Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma Yedutz tot timpul esti asa pesimist?Eu parca stiam ca esti mai optimist si mai vesel.Dumnezeu sa-l ierte .Poate totusi cei mai tineri invata ceva.Se pot intampla evenimente grave chiar si la viteze mai mici.Deci mare atentie tineret nesabuit!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.rose.gifrose.gif

am vazut ce s-a intamplat,D-zeu sa-l ierte. Din pacate in ultima vreme sunt tot mai multe accidente in care sunt implicati motociclisti si totusi nu cred ca influenteaza pe nimeni,multi dintre incepatori o sa isi ia motoare mari la inceput pe care doar cred ei ca le pot stapani. Multi de varsta mea vor sa para interesanti ca ei au motoare mari si ca merg cat mai tare cu ele.

si eu sunt incepator,am vro 4-5mi de km cu motoru si am intalnit foarte multe in trafic,sfatul meu pentru cei care isi iau motoare este sa inceapa cu unul de 125 maxim 250cm3 si cel mai bine este sa mergi cu viteza cu care sa ai timp sa eviti orice (viteza creste odata cu experienta).Daca dupa ce va urcati pe motor nu aveti pasinea de a conduce NU VA URCATI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.rose.gifrose.gif

am vazut ce s-a intamplat,D-zeu sa-l ierte. Din pacate in ultima vreme sunt tot mai multe accidente in care sunt implicati motociclisti si totusi nu cred ca influenteaza pe nimeni,multi dintre incepatori o sa isi ia motoare mari la inceput pe care doar cred ei ca le pot stapani. Multi de varsta mea vor sa para interesanti ca ei au motoare mari si ca merg cat mai tare cu ele.

si eu sunt incepator,am vro 4-5mi de km cu motoru si am intalnit foarte multe in trafic,sfatul meu pentru cei care isi iau motoare este sa inceapa cu unul de 125 maxim 250cm3 si cel mai bine este sa mergi cu viteza cu care sa ai timp sa eviti orice (viteza creste odata cu experienta).Daca dupa ce va urcati pe motor nu aveti pasinea de a conduce NU VA URCATI!!!

Dupa cum au spus mai multi motociclisti experimentati poti sa iti iei si Busa de la inceput daca esti calculat si constient ca nu ai experienta vei ajunge la batranete intreg.... Imi pare rau ca te contrazic dar asta e adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum au spus mai multi motociclisti experimentati poti sa iti iei si Busa de la inceput daca esti calculat si constient ca nu ai experienta vei ajunge la batranete intreg.... Imi pare rau ca te contrazic dar asta e adevarul.

 

 

 

DACA !!!

 

Daca toti am fi constienti si calculati , probabil tara noastra se numea Germania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA !!!

 

Daca toti am fi constienti si calculati , probabil tara noastra se numea Germania

Editat de yedutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conateaza si norocul , dar oricum mare grija !!

 

ATENTIE LA NEATENTIE !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hp0oWCze_P8

 

------------------------------------------------------------

 

acum ceva timp IN JUR DE ORA 20.45 azi 03.09.2011 , la intersectia Eminescu cu Pietroasa , un pe o vitezana , un motociclist pe nume Bochis , eu nu il cunosc , cobora dinspre Trident , fara lumini aprinse , si cu ceva viteza am inteles , iar un alt domn , cu un Seat ibita , venea dinspre Awstoria , si a vrut sa faca stanga sa intre pe Pietroasa , si motociclistul a intrat in el .

La lovit in partea dreapta fata a masinii , aripa + far avariate .

 

Dupa tavaleasa , s-au certat putin si motociclistul s-a suit pe motor si a plecat in oras .

 

Domnul cu masina si martorii asteapta in politia , sa vina sa dea declaratii .

 

 

TOT CE AM SCRIS MAI SUS , AM AUZIT DE LA MARTORII DE LA ACCIDENT !

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul cu masina si martorii asteapta in politia , sa vina sa dea declaratii

Asta-i buna!Cum draqu' sa astepte sa vina ala sa dea declaratii?! :scratch:.Conservaru'cand a sunat la politie nu a luat nr.de la mobra?.Nu a specificat,ca bikeru's-a tirat de la locul accidentului?..atunci sa-l astepte!:crack:..In sediu sau la locul accidentului? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------------------------------------

 

acum ceva timp IN JUR DE ORA 20.45 azi 03.09.2011 , la intersectia Eminescu cu Pietroasa , un pe o vitezana , un motociclist pe nume Bochis , eu nu il cunosc , cobora dinspre Trident , fara lumini aprinse , si cu ceva viteza am inteles , iar un alt domn , cu un Seat ibita , venea dinspre Awstoria , si a vrut sa faca stanga sa intre pe Pietroasa , si motociclistul a intrat in el .

