Sari la conținut

Pareri Despre Zx9r


mumy
 Share

Postări Recomandate

conteaza anul sa sti.sub97 cam terminate(greutate, cutie), intre 97-00 mai bune(redus greutatea, inbunatatit tehnic, dar tot cutia) dupa 00 putine, au trecut la dezvoltarea lui zx10r.In concluzie nu recomand sub 97.Intradevar este puternica, mai ales ca te duce repede la viteza.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc baieti!mentionez ca motorul este din 2000.pana acum am avut un zzr400 si am fost multumit de el.vreau ceva mai mare.astept in continuare pareri si sugestii.asfalt uscat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia?pana la urma este marea problema a tuturor motocicletelor,am dreptate?oricum sunt decis sa ocumpar acest tip de moto. :welcome: .am avut de ales intre un R1 si ZX9R.cred ca am facut o alegere buna?experiente prea mare nu am si am fost sfatuit ca un ZX9R nu ma duce acasa intre cele patru scanduri :ok: sunt dispus sa incerc.multumesc.mai astept sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii sa conduci, si un scuter te omoara.

Ce sa zic, daca o iei pentru oras, mai bine nu o lua. Nu merita, e greu de strunit in oras.

In afara in schimb e locul ei de joaca. Peste 60km/h e mielusel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia?pana la urma este marea problema a tuturor motocicletelor,am dreptate?oricum sunt decis sa ocumpar acest tip de moto. :welcome: .am avut de ales intre un R1 si ZX9R.cred ca am facut o alegere buna?experiente prea mare nu am si am fost sfatuit ca un ZX9R nu ma duce acasa intre cele patru scanduri :ok: sunt dispus sa incerc.multumesc.mai astept sfaturi!

 

 

Daca la asta se reduce sfatul... diferenta intre ZX9 si R1 e cam de un cui in minus batut la cosciug...

 

N-ai vrea tu intai un 600? Ca sa mai traiesti un an pana la ZX9 sau R1.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca la asta se reduce sfatul... diferenta intre ZX9 si R1 e cam de un cui in minus batut la cosciug...

 

N-ai vrea tu intai un 600? Ca sa mai traiesti un an pana la ZX9 sau R1.

 

Ry.

 

 

..Exista o vorba adevarata:Cind e sa te ia dracu',te ia si din fata altarului!!

Asa si cu motoarele astea.Daca esti un tip ponderat in general nu ai probleme.Dar mai depinde si de Ursitoarele tale! :laugh:

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca: stai in cap pe ea; are mobilitatea unui camion de marfa in oras, cadru prea greu, mult prea agresiva, consuma cat nu face, se incinge ca toti dracii vara. si e dric pe 2roti.

 

 

:moto:

 

Dar la drum lung, e o placere. :laugh: Papa kilometri si curbe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca: stai in cap pe ea; are mobilitatea unui camion de marfa in oras, cadru prea greu, mult prea agresiva, consuma cat nu face, se incinge ca toti dracii vara. si e dric pe 2roti.

 

Parca si-ar lua un chopper, asa vorbesti de ea... mult prea agresiva, auzi tu! Incredibil!

Treaba asta cu consumul e o mare porcarie, +/- un litru la 100 km inseamna 33.000, adica de ce vorbim?

Iti zic eu inca odata: de alegerea motocilcetei care ne place cel mai mult, exact asa cum suna! Nu exista motocicleta cea mai, cea mai, decat pe pista, si pana acolo este un drum al dracului de lung.

 

Cumpara ma ZX9-le si pune niste poze cu ea sa o vedem si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautati si voi pe internet si o sa vedeti ca viteza maxima atinsa e de circa 285 km/h.

Eu am gasit un drum gol si am dus-o la 260. Dupa care ... se cam termina drumul, nematinind cont de o depasire spectaculoasa si o saritura peste un mic pod.

Per total, mi se pare manevrabila la peste 60km/h. Sub viteza asta este chin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cumparat am cumparat-o!poze de la data de 01.03.2006.atunci trebuie sa-mi parvina si va voi arata poze cu ea.de fapt cand o am va trimit poze,pana atunci astept argumente.sunt un tip solid si sper sa o pot manevra mai usor.am 1.86 si 105kg si din vb voastre,un tip mai solid o poate conduce mai usor. :moto: sper sa ma vad cat mai repede in posesia ei. :laugh:

Editat de mumy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se duce la 300 nici moarta. Dar intr-adevar, se infige tare, e agresiva.

Eu unul nu vad ce are cutia. Intr-adevar, nu se compara cu cutiile de la Honda, dar e in regula.

 

Cum sa nu se duca 300? ... daca o arunci din avion sau daca o legi de un ZX-12 R. :(

Sa nu creada cineva ca am ceva impotriva acestei mobre dar ma dispera si distreaza (in acelasi timp) afirmatiile aberante si disputele inutile pe marginea subiectului "Da' cat prinde, Nenea?"

 

Lasand gluma la o parte, Ninjanu de 900 e supermotoreta (chiar daca prefer Blade ul 900 RR), dar chiar nu merege nici macar aproape de 300...

 

Super rapida!O duci la 300 fara probleme.Nu e pentru incepatpri!!!

 

 

Daca urcarea ei intr-un avion (sau elicopter sau BALON cu aer cald) sau montarea unui dispozitiv de remorcare pt. ZX 12-R sau Busa nu e o problema, atunci da, o duci la 300. Numai ca la varianta aeronautica sa nu uitam de parasuta :moto:.

 

Nu va suparati, imi arde de glume. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca urcarea ei intr-un avion (sau elicopter sau BALON cu aer cald) sau montarea unui dispozitiv de remorcare pt. ZX 12-R sau Busa nu e o problema, atunci da, o duci la 300. Numai ca la varianta aeronautica sa nu uitam de parasuta :moto:.

 

Nu va suparati, imi arde de glume. :laugh:

Intreaba-l pe Bombardel.Daca nu ma insel are film cu el pe autostrada.A pus acul de km la 300!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba-l pe Bombardel.Daca nu ma insel are film cu el pe autostrada.A pus acul de km la 300!

 

Fratilor, nu va mai luati dupa vitezometrele de pe mobre. Alea mint. Ok. Poate m-am exprimat cam dur. Ele sunt f optimiste cand e vorba de top speed. Orice Hayabusa arata la blana 340 km/h. :laugh: E balon. Real Busa nu trece de 310. Stiu ca ZX-9 R arata 300 la blana dar e max 280 real. Ala din 94 prinde 269 blana reala, ala de dupa 98 posibil catre 280.

 

Daca chiar vreti sa stiti cu cat mereti faceti o investitie de 25 de euro si luati-va un Km digital SIGMA. Face toti banii si e f exact. Plus ca are multe alte functii utile.

 

Numa' bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...