Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

vad ca unii au luat-o in nume de rau asta cu clubul, am primit chiar si injuraturi pe messenger referitor la site/blog cum vreti sa ii spuneti. Ce sa mai zic astia suntem noi Aradul cand cineva propune sau incearca sa faca ceva este luat peste picior , considerat fraier,dobitoc,(cuvant urat) sau ce mai stiu eu ce. Fratilor nu vreti sa aveti de a face cu ce am propus eu nu va obliga nimeni sa intrati ,nu am venit eu si v-am tras de mana , eu doar am propus sa facem ceva, cum altii pot si noi putem. Ideea mi-a venit vizitand mai multe siteuri ale diferitelor cluburi moto din tara, deocamdata e pe blogspot deoarece am zis sa vad cum merge si daca treaba va merge il voi trece pe site, dupa cum vad eu treaba nu prea merge dar asta e eu am incercat, cati o sa fim atatia o sa fim. Poate pe viitor o sa se alature mai multi oricine e binevenit. Numai Bine !

Mesaj completat

 

:) de asta si tara asta si tot ce inseamna Romania e unde e pentru ca (n`are sens sa fim uniti pentru a face ceva important.)

 

da cine a injurat pe "mess"..?

ca sa ne explice motivul :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am nevoie de un club sau de altceva ca sa ma dau cu mobra.Chestiile astea ma depasesc.Si cand am fost la Motoveterani la cele doua intruniri sa vorbit pro si contra despre asa zisul culb al veteranilor motociclisti activi din Romania (AMOVERO).Am ramas doar in stadiul de grup pana la urmatoarele sedinte.Chestia asta cu clubul implica si obligatii din partea membrilor,bani,actiuni,etc.Ca sa nu moara trebuie ca membrii lor sa fie activi,nu-i suficient sa porti pe spate emblema clubului iar tu sa nu ai nimic in comun cu acesta,desi esti membru.Nu se poate intra in club ca la un cinema.Nu intra oricine.Trebuie sa ai recomandari de la cativa membrii ai clubului,devii ,,membru suport" adica dai un fel de test pe o perioada anume(activitate,comportament,etc) de timp iar la finalul perioadei de test intri in urma votului membrilor.Membrii care infiinteaza un club moto trebuie sa fie de un comportament si moralitae exemplara pentru o anumita comunitate moto.Deci practic dupa mine trebue sa-i daruiesti mult timp.E o chestiune de onoare cand porti emblema clubului tau in final, mai ales cand cineva din alt loc unde mergi prima data iti spune in fata: oooooooo Arad Bikers,respect,am auzit multe de voi.Sau:mai,da ce-i clubul asta Arad Bikers ca nu am auzit nimic de el... Drept urmare din timpul liber care il mai am si zilele de trait prefer sa fiu liber si sa ma duc unde vreau eu,nu unde vrea clubul.Trezii rebelul din mine,na.

:) ...gura ta adevar graieste!!!!... :finger: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceaaaaaaaaaaaaaau,.. nu vii cu noi sambata? :)

 

 

paul89

nu-i nici o problema :kali: , deci vii sambata cu noi ?

 

 

 

 

Problema se pune in felul urmator: eu sunt in concediu la parinti, in Ineu, la fel si motorul meu... Daca a ramas stabilita destinatia Casoaia, nu treceti prin Ineu si de aici mergem spre Casoaia, prin Tarnova? Incerc sa mai vorbesc si eu cu cativa baieti care nu frecventeaza forulumul. Ei, ce ziceti? :finger:

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceaaaaaaaaaaaaaau,.. nu vii cu noi sambata? :)

 

 

paul89

nu-i nici o problema :kick: , deci vii sambata cu noi ?

 

 

 

 

Problema se pune in felul urmator: eu sunt in concediu la parinti, in Ineu, la fel si motorul meu... Daca a ramas stabilita destinatia Casoaia, nu treceti prin Ineu si de aici mergem spre Casoaia, prin Tarnova? Incerc sa mai vorbesc si eu cu cativa baieti care nu frecventeaza forulumul. Ei, ce ziceti? :kali:

 

Scuze pt postul dublu. Nu stiu de ce dar a aparut de doua ori si nici nu mai pot sa sterg...doar sa editez :finger:

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paul89

nu-i nici o problema :kali: , deci vii sambata cu noi ?

