa de tare in gura ca pe forum, ultima data cand am dat nas in nas ai fost mielusel.

si poti sa mai scrii ce vrei ca nu iti mai raspund, o sa rezolvam astea face to face.

 

Probabil omul are ceva cu tine,nu ma mira din moment ce-i privesti pe toti de la inaltime,sa fim seriosi,inca din primul tau post pe subiectul Petitiei l-ai atacat pe Nicu.

Ooooo da...limbaj de cartier...o ba.Am avut intentia sa te mai intreb una alta legat de RCA,din respect pt. tatal tau eu inchei aceasta "discutie" :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil omul are ceva cu tine,nu ma mira din moment ce-i privesti pe toti de la inaltime,sa fim seriosi,inca din primul tau post pe subiectul Petitiei l-ai atacat pe Nicu.

Ooooo da...limbaj de cartier...o ba.Am avut intentia sa te mai intreb una alta legat de RCA,din respect pt. tatal tau eu inchei aceasta "discutie" :disappointed:

nu am atacat pe nimeni, dar mi se pare o aberatie petitia asta,oricum nu va schimba nimic la fel si cu greva din benzinarii, ce sa rezolvat? :disappointed: un protest fara sens si cu nici un deznodamant, benzina tot se scumpeste.

P.S Respectul romanului sa dus dracului de mult, din moment ce nu respectam parerea fiecarui om, e un forum si avem tot dreptul la replica, dar cand se ajunge deja sa ne atacam intre noi e grav, iar cu respectivul am avut eu o discutie si de atunci si-a propus sa ma atace direct la orice post pe forum pentru ca doar atat il duce mintea.

Si cu privitul de la inaltime, sunt mai inalt decat majoritatea , e normal sa ii privesc de mai sus :laugh:

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistii ( aia de pe sosele ) nu cei de pe forum , isi fac asigurare pe 6 luni sau 1 an si nu sunt interesati de tampeniile ce ii vin in cap lui X sau Y peste noapte si se gandeste el sa schimbe sistemu cu o petitie de 2 bani.

bai iar te bagi tu in seama ? nu vrei sa semnezi taci dracului si stai in banca ta, du-te cu motorul pana faci reumatism ca nu ne intereseaza, nu gandesti o boaba din ce spui, asa ca taci si cand ai ceva inteligent de spus sa te afirmi.

 

cand dam nas in nas data viitoare sa te vad daca mai esti asa de tare in gura ca pe forum, ultima data cand am dat nas in nas ai fost mielusel.

si poti sa mai scrii ce vrei ca nu iti mai raspund, o sa rezolvam astea face to face.

si tu ma rog cu ce te deosebesti ? aici pe forum esti galagios si te iei de astia mai mici, si pun pariu ca si mie o sa imi rapunzi pe un ton nervos sau imi bagi vreo dedicatie cu vreo melodie, dar face 2 face vorba ta nu esti in stare de nimic.

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: Mai adu`, mai ai? :clap:

 

Rog adminul sa bage emoticon cu POPCORN! :banana:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec pe PROTV ca m-am distrat destul aici :rock:

Eu ma ofer sa caut o sala de box disponibila pentru Maka, Oti, Swartlef si cine se mai baga. Sa mai animam zilele de ploaie. Care se mai baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca iese bine, ca din cate vad eu toti sunt contra lui fii'tu. :rusinica:

E problema lui. Spune prea direct ce are de spus. Cat despre subiectu de fata a postat si el pentru fracturarea perioadei de plata a RCA-ului cu cateva zile in urma cu toate ca o vedea moarta din fasa. Cred ca trebuie mii de semnaturi sa poti schimba ceva, asta dupa ce te vei lupta cu reprezentantii firmelor de asigurari. Razboi pierdut inainte de a incepe. Curios sunt eu oare cate petitii semnate pe forumul ala au avut sanse de castig? Despre clinciurile voastre personale nu mai comentez, nu-mi bat eu capul cu astea. Imi aduc doar aminte ca eu cand eram ca voi le rezolvam fata in fata, nu pe diferite saituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti penibil zau cu afirmatiile astea. Nu ma asteptam la asemena postare din partea ta. Nu e treaba daca e in stare sa stranga bani de conserva sau sa dea ptr B. Afirmatiile tale sunt un afront adus bunului simt, mai ales ca va dadeati si prieteni, candva. Pacat, ai decazut in ochii mei. Te credeam baiat respectuos. Ce a spus Maka cu asigurarea e o parere personala, daca sti ce-i aia. Nu a dus niciun atac asupra vre-unei persoane si-a spus doar parerea. Invata sa respecti ce zice altul si daca esti contra posteaza cu bun simt la fel cum au postat si ceilalti, vizavi de subiect. Si cu masinuta inmatriculata in BG (din lipsa de bani , oare?) vei mai circula cateva luni, dupa aia cu tramvaiul. Banuiesc ca ai auzit de noua propunere. Doar 3 luni pe an cu masina inmatriculata in BG.

