Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Deci.... asta seara am avut parte de cea mai mare surpriza (placuta) ce mi s-a putut face...

M-am trezit in Nerv cu CB-ul meu gata facut.. :D bord montat si crashbar facut....reparat carena.. rezervor,.. toba.. .. vopsit...

Nu-mi vine sa cred, acuma mi-am dat seama cat de mult mi-a fost dor de el... si cat de mult ma bucur ca il am acasa...

SO... MIII DE MULTUMIRI PT. DR DEJAVU,.. Zoli din Pecica,... care a fost de cel mai mare ajutor,.. :( si pt. toti care m-au ajutat intr-un fel sau altul.....

Mai,mai,la atii a venit Mosu mai repede.Ne bucuram pentru tine si frumos din partea lui Zoli ptr treaba facuta.Respectele mele! baga poze sa vedem cum e acum reabilitat. Si sa ai grija de ea! Si de Zoli :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai,mai,la atii a venit Mosu mai repede.Ne bucuram pentru tine si frumos din partea lui Zoli ptr treaba facuta.Respectele mele! baga poze sa vedem cum e acum reabilitat. Si sa ai grija de ea! Si de Zoli

Pai da... vezi,... cine a fost cuminte ... se trezeste cu cel mai frumos cadou .... :crack:

Da... o sa fac maine poze.. sa va arat motorul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci.... asta seara am avut parte de cea mai mare surpriza (placuta) ce mi s-a putut face...

M-am trezit in Nerv cu CB-ul meu gata facut.. :kali: bord montat si crashbar facut....reparat carena.. rezervor,.. toba.. .. vopsit...

Nu-mi vine sa cred, acuma mi-am dat seama cat de mult mi-a fost dor de el... si cat de mult ma bucur ca il am acasa...

SO... MIII DE MULTUMIRI PT. DR DEJAVU,.. Zoli din Pecica,... care a fost de cel mai mare ajutor,.. :finger: si pt. toti care m-au ajutat intr-un fel sau altul.....

 

Cu mare placere.. De acum inainte sa ai mare grija! Nu ca nu vreau sa te mai ajut.. dar nu vreau sa mai ai parte de neplaceri.

Sper sa ti implinesti visele legate de anul viitor. :)

Mesaj completat

chiar ma bucur pentru tine,ma mir ca ti-o lasat cheile chiar daca eu tot incercam in Nerv sa il conving sa nu ti le lase ,oricum ai grija si nu fa prostia sa conduci , macar pana iti mai revii

 

Vezi ca n`aveam inima sa nu`i las cheia. :kick: Tu ai vazut ce chip avea? cum ma privea? :-<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere.. De acum inainte sa ai mare grija! Nu ca nu vreau sa te mai ajut.. dar nu vreau sa mai ai parte de neplaceri.

Sper sa ti implinesti visele legate de anul viitor. :)

Mesaj completat

 

 

Vezi ca n`aveam inima sa nu`i las cheia. :kali: Tu ai vazut ce chip avea? cum ma privea? :-<

 

am vazut :kick: oricum intr-un final totul o sa fie bine doar cu rabdare :finger:

Mesaj completat

Kato,in legatura cu Alex si cu discutia de pe celalalt topic "planuri de excursii...iesiri ..."

 

i-am gasit un Srad :D

 

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut :finger: oricum intr-un final totul o sa fie bine doar cu rabdare :)

Mesaj completat

Kato,in legatura cu Alex si cu discutia de pe celalalt topic "planuri de excursii...iesiri ..."

 

i-am gasit un Srad :kali:

 

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

Bai,esti nebun,vrei sa-mi omor pruncu cu mana mea? Un maxim 500 CB sau GS fara plasticuri ptr inceput.Sa simta si el vantu in piept,iar daca va tranti mobra de asfalt sa nu aiba de suferit atata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci la Mos Craciun pe Motocicleta vi cu el

 

Nu, nu inca,.. cu toate ca as vrea foarte mult,.. dar nu-mi permit.. din motive legate de sanatate,... mi-e greu sa am rabdare dar n-am de ales daca vreau sa fie bine...

