Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Care stie ceva de starea lu' ... "Lasa-ma sa te despletesc".

Mesaj completat

Sa te faci bine repede mai fata...sorry pentru incident.

ieri din cate am inteles era inca la ATI (terapie intensiva), cand trece pe sectie ar fi bine sa mai trecem pe la ea...daca n-o deranjeaza...ieri am aflat ca si Levi si-a trosnit motoru, el a scapat,am inteles ca-i bine, motoru' nu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi am fost plecati ( Eu cu Marius, Alin cu CB 500 si nestele / prietenele ) am aflat nefericitata veste la telefoane Duminica dupa masa. Acum de citeva minute am vorbit cu Dan Dan si se pare ca azi o vor scoate de la terapie intensiva si va fi mutata la salon la ortopedie, starea ei s-a imbunatatit (daca se poate spune asa). Vom incerca citiva prieteni sa mergem la ea la spital dupa ora 17.00. Nu stiu alte detalii si nu vreau sa scriu nimic pana nu vad cu ochii mei sa nu scriu prostii. Daca va fi nevoie de ceva ajutor voi reveni diseara pe forum. Pentru cei care nu o cunosc ea este colega noastra si motorul numit ,,Cerbul''.

 

post-56982-1301896402_thumb.jpg

 

Insanatosire grabnica iti doresc Sanziana si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost plecati ( Eu cu Marius, Alin cu CB 500 si nestele / prietenele ) am aflat nefericitata veste la telefoane Duminica dupa masa. Acum de citeva minute am vorbit cu Dan Dan si se pare ca azi o vor scoate de la terapie intensiva si va fi mutata la salon la ortopedie, starea ei s-a imbunatatit (daca se poate spune asa). Vom incerca citiva prieteni sa mergem la ea la spital dupa ora 17.00. Nu stiu alte detalii si nu vreau sa scriu nimic pana nu vad cu ochii mei sa nu scriu prostii. Daca va fi nevoie de ceva ajutor voi reveni diseara pe forum. Pentru cei care nu o cunosc ea este colega noastra si motorul numit ,,Cerbul''.

 

post-56982-1301896402_thumb.jpg

 

Insanatosire grabnica iti doresc Sanziana si numai bine.

 

Hai spune-ti si voi ceva despre Sanziana!Ce s-a intamplat cu adevarat cu EA,si care este starea ei in momentul de fata.Oricum insanatosire grabnica din partea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starea lui Sanziana este mai buna. Are de fapt mana stinga rupta la incheietura si piciorul stang rupt tot la incheietura , dar ceva mai rau. Aici va fi nevoie de operatie pentru montarea unei tije de metal care sa sustina refacerea oaselor, apoi va scoasa tija. In rest nu este lovita deloc la cap, torace sau coloana si are un moral demn de toata admiratia pentru durerea care o suporta, este o adevarata luptatoare fata asta. M-a impresionat cind am fost la ea impreuna cu Dan Dan, Achimoto , Alina si Tita Duracel.

 

Iti dorim insanatosire rapida Sanziana si sa ne vedem la un suc cit mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai spune-ti si voi ceva despre Sanziana!Ce s-a intamplat cu adevarat cu EA,si care este starea ei in momentul de fata.Oricum insanatosire grabnica din partea mea.

 

Sanziana mergea spre simeria , si dupa ce treci calea ferata de la saulesti , undeva pe stanga este un depozit de marmura .

De acolo a iesit peste linia continua unu cu masina spre Simeria , care bine inteles a spus ca nu a vazut-o . Sanziana a franat , dar nu s-a mai putut oprii si la lovit in partea dreapta spate .

 

Starea ei este buna , detalii v-a spus Alin mai sus .

Sa speram ca ii gasesc cei de la spital tija de care are nevoie , si sa speram ca operatia va fi una reusita .

 

Important este ca ea are un moral de milioane .

INSANATOSIRE GRABNICA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta!Bine ca nu s-a lasat cu alte cele.Speram intr-o insanatosire cat mai grabnica.Mmoralul ridicat o ajuta sa se vindece mai repede.Cu cat moralul va fi mai ridicat,cu atat va reveni mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
am auzit de un baiat "Lica" cu o honda albastra... recent scoasa din reparatie capitala a dat peste un caine.. s-a vatamat putin... iar domnii politzaiii i-au saltat permisul pentru AUTOvatamare...

 

Iti zic sigur , ca si eu am patit la fel , acum 4 ani , dar pana la urma m-am inteles cu politistul din hateg , si am scapat doar cu amenda .

