Sari la conținut

Prieteneasca la DEVA


motanu'
 Share

Postări Recomandate

Nu numai ca sa poate urca, eu si cu prietenii mei care am marcat traseul am urcat si am trecut peste tot! Nu se vad urme ( in poze ) deoarece traseele sunt in premiera si pentru noi, nu sunt niste locuri pe unde ne dam toata ziua. Am cautat, am urcat, am marcat , am mers mai departe. Oricum urme se vad , dar nu se vad in poze.

Daca ploua , va fi mai greu un pic.

Ok ,daca se poate urca in caz ca ploua ,va fii usor pe uscat.(pt. unii)

Editat de buniku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

locuri de cazare sint destule?

ceva detalii pls?

ptr ca s-ar putea sa va treziti cu tot sibiul acolo nu numai cei din clubul A.M.C

Salut

Sunt locuri de cazare destule, dar cel mai bine ar fi sa ne anunte cei care doresc sa vina pentru ca sa putem face impartirea pe camere / cabane.

Deci va rog , cine vrea sa vina transmiteti mail pe exc1509@yahoo.com.

 

Camere faine 2 / 3 / 4 paturi in camera + baie - 50 RON / pe noapte / pe persoana cu mic dejun inclus

 

Cazare la mansarda , gen priciuri, cu baie comuna, pe hol - 25 RON / pe noapte / de persoana cu mic dejun inclus

 

Cazare la cort - pus la dispozitie de noi, acces la baie/dus - 15 RON / pe noapte / de persoana cu mic dejun inclus

 

In alta ordine de idei, traseul de duminica este terminat 95% si este grozav, unii dintre noi spun ca este chiar mai fain decat cel de sambata.

Va asteptam!

HAITA

Editat de motanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TABARA DE BAZA este la PENSIUNEA PANORAMA din GHELARI, jud Hunedoara. ( coordonate GPS N45 41 56.7 E22 46 17.6)

 

Pentru a ajunge acolo se trece prin Hunedoara, apoi se ia pe DJ 687E spre Ghelari ( orice localnic va va indruma deoarece biserica din Ghelari este un cunoscut loc de pelerinaj in judet ). Intre Hunedoara si Ghelari sunt aprox 20 km. In Ghelari se urmeaza drumul spre Poienita Voinii si chiar la iesire din Ghelari pe un varf de deal pe stanga se vede o pensiune mare alba cu acoperis rosu. Acolo va asteptam noi sa tragem o endureala de zile mari.

post-21769-1241626407_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super poza

steve mc queen

ISDT (international six day of trial )RDG ani 60

equipa USA cu BSA sau triumf etapa de 360 KM /zi !!!

Mama ce le stie tataie... pai cand se dadea Bunicu Patrick la curse unii nici nu se nascusera... Mosule daca se pupa toate ne vedem la start la Deva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei,Andrei...adica, vii la Deva daca o sa fie "LESBY SHOW" :angry: ? ...ca pe vremuri la intrunirile din Keile Turzii ?

pai daca pui problema asa Mircea vin, sigur se rezovla lucrurile le birou :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel din clipul postat cu urcarea din acea ripa este cel mai meserias dintre voi?

Pamintul e argilos, ce se intimpla dupa zeci de treceri cind se va forma un canal adinc cit roata iar peretii in V nu permit ocolirea?

Care de la voi (nume) se da in campionat la A si participa la verificare traseu?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel din clipul postat cu urcarea din acea ripa este cel mai meserias dintre voi?

Pamintul e argilos, ce se intimpla dupa zeci de treceri cind se va forma un canal adinc cit roata iar peretii in V nu permit ocolirea?

Care de la voi (nume) se da in campionat la A si participa la verificare traseu?

Baietii sunt foarte ocupati in acest ULTIM we ! Cred ca este mai usor sa-i contactezi TELEFONIC, decat pe FORUM.

Ovidiu: 0722725286

Paul'Grizlly': 0722659799

Felix'Motanu': 0722989546

Sunt sigur ca vor fi foarte ONORATI sa afle cine se intereseaza de cursa lor....daca o sa te prezinti, bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii sunt foarte ocupati in acest ULTIM we ! Cred ca este mai usor sa-i contactezi TELEFONIC, decat pe FORUM.

Ovidiu: 0722725286

Paul'Grizlly': 0722659799

Felix'Motanu': 0722989546

Sunt sigur ca vor fi foarte ONORATI sa afle cine se intereseaza de cursa lor....daca o sa te prezinti, bineinteles.

 

Multumesc de apreciere, dragutz ca de obicei, nu-s eu asa important sa merit... :angry: . E verunul dintre baietii cu care ai venit la Baisora?

Multumesc de nr de tel, Attila se gindeste serios sa vina poate il aduce si pe Katay, asta asa ca sa creasca cota cursei :blink: . Daca vine el se poata sa mai vina ceva unguri rapizi. De aia intrebam cit e de tehnic traseul, mi-a zis Sebi ca ati povestit una alta si na.....am zis sa aflu din sursa direct.

Ma gindeam miine-poimiine ce sa fac, poate dau o fuga la voi, chiar si-o mina de ajutor ar fi disponibila, ce zici?

Pe organizatori n-as indrazni sa-i deranjez ca stiu bine ca numai de asa ceva n-au ei timp acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel din clipul postat cu urcarea din acea ripa este cel mai meserias dintre voi?

Pamintul e argilos, ce se intimpla dupa zeci de treceri cind se va forma un canal adinc cit roata iar peretii in V nu permit ocolirea?

Care de la voi (nume) se da in campionat la A si participa la verificare traseu?

