Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salut,

am si eu o intrebare

Ce sa fac sa am lumina de la far mai puternica?

Am H4 - Philips.

Ma gandeam ca poate daca scot capacelul ala care reflecta lumina inapoi se va vedea mai puternic... sau fac o prostie?

As prefera sa nu pun xenon...

nu da oglinda aia ce bate lumina inapoi ca faci o mare prostie,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la RAR pot fi probleme cu orice daca dai de un nea Mitica.

lasati bre povestile!

Ai motoreta in regula: are lumini standard, semnalizari standard, numar la vedere si luminat, datele caroseriei si a motorului corecte, frane in regula, evacuare standard sau omologata, anvelope standard si fara defecte optice majore

atunci nu ai motive de ingrijorare!

 

e atat de simplu, dar trebuie sa ne punem girofare si trompete pe motorete...

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati bre povestile!

Ai motoreta in regula: are lumini standard, semnalizari standard, numar la vedere si luminat, datele caroseriei si a motorului corecte, frane in regula, anvelope standard si fara defecte optice majore

atunci nu ai motive de ingrijorare!

sa inteleg ca ii cunosti pe toti inspectorii ITP din tara si ai facut inspectia cu fiecare din ei de cel putin citeva ori de esti asa de sigur ca sint "povesti"? :)

 

e atat de simplu, dar trebuie sa ne punem girofare si trompete pe motorete...

hai ca acusi ne iei ca bem prea mult si mincam nesanatos.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii cunosti pe toti inspectorii ITP din tara

nu tati, nu... Eu nu cred in balarii. In procesul ITP-ului sunt niste pasi si standarde de urmarit. Restul sunt spagi.

 

hai ca acusi ne iei ca bem prea mult si mincam nesanatos.

nuuu, fiecare decide pentru el. Eu ma opresc la 3 beri, altii se opresc dupa vreo 10... sau nu... Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix asa si cu motoru'. fiecare decide ce sa puna pe el. daca tie-ti plac semnalele de tractor si lopata de juma' de metru de la spate sa fii sanatos, da' nu-s toti la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tie-ti plac semnalele de tractor

sunt cele mai hidoase semnalizari ever! si suzuki a tinut la ele pana in 2009.

 

Pentru GSF-ul meu sunt pe fir furtune frana fata de otel, parbriz, filtru aer, bujii (sa mai vorbim si de motorete).

Aseara am mai bagat inca 15L de benzina pentru 226km de bucuresti: 6.5% :drink:

 

Apoi, procedura de inmatriculare... sa-i schimb numarul ala cu XXX in ce-mi place (cum dealtfel au si cele 2 predecesoare): ZUK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

warlock> multumesc foarte mult

Problema este ca eu sunt din BV, trebuie sa caut aici...

Daca nu gasesc, comand de pe site-ul recomandat.

 

Exista o diferenta intre bec de moto si bec auto? Ca din site-ul Philips reiese ca exista pt fiecare tip in parte dar care e diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, cum au spus si colegii mai sus, nu se leaga de bec :D Am deja un Osram cu x % more light si alte nebunii...nu-l intereseaza, ca isi da seama de la prima privire daca e xenon sau nu. Osram il prefer in detrimentul Phillips din cauza pretului, pentru ca un H4 xenon look sau ce mama naibii o scrie pe el e 40 lei maxim, la Phillips e mai mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comand de pe site-ul recomandat.

te costa in plus transportul, vreo 20 ron

 

Exista o diferenta intre bec de moto si bec auto?

Da. Filamentul pt becurile moto este mai rezistent la socuri.

 

e 40 lei maxim, la Phillips e mai mult!

la aspad costa asa: 43.50 RON, 34.80 RON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la ITP eu l-am facut cu a mea oprita ca mi sa blocat cablu la shoc si nu am putut nici sa il scot de la carburatoare, mi-a facut poze la far,stop, semnalizari si serii, bine l-am facut in decembrie anul trecut cand era zapada :D:D asa ca traiasca romania :D :friends:

 

referitor la becuri eu am de 100w si este ok :)se vede foarte bine am renuntat la ideea de xenon

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ITP trebuie doar buletin, certificat, carte de identitate si motorul (evident banii sa achiti). Nu verifica asigurare...

