Sari la conținut

Prieteneasca la DEVA


motanu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

spor la treaba

 

Pacat ca va inghesuiti toti sa faceti curse/intalniri in mai cand intre 31 mai (Sibiu) si 12 iulie (prima etapa CN la Zarnesti) nu mai e nimic.

In weekendul 15 - 17 e cursa motomania la Curtea de Arges, 22-24 Bacau si Gura Humorului, 30 - 31 Sibiu.

Cursa de la motomania are traditie, si cred ca Valcea/Sibiu/Brasov/buc/Buzau vor fi acolo. Poate o puneti in iunie si incercam sa venim mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba

 

Pacat ca va inghesuiti toti sa faceti curse/intalniri in mai cand intre 31 mai (Sibiu) si 12 iulie (prima etapa CN la Zarnesti) nu mai e nimic.

In weekendul 15 - 17 e cursa motomania la Curtea de Arges, 22-24 Bacau si Gura Humorului, 30 - 31 Sibiu.

Cursa de la motomania are traditie, si cred ca Valcea/Sibiu/Brasov/buc/Buzau vor fi acolo. Poate o puneti in iunie si incercam sa venim mai multi.

:D

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba

 

Pacat ca va inghesuiti toti sa faceti curse/intalniri in mai cand intre 31 mai (Sibiu) si 12 iulie (prima etapa CN la Zarnesti) nu mai e nimic.

In weekendul 15 - 17 e cursa motomania la Curtea de Arges, 22-24 Bacau si Gura Humorului, 30 - 31 Sibiu.

Cursa de la motomania are traditie, si cred ca Valcea/Sibiu/Brasov/buc/Buzau vor fi acolo. Poate o puneti in iunie si incercam sa venim mai multi.

 

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba

 

Pacat ca va inghesuiti toti sa faceti curse/intalniri in mai cand intre 31 mai (Sibiu) si 12 iulie (prima etapa CN la Zarnesti) nu mai e nimic.

In weekendul 15 - 17 e cursa motomania la Curtea de Arges, 22-24 Bacau si Gura Humorului, 30 - 31 Sibiu.

Cursa de la motomania are traditie, si cred ca Valcea/Sibiu/Brasov/buc/Buzau vor fi acolo. Poate o puneti in iunie si incercam sa venim mai multi.

 

 

 

 

:D

 

spor la treaba

 

Pacat ca va inghesuiti toti sa faceti curse/intalniri in mai cand intre 31 mai (Sibiu) si 12 iulie (prima etapa CN la Zarnesti) nu mai e nimic.

In weekendul 15 - 17 e cursa motomania la Curtea de Arges, 22-24 Bacau si Gura Humorului, 30 - 31 Sibiu.

Cursa de la motomania are traditie, si cred ca Valcea/Sibiu/Brasov/buc/Buzau vor fi acolo. Poate o puneti in iunie si incercam sa venim mai multi.

 

 

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnii de la deva..hai sa ne stangem la voi ceva mai tarziu si ma gandeam aici la 2 sapt dupa emd..ne refacem si bugetul si motoarele si trece si febra musculara..ati pus cursa odata cu motomania si toti valcenii+sibienii o sa fie acolo,in plus de mult vrem sa venim la deva sa vedem cum prinde cramponul..deci ar fi la marele fix daca se leaga motomania,emd si deva la 2 saptamani distanta intre ele..la bacau nu putem ajunge fiindca avem cursa la cateva zile dupa si week dinainte e blocat de arges..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pare rau, din motive personale ale organizatorilor nu putem schimba perioada.

Dl. Paul Grecu a tinut neaparat ca prezentarea preliminara a acestui eveniment sa fie urmatoarea:

 

15,16,17 mai 2009 CEA mai tare prieteneasca la Deva !

Traseu beton, muzica adevarata, dansuri traditionale, lemne aprinse, mancare pericol, toata organizarea a la Haita !

Detalii suplimentare dupa paste !

tel. contact Ovidiu 0722 725 286

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pare rau, din motive personale ale organizatorilor nu putem schimba perioada.

Dl. Paul Grecu a tinut neaparat ca prezentarea preliminara a acestui eveniment sa fie urmatoarea:

 

15,16,17 mai 2009 CEA mai tare prieteneasca la Deva !

Traseu beton, muzica adevarata, dansuri traditionale, lemne aprinse, mancare pericol, toata organizarea a la Haita !

Detalii suplimentare dupa paste !

tel. contact Ovidiu 0722 725 286

am rezolvat-o la valcea..o sa ne impartim in 2 gasti sa fim la ambele evenimente si sa multumim pe toti..clau cu o parte la deva si subsemnatul ma prezint la arges ca tare mi-e drag namolul din zona..cred ca acelasi lucru il vor face si sibienii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15042-1239729877_thumb.jpg

domnu este..aici suntem intr-un moment mai delicat din viata noastra..proba de karaoke de la cursa EMA 2008..oricum ne-a facut ca noi nu am avut poezie pregatita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am vazut ca va intrebati cine este "dl." Paul, aka grizzly, iaca, readuc in actualitate doua filmulete de prezentare. A se viziona cu sonor!!!!!!