 

Multumesc

Salut floo

Incerc sa-ti raspund scurt la intrebari:

- da, este unul din cei mai meseriasi de la noi

- pamantul nu e argilos. Tehnica de urcare in rapa pana la un punct este tocmai pe mal ( prin fundul santului, pe V nu ai nici o sansa) - na, ca am facut public un secret:).

- nimeni de la noi ( din cei 6 motoristi care am organizat toata tarasenia asta ) nu se da in campionat ( nici la A nici la B ). Tocmai de aceea am rugat 2 persoane care nu pot / nu doresc sa participe la eveniment sa ne verifice traseul . Ieri s-au dat pe traseu Francois Vuillet si Gotzo din Timisoara. Banuiesc ca nu se supara daca ii contactati si le cereti impresii. ( dar cred ca nici ei nu se dau in campionat )

 

Va asteptam, o seara buna!

Felix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut floo

Incerc sa-ti raspund scurt la intrebari:

- da, este unul din cei mai meseriasi de la noi

- pamantul nu e argilos. Tehnica de urcare in rapa pana la un punct este tocmai pe mal ( prin fundul santului, pe V nu ai nici o sansa) - na, ca am facut public un secret:).

- nimeni de la noi ( din cei 6 motoristi care am organizat toata tarasenia asta ) nu se da in campionat ( nici la A nici la B ). Tocmai de aceea am rugat 2 persoane care nu pot / nu doresc sa participe la eveniment sa ne verifice traseul . Ieri s-au dat pe traseu Francois Vuillet si Gotzo din Timisoara. Banuiesc ca nu se supara daca ii contactati si le cereti impresii. ( dar cred ca nici ei nu se dau in campionat )

 

Va asteptam, o seara buna!

Felix

 

am vorbit cu francois totul ok :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatori, puteți confirma că vine Âşi KĂĄtay PĂŠter? Ar fi super!

Nu putem confirma inca, DAR UN LUCRU E SIGUR:

 

Datorita unor oameni cu un MARE suflet " enduristic " - AM MARIT PREMIILE !!!!!!!

 

 

Categoria A ( Hard )

- Locul I : 1.200 RON

- Locul II: 800 RON

- Locul III: 400 RON

 

Categoria B ( Nu chiar asa Hard )

- Locul I : 600 RON

- Locul II: 400 RON

- Locul III: 200 RON

 

HAITA

 

Va rog cei ce doresc sa ne fie oaspeti sa trimita un mail cu nume/prenume pe email exc1509@yahoo.com

De asemenea, pana joi cel tarziu vom posta Regulamentul de Ordine Interioara si Exterioara al evenimentului.

 

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri s-au dat pe traseu Francois Vuillet si Gotzo din Timisoara.

 

asta suna ca JEAN DE LA CRAIOVA sau Adi de la Vilcea......lol......Gotzo din TImisoara :eek: :) :D

 

acuma serios.....

 

cei doi rideri de la cat. B din Timisoara vor sa stie la ce ora trebuie ajuns vineri? la ce ora e prologul ( ca am inteles ca va fi si asa ceva)?

 

numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta suna ca JEAN DE LA CRAIOVA sau Adi de la Vilcea......lol......Gotzo din TImisoara :eek: :) :D

 

acuma serios.....

 

cei doi rideri de la cat. B din Timisoara vor sa stie la ce ora trebuie ajuns vineri? la ce ora e prologul ( ca am inteles ca va fi si asa ceva)?

 

numa' bine!

 

Prologul este vineri la ora 18. Din Deva pana la Ghelari faci minim 30 min cu masina. Ca sa ai timp sa participi la prolog , eu zic ca trebuie sa ajungi cel mai tarziu la ora 17 in Ghelari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati precizat totusi cum se va desfasura cursa, scuze in caz ca ati scris si mi-a scapat. E enduro? Daca da, cite probe speciale are si cum veti cronometra? Cite ture la fiecare categorie?

E tip enduro-cross? Daca da, cite ture si cum va fi startul? sau va fi gen Romaniacs, cu plecare din minut in minut, cistiga timpul cel mai bun?

 

Da, vine Katay si inca citiva asa ca nu mariti premiile ca oricum pleca la export :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vine Katay si inca citiva asa ca nu mariti premiile ca oricum pleca la export :eek:

cu placere!

 

Evenimentul va fi " gen Romaniacs " , cu plecare din 30 in 30 de secunde, cel mai bun timp castiga. Plecarea se va face prima data clasa A apoi clasa B in ordinea timpilor de la prolog , iar pentru cei ce nu intra la prolog in ordinea numerelor. Mai avem de clarificat cateva aspecte in ceea ce priveste prologul. Le vom anunta maine cel tarziu. Pe traseu vor fi " puncte de control " Ratarea unui punct de control se penalizeaza cu 60 minute. Ratarea a minim patru puncte de control in prima zi si 2 puncte in a doua zi inseamna ca motociclistul respectiv nu va mai urca pe podium ( nu va lua premiu ).

 

 

PS Vom organiza un punct de realimentare pentru sambata la 3/4 din traseu. Realimentarea nu este neaparat necesara ( in functie de motocicleta, de stilul de mers ) , dar e mai sigur sa realimentezi 2 litri decat sa impingi motocicleta spre finish. ( Francois a ajuns la finishul primei zile pe vapori de benzina, avand rezervor standard pe 250 2T).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati precizat totusi cum se va desfasura cursa, scuze in caz ca ati scris si mi-a scapat. E enduro? Daca da, cite probe speciale are si cum veti cronometra? Cite ture la fiecare categorie?

E tip enduro-cross? Daca da, cite ture si cum va fi startul? sau va fi gen Romaniacs, cu plecare din minut in minut, cistiga timpul cel mai bun?

 

Da, vine Katay si inca citiva asa ca nu mariti premiile ca oricum pleca la export :eek:

 

 

da la export catre sibiu poate...:D (nu vb de mine :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...