Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

In leg cu club! Nu ar fii rau sa stii ce inseamna sa ai un Club! Kato stie destule.. Vorbeste cu el.. Daca ai inteles toate chestiile si punctele. Ai de discutat cu cel mai mare club din arad.. Ei fiind "MC Trust". Chiar iti doresc binele.. si te sfatuiesc sa nu treci peste ei.

 

Si acum.. Cine are curaj de o horinca.. E bine venita!

Comunic adresa prin PM.. :finger:

((pecica)cel tarziua pana la ora 02:00 :kali:)

 

nu te supara...dar Poftim MC TRUST -->>> /index.php?...89&hl=TRUST Merita citit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In leg cu club! Nu ar fii rau sa stii ce inseamna sa ai un Club! Kato stie destule.. Vorbeste cu el.. Daca ai inteles toate chestiile si punctele. Ai de discutat cu cel mai mare club din arad.. Ei fiind "MC Trust". Chiar iti doresc binele.. si te sfatuiesc sa nu treci peste ei.

 

Si acum.. Cine are curaj de o horinca.. E bine venita!

Comunic adresa prin PM.. :)

((pecica)cel tarziua pana la ora 02:00 :finger: )

Mai Zoli mai...acum ce laegatura am eu cu diferitele cluburi din Arad daca vreau eu cu prietenii mei sa fac un club moto? Scuza-ma dar aberatie mai mare nu am mai auzit pana acum in legatura cu asta.Ce,trebuie sa cer voie celorlalte cluburi sa ca sa fac si eu unul? Unde depun cererea? Daca ei sunt cine sunt,vreau si eu cu 10 amici mobristi sa fim cine vrem noi.Dealtfel vad doar initialele si emblema clubului pe geaca la vre-o unul sau altul,dar as vrea sa vad si ceva actiune din partea lor.O adunare,organizare,actiune,ceva acolo,macar una care sa fie trecuta in calendarul anual al intrunirilor motociclistilor.Sper ca nu voi fi atacat cu lanturi pe strada de membrii acestora. Revenind la subiect atat cat te incadrezi in legalitate si vrei sa infiintezi un club,nu trebuie sa ceri voie asta altui club,sa fie clar.Daca e asa cum zici tu eu maine defilez gol cu o pancarta la primariei si protestez :kali: . Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Zoli mai...acum ce laegatura am eu cu diferitele cluburi din Arad daca vreau eu cu prietenii mei sa fac un club moto? Scuza-ma dar aberatie mai mare nu am mai auzit pana acum in legatura cu asta.Ce,trebuie sa cer voie celorlalte cluburi sa ca sa fac si eu unul? Unde depun cererea? Daca ei sunt cine sunt,vreau si eu cu 10 amici mobristi sa fiu cine vrem noi.Dealtfel vad doar initialele si emblema clubului pe geaca la vre-o unul sau altul,dar as vrea sa vad si ceva actiune din partea lor.O adunare,organizare,actiune,ceva acolo,macar una care sa fie trecuta in calendarul anual al intrunirilor motociclistilor.Sper ca nu voi fi atacat cu lanturi pe strada de membrii acestora. Revenind la subiect atat cat te incadrezi in legalitate si vrei sa infiintezi un club,nu trebuie sa ceri voie asta altui club,sa fie clar.Daca e asa cum zici tu eu maine defilez gol cu o pancarta la primariei si protestez :finger: .

 

te sustin :) ... " le doresc tot binele din lume " de aia o luat bataie un om nevinovat de la trust ? /index.php?...89&hl=TRUST

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur.. toti stim de actiunea noastra: "Mosh craciun pe motocicleta 2"...Mda.. Si ei fac o asemenea actiune.. de care nu se discuta pe forum... Ei, au mai facut aceeasi actiune si in anii precedenti.. in alte localitati.. Nu neapara in arad. ( Nu dau nume, Nu am dreptul).

Nu sunt impotriva voastra... Dar sa fiu sincer.. Nu ar strica sa discutam cu ei "Prieteneste".

Va aduc la cunostina. ca nu am nici o legatura cu ei!

Va/Ne vreau binele..

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah , voi chiar nu aveti nimic de lucru ? :finger: Mai puteti sa va balacariti atata pe aici ?

Sunteti fenomenali ... parca imi place sa citesc ce se petrece aici in ultimele ore :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah , voi chiar nu aveti nimic de lucru ? :kali: Mai puteti sa va balacariti atata pe aici ?

Sunteti fenomenali ... parca imi place sa citesc ce se petrece aici in ultimele ore :finger:

 

pai in felul asta umplem 50 de pagini pe zi :kick: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah , voi chiar nu aveti nimic de lucru ? :kali: Mai puteti sa va balacariti atata pe aici ?