Dar asa zice legea !!! Cretina din Romania !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut ... ba tocmai am venit de la scoli .. eram cu tatamiu cu masina si la lido era o yamaha (cred :-?) pe jos, politie,tot ce trebe ... erau si dan cu alin pe acolo :-? .. stie careva despre ce ii vorba? .. daca o patit ceva motociclistu?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un domn cu un VW golf 3 visiniu a intors peste linia continua el venind dispre Cetate pe Bdul Decebal spre giratoriul de la Lido, dar nu a mai ajuns pina la el si a intors peste linia continua si chiar pe trecerea de pietoni. Motociclistul venea de la Hotel Deva prin giratoriu si apoi spre Cetate , dar nu mai apucat sa treaca de trecerea de pietoni de linga Lido ca asta a intors in fatza lui, nu avea viteza dar se pare ca nici el nu a fost atent la masina sa il evite si a intrat in plin in Golf. Impactul a fost in usa dreapta spate la masina , iar motocicleta a intrat frontal, rasucinduse apoi cu fatza spre Hotel Deva. Baiatul Avram Cornel din Simeria cu o yamaha alb-albastra (model mai vechi) este la spital, ultima data cind am auzit de el iesea de la raze si a fost dus in salon ... este lovit la torace si umar dislocat (nu stiu exact), se pare ca este constient si vorbeste. Un baiat mai tinerel era la spital, a zis ca ne suna cind stie mai multe de starea lui. Motorul l-am scos eu cu Dan de pe strada si apoi cind a venit si Marius l-am dus toti 3 la Politia Municipala si l-am predat. Mai multe va spun dupa ce aflu si eu .... sper sa fie bine cu motociclistul, se pare ca este un baiat destul de tanar ... 20 si ceva de ani ...

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul a fost dus in salon . A vorbit la telefon cu familia lui si i-a anuntat de accident .

Nu stiu exact ce dar are niste fracturi , si leziuni , dar nimika grav sa ii puna viata in pericol .

 

Maine voi trece probabil pe la spital , si va dau mai multe detalii .

 

Cat despre cum a intors soferul , peste dubla continua , si pe trecerea de pietoni ........pana mea :angryfire:

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un domn cu un VW golf 3 visiniu a intors peste linia continua

 

Poate un retardat :finger: ...Bine ca nu s-a lasat cu rip-uri.

Sanatate colegului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu s-a lasat cu rip-uri.

 

Nu e bine chiar ... nu trebuie sa ne multumim ca nu a fost R.I.P. .....!!!!! nu trebuie sa se intample asa ceva ..... "unde esti tu tzepes doamne" ...cand citesc: un nenea a intors pe linie continue, un mos nu a cedat prioritate... etc .. fac cu nervii.. daca as fi acolo ar fi RIP pentru ei .... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dimineata baiatul era internat la reanimare ( interzisa intrarea - cel putin strainilor ) .

Am vb cu Alex , fost Tiatira aici pe forum , fost motociclist ,si a reusit sa intre , in spital si sa mearga la el la salon .

Cand a ajuns la salonul cu pricina , baiatul era dus la raze , si asistenta i-a spus ca are vreo 4 fracturi grave , si ca este foarte grav ranit la un rinichi . Alex a mai stat cateva ore la spital , iar mai tarziu m-a sunat si mi-a spus ca l-au bagat la operatie , tot ceva legat de rinichi , organe interne .

 

Mai multe detalii si mai exacte nu stiu sa va spun . Cand aflu mai multe va anunt !!!

 

INSANATOSIRE GRABNICA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri,in jurul pranzului in sensul giratorului de pe Balcescu (Deva),un copil de vreo 16 ani ''s-a turtit''binisor cu scuteru.L-am ajutat sa-si ridice ''bolidu''iar apoi am stat cu el pana a venit ambulanta.Precizez ca nu avea casca(tipic).Pagubele micului Rossi au fost: fractura deschisa mana stanga,arcada stanga sparta si mi-a spus ca-l dor coastele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut ... ba tocmai am venit de la scoli .. eram cu tatamiu cu masina si la lido era o yamaha (cred :-?) pe jos, politie,tot ce trebe ... erau si dan cu alin pe acolo :-? .. stie careva despre ce ii vorba? .. daca o patit ceva motociclistu?....

 

Am si ceva poze , facute la motor , dupa ce l-am dus cu Alin si Dan , in fata la politie :

 

- Din pacate despre baiat nu mai stiu nimica , nici despre cazul lui .

post-11187-0-15341000-1308263464_thumb.jpg

post-11187-0-33051100-1308263471_thumb.jpg

post-11187-0-30142900-1308263478_thumb.jpg

post-11187-0-90308100-1308263486_thumb.jpg

post-11187-0-14952100-1308263494_thumb.jpg

post-11187-0-39400800-1308263501_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fim realisti , si zmeii sa nu mai fie zmei ca au cazut la 150 la ora si na-u avut nimica ; ,, doar niste zgarieturi '' , va atasez niste imagini , primite de la un prieten .

 

-- Masina a fost expusa la un salon moto in Austria / Germania .

 

Acidentul s-a intamplat intr-o intersectie , golful a trecut pe verde / galben , si motociclistul pe galben / rosu .

Camera de supraveghere de pe semaforul intersectiei a inregistrat viteza bikerului de 91,4 km / ora in momentul impactului .

 

Priviti ce sa intamplat cu masina si cu motocicleta :

 

post-11187-0-13156700-1308860944_thumb.jpg ....................post-11187-0-12606800-1308860950_thumb.jpg

 

post-11187-0-98008100-1308860955_thumb.jpg.....................post-11187-0-13840700-1308860962_thumb.jpg

 

 

 

CONDUCETI PRUDENT !!!

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...