Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na stii ce? Numa'ncet, ca nu-i concurs

Daca vrei sa ne masuram puterile, o facem pe pista, nu pe sosea

 

stai calm,eu ma duc normal :finger: daca vreau sa ma cred rossi ma duc pe circuit :)

Mesaj completat

Ce capacitate are Scuterache al tau?

 

150cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la treaba cu clubul moto, am discutat cu cei de la MC Trust si ei au inteles gresit faza cu clubul, Eu am zis sa facem un club in genul de comunitate a motociclistilor din Arad pt a fi mai uniti nu genul de club cu embleme, sau de rang national. Eu am vrut doar sa unesc mai multi motociclisti la un loc, sa iesim mai multi impreuna iar cand organizam ceva sa participe un numar cat mai mare de motociclisti, sa atatam lumii ca motociclistii nu sunt niste derbedei care gonesc cu 200 kmh si isi imprastie creierul pe asfalt. imi pare rau ca multi au interpretat gresit faza cu siteul si clubul. Am creeat siteul pt a posta acolo iesirile noastre pt ca pe forum toate sunt imprastiate si nimeni nu le gaseste can vrea sa se uite .In continuare pe aradbikers.blogspot.com vom posta iesirile noastre + poze de la fiecare iesire,intrunire,actiune facuta de motociclistii din Arad. Pe forum nu ne putem intelege de aceea se creeaza neintelegeri. Cel mai bine ne intalnim intr-un loc la o bere,suc si discutam fata in fata. referitor la actiunea Mos Craciun pe Motocicleta speram ca verti participa in numar cat mai mare. Pt informatii cititi topicul cu Mos Craciun pe Motocicleta 2 Respect ! Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis sa facem un club in genul de comunitate a motociclistilor din Arad pt a fi mai uniti nu genul de club cu embleme, sau de rang national. Eu am vrut doar sa unesc mai multi motociclisti la un loc, sa iesim mai multi impreuna iar cand organizam ceva sa participe un numar cat mai mare de motociclisti, sa atatam lumii ca motociclistii nu sunt niste derbedei care gonesc cu 200 kmh si isi imprastie creierul pe asfalt.

Asta ce spui tu, dupa parerea mea ii si in momentul de fata... nu ii valabil chiar pentru toti motociclistii din Arad pentru ca: unu la mana nu ne cunoastem toti , doi - nu suntem la fel si din motivul asta avem diferite pareri cateodata , diferite locuri preferate, si asa mai departe...

Dar eu cred ca asa cum se afla situatia in momentu de fata ii bine , daca ii cazu putem facem multe lucruri impreuna! Si degeaba spui ca forum in coace , forum in colo ... ca fara el nu am fi nici atata la curent cu ce se intampla... asta cu mici neintelegeri se mai intampla ca doar suntem oameni si nu toti suntem pe aceasi lungime de unda.

 

Eu am vrut sa te intreb mai concret ca ce ai de gand cu clubul ala, sa puratam nu stiu ce veste fara maneci de piele peste echipamentu moto? , sau sa ne lipim tot lefu de stikere pe nu stiu pe unde...? si asa mai departe. Dar am vazut ca nu asta ii intentia :angry:

 

Despre ce vorbesti tu in ultimu post 80% asa si ii ... deci tot ceea ce trebuie facut ii sa continuam asa, suntem pe drumul cel bun ! :( Din ce in ce mai multi motociclisti dau de forum , si odata cu asta ne cunoastem... deci putem comunica si planifica pe viitor multe chestii faine , incepand cu iesiri , actiuni , etc.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ce spui tu, dupa parerea mea ii si in momentul de fata... nu ii valabil chiar pentru toti motociclistii din Arad pentru ca: unu la mana nu ne cunoastem toti , doi - nu suntem la fel si din motivul asta avem diferite pareri cateodata , diferite locuri preferate, si asa mai departe...

Dar eu cred ca asa cum se afla situatia in momentu de fata ii bine , daca ii cazu putem facem multe lucruri impreuna! Si degeaba spui ca forum in coace , forum in colo ... ca fara el nu am fi nici atata la curent cu ce se intampla... asta cu mici neintelegeri se mai intampla ca doar suntem oameni si nu toti suntem pe aceasi lungime de unda.