 

Cu mare placere.. De acum inainte sa ai mare grija! Nu ca nu vreau sa te mai ajut.. dar nu vreau sa mai ai parte de neplaceri.

Sper sa ti implinesti visele legate de anul viitor. :finger:

Vezi ca n`aveam inima sa nu`i las cheia. :kick: Tu ai vazut ce chip avea? cum ma privea?

 

Mersi inca o data si inca de 10000000000000000000 de ori... si iti urez si eu la fel, implinirea viselor... :kali: si muuuuulti km....

 

 

Da, trebuia sa am si cheia,.. sa fie totul la locul lui... oricum stau cuminte.... :)

Editat de Hondita500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu, ciocu mic.Cum vrei sa pun un incepator pe una de 600 esti nebun?In primul rand e ilegal(noi respectam cat de cat legea) si in al doi-lea rand tin la copilul meu.In rest am dat raspunsul dincolo.Subiect incheiat!

unde scrie ca e ilegal? in primul rand pe banii mei imi cumpar ce vreau :kali: si unde scrie ca daca iau direct de 600 tre sa ma duc cat mere el :) un cb 500 ca alu hondita ar fi perfect :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde scrie ca e ilegal? in primul rand pe banii mei imi cumpar ce vreau si unde scrie ca daca iau direct de 600 tre sa ma duc cat mere el un cb 500 ca alu hondita ar fi perfect

Cred ca ai dreptate tu, nu Kato

Nici eu nu am auzit sa fie lege la noi cu limitarea puterii, dar asta nu inseamna ca nu exista :)

dar parerea mea este ca un CB 500 e cam mic pt tine, ca gabarit

Un TDM sau ceva de genu' te-ar prinde mai bine, si TDM-ul nu e chiar asa de nervos ca o vitezana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate tu, nu Kato

Nici eu nu am auzit sa fie lege la noi cu limitarea puterii, dar asta nu inseamna ca nu exista :)

dar parerea mea este ca un CB 500 e cam mic pt tine, ca gabarit

Un TDM sau ceva de genu' te-ar prinde mai bine, si TDM-ul nu e chiar asa de nervos ca o vitezana

Iti gasesc eu legea deseara.Ca incepator pe mobre(cat A) nu ai voie sa pilotezi cred mobre peste 20 si ceva de Kw.La cilindriere,nnu stiu cum e treaba.Cine cauta inaintea mea sa puna restrictiile. Ori s-au eliminat intre timp...cine stie?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti gasesc eu legea deseara.Ca incepator pe mobre(cat A) nu ai voie sa pilotezi cred mobre peste 20 si ceva de Kw.La cilindriere,nnu stiu cum e treaba.Cine cauta inaintea mea sa puna restrictiile. Ori s-au eliminat intre timp...cine stie?

 

da,in anul in care se ia carnetul 1 an ai voie sa conduci motoare (orice categorie) dar este limita la Kw

Mesaj completat

Iti gasesc eu legea deseara.Ca incepator pe mobre(cat A) nu ai voie sa pilotezi cred mobre peste 20 si ceva de Kw.La cilindriere,nnu stiu cum e treaba.Cine cauta inaintea mea sa puna restrictiile. Ori s-au eliminat intre timp...cine stie?

 

da,in anul in care se ia carnetul 1 an ai voie sa conduci motoare (orice categorie) dar este limita la Kw

Mesaj completat

de exemplu am intrat pe topicul cu Hayabusa si primul lui motor ii hayabusa...deci... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,esti nebun,vrei sa-mi omor pruncu cu mana mea? Un maxim 500 CB sau GS fara plasticuri ptr inceput.Sa simta si el vantu in piept,iar daca va tranti mobra de asfalt sa nu aiba de suferit atata.

de ce sa dea cu ea de asfalt ? eu n-am dat niciodata, el de ce ar da ?:) fiind inalt i-ar prinde bine un transalp :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lasa-ne cu legile lu peste, parca pe alex (swartelf) lo intrebat politia cati kw are motoru, bine ca nu vrei sa imi iau de 125 :) atunci mai bine vin cu bitzigla :finger: stiti ce ma enerveaza la kato? ca el tot timpu ii cu regulile ( ca si cu radaru ) :kali: daca au politzaii acte si autorizatie de radar, iaca amu vine politia in neregula si sta cu radaru :kick: eu ma multumesc pt inceput si cu un CB 500