Sunteti fenomenali ... parca imi place sa citesc ce se petrece aici in ultimele ore :finger:

AICI TOTI SUNTEM TARI,DAR LA PLIMBARI,CAFEA..ETC.,NIMENI NU ZICE NIMIC :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in felul asta umplem 50 de pagini pe zi :kali: :finger:

Si surprizaaaa , DEGEABA !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AICI TOTI SUNTEM TARI,DAR LA PLIMBARI,CAFEA..ETC.,NIMENI NU ZICE NIMIC :)

 

Lutzifer nu bea cafea :finger: nu fumeaza, nu sta in localuri ( si daca sta nu sta mult ) :kali: , fiind vorba de tine, vii Sambata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur.. toti stim de actiunea noastra: "Mosh craciun pe motocicleta 2"...Mda.. Si ei fac o asemenea actiune.. de care nu se discuta pe forum... Ei, au mai facut aceeasi actiune si in anii precedenti.. in alte localitati.. Nu neapara in arad. ( Nu dau nume, Nu am dreptul).

Nu sunt impotriva voastra... Dar sa fiu sincer.. Nu ar strica sa discutam cu ei "Prieteneste".

Va aduc la cunostina. ca nu am nici o legatura cu ei!

Va/Ne vreau binele..

atunci ce tot ii lauzi atata? :finger: nu cumva tre sa vorbesc cu cei din M.C Trust ca sa am dreptul sa merg pe strada ?sau sa ies din casa? Ei cu ale lor noi cu ale noastre. :) atunci trebuie sa vorbim si cu celelalte cluburi din arad si din tara daca ne dau acordul :kali:

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lutzifer nu bea cafea, nu fumeaza, nu sta in localuri ( si daca sta nu sta mult ) , fiind vorba de tine, vii Sambata?

:finger: Si mai adaug: nu umblu la curve :)

Din pacate eu numai pot iesii niciunde cu moto o perioada nelimitata de timp , motivul este unu simplu si foarte trist ... Nu-s Bani ! :kali: In vremea cand am avut bani am fost atat cat am avut, puteam merge saptamanal sute, mii de km ... a fost si aia o perioada frumoasa si nu regret nici un leu dat pe benzina si toate cheltuielile aferente.

 

Sa fiu si eu actual cu tema ce se discuta acuma cu acel CLUB ... eu am o parere personala!

Nu de club ii nevoie aici , ci de: bani de benzina :kick:

Ai bani de benzina si putina imaginatie se aduna lumea si ies multe lucruri frumoase impreuna...

De exemplu cel mai important lucru pentru mine ,sunt excursiile moto...(cel putin au fost cat am putut, acuma i-au o pauza fortzata). Daca ai putina imaginatie si te informezi cat de cat si gasesti o destinatie interesanta , postezi cateva detalii si pot sa spun din propria experienta ca vei gasi oameni cu cine sa mergi si sa faci ceva impreuna... nu vad de ce ar trebui facute cluburi si tot felu de minuni dinastea! Pana la urma ce se vrea ? Reclama sau sa se simta lumea bine...?

 

Eu am o vorba : Nu conteaza atat de mult destinatia cat de mult conteaza anturajul.

 

Nu stiu ce s-a inteles din ce am zis eu :D Dar sa nu o luati in nume de rau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. nu vad de ce ar trebui facute cluburi si tot felu de minuni dinastea! Pana la urma ce se vrea ? Reclama sau sa se simta lumea bine...?

 

Eu am o vorba : Nu conteaza atat de mult destinatia cat de mult conteaza anturajul.

 

Nu stiu ce s-a inteles din ce am zis eu :kali: Dar sa nu o luati in nume de rau ...

 

sunt de-acord cu tine :) , apropo , ala cu benzina ii in concediu pana saptamana viitoare :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de-acord cu tine :finger: , apropo , ala cu benzina ii in concediu pana saptamana viitoare :kali:

ok , zici tu daca ii ceva ! Discutia asta ar fi mai bine de continuat pe privat...

 

Apropo de club ... pentru asaceva dupa parerea mea majoritatea ar trebui sa fie cam pe aceasi unda , din multe puncte de vedere ! Dupa cate vad eu aici la noi nu ii chiar asa :kick: 4 persoane vor in 7 directii (am dat si eu un exemplu)

 

Pe mine nu m-a tentat niciodata asaceva , sa fac parte dintr-un club legalizat sau sub un anumit nume ... nu am nimica impotriva , dar nu ii vad rostu ! Nu vad cu ce ar ajuta asta la ceva ... ii bun pentru reclama , pentru a ne afla in centru atentiei, asta da ! Ca asa ne place :)

Daca ii vorba sa ne ajutam intre noi si avem posibilitatea oricum o facem , daca ii sa iesim undeva impreuna oricum o facem , daca ii sa iesi intr-un birt , oricunde ar fi , oricum se iese si se v-a merge si lumea se v-a intelege bine daca asta se doreste.

 

Zicea mai sus dr_dejavu ca ceilalti din clubul mentionat mai sus organizeaza si ei nush ce evenimente si fac ceva actiuni dar fara sa faca prea mare tam tam ... asta incerc sa explic ca nu trebuie neaparat atata reclama si sa fim in centrul pamantului si sa apara ca Gigi_Pedala Bikers or facut , or dres ... pur si simplu Comunitatea Motociclistilot din Arad... ajunge.

