Sari la conținut

Prieteneasca la DEVA


motanu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In premiera pe tara va prezint primele imagini din traseu, facute azi !

domnu" in prima poza urcarea/coborarea se face prin dreapta sau prin stanga benzii de marcat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e tentant eu ma bag pt experienta si de dragul aventurii ca de concurat nam cu cine,vin prea multi grei si eu vb aia sunt pamant pt flori,ramane sa vb cu cativa prieteni care fac parte din aceasi categorie si luam legatura cu motanu sau cu grecu ce vreau eu sa stiu data limita de inscriere si cam pe cand aflam detalile finale ca am o gramada de spectatori care vor sa vina pe traseu la poze si filmari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima ca prima...dar a doua ? Trebuie sa venim cu 'drujbele' de acasa sau sunt de inkiriat ? :) ?

 

Va descurcati voi , suntem siguri de asta!

Va prezint in avanpremiera " SINISTRA RĂPĂ PORTOCALIE " - urcare & coborare. Dupa masa o sa punem un scurt filmulet cu urcarea , lasandu-va voua placerea sa descoperiti coborarea!

post-21769-1240813033_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va descurcati voi , suntem siguri de asta!

Va prezint in avanpremiera " SINISTRA RĂPĂ PORTOCALIE " - urcare & coborare. Dupa masa o sa punem un scurt filmulet cu urcarea , lasandu-va voua placerea sa descoperiti coborarea!

FOARTE , FOARTE INTERESANT . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac si io o intrebare :

S.R.P. ( adica Sinistra Ripa Portocalie) e la A sau B?

nu de alta, dar sa stiu daca mai sunt intr-o dispozitie prieteneasca sau nu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac si io o intrebare :

S.R.P. ( adica Sinistra Ripa Portocalie) e la A sau B?

nu de alta, dar sa stiu daca mai sunt intr-o dispozitie prieteneasca sau nu.....

 

E la AB. Grupa sangvina.

Nu stiu ce program o sa am, dar, daca o sa vin la Deva, ma bag la categoria 'Rapa Portocalie'. :) Pentru pamant de flori, nu strica niste lut, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BANAT, DOBROGEA, MOLDOVA,MUNTENIA, TRANSILVANIEEEEEE!

 

UNITI-VA

 

IN CEA MAI HARD PRIETENEASCA ORGANIZATA DE CLUBUL HAITA

 

Locatie: Ghelari-jud. Hunedoara aflat la 35 km de Deva si 15 km de Hunedoara in Tinutul Padurenilor, zona extrem de pitoreasca

 

Vineri: ora 18-prolog ( pentru incalzire ) - nu e obligatoriu, dar va conta la startul zilei 1 de concurs.( Posibil surpriza la prolog-invitati speciali)

Sambata: ora 10- START - traseu marcat cu banda, cronometrat. Seara festiva, foc de tabara, dansuri traditionale , alea, alea

Duminica: ora 10 - START - traseu marcat cu banda , cronometrat. Festivitate de premiere. Ramas bun!

 

 

PS Dupa cum am promis - voila- Sinistra Rapa Portocalie - urcata in premiera cu motoreta.

 

In curand vom prezenta regulamentul complet al cursei

Va rog cine este hotarat sa ne fie oaspete sa ne trimita un mail pe exc1509@yahoo.com

Felix aka Motanu

post-21769-1240857632_thumb.jpg

Editat de motanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce miercuri, joi, vineri, sambata, luni si azi am vopsit trasee si am ciocanit motoare ( in spiritul sarbatorilor de pasti ) sunt in masura sa va dau primele informatii in legatura cu evenimentul enduristic " ENDURO-PANORAMA 2009" ce va avea loc in judetul Hunedoara in perioada 15-17 mai 2009.

 

CLASE PARTICIPANTI: cat . GREA - ( echivalentul categoriei A, experti, meseriasi , profesori )

cat . PANA - ( echivalentul categoriei B,C, ... W , hobby, pamant de flori, vai steaua lor)

 

Am glumit un pic , sa stiti ca traseul de A necesita conditie fizica buna si tehici de pilotaj medii, dar nici traseul de B nu este de incepatori .

 

 

TABARA DE BAZA: Se afla la 30-45 minute de mers cu masina de la Deva, intr-o zona extrem de pitoreasca. ( locul exact este secret deocamdata din motive de securitate a traseului). In aceelasi loc va fi si office-ul evenimentului si cazarea participantilor.

Pentru cazare avem urmatoarele oferte ( toate in aceelasi loc) :

- cazare in camere de 3-4 locuri cu baie in camere conditii 4 marg. - 50 RON pe noapte cu mic dejun

- cazare in mansarda - gen priciuri - toaleta si dusuri pe hol - 25 RON pe noapte cu mic dejun

- cazare in cort ( corturi saltele si saci de dormit puse la dispozitie de organizatori) - acces la toaleta si dusuri - 15 RON pe noapte cu mic dejun

 

TRASEE: Traseele vor fi marcate integral cu banda. Vor fi 2 trasee diferite in zilele de sambata si duminica diferentiate pe clase:

- sambata clasa A - aprox 60 km

clasa B - aprox 65 km

Clasa B are ca baza traseul clasei A ocolin portiunile care noi am considerat ca sunt prea grele

- duminica clasa A - aprox 25 km

clasa B - aprox 30 km

 

Vineri seara intetionam sa facem un prolog de aprox 30 de minute de dat cu motoru , ceva care sa nu fie greu si sa nu fie riscul sa-ti spargi motoru .