 

PS: dar ca sa iti raspund la intrebare, e de-ajuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu verifica asigurare...

bai, ce aveti fratilor?

 

Acte Necesare ITP

Documentele necesare efectuarii inspectiei tehnice periodice sunt:

1. Certificat de inmatriculare al autovehiculului (talon) - original, sau după caz, autorizația provizorie de circulație

2. Buletinul de identitate al conducatorului auto - original

3. Polita R.C.A. (Asigurare de Raspundere Civila Auto) valabila la data inspectiei - original

4. Cartea de identitate a autovehiculului (CIV) - original - securizata de R.A.R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, ce aveti fratilor?

eu m-am dus anu trecut la ITP fara RCA, m-a intrebat "ai RCA?". i-am zis "nu". si iaca am trecut ITP-ul.

 

Documentele necesare efectuarii inspectiei tehnice periodice sunt:

1. Certificat de inmatriculare al autovehiculului (talon) - original, sau după caz, autorizația provizorie de circulație

2. Buletinul de identitate al conducatorului auto - original

3. Polita R.C.A. (Asigurare de Raspundere Civila Auto) valabila la data inspectiei - original

4. Cartea de identitate a autovehiculului (CIV) - original - securizata de R.A.R

as mai adauga:

5. multa rabdare pentru a inghiti siktirul tipic RAR-ului (stai, astepti, se uita la tine, merg mai departe, stai, astepti, se uita la tine, merg mai departe, stai, astepti, se uita la tine, merg mai departe etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu o intrebare stupida. Ma duc azi sa-mi fac ITP-ul la bandit. Imi mai trebuie si altceva la mine decat: Cartea de identitate, Talonul, Asigurarea, Permisul, Buletinul si Banii?

Daca nu ma insel, se putea face la Elf, fara asteptare, cu programare. Parca acolo am facut, conditii bune, nu stiu daca e cel mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, ce aveti fratilor?

 

Acte Necesare ITP

Documentele necesare efectuarii inspectiei tehnice periodice sunt:

1. Certificat de inmatriculare al autovehiculului (talon) - original, sau după caz, autorizația provizorie de circulație

2. Buletinul de identitate al conducatorului auto - original

3. Polita R.C.A. (Asigurare de Raspundere Civila Auto) valabila la data inspectiei - original

4. Cartea de identitate a autovehiculului (CIV) - original - securizata de R.A.R

 

 

Noi nu ne intelegem, eu am spus ca NU VERIFICA ASIGURAREA! In final i-am raspuns ca ii ajunge ce-a spus el.

Altfel spus pe mine nici macar nu m-a intrebat daca am RCA :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, avem pe lista de subiecte "hot":

 

1. uleiuri

2. cine vine la Arc

3. ITP

 

mai era ceva?

 

 

haideti sa facem un joc. ne dam cu presupusul ce motor isi ia Banditrider, premiul o bere. incep eu:

 

CBR 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, avem pe lista de subiecte "hot":

 

1. uleiuri

2. cine vine la Arc

3. ITP

 

mai era ceva?

 

 

haideti sa facem un joc. ne dam cu presupusul ce motor isi ia Banditrider, premiul o bere. incep eu:

 

CBR 125

iti bati joc...de pe bestie pe oaie cu straie de plastic

kawasaki z 750 sau z1000 spun eu sau un GSR ca alea fura ochii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Lasa-le in morti de uleiuri ca motorul de bandit merge si cu Floriol. :smoke:

 

2. ARC doar miercuri - baga la capatana ca o sa fii pe barba ta data viitoare cand mai gresesti :P

 

3. ITP , pentru ca lumea isi face itp odata la 2 ani si mai uita.

 

4. Am devenit mini-fan ducati , ca cu italiencele le iei asa la oha sa fii cul . :whip:

 

5. Pana la urma daca imi spal motorul .. si ma refer la motor in sine nu la motocicleta la spalatorie si dau aia cu spuma activa mi-l pateaza , au ba ?

 

 

 

L.E. R6 ( no insult ) .. carenata orisicum.

 

L.E.2 - si cand dreaq imi schimba statusul din Incepator in Membru , ca incep sa ma enervez.

 

 

 

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...