Sari la conținut

Carene si piese


Postări Recomandate

As vrea si eu sa stiu unde se fac carene la comanda in zona Bucurestiului.

Sau de unde as gasi unele second hand, caci noi nu i-mi pot permite.

Piesele de care am nevoie: carena fata, carene laterale, far si parbriz.

Multumesc anticipat, si atingeti asfaltul doar cu roata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa stiu unde se fac carene la comanda in zona Bucurestiului.

Sau de unde as gasi unele second hand, caci noi nu i-mi pot permite.

Piesele de care am nevoie: carena fata, carene laterale, far si parbriz.

Multumesc anticipat, si atingeti asfaltul doar cu roata!!!

sal

daca ai unele identice sa le copiem , te pot ajuta

Editat de just_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am avut si eu ceva probleme de astea.

farul SH ii aproximativ pe la acelasi pret cu cel nou :wacko:. cam 85-90 euro. cat despre carene is scumpe cu draci. cel mai bine gasesti un meserias si ti le face din kit+fibra de sticla sau asa am inteles eu. problema este cand ti le modeleaza sa aiba una indentica, pentru ca mie mi-a facut cineva carena stanga de sus si nu prea avea dupa ce se orienta(s-a luat dupa aia dreapta ) si nu a iesit asa cum trebuia. cel mai ieftin din cate am vazut le cumperi de pe eBay la licitatie(mie in Ro mi-a cerut 3 mil pe o carena si am gasit-o la 2 mil cu tot cu transport, totusi ii destul de scump si asa), sau daca ai bafta pe la dezmembrari.

Bafta multa si sa fie ultima data cand mai cumperi carene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag pe topicul omului dar sunt in aceeasi situatie...daca se poate face si cat costa sa se reproduca o carena dupa cea de pe cealalta parte.Ca toata partea dreapta e tandari,partea stanga e distrusa complet.face cineva replici de genul?nu cer sa fie perfecte,dar macar sa arate cat de cat la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai toata partea dreapta nustiu daca se merita sa le refaci pe toate. ai putea sa vb cu cineva care modeleaza in Kit si fibra de sticla dar sfatul meu ii ca nu se merita. eu in primavara asta am reconditionat un pic carenele(am luat cbr-ica de la unu care si-a facut carenele el sinur, nu mai spun ca erau vopsite cu vopsea de gard aplicata cu peria) am dat cam 4 mil pe toate materialele kituitul si vopsitul (nu-i scump). cand le-am asezat pe CBR carena stanga sus nu se asea bine, asa a fost facuta din rima prost, acuma am dat comanda de pe net si ma costat 20 EURO(+inca 20 transportul din Anglia). daca tu vrei sa faci toata partea dreapta ai 3 carene de facut in totalitate(cel putin asa-i la CBR125) cu siguranta nu ai cum sa le asezi pentru ca oricine ti le face nu poate face toate prinderele calumea si risti sa nu se tina bine(incepi sa le prinzi cu tot felul de suruburi si cu sarma ), sa crape pe drum la un moment dat de la trepidatii si asa mai departe si este posibil sa te coste cu maxim 20euro mai putin decat le-ai cumpara noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag pe topicul omului dar sunt in aceeasi situatie...daca se poate face si cat costa sa se reproduca o carena dupa cea de pe cealalta parte.Ca toata partea dreapta e tandari,partea stanga e distrusa complet.face cineva replici de genul?nu cer sa fie perfecte,dar macar sa arate cat de cat la fel.

 

Vrei sa iti pun o pila acolo la comanesti pentru carene din fibra ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...