Sari la conținut

Scutere la SMAEB 2009


maryus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va rog sa comentati despre scuterele pe care le-ati vazut la SMAEB 2009 (voi cei care ati vizitat acest salon)!

 

La mars de duminca "FairPlay" Scutere sunt interzise....

 

NU SUNT PERMISE

 

- claxonatul;

 

- alaturarea in coloana pe traseu;

 

- iesirea din coloana pe traseu;

 

- alaturarea in mars a scooterelor;

 

/index.php?...342136&st=0

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am lansat topicul asta in speranta ca observa cineva care este scuterul cu cel mai bun raport calitate/pret prezentat, dar se vede ca scuteristii acestui forum nu prea au chef de SMAEB...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut eu unul pt tot omu: un aerox Tunat cu tot ce se poate la pretul de 5mii si ceva de euroi. un chilipir.

am ramas :huh: cand am vazut cat a costat vopsirea cu alb a marginilor janteleor: 100ron :P)) Sper sa nu fie adevarat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut eu unul pt tot omu: un aerox Tunat cu tot ce se poate la pretul de 5mii si ceva de euroi. un chilipir.

am ramas :D cand am vazut cat a costat vopsirea cu alb a marginilor janteleor: 100ron :))) Sper sa nu fie adevarat,

 

Vreau si eu sa il vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum de nu a remarcat lumea subiectul initiatorului de topic, anume Motowell?Cel mai bun raport pret/calitate din lume?

Poate ca pana acum cel mai bun raport calitate/pret era la Kymco dar vad ca se importa de anul asta si SYM care sunt foarte tari la scootere bune si oarecum ieftine.

Pe alte topicuri ati spus Domnule Maryus ca puneti poze cu fabrica Motowell din Ungaria dar se pare ca ati uitat.Si poate vre-o legatura oficiala cu Minarelli Italia pe a carui site nu apareti ca si clienti nici cu Motowell si nici cu Vinci(si nici alte chinezari mai scumpe ).Uitati-va la vanzarile de scootere in Franta unde in top ten sunt 3 marci greu de pronuntat.Acolo nu e rusine sa zici made in China.

O si motowell mai ieftin ca alte scutere dar raportul se face la calitate si la imagine de marca unde Mw e deficitar pt ca nu e promovat real ca ce este(posibil cel mai bun scuter chinezesc) ci ca un produs european

Nu va spun cu rautae, Rs asta nou arata f. bine o fi si bun e si accesibil dar nu mai mintiti lumea ca e la nivel cu SR, Aerox etc datorita motorului Minarelli pe care nu-l aveti cu licenta.

Clienti Minarelli:NU apareti

 

http://www.minarelli.com/clienti.html

 

 

Top scutere 50cc in Franta pe primele 3 luni 2009(alora nu le e rusine sa cumpere chinezarii) :

Les 10 meilleures ventes scooter (3 mois 2009)

 

1-Peugeot Ludix 2903

2-MBK Booster 1735

3-Peugeot Vivacity 1260

4-Baotian QT50 1060

5-Yiying QT50 853

6-MBK Ovetto 827

7-Kymco Agility 817

8-Jonway JSD50 QT 716

9-Peugeot Elystar 661

10-Peugeot Trekker 605

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste ce scrie pe foaia aia si poate o sa-ti schimbi parerea :D .

De astea ce ziceti?

 

Am citit , si chiar nu vad nimic SPECIAL !

 

Alea le are orice scuter tuning , se putea face ceva mult mai frumos din aeroxu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am luat GPR'u cu 3000 multi mi-au spus ca imi luam un motor SH cu 7-8-10 ani in spate... da am zis ca daca-mi vine vr'odata schimb cate ceva si tot motor iese

Da asta cat de dus sa fie sa bage 5300 de euro intr-un scuter... nu ca arata ca dracu da totusi isi lua R6, CBR 600 ETC de generatie noua!

 

Unicul mod in care se merita investitia era daca-s piesele ciordite... sau scuterul... sau ambele :D

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a bagat 5300 euro si tot nu arata ca alea de le vezi pe net , lucioasa si aratoase .

 

Chiar nu-mi place aeroxu asta..

 

daca un disc si niste placute de frana sunt 1100 ron , las-o-n .. mea

inseamna ca eu am bagat in al meu peste 10 000 euro :))

n-are cine stie ce piese aeroxul albastru...alea de mai sus ar trebui sa va bage in boala,..alea da :)

cel putin aeroxul cu portocaliu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca un disc si niste placute de frana sunt 1100 ron , las-o-n .. mea

inseamna ca eu am bagat in al meu peste 10 000 euro :))

n-are cine stie ce piese aeroxul albastru...alea de mai sus ar trebui sa va bage in boala,..alea da :)

cel putin aeroxul cu portocaliu :D

da,ala portocaliu e cel mai smecher..cu carburator de chinezarie,cica "importator" de nu stiu ce piese(care au venit de la alta firma mai exact scooter-atack),si majoritatea pieselor de pe scuter erau de la Ciprian de la Scuter-Centre..

