Sari la conținut

"Motociclist" politist fara permis


Jorj
 Share

Postări Recomandate

hai ma lasa-ti-i .. ati gasit si voi un gabor fara permis si va luati de el acuma!! dati la fund frustratilor care abia ies din scoala si isi iau R1

 

 

 

E vina parintilor acolo in multe din cazuri ! Nu stiu ca nu au de unde sti ca de fapt isi ingroapa copii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hopp si io...

 

1. sa ridice dejetul (care trebe) cel/cea care n-a condus in viatza lui/ei motor fara permis (chiar si 10m)...

nu sunt de acord cu tine. indemne biblice; atunci probabil ca toti politistii, procurorii, judecatorii, leguitorii ar trebui sa isi dea demisia pentru ca imposibil ca intr-o viata de om sa nu incalci legea macar odata (chiar daca asta a fost cand ai trecut strada alftel decat pe trecere). si daca e sa fie biblic, atunci sigur macar odata ai pacatuit cu gandul. DEMISIA. e, cum iti suna? un stat de drept fara organe de aplicare a legii. cool.

 

cum sa imi suspende permisul un politist pentru ca sunt beat (de la baut nitel la mort de beat) si conduc pe drum public un autovehicul: pai mama lui, el sigur nu a baut si a condus in viata lui? cum ridica el degetul, ca sigur a gresit.

 

 

sau sa revenim la realitate si sa nu dam apa la moara tuturor inconstientilor care au motor si nu au permis.

a, dar stai, au motor deci sunt motociclisti, au voie, sunt fratii nostri, le acordam credit neconditionat, chiar daca stim ca sunt idioti cu acte in regula. aici ceva mie nu imi suna ok.

 

am vazut prea multi ca sar sa "aprere" un idiot (chiar daca au facut-o cautand o culpa a victimei, tot un fel de a apara idiotul a fost) doar pentru ca era "motociclist, fratili nostru". puah. nu pot uita cum un racer acum doi ani in Busteni, pe trecerea de pietoni, a lasat un copil orfan si schilod - s-au gasit destui sa il planga pe idiot ca a muri saracu, sa caute culpa victimelor. vezi anul asta accidentul cu femeia gravida si cocalarul fara motor inmatriculat si permis - alte voci, aceeasi muzica; si daca mai vrei exemple, dau un seach pe forum si iti fac o lista, sunt ingrijorator de multi d'astia.

 

imi place teribil cand e o situatie complet schizoida: ar fi de zis de rau, ca e politist (si trebuie sa injuram "gaborii", e cool), ar fi de luat apararea pentru ca primeaza sentimentul de gasca (ca e motociclist d'al nostru, doar a comis-o pe 2 roti), si ca sa iasa din dilema cainelui care si-o linge (si se intreaba "dau sau iau") se duc in diverse si cauta vina la un copil de 15 ani si eventual pe la parintii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara permis de categorie (ceea ce e mai grav in legislatia noastra decat lipsa totala a permisului)

ce, cum, cand? iar au modificat astia ordonanta si mie nu mi-a zis nimeni? :baldy:

 

pies: glumeam, sunt fix acelasi lucru :wacko:

 

le: gabimaty, faptul ca vezi o culpa si la victima nu inseamna ca-l absolvi pe politist de vina, inseamna doar ca incerci sa vezi situatia echilibrat, obiectiv, impartial. alea-alea :)

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica inteleg ca scapa un copil de 5 ani pe strada si se intampla nefacuta si intr-adevar, e copil si nu stie ce si cum, sau abia invata sa distinga anumite chestii. Dar la 15 ani se presupune ca te duce mintea cat macar sa te asiguri cand traversezi pe unde nu trebuie, ca doar e pielea ta in joc. Nu cred ca se bucura nimeni ca a incasat-o si copila, dar sincer la varsta asta deja ar trebui sa avem un minim de pretentie de la ei. Nu impuscati pianistul :baldy:

De acord, dar o intrebare: De ce ai simtit nevoia sa bagi aia cu "Nu impuscati pianistul"?

 

 

 

 

 

Ha, doi dintr-o lovitura.
1. Politistul pentru ca circula fara carnet (crezi ca, daca te prindea pe tine fara carnet iti zicea,: n'are mah nimic ca si eu merg fara.

2. Fata ca a trecut prin locul nepermis si fara sa se asigure. Gandeste-te daca tu erai pe mobra (cu sau fara carnet ).. iti era bine ?

:wacko:

Logica de copil la treaba. A zis ce a crezut el, adica concluzia. ("Ha" nu inseamna neaparat ca te bucuri, e mai mult o surpriza).

Cind s-a ingrosat gluma, a venit cu rationamentul: S-a pus in locul pietonului, soferului, si a vazut ca politistul e de vina. S-a pus in locul soferului si a vazut ca si pietonul e vinovat. A concluzionat sec, amindoi. Dupa care au venit admonestarile: Pai cum, nu tii cu copilul? Pai nu tii cu "motociclistul?" La care raspunsul a fost clar :) . Ce n-ai inteles tu e ca atunci cind nu tii cu nimeni, suturile vin din ambele directii. Oricum, pt faptul ca ai avut o parere, ai ajuns la ea in urma unui rationament si ai folosit o metrica de bun simt, nota 10 si thumbs up.

http://motorcyclebloggers.com/wp-content/u...uctard-xaus.jpg

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...