Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

asta-i un fel de anunt pentru topicul lu florian :D ,doar ca fiecare-si plateste consumatia :D

...??.. ;) ... :burnout: ...ce are una cu alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo;tu esti din clubul lu aia cu pepsi light? :D ;) :burnout:

....nu a inteles intrebarea!!...fa-o mai simpla ca asa si eu ca stiu despre ce e vorba stau pe ginduri!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dragi MOTOvarasi daca ne-am adunat de CRACIUN si o fost fain si daca tot ne vedem sau butonam ce ziceti ne-am putea forma un CLUB,suntem destui si cam aceiasi,dar vor veni si altii.Ne vom putea prezenta si noi altfel pt ca se poate.Am dat scanteia......daca vreti sa dezvoltam ideea faceti aprinderea. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi MOTOvarasi daca ne-am adunat de CRACIUN si o fost fain si daca tot ne vedem sau butonam ce ziceti ne-am putea forma un CLUB,suntem destui si cam aceiasi,dar vor veni si altii.Ne vom putea prezenta si noi altfel pt ca se poate.Am dat scanteia......daca vreti sa dezvoltam ideea faceti aprinderea. :finger:

...am mai avut discutia asta pe undeva prin vreoun topic si nu s-a ajuns la nici o concluzie!!...deschiderea unui club moto este o treaba simpla dar care necesita fff multa seriozitate si are nevoie de niste reguli simple si clare care sa nu poata fii incalcate de catre membrii sub nici o forma,pentru orice incalcare existind un sistem de pedepse ce trebuiesc aplicate!!

...de asemenea oamenii(membrii) trebuie sa fie de cea mai buna calitate,atent selectionati chiar daca prin neselectionare se creeaza discutii si suparari,selectia membrilor fiind imperios necesara pastrarii crezului si devotamentului fata de clubul respectiv!!

...intr-un club se iau o gramada de decizii care trebuiesc respectate intocmai si la timp,oarecum ca in armata,ceea ce poate fi contra unor interese personale individuale restringind anumite drepturi sau placeri pe care free rider fiind ti le poti permite!!

...eu nu sunt nici contra nici pro infiintarii si apartenentei la un club dar sunt total impotriva infiintarii unui club care din start nu are coloana vertebrala si se lupta pt supravietuire facind tot felul de compromisuri!!

.

.

.

.

...PS>>>(orice asemanare cu cluburi reale existente este pur intimplatoare si neintentionata,scopul fiind cel prezentat mai sus si nu unul denigrator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa faca rost de un regulament (de ordine interioara) sau cum se numeste,de la vreun club existent????

sa vedem care ar fi regulile aproximative,si atunci sa-si dea fiecare cu parerea,daca il poate respecta sau nu,si abia atunci sa vedem daca are rost sa ne gandim la infiintarea unui club moto;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa faca rost de un regulament (de ordine interioara) sau cum se numeste,de la vreun club existent????

sa vedem care ar fi regulile aproximative,si atunci sa-si dea fiecare cu parerea,daca il poate respecta sau nu,si abia atunci sa vedem daca are rost sa ne gandim la infiintarea unui club moto;

..nu ai nevoie de regulamentul nimanui!..acesta trebuie sa fie creat si stabilit de catre membrii fondatori impreuna cu presedintele de club si nu in ultimul rind de primii membrii asociati!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu ai nevoie de regulamentul nimanui!..acesta trebuie sa fie creat si stabilit de catre membrii fondatori impreuna cu presedintele de club si nu in ultimul rind de primii membrii asociati!...

 

eu ma gandeam sa avem o baza de discutie;in mod sigur sunt cateva reguli care se aplica oricaror cluburi moto;restul ,nu avem decat sa le stabilim noi....

conteaza daca suntem de acord(sau putem sa acceptam) cu regulile generale;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va dau cateva "hint-uri":

NU exista interese PERSONALE care sa fie deasupra celor de club

Tot ceea ce faci se rasfrange asupra emblemei pe care o porti,.si chiar daca esti "pedepsit" cum sugera cineva anterior,."PATA" pe emblema ramane ,..chiardaca tu dispari din club

Nu exista PLACERI de genul trag de motor la 290-300/h(si cum toti,.in proportie de 90% sunteti adeptii mainii intepenite pe acceleratie,.....)fiindca UN CLUB respecta REGULILE si CONDUITA de DRUM.(inclusiv viteza de deplasare)

Intr-un club se munceste pt binele TUTUROR,....!!!!!!!!!!!

 

sunt doar cateva,.care daca le studiati o sa vedeti ca tin de "BUCA" si nu de un OARECARE REGULAMENT BATUT IN CUIE,.dar sunt BAZA unui comportament de club ,.astea si inca multe altele.REGULAMENT INTERNATIONAL (adoptat si aplicat in 99,99% din cazul ORICARUI CLUB)are GIM,..si cred ca poate fi vazut f .usor........

 

SUCCES

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,nu stiu daca mai apuc sa va scriu anu asta asa ca;

s-aveni un an nou fericit plin de impliniri si toate celelalte ce se mai ureaza.

:hug: :P :crack: :eek: :crack: :crack:

LA MULTI ANI!!!

 

 

An nou fericit si la multi ani !

 

mai fratilor,nu stiu daca mai apuc sa va scriu anu asta asa ca;

s-aveni un an nou fericit plin de impliniri si toate celelalte ce se mai ureaza.

:crack: :blink: :cheers: :eek: :crack: :crack:

LA MULTI ANI!!!

 

 

An nou fericit si la multi ani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa faca rost de un regulament (de ordine interioara) sau cum se numeste,de la vreun club existent????

sa vedem care ar fi regulile aproximative,si atunci sa-si dea fiecare cu parerea,daca il poate respecta sau nu,si abia atunci sa vedem daca are rost sa ne gandim la infiintarea unui club moto;

 

 

da eu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cu ocazia trecerii in anul 2007 va doresc Un calduros LA MULTI ANI si tot ce va doriti

PS. Sper ca in anul 2007 sa reusesc ce nu am reusit in 2006 ...sa vin sa va cunosc pt ca am reevenit in arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzi ani pe motocicleta si sa traim totzi si daca om muri sa o facem pe rind sa aibe popa timp sa ne ingroape. hai norok si sa fitzi iubitzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...