 

Eu am vrut sa te intreb mai concret ca ce ai de gand cu clubul ala, sa puratam nu stiu ce veste fara maneci de piele peste echipamentu moto? , sau sa ne lipim tot lefu de stikere pe nu stiu pe unde...? si asa mai departe. Dar am vazut ca nu asta ii intentia :angry:

 

Despre ce vorbesti tu in ultimu post 80% asa si ii ... deci tot ceea ce trebuie facut ii sa continuam asa, suntem pe drumul cel bun ! :( Din ce in ce mai multi motociclisti dau de forum , si odata cu asta ne cunoastem... deci putem comunica si planifica pe viitor multe chestii faine , incepand cu iesiri , actiuni , etc.

poate nu m-am exprimat eu corect cand am zis club moto, eu am facut acel site cum am zis, cu scopul de a unii motociclistii, ca sa facem un club moto e mult de lucru si trebuie timp pt asa ceva + ca nimeni nu se implica. si cu 2-3 oameni nu poti sa faci treaba serioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la treaba cu clubul moto, am discutat cu cei de la MC Trust si ei au inteles gresit faza cu clubul, Eu am zis sa facem un club in genul de comunitate a motociclistilor din Arad pt a fi mai uniti nu genul de club cu embleme, sau de rang national. Eu am vrut doar sa unesc mai multi motociclisti la un loc, sa iesim mai multi impreuna iar cand organizam ceva sa participe un numar cat mai mare de motociclisti, sa atatam lumii ca motociclistii nu sunt niste derbedei care gonesc cu 200 kmh si isi imprastie creierul pe asfalt. imi pare rau ca multi au interpretat gresit faza cu siteul si clubul. Am creeat siteul pt a posta acolo iesirile noastre pt ca pe forum toate sunt imprastiate si nimeni nu le gaseste can vrea sa se uite .In continuare pe aradbikers.blogspot.com vom posta iesirile noastre + poze de la fiecare iesire,intrunire,actiune facuta de motociclistii din Arad. Pe forum nu ne putem intelege de aceea se creeaza neintelegeri. Cel mai bine ne intalnim intr-un loc la o bere,suc si discutam fata in fata. referitor la actiunea Mos Craciun pe Motocicleta speram ca verti participa in numar cat mai mare. Pt informatii cititi topicul cu Mos Craciun pe Motocicleta 2 Respect ! Numai bine.

 

In fine...inca nu am apucat sa vb ce imortanta are ptr cei din Mc Trust ca vrea sa faca cineva alt club in Arad.Nu vad legatura. Am conexiune directa cu multi membri din tara care sunt in diferite cluburi,nu-i cazul sa dau nume acum,dar pot sa spun ca sunt judete unde sunt 2-3-4 cluburi moto si se colaboreaza la greu daca se face ceva pe plan local. Este loc pentru toata lumea pe pamantul asta,iar daca cineva intervine cu rea vointa in orice chestiune pe care nu o priveste inseamna ca e alta chestie la mijloc.Inca nu am cazuri de acest fel si sper sa nu apara asa ceva. Vestile circula cu viteza luminii in ziua de azi si nu as dori sa fie deranjati unii oamenii pentru niste fleacuri,orgolii ale unora sau altora vizavii de fenomenul motociclistic pe plan loco care sa o spun pe fata e slabut. Noroc ca mai iesim unii dintre noi la unele evenimente ce se petrec pe alte meleaguri. Revin asadar cu concluzia:ce rost are un Club? fara oameni nu se poate face nimic,fara bani la fel,fara pasiune,la fel,fara prieteni cu care sa te simti bine,la fel,fara timp la fel. Deci domnilor,liberatea e a voastra,nu degeaba am fost la revolutie,firar al dracului de revolutie.Am fost ca voi cei tineri sa fiti liberi si sa va exprimati liber. Cine are ceva de spus sa o spuna public.Subiect incheiat!

Mesaj completat

poate nu m-am exprimat eu corect cand am zis club moto, eu am facut acel site cum am zis, cu scopul de a unii motociclistii, ca sa facem un club moto e mult de lucru si trebuie timp pt asa ceva + ca nimeni nu se implica. si cu 2-3 oameni nu poti sa faci treaba serioasa.

 

Prefer sa ma simt bine cu 2-3 oameni langa mine.Pentru asta nu e nevoie de club.Poate mai tarziu cand chiar vor exista pasionati de ideea asta ,eventual sa va mai coaceti voi putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa va spun clar cum sta treaba si cu siteu sa fie toata lumea impacata NU SUNTEM UN CLUB !!!! SUNTEM UN GRUP DE MOTOCICLISTI CARE AU UN SITE , pe acest site ( siteul lam facut pt prietenii mei si nu numai , cine vrea sa se uite sa se uite cine nu nu, acolo voi pune pozele si filmele de pe unde iesim noi ) Suntem un grup care are in comun pasiunea pt motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa va spun clar cum sta treaba si cu siteu sa fie toata lumea impacata NU SUNTEM UN CLUB !!!! SUNTEM UN GRUP DE MOTOCICLISTI CARE AU UN SITE , pe acest site ( siteul lam facut pt prietenii mei si nu numai , cine vrea sa se uite sa se uite cine nu nu, acolo voi pune pozele si filmele de pe unde iesim noi ) Suntem un grup care are in comun pasiunea pt motociclism.