 

http://www.metacafe.com/watch/1906014/definitie_enduro/

 

http://www.youtube.com/watch?v=Dtmwui7ME5w

 

ce traseu..... pe unde???

poate vin ca nu i mare distanta de la simeria,mai invat si eu ceva

 

prietene, traseul e secret, dar esti binevenit sa participi. Toate detaliile vor fi anuntate in timp util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut cu zice Paul acolo pe urcare important e gazu si apoi controlul :D)

On topic astept mai multe detalii sa ne strangem cativa din Bucale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut cu zice Paul acolo pe urcare important e gazu si apoi controlul :))

On topic astept mai multe detalii sa ne strangem cativa din Bucale.

pai o sa fim cativa si din Bucuresti :) . ii lasam pe tinerii astia mai batrani cu spirit de competitie sa mearga la Arges si mergem noi astia mai pamant de flori la Deva. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai o sa fim cativa si din Bucuresti :) . ii lasam pe tinerii astia mai batrani cu spirit de competitie sa mearga la Arges si mergem noi astia mai pamant de flori la Deva. :)

dah cata asa vom face. sunt curios ce o sa pregateasca de mancare Paul :)

PS PAUL - Sa nu uiti coniacu de casa sa fie la check pointuri ca sa ne revigoram :D

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi astia mai tineri adica incepatorii ar vrea sa stie cateva informatii despre traseu e hard sau soft ca vin si numi face fata motoru de exemplu,eu am un dr350 si nu se compara cu ktm-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi astia mai tineri adica incepatorii ar vrea sa stie cateva informatii despre traseu e hard sau soft ca vin si numi face fata motoru de exemplu,eu am un dr350 si nu se compara cu ktm-ul

Deocamdata lucram la traseu, toate informatiile le vom posta dupa sarbatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maaa, nustiu ce s-a inteles din filmuletele postate mai sus, dar eu il stiu pe Paul ca a participat la toate cursele care au fost organizate la Cluj si a spus ca i-au placut super traseele facute de noi. El este ambitios si va dori sa faca traseele cel putin ca la cursele de la Cluj. Apropo, nu va lasati pacaliti de fizicul lui de urs. Se da cu motorul foarte bine. Stie ce face. O sa mergem de la Cluj o trupa destul de mare.

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce miercuri, joi, vineri, sambata, luni si azi am vopsit trasee si am ciocanit motoare ( in spiritul sarbatorilor de pasti ) sunt in masura sa va dau primele informatii in legatura cu evenimentul enduristic " ENDURO-PANORAMA 2009" ce va avea loc in judetul Hunedoara in perioada 15-17 mai 2009.

 

CLASE PARTICIPANTI: cat . GREA - ( echivalentul categoriei A, experti, meseriasi , profesori )

cat . PANA - ( echivalentul categoriei B,C, ... W , hobby, pamant de flori, vai steaua lor)

 

Am glumit un pic , sa stiti ca traseul de A necesita conditie fizica buna si tehici de pilotaj medii, dar nici traseul de B nu este de incepatori .

 

 

TABARA DE BAZA: Se afla la 30-45 minute de mers cu masina de la Deva, intr-o zona extrem de pitoreasca. ( locul exact este secret deocamdata din motive de securitate a traseului). In aceelasi loc va fi si office-ul evenimentului si cazarea participantilor.

Pentru cazare avem urmatoarele oferte ( toate in aceelasi loc) :

- cazare in camere de 3-4 locuri cu baie in camere conditii 4 marg. - 50 RON pe noapte cu mic dejun

- cazare in mansarda - gen priciuri - toaleta si dusuri pe hol - 25 RON pe noapte cu mic dejun

- cazare in cort ( corturi saltele si saci de dormit puse la dispozitie de organizatori) - acces la toaleta si dusuri - 15 RON pe noapte cu mic dejun

 

TRASEE: Traseele vor fi marcate integral cu banda. Vor fi 2 trasee diferite in zilele de sambata si duminica diferentiate pe clase:

- sambata clasa A - aprox 60 km

clasa B - aprox 65 km

Clasa B are ca baza traseul clasei A ocolin portiunile care noi am considerat ca sunt prea grele

- duminica clasa A - aprox 25 km

clasa B - aprox 30 km

 

Vineri seara intetionam sa facem un prolog de aprox 30 de minute de dat cu motoru , ceva care sa nu fie greu si sa nu fie riscul sa-ti spargi motoru .

Sambata seara va fi o seara festiva, cu foc de tabara , dansuri traditionale, si alte treburi despre care nu stiu prea multe pentru ca organizarea este in sarcina lui Grecu si cu asta cred ca am spus tot

TAXA DE PARTICIPARE SI PREMII

 

Taxa de participare este de 150 RON

ATENTIE Minorii au nevoie de consimtamantul notarial al ambilor parinti

 

PREMII: CAT A : Locul 1- 1000 RON

Locul 2- 600 RON

Locul 3 - 400 RON

 

CAT : B : Locul 1- 500 RON

Locul 2- 300 RON

Locul 3 - 200RON

Participantii vor primi un tricou, un DVD continand filmarile si pozele facute in timpul concursului, si alte surprize

 

Acesta este un extras din Regulamentul evenimentului care va fi postat pe net in curand cand mai clarificam unele aspecte.

 

Pentru informatii sunati cu incredere :

Paul Grecu 0722659799

Felix Predescu 0722989546

 

Pe masura ce va hotarati sa veniti va rog sa trasmiteti un mail cu numele, clasa la care doriti sa participati si unde vreti cazare pe adresa exc1509@yahoo.com

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Pitesti deja v-am confirmat pe e-mail si urmeaza sa ne mai anuntam cativa.

 

Asteptam cu nerabdare weekendul cu pricina :wink:

 

Mult succes la marcat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...