Cum ne-am inteles de atata timp pe forum si cum au iesit excursiile (majoritatea faine) si tot ceea ce inseamna iesiri impreuna eu zic ca au fost ok.

 

Fiecare are opinia lui ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Lutifer!

n`are sens sa fim uniti pentru a face ceva important. Eu am dat un exemplu, pentru ca am o cunostinta intr`un club, si mi`a explicat demersurile si amanuntelele pentru un club nou. ma rog. N`are mare importanta ceea ce am zis eu... vroiam doar sa va atrag atentia, nu cumva sa trecem cu privirea peste acele puncte. N`ar fii frumos din partea noastra.. ca Si NOU Club.

Iar cu iesirile.. Ca si pana acum.. Ii putem organiza la fel de frumos, fara nici o restrictie..

 

Sa ne vedem cu bine!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca unii au luat-o in nume de rau asta cu clubul, am primit chiar si injuraturi pe messenger referitor la site/blog cum vreti sa ii spuneti. Ce sa mai zic astia suntem noi Aradul cand cineva propune sau incearca sa faca ceva este luat peste picior , considerat fraier,dobitoc,(cuvant urat) sau ce mai stiu eu ce. Fratilor nu vreti sa aveti de a face cu ce am propus eu nu va obliga nimeni sa intrati ,nu am venit eu si v-am tras de mana , eu doar am propus sa facem ceva, cum altii pot si noi putem. Ideea mi-a venit vizitand mai multe siteuri ale diferitelor cluburi moto din tara, deocamdata e pe blogspot deoarece am zis sa vad cum merge si daca treaba va merge il voi trece pe site, dupa cum vad eu treaba nu prea merge dar asta e eu am incercat, cati o sa fim atatia o sa fim. Poate pe viitor o sa se alature mai multi oricine e binevenit. Numai Bine !

Mesaj completat

Ai dreptate Lutifer!

n`are sens sa fim uniti pentru a face ceva important.

:) de asta si tara asta si tot ce inseamna Romania e unde e pentru ca (n`are sens sa fim uniti pentru a face ceva important.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca unii au luat-o in nume de rau asta cu clubul, am primit chiar si injuraturi pe messenger referitor la site/blog cum vreti sa ii spuneti. Ce sa mai zic astia suntem noi Aradul cand cineva propune sau incearca sa faca ceva este luat peste picior , considerat fraier,dobitoc,(cuvant urat) sau ce mai stiu eu ce. Fratilor nu vreti sa aveti de a face cu ce am propus eu nu va obliga nimeni sa intrati ,nu am venit eu si v-am tras de mana , eu doar am propus sa facem ceva, cum altii pot si noi putem. Ideea mi-a venit vizitand mai multe siteuri ale diferitelor cluburi moto din tara, deocamdata e pe blogspot deoarece am zis sa vad cum merge si daca treaba va merge il voi trece pe site, dupa cum vad eu treaba nu prea merge dar asta e eu am incercat, cati o sa fim atatia o sa fim. Poate pe viitor o sa se alature mai multi oricine e binevenit. Numai Bine !

Trist ca lumea de injura pe messenger. Pe forum chiar nu am vazut sa fi zis cineva ceva de rau , sau sa te atace! Mie imi place ideea ca vrei sa faci ceva nou , ca te implici , ca incerci sa unesti cat mai mult motociclisti ... dar fiecare si-a spus parerea lui personala cat se poate de sincera in privinta cu infiintarea unui Club.

 

Eu atat vreau sa zic ca nu ii o prioritate , sau ceva fara de care nu poate sa mearga bine partea motociclistica in Arad. Nu cred ca un asemenea club o sa schimbe mentalitatea motociclistilor... Eu zic ca in momentul de fata cel mai tare doare BANU , daca aia ar fi ceva mai mult s-ar putea organiza lucruri mult mai multe si frumoase.

Asta cu clubul ii asa sa facem sa fie si asta... Eu sper sa iasa ceva de el, mai ales ca te implici mult si te straduiesti!

 

Si totusi care ar fi rolul acestui club? Daca nu ii clubul ala nu se mai poate iesii prin Nerv si unde iesiti? Nu se mai poate organiza un mos pe moto , un iepure cu urechi lungi pe moto , o excursie de week, un pahar de vorba in fata primariei? , o clisa fripta la Cladova ?

 

Nu prea vad unde vrei defapt sa ajungi cu acest club, sa devi celebru ca club in coace , club in colo ?

 

Acuma am inteles toti , Club Club ... da care-i faza ? :finger:

 

Ma mai repet odata sa nu fie vre-o nelamurile, nu te atac , nu zic in nume de rau :)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert,daca poti sa imi faci o favoare...daca te poti interesa daca cauta sau o cautat un motociclist azi,seara dupa ora 21:00 ca m-o cam apucat nebuniile dintre uta si gara

 

 

Din pacate a fost ''away'' o vreme si nu am putut urmari topicul, abia azi am vazut postarea ta... Presupun ca e tardiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...