 

 

 

 

Problema se pune in felul urmator: eu sunt in concediu la parinti, in Ineu, la fel si motorul meu... Daca a ramas stabilita destinatia Casoaia, nu treceti prin Ineu si de aici mergem spre Casoaia, prin Tarnova? Incerc sa mai vorbesc si eu cu cativa baieti care nu frecventeaza forulumul. Ei, ce ziceti? :finger:

 

Scuze pt postul dublu. Nu stiu de ce dar a aparut de doua ori si nici nu mai pot sa sterg...doar sa editez :)

 

eu cam o duc prost cu benzina :kick: si oricum depinde si de restul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa vedem ce zic si restu...poate sunt de acord...pe unde aveti traseu? Prin Siria, nu? Unde o luait spre Casoaia? Eu acum vb si cu baietii din Ineu, incerc sa-i strang si pe ei.

 

da pe la siria :) astept sa intre Korben Dallas pe mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pe la siria :finger: astept sa intre Korben Dallas pe mess

 

 

M-am gandit, nu vreau sa par nesimtit... Daca nu vreti sa vizitati si Ineul atunci o sa vin eu incolo si ne intalnim pe traseu, probabil in Siria, stabilim si o ora. Problema e sa mai gasesc pe cineva, dar cred ca e aproape rezolvat, am dat si eu zvonul in zona si din cati sunt pe aici tot o sa gasesc unul... :) E sambata si multi ori lucreaza ori au treburi pe acasa... Cine mai vine, in afara de Hondita si Nicu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit, nu vreau sa par nesimtit... Daca nu vreti sa vizitati si Ineul atunci o sa vin eu incolo si ne intalnim pe traseu, probabil in Siria, stabilim si o ora. Problema e sa mai gasesc pe cineva, dar cred ca e aproape rezolvat, am dat si eu zvonul in zona si din cati sunt pe aici tot o sa gasesc unul... :) E sambata si multi ori lucreaza ori au treburi pe acasa... Cine mai vine, in afara de Hondita si Nicu?

 

am vorbit cu

"Nicu si am zis ca 100 km pe frigul asta e destul

nicupirlea: va fi maxim 10 grade " deci in Siria sau Masca depinde unde vrei si unde poti sa vii ,noi la 12:30-12:40 plecam din arad pe la 13:00 si ceva ajungem in siria :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu

"Nicu si am zis ca 100 km pe frigul asta e destul

nicupirlea: va fi maxim 10 grade " deci in Siria sau Masca depinde unde vrei si unde poti sa vii ,noi la 12:30-12:40 plecam din arad pe la 13:00 si ceva ajungem in siria :finger:

Da eu vin numa sa nu merem ca nebunii ,atita va rog :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MCTRUST???????????????,NU AM VAZUT NIMIC ORGANIZAT DE EI,MAI MULTE AM FACUT SI FACEM NOI ASTIA DEZORGANIZATI :kali:

scuze nu vreau sa jignesc clubul ,avand mai multe filiale in tara ,dar eu ca aradean nu stiu mai nimic ,organizat de mc.arad ,rog pune ti-ma la curent(ca sa stiu despre ce e vorba),deci un membru ceva sa dea detaliii.numai bine

Mesaj completat

Da eu vin numa sa nu merem ca nebunii ,atita va rog :)

140 ca de obicei?e ok ,radarele asteapta(vin sarbatorile) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze nu vreau sa jignesc clubul ,avand mai multe filiale in tara ,dar eu ca aradean nu stiu mai nimic ,organizat de mc.arad ,rog pune ti-ma la curent(ca sa stiu despre ce e vorba),deci un membru ceva sa dea detaliii.numai bine

Mesaj completat

 

140 ca de obicei?e ok ,radarele asteapta(vin sarbatorile) :)

NU chiar atata 100,110 nu ajunge pe frigu asta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

140 ca de obicei?e ok ,radarele asteapta(vin sarbatorile)

Radare pe Arad - Siria? :)

S-o vad si p'asta

 

@micutu: In niciun caz nu cred ca vom merge cu 140, nu cred ca avem unde

Si chiar daca o sa-mi alunece putin mana pe acceleratie, promit ca va astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radare pe Arad - Siria? :)

S-o vad si p'asta

 

@micutu: In niciun caz nu cred ca vom merge cu 140, nu cred ca avem unde

Si chiar daca o sa-mi alunece putin mana pe acceleratie, promit ca va astept

Mersi ne auzim miine in peco in micalca :kali: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radare pe Arad - Siria? :)

S-o vad si p'asta

 

@micutu: In niciun caz nu cred ca vom merge cu 140, nu cred ca avem unde

Si chiar daca o sa-mi alunece putin mana pe acceleratie, promit ca va astept

 

eu ma pot tine dupa tine si pot sa trec si pe langa tine :finger: :kick: :kali: deci promit ca va astept :D

Mesaj completat

daca si maine o sa am durerea asta de cap atunci 100 km\h constant

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...