Sambata seara va fi o seara festiva, cu foc de tabara , dansuri traditionale, si alte treburi despre care nu stiu prea multe pentru ca organizarea este in sarcina lui Grecu si cu asta cred ca am spus tot

TAXA DE PARTICIPARE SI PREMII

 

Taxa de participare este de 150 RON

ATENTIE Minorii au nevoie de consimtamantul notarial al ambilor parinti

 

PREMII: CAT A : Locul 1- 1000 RON

Locul 2- 600 RON

Locul 3 - 400 RON

 

CAT : B : Locul 1- 500 RON

Locul 2- 300 RON

Locul 3 - 200RON

Participantii vor primi un tricou, un DVD continand filmarile si pozele facute in timpul concursului, si alte surprize

 

Acesta este un extras din Regulamentul evenimentului care va fi postat pe net in curand cand mai clarificam unele aspecte.

 

Pentru informatii sunati cu incredere :

Paul Grecu 0722659799

Felix Predescu 0722989546

 

Pe masura ce va hotarati sa veniti va rog sa trasmiteti un mail cu numele, clasa la care doriti sa participati si unde vreti cazare pe adresa exc1509@yahoo.com

Sa ne vedem cu bine!

 

Buna Treaba faceti voi acolo.

 

Imi place cum suna , dar nu pot veni pentru ca tre sa fac traseul la Bacau .

Si noi facem cursa tare cu traseu beton si party meserie.

 

Va rog solemn sa va antrenati la Deva si sa veniti apoi la Bacau cu jamboanele pregatite de enduro tare.

Va Astept la Bacau

 

www.endurototal.ro

 

Merci si spor la endureala.

 

 

Mare Stima.

 

Bogdan Andries 0744547655

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri seara la prolog il vom avea ca INVITAT SPECIAL pe MIHAI STOICHESCU pentru o demonstratie de stunt riding.

Imediat dupa aceasta demonstatie doritorii pot aplica cascadoriile lui Mihai pe traseul de prolog.

 

Ganditi-va sa bagati prologul optional. Sunt mai multi care vin de departe si ar fi foarte greu sa ajunga devreme ca sa se mai si dea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prologul ESTE optional. Startul primei zile sa va da in ordinea timpilor de la prolog. Dupa aceea, in ordinea numerelor de concurs vor lua startul cei care nu se baga la prolog.

Timpul scos in prolog va conta doar la ordinea de start a primei zile , fara a influenta rezultatele cursei. Prologul nu este greu, nu dorim sa se accidenteze nimeni, sau sa-si stice motoreta. In mod normal prologul va incepe la ora 18. Ora nu este inca stabilita 100%

Editat de motanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWS!

Dupa ce am sarbatorit 1-2-3 mai prin munca la conceput & marcat trasee pot sa va anunt noutatile:

- traseele sunt gata in proportie de 80 %. Merge destul de incet treaba deoarece traseele sunt in premiera chiar si pentru noi si pe deasupra au inceput sa ne lase si motoretele . Traseul de A este superb ( cu tot ce trebuie pentru o endureala pe cinste). Am trimis un pilot de teste pe traseul primei zile ( pilot care nu va participa la eveniment , sa fie clar ), dar nu l-a terminat deoarece a taiat destul de urat un cauciuc.

- traseul de B este frumos si usurel, dar nu este pentru incepatori. ( sfat - antrentati-va la coborari !)

 

HAITA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWS!

Dupa ce am sarbatorit 1-2-3 mai prin munca la conceput & marcat trasee premiera chiar si pentru noi ......si pe deasupra au inceput sa ne lase si motoretele .

DA, e GREU !!! ...si foarte mare 'SACRIFICIUL'

RESPEKT, baieti !!!

Sper sa si merite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In premiera pe tara va prezint primele imagini din traseu, facute azi !

Ma uit la poze si nu vad urme ,ma intreb,a incercat cineva daca se poate urca? ce se intampla daca ploua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la poze si nu vad urme ,ma intreb,a incercat cineva daca se poate urca? ce se intampla daca ploua?

 

Nu numai ca sa poate urca, eu si cu prietenii mei care am marcat traseul am urcat si am trecut peste tot! Nu se vad urme ( in poze ) deoarece traseele sunt in premiera si pentru noi, nu sunt niste locuri pe unde ne dam toata ziua. Am cautat, am urcat, am marcat , am mers mai departe. Oricum urme se vad , dar nu se vad in poze.

Daca ploua , va fi mai greu un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...