Mesaj completat

ce ziceti facem un club moto? adica arad bikers? se poate face si un site ,nu asta ce e pe domeniul de blogspot. binenteles daca vrea cineva. deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art. 38

1.Posesorul permisului de conducere pentru categoria A are dreptul sa conduca o motocicleta cu o putere care depaseste 25 kW sau un raport putere/greutate care depaseste 0, 16 kW/kg ori o motocicleta cu atas cu un raport putere/greutate care depaseste 0, 16 kW/kg, numai daca are o experienta de minimum 2 ani pe o motocicleta cu specificatii tehnice inferioare sau daca persoana are 21 de ani si promoveaza un test specific de cunostinte si comportament.

2.Posesorul unui permis de conducere valabil numai pentru categoria Tr are dreptul sa conduca si un ansamblu de vehicule format dintr-un tractor si una sau doua remorci.

3.Posesorul permisului de conducere valabil pentru una dintre categoriile B, C sau CE are dreptul sa conduca si vehicule din categoria Tr.

4.Posesorul unui permis de conducere valabil pentru categoriile D sau DE are dreptul sa conduca si vehicule din categoria Tb - troleibuz.

 

 

Nici eu nu am tinut cont de asta. Am avut un motor de 10 CP cam 6 luni apoi unu de 98CP si m-a oprit politia dar nu a verificat decat permisu si asigurarea. Dar se pare ca si varsta conteaza in aceasta restrictie, varsta pe care eu o aveam depasita in momentul examenului pentru A.

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti facem un club moto? adica arad bikers? se poate face si un site ,nu asta ce e pe domeniul de blogspot. binenteles daca vrea cineva. deci?

 

pai si are dreptate si in legatura cu Kw nu te intreaba pentru ca ii vede in talon :D si se uita pe permis sa vada de cat timp il ai :finger:

 

Sa nu intrati cu motorul prin bujac ! 1cm namol mai rau ca pe zapada ! 2 cazaturi am tras la 5k\h - 10km\h :kali: :) :kick:

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si are dreptate si in legatura cu Kw nu te intreaba pentru ca ii vede in talon :kali: si se uita pe permis sa vada de cat timp il ai :)

 

Sa nu intrati cu motorul prin bujac ! 1cm namol mai rau ca pe zapada ! 2 cazaturi am tras la 5k\h - 10km\h :finger:

 

Da...De cateva luni Bujacul e splendid... Pe unele starzi nu mai poti traversa decat cu TAB-ul. Poate Ariciu s-ar descurca... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii masochist,numa saptamana trecuta o cazut iar...dar eu cred ca asta se lauda mai mult :D

 

:finger: nu is masochist :kali:

Mesaj completat

pai dc meri cu el pe acolo? :)

 

trebuia sa ii fac comp-ul la soramea

Mesaj completat

Sa nu intrati cu motorul prin bujac ! 1cm namol mai rau ca pe zapada ! 2 cazaturi am tras la 5k\\h - 10km\\h

 

 

 

Ai grija ma.

 

am grija:)) noroc cu namolul ca nu mi s-o crapat\\zgariat carena:)) (ambele cazaturi pe dreapta)

Mesaj completat

Da...De cateva luni Bujacul e splendid... Pe unele starzi nu mai poti traversa decat cu TAB-ul. Poate Ariciu s-ar descurca...

 

cand am mers incolo am luat-o pe independetei si in capat pe trotosului in capat inspre camp si cand am plecat de pe trotosului pe marnei ..ambele strazi bune de tab si pe langa asta o fost un politist intr-un passat parca si cred ca o ras si cu curu de mine :kick: ..

 

Robert,daca poti sa imi faci o favoare...daca te poti interesa daca cauta sau o cautat un motociclist azi,seara dupa ora 21:00 ca m-o cam apucat nebuniile dintre uta si gara

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...