Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Las' ca asa o sa fac si eu peste cateva zile :(

 

Oricum, iti multumesc atat tie cat se celor care m-au felicitat pe mess sau sms :D

Eu m-am abtinut sa iti spun La Multi Ani ieri , pentru ca vreau sa iti spun cand chiar ii cazu ... mai un pic :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ieri a fost Sf. Nicolae

Aia ce zici tu e altceva :angry:

Pentru mine cand zic "La Multi Ani" ii cu semnificatia de zi de nastere , asta cu zi de nume ii altceva :lol:

Mesaj completat

Printre multe alte webcam`uri pozitionate foarte fain de pe Jurnalul National , a mai aparut una foarte foarte spectaculoasa si importanta as zice eu ...

 

Sa va fac curiosi nu va zic despre ce este vorba :P Convingeti-va singuri... :D

 

Apropo , ca o mica sugestie: Ii un loc unde ar vrea cu siguranta sa ajunga orice motociclist in fiecare vara cel putin odata pe an. :(

 

Click pe WebCam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fac curiosi nu va zic despre ce este vorba :P Convingeti-va singuri... :(

 

Apropo , ca o mica sugestie: Ii un loc unde ar vrea cu siguranta sa ajunga orice motociclist in fiecare vara cel putin odata pe an. :angry:

 

Click pe WebCam!

 

 

sa vina vara si mergem :D

 

 

Nu am fost niciodată, dar acum după ce am văzut imaginea de pe webcam cred că se conturează un plan. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost niciodată, dar acum după ce am văzut imaginea de pe webcam cred că se conturează un plan. :(

 

Transfagarasanul este unul acele trasee obligatorii in agenda oricarui motociclist din Romania, si nu numai

Ma ofer sa-ti fiu ghid :angry:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost niciodată, dar acum după ce am văzut imaginea de pe webcam cred că se conturează un plan. :(

Cu motorul este ceva de vis! Cateva poze, filmulete de pe Transfagarasan poti sa vezi Aici , Aici si inca un link Aici

 

Astazi am stat cu un prieten si am facut cateva calcule: km , bani , timp ... sa mergem iarna asta la zapada pentru ski si snowboard pe Transfagarasan.

Din Arad kilometri dus-intors sunt aprox 700 km , asta daca is 4 pers in masina vine cam 45-50 lei de pers.

Bani pentru telecabica: O urcare de la Balea Cascada la Balea Lac ii 15 lei... hai sa zicem ca apuci sa te dai de vreo 3 ori. Apropo sunt vreo 14 km la o tura.

Normal ar fi frumos si mai lejer de mers pe 2 zile, dar in cazul in care nu or fi destui bani se poate ace si intr-o zi. Cu plecare la ora 4:00 dimineata. Ajungi in vreo 6 ore ... te dai cat de dai si incet incet spre casa... Sigur este obositor dar asta ii farmecu !

Toata treaba ii sa facem rost de bani ... ca de nins o sa ninga :D

 

50 lei transaport , 45-60 lei telecabina , 20-30 lei mancare ... din maxim 150 lei iese o tura si o excursie de vis pe Transfagarasan la ski/snowboard.

In cazul in care se innopteaza undeva inca un 40-50 lei de pers...

 

Total 2 zile undeva 200 lei. Sper sa o traiesc si pe asta ! :angry:

 

Ca sa va faceti o idee cam cat s-ar putea da omu pe acolo va pun 2 poze:

 

In prima poza se vede pana unde este Cascada ! Pana acolo se poate urma cat decat drumu sau o tai pe unde de apuca... binenteles cand este zapadoi.

post-26086-1260197908_thumb.jpg

 

In a doua poza se vede continuarea la prima poza, de la Cascada pana efectiv la Balea Cascada de unde se i-a telecabina. Total 14 km. Se urmeaza tot drumul ... asta asa banueisc pentru ca nu vad cum altfe... ca ii prea abrupt de la cascada pana la telecabina.

post-26086-1260198047_thumb.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost niciodată, dar acum după ce am văzut imaginea de pe webcam cred că se conturează un plan.

