Sari la conținut

Kawasaki Zzr1400


tible
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Va puteti edifica aici:

ZZR1400 vs Busa (in state ZZR-ului i se spune ZX14)

 

Dragos

Mda, la putza de furnica... :crack:

 

Oricum, aiurea graficele de genul astuia:

post-1976-1154627967_thumb.jpg

care sunt clar "umflate" in favoarea ZZR-ului (vezi raportul intre lungimea barelor vs. raportul valorilor cu pricina... :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, ce ne mai place sa ne dam cu parerea!Oricum eu zic ca oamenii aia au facut un test destul de serios, mie imi place cum arata motoreta, toata lumea astepta ca in sfarsit sa bata cineva busa!

Si nu puteti sa ziceti ca pana acum a fost ciocu mic, se mai zicea ca zx12 e la fel de tare dar nu s-o bata!

Asa ca se pare ca avem un nou power king!Si asta e bine si imi place!

Pana acum busa avea cel mai bun cuplu, a batut-o si la cuplu, si la cai, si la dragstrip!cica busa este inca mai buna la sport touring, o fi mai comoda!

 

Nu stiu cat de mult se poate modifica bestia kawasaki, pt ca la acest capitol busa chiar nu avea egal!

Si sa nu uitam ca diferenta e asa de mica intre ele incat suzuki sa se simta lezat si cu un mic upgade sa le-o dea din nou celor de la kawa!

Hai sa mai punem si niste foto tot din review-ul ala!

post-7144-1154676716_thumb.jpg

post-7144-1154676729_thumb.jpg

post-7144-1154676744_thumb.jpg

post-7144-1154676759_thumb.jpg

post-7144-1154676772_thumb.jpg

post-7144-1154676809_thumb.jpg

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce naiba au facut efortul asta inginerii kawasaki?

Au pus 100cc in plus fatza de busa si abia de au reusit sa-i taie fatza "la mustatza" cum s-ar zice, unui motor vechi de ...ATENTIE...7-8 ani????

Pai daca astia de la suzuki scot la anul o busa de 1400cc se vor chinui restul nu 7 ani sa-i ajunga din urma, ci 14 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

nu vreau sa ma bag a prostu dar la mv agusta r312 bordul arata 325 iar real e 312....

atunci daca la busa arata 340 inseamna ca real e 314????

weird..man....

si da intradevar kawasaki e cea mai mica firma producatoare de motociclete din cele 4 asta fiindca e cea mai mare firma din cele 4 japoneze si isi aloca mai mult timp si buget avianelor trenurilor si vapoarelor...dar si robotilor care asambleaza honda yamaha si suzuki... :ok:

kidding....nu m-am putut abtine....

in fine..spuneam ca fiind o firma mica trebuie sa iasa in evidenta cu ceva iar ei au decis sa iasa prin putere....iar o putere ridicata implica din pacate probabil si o fiabilitate nu tocmai excelenta dar dar nici chiar atat de precara precum incearca ceilalti fani de alte marci sa ne faca sa vedem....

la o diferenta de 300-500 de euro precara fiabilitate consta in 3-4 furtune si un kit de lant skimbat mai des...

cu toate astea KAWASAKI nu s-a facut niciodata de ras cu ceea ce au creat....dimpotriva...pt o firma pt care motocicletele sunt o pasiune si nu un target eu zic ca se descurca minunat....

KAWASAKI ALL THE WAY...

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...