Acum am terminat de pieptanat topicul si, asa cum ma asteptam, toata tevatura se datoreaza unei perceptii gresite

Makaveli a facut un site (felicitari) care e un fel de blog, dar nu individual ci al unui grup

Paul89, in magnifica lui inocenta :angry: a crezut, repet si subliniez: a crezut ca e vorba de un club

 

Asa cum am citit eu cateva pagini ca sa ma lamuresc, putea sa o faca si prietenul nostru dr_dejavu, si sa ne scuteasca de sfaturile legate de ipoteticul club si de necesitatea consultarii membrilor unui club existent

Club al carui membrii intra extrem de rar pe forum, sau chiar de loc, si care, printr-o coincidenta interesanta, au citit topicul exact in acea seara

 

Deci pentru toti cei care mai au neclaritati, le spun si eu ca Arad Bikers NU este un club, ci este o pagina web, un fisier pe un server, nimic mai mult

 

Am nevoie de un club tot atat de mult cat are nevoie prietenul meu Kato, adica de loc

Am nevoie doar de prieteni si de timp sa ma pot bucura de viata alaturi de prieteni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie doar de prieteni si de timp sa ma pot bucura de viata alaturi de prieteni

Cred ca ultimele pagini se rezuma exact la acest citat ! :angry: Ii un rezumat perfect si cred ca cel mai bun raspuns.

 

Subeict incheiat ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat de pieptanat topicul si, asa cum ma asteptam, toata tevatura se datoreaza unei perceptii gresite

Makaveli a facut un site (felicitari) care e un fel de blog, dar nu individual ci al unui grup

Paul89, in magnifica lui inocenta :angry: a crezut, repet si subliniez: a crezut ca e vorba de un club

 

Asa cum am citit eu cateva pagini ca sa ma lamuresc, putea sa o faca si prietenul nostru dr_dejavu, si sa ne scuteasca de sfaturile legate de ipoteticul club si de necesitatea consultarii membrilor unui club existent

Club al carui membrii intra extrem de rar pe forum, sau chiar de loc, si care, printr-o coincidenta interesanta, au citit topicul exact in acea seara

 

Deci pentru toti cei care mai au neclaritati, le spun si eu ca Arad Bikers NU este un club, ci este o pagina web, un fisier pe un server, nimic mai mult

 

Am nevoie de un club tot atat de mult cat are nevoie prietenul meu Kato, adica de loc

Am nevoie doar de prieteni si de timp sa ma pot bucura de viata alaturi de prieteni

 

 

pai sincer mai mult ii un vis sa se faca un alt club "arad bikers" si nu prea am crezut ca hai sa fim seriosi,treaba asta trebuie vorbita din timp,organizata + bani adunati ..deci oricum m-am gandit ca decat sa fie sau sa facem un club mai bine ramanem un grup,pentru ce club sincer? bani in + pentru sigla si veste,daca ii vorba de o intalnire nu toti au posibilitatea sa vina ( motive financiare sau personale ) mai bine ii asa cum ii , eu sincer am scris la semnatura "Arad Bikers" pentru ca sunt din arad si sunt motociclist :(

Mesaj completat

clisa a fost sau era doar o vorba ?:lol:

 

mai bine,ciorba de burta nu-i asa Korben :P ?

Mesaj completat

atate polemici si prostii

mai bine povestiti cum a fost iesirea(cei care au iesit) :D

 

mie mi-o fost frig pana cand nu mi-o imprumutat Korben celelalte manusi,de cand le-am luat m-or cam luat caldurile

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu va mai jucati cu clubu ca is unii oameni care nu raspund bine la chestii de astea.

un club pe langa asociere inseamna pe alte nivele si reputatie, influenta si bani.

 

de la "adunatura" (in sensul cel mai pozitiv :angry: ) pana la "grup", "asociatie" si nu in ultimul rand "organizatie" si "club" sunt multe etape si mai ales formalitati.

 

nu ii nimic rau in a face un blog despre iesiri sau mai stiu io ce (ca forumu si siteurile cu poze nu mai ajung dom`le) da atentie mare cu terminologia :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat de pieptanat topicul si, asa cum ma asteptam, toata tevatura se datoreaza unei perceptii gresite

Makaveli a facut un site (felicitari) care e un fel de blog, dar nu individual ci al unui grup

Paul89, in magnifica lui inocenta :angry: a crezut, repet si subliniez: a crezut ca e vorba de un club

 

Asa cum am citit eu cateva pagini ca sa ma lamuresc, putea sa o faca si prietenul nostru dr_dejavu, si sa ne scuteasca de sfaturile legate de ipoteticul club si de necesitatea consultarii membrilor unui club existent

Club al carui membrii intra extrem de rar pe forum, sau chiar de loc, si care, printr-o coincidenta interesanta, au citit topicul exact in acea seara

 

Deci pentru toti cei care mai au neclaritati, le spun si eu ca Arad Bikers NU este un club, ci este o pagina web, un fisier pe un server, nimic mai mult

 

Am nevoie de un club tot atat de mult cat are nevoie prietenul meu Kato, adica de loc

Am nevoie doar de prieteni si de timp sa ma pot bucura de viata alaturi de prieteni

La multi ani Nicu :D :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...