Heeeeeeeeei, ... :(

Mergem impreuna la anul... :P

Tu, baga-te si pe topicul Cine are motor si de care... si arata-i baietiilor HONDA aia frumoasa pe care-l ai :D

 

Mesaj completat

Transfagarasanul este unul acele trasee obligatorii in agenda oricarui motociclist din Romania, si nu numai

Ma ofer sa-ti fiu ghid

Cred ca se aduna o gasca fainaaaaaaaaaaaaaaa pana la urma,... :lol:

Eu ma duc oricum,.... sunt foarte hotarata.... de abia astept ... :angry:

Editat de Hondita500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heeeeeeeeei, ...

Mergem impreuna la anul... :P

Tu, baga-te si pe topicul Cine are motor si de care... si arata-i baietiilor HONDA aia frumoasa pe care-l ai :D

 

Mesaj completat

 

Cred ca se aduna o gasca fainaaaaaaaaaaaaaaa pana la urma,... :lol:

Eu ma duc oricum,.... sunt foarte hotarata.... de abia astept ...

 

 

doar tu esti hotarata??!! :angry: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci cel mai frumos loc din romania pe care l-am vazut a fost Transfagarasanul

Inca nu ai fost pe TransALPina ... cand vei ajunge si acolo o sa " cantaresti " acest raspuns! Te gandesti bine care ii cel mai frumos loc , Transfagarasanul sau TransALPina... Sa fim sinceri , fiecare are frumusetea ei aparte :angry:

Astept sa bag o tura la anu pe TransALPina asfaltata , cat or fi facut din ea... :D

 

Noroc ca am scapat de incidentul de acuma-s 15 min ca altfel poate numai anujeam la anu :lol: Am dat intr-o curba de ud ... prima alunecat fata , dupa spatele , dupa m-am trezit inafara drumului prin noroaie , dupa care am trecut de ceva borduri aflate intr-un sens de vreo 15 cm , era sa intru intr-un gard , dupa intr-o bariera indreptata cu varful spre mine si intr-un final intr-un camion parcat. Dar toate aceste lucruri le-am scapat cu o sperietura si cu un crac de la pantalon plin de noroi si apa murdara cum m-am bagat prin belti :P Toata treaba s-a petrcut in max 5 sec ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ai fost pe TransALPina ... cand vei ajunge si acolo o sa " cantaresti " acest raspuns! Te gandesti bine care ii cel mai frumos loc , Transfagarasanul sau TransALPina... Sa fim sinceri , fiecare are frumusetea ei aparte :angry:

Astept sa bag o tura la anu pe TransALPina asfaltata , cat or fi facut din ea... :D

 

Noroc ca am scapat de incidentul de acuma-s 15 min ca altfel poate numai anujeam la anu :lol: Am dat intr-o curba de ud ... prima alunecat fata , dupa spatele , dupa m-am trezit inafara drumului prin noroaie , dupa care am trecut de ceva borduri aflate intr-un sens de vreo 15 cm , era sa intru intr-un gard , dupa intr-o bariera indreptata cu varful spre mine si intr-un final intr-un camion parcat. Dar toate aceste lucruri le-am scapat cu o sperietura si cu un crac de la pantalon plin de noroi si apa murdara cum m-am bagat prin belti :P Toata treaba s-a petrcut in max 5 sec ! :(

 

bai,da-o naibii...si tu cazi ca si mine in ultima tura de pista dupa o zi de dat? ce naiba...atentie mare mai avem nevoie de tine! Bine ca te-ai ales doar cu hainele muradre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati calmi ba nu va agitati. daca ne ajuta dumnezo la anu facem un litoral :angry:

poate in Croatia, pentru ca in Romania unde vrei sa ai conditii decente, te usca de bani, si unde vrei ieftin pana sa ajungi sa intri in mare calci in ciouri, chistoace si c*cat daca ai noroc.

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma ca va intrerup cu drumurile voastre ... Roly , chiar n-ai pic de mila pentru ambreiajul ala ? :( :lol: :D

ambreiaj...neeeaaahh...de cauciucu' dupa spate ii e lui,iti zic eu...se roade prea repede! :angry: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...