Am luat-o gata inmatriculata...si nu cred ca e topic pt motociclism.ro...imi iau alta daca nu ma mai pot plimba cu asta...in plus...kato...daca vrei iti trimit copi despre private message-urile lu fiu-to...care ameninta ca ba ma bate ba nush ce...asta de muuult...si da...eram prieteni cand il caram pe moto...acum nu mai stie sa dea mana cu mine...bikers party de ex nici un "salut" nu a zis...in fine...e normal sa il aperi ca e fiul tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc doar aminte ca eu cand eram ca voi le rezolvam fata in fata, nu pe diferite saituri.

nici nu rezolvam nimic pe saituri, doar ca fata in fata toti se fac ca uita ;)

 

..eram prieteni cand il caram pe moto...acum nu mai stie sa dea mana cu mine..

stai linistit ca asa a fost cu toata lumea cand era carat, acuma ca are bitigla nu ii mai ajungi cu prajina la nas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu rezolvam nimic pe saituri, doar ca fata in fata toti se fac ca uita ;)

 

 

 

Asa-i. Pana la urma tot impreuna veti fi. Prefer sa asteptati ziua de maine, trecutul e istorie. Poate veti fi mai buni.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma ofer sa caut o sala de box disponibila pentru Maka, Oti, Swartlef si cine se mai baga. Sa mai animam zilele de ploaie. Care se mai baga?

 

cand ? fac eu rost de sala ! un telefon trebuie sa dau , zi data !!!!

 

Am luat-o gata inmatriculata...si nu cred ca e topic pt motociclism.ro...imi iau alta daca nu ma mai pot plimba cu asta...in plus...kato...daca vrei iti trimit copi despre private message-urile lu fiu-to...care ameninta ca ba ma bate ba nush ce...asta de muuult...si da...eram prieteni cand il caram pe moto...acum nu mai stie sa dea mana cu mine...bikers party de ex nici un "salut" nu a zis...in fine...e normal sa il aperi ca e fiul tau...

doar gura ii de el , chiar crezi ca ii in stare de altceva? :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, sa nu credeti ca sunt un ipocrit si nesimtit...recunosc ca am exagerat cu tonul in care am raspuns...doar ca sunt nervos ca la tot ce scriu un singur om imi comenteaza...maka...prin aceasta cale imi cer scuze de la el, daca l-am jignit si kato...si de la tine daca tu consideri ca te-am jignit cu ceva, departe nu imi era asta intentia.

 

Revenind la subiect....exista posibilatea RCA la moto pe 30 de zile....intr-adevar e o asigurare cum este cea provizorie...nu este foarte legala, dar se face. Politia nu iti are treaba doar in caz de accident probabil platesti din buzunar daunele.

 

A doua varianta...sunt site-uri...sau intermediari..care iti inregistreaza online un RCA...care trebuie platit in nush ce termin...practic acel RCA este valabil din data emiterii...deci poti pleca linistit la drum...politia daca intreaba de asigurare ii poti da seria si intr-adevar apare ca ai, doar ca nu o ai la tine...si in caz de accident...rca exista...doar ca inca nu ai achitat-o ceea ce nu stie nimeni..o platesti si o primesti cu data si ora din care ai depus cererea:D....parte buna e ca acest lucru iti permite ca in cazul in care nu ai facut accident sa iti poti anula RCA-ul dupa o zi doua fara sa platesti ceva:D...nici macar nu se tipareste:D...

 

Dar astea sunt chestii pe langa lege...sa incercam sa fim "corecti"

 

Scuzele mele inca o data lui Kato si lu fiu-so.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i. Pana la urma tot impreuna veti fi. Prefer sa asteptati ziua de maine, trecutul e istorie. Poate veti fi mai buni.

nu vom fi, defapt nu mai suntem de mult, prietenii adevarat au ramas, restu s-au dus diverse motive( nu mai are rostul sa le comentam aici ) stiu ei fiecare in parte.

nu cred ca iese bine, ca din cate vad eu toti sunt contra lui fii'tu. :rusinica:

daca esti contra mea atunci de ce cand ma vezi in oras vi si te bagi in seama cu mine si cu prietenii mei, poate ai treaba si te retinem, taicato stie cum circuli tu cu motoru? daca il mai testezi mult sa vezi daca se ridica pe o roata s-ar putea ca sezonul ce vine sa iti cumperi un kit nou de lant si ceva ulei in telescoapele din fata :rolleyes:

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...