La lovit in partea dreapta fata a masinii , aripa + far avariate .

 

Dupa tavaleasa , s-au certat putin si motociclistul s-a suit pe motor si a plecat in oras .

 

adevarul ca tipul nui pe treaba lui mam intalnit cu el vineri dupamasa si mergea sasi repare motoreta,e tipul de motociclist care se da cu casca in mana si pantaloni scurti si slapi de firma,in viteza si sal doara-n pwla de restul.ma mir cum dea scapat soferul masinii fara vanatai la ochi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------------------------------------

adevarul ca tipul nui pe treaba lui mam intalnit cu el vineri dupamasa si mergea sasi repare motoreta,e tipul de motociclist care se da cu casca in mana si pantaloni scurti si slapi de firma,in viteza si sal doara-n pwla de restul.ma mir cum dea scapat soferul masinii fara vanatai la ochi....

Si tu ai picat bacul? Invata sa scrii inainte sa postezi

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------------------------------------

adevarul ca tipul nui pe treaba lui mam intalnit cu el vineri dupamasa si mergea sasi repare motoreta,e tipul de motociclist care se da cu casca in mana si pantaloni scurti si slapi de firma,in viteza si sal doara-n pwla de restul.ma mir cum dea scapat soferul masinii fara vanatai la ochi....

 

Daca-i asa, atunci cu siguranta ca-si merita soarta...indiferent care este ea. Daca moare pe motor, urmeaza cortegiu, vai saracu' si alte cele. NU ! pacat doar familia care ramane in urma lui. Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident filmat , cu un R6 , iar soferul era incepator !

 

- O grava problema la majoritatea incepatorilor ,circula cu viteza prea mare fara sa stie sa abordeze virajele !

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=339opZhaxb0&feature=player_embedded

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

------------------------------------------------------------

 

acum ceva timp IN JUR DE ORA 20.45 azi 03.09.2011 , la intersectia Eminescu cu Pietroasa , un pe o vitezana , un motociclist pe nume Bochis , eu nu il cunosc , cobora dinspre Trident , fara lumini aprinse , si cu ceva viteza am inteles , iar un alt domn , cu un Seat ibita , venea dinspre Awstoria , si a vrut sa faca stanga sa intre pe Pietroasa , si motociclistul a intrat in el .

La lovit in partea dreapta fata a masinii , aripa + far avariate .

 

Dupa tavaleasa , s-au certat putin si motociclistul s-a suit pe motor si a plecat in oras .

 

Domnul cu masina si martorii asteapta in politia , sa vina sa dea declaratii .

 

 

TOT CE AM SCRIS MAI SUS , AM AUZIT DE LA MARTORII DE LA ACCIDENT !

 

 

Am ajuns si eu in zona dupa incident... din cate am auzit soferul a luat bataie de la prietenii motocicliestului. Motorul nu are far, carena fata, bord etc... de unde sa aibe lumini !!!....???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu in zona dupa incident... din cate am auzit soferul a luat bataie de la prietenii motocicliestului. Motorul nu are far, carena fata, bord etc... de unde sa aibe lumini !!!....???

 

Si ne miram ca se uita lumea ciudat la noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ne miram ca se uita lumea ciudat la noi...

 

La noi?..la motociclisti?!..nu cred!!..poate la posesorii de motoare (motococa),cei care vreau sa impresioneze pijdilii de pi shentru'

Editat de yedutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai EXACT asta-i marea problema. Cei care nu cunosc fenomenul moto, ne pun in aceeasi oala pe toti. Nu se face diferenta intre cei care sunt ok, poarta echipament, merg relativ civilizat pe centru sau in afara si astfel de specimene, ce o forjeaza de o fura dracu prin oras uneori, cu echipament specific ( a se intelege slapi,pantaloni scurti si casca pe rezervor sau pe brat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles cine e vinovat, daca e ala cu masina, atunci merita bataie, daca nu, tot merita ca data viitoare sa stie de frica

 

Ambii sunt vinovati...doar ca cel cu motorul este principalul vinovat deoarece umbla noaptea cu unu motor ( jumatate de motor) fara lumini ( partea din fata este lipsa ....far/semnalizari/carena/ceasusi de bord etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...