Scuterul a fost cumparat de nou,nu este furat,si pur si simplu s-a ajuns la acei bani,pentru ca s-a vrut performanta cat mai mare pentru un scuter de 50

Iar in legatura cu discul,cauta pe net daca tot esti atat de mirat...este Galfer de la Malossi,dar daca nu le ai....stai acasa si nu mai deschide gura fara sa te intrebe careva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doctoru e cu 10 ani de mecanica si scutereala peste tine :D Trebuie sa fi dus cu capu sa bagi atatia bani intr-un scuter...arata banal, nimic special. Preturi mult prea exagerate...cel putin la unele chestii, la celelalte e fair. 830 ron vopsirea pentru ce? Uita-te la scuterul lui brick, facut cu 500 ron...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doctoru e cu 10 ani de mecanica si scutereala peste tine :) Trebuie sa fi dus cu capu sa bagi atatia bani intr-un scuter...arata banal, nimic special. Preturi mult prea exagerate...cel putin la unele chestii, la celelalte e fair. 830 ron vopsirea pentru ce? Uita-te la scuterul lui brick, facut cu 500 ron...

Fara suparare. Le-ai vazut pe viu ambele? Vopseaua de pe a lui brick nu era data perfect, pe cand aeroxul lui junioru... ziceai ca e din fabrica :)

 

 

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul a fost cumparat de nou,nu este furat,si pur si simplu s-a ajuns la acei bani,pentru ca s-a vrut performanta cat mai mare pentru un scuter de 50

"pentru ca s-a vrut performanta cat mai mare pentru un scuter de 50"?

Daca vroia performanta nu dadea atatia bani pe vopsit. Ideile tele se cam contrazic.

Oricum mi se pare absurd sa bagi atatia bani intr-un scuter.

Mai e luat si nou ,deci practic a dat piese noi jos si a pus racing :D

 

Personal mi se pare mult mai reusit de a realizat kawasakiman ( aeroxul galben ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man sa-ti spun o chestie...nu de nou s-a apucat de modificat la el,ci in timp...ia spune,daca ai fi intr-o masina si ai merge si tu cu vreo 90-100 si trece un scuter cu numar GALBEN pe langa tine cu o viteza mai mare,nu ramai un pic mirat?in fine...aici sunt numai meseriasi,doctori in mecanica,doctori in mers pe 2 roti,sau eventual pe una singura,ca de'....daia sunteti "doctori"

Si mie mi se pare foarte okey aeroxul cel galben,n-am ce spune,dar oricum...nu se compara cu a lu' junioru' ca el nu este doctor ca voi toti de pe acest forum "minunat" ...

Sunte-ti CEI MAI TARI "REISĂRI" si tineti-o tot asa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam si eu pe bucata aia de sosea de la vama pitesti pana la metro de era odata autostrada. Si aveam vro 100 cu scuteru :))

Erau unii cu o dacie de nu puteau sa ma depaseasca, sau nu avea tupeu mosu, restu care deabea ma depaseau se uitau mirati la mine din masina :):o:O cum de bag io asa viteza cand sunt pe un amarat de scuter. :))

 

Fara suparare. Le-ai vazut pe viu ambele? Vopseaua de pe a lui brick nu era data perfect, pe cand aeroxul lui junioru... ziceai ca e din fabrica :P

 

 

Bafta! :D

Io am vopsit pt cineva un scuter, in 2 culori, albastru si negru, pot sa spun ca dau vopseaua 99% ca cea de fabrica, lasand la o parte nuanta de culoare. si asta doar pt 150 ron. acu m-am facut al dreq, cer si eu mai mult. da nu 830ron!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man sa-ti spun o chestie...nu de nou s-a apucat de modificat la el,ci in timp...ia spune,daca ai fi intr-o masina si ai merge si tu cu vreo 90-100 si trece un scuter cu numar GALBEN pe langa tine cu o viteza mai mare,nu ramai un pic mirat?in fine...aici sunt numai meseriasi,doctori in mecanica,doctori in mers pe 2 roti,sau eventual pe una singura,ca de'....daia sunteti "doctori"

Si mie mi se pare foarte okey aeroxul cel galben,n-am ce spune,dar oricum...nu se compara cu a lu' junioru' ca el nu este doctor ca voi toti de pe acest forum "minunat" ...

Sunte-ti CEI MAI TARI "REISĂRI" si tineti-o tot asa!!!

 

La bani aia imi iau moto de 600 sau 1000 cc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum spuneam,cei mai "tari" baieti pe forum ii gasesti,altii gonesc cu 150 altii cu 200....asta cu scuteru,nu cu motoreta...vopseaua in sine,cu toate materialele ce implica o vopsitorie,de la cap la coada...chiar nu sunteti intregi la minte

sunteti trueeeee rau de tot,aveti singe toti de Rossi in voi!!

si ca un quote catre VipCristian...uite-te si la semnatura mea..

Editat de al3xutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...