Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Moldovene avem glume in program?!!!

...ala pt piese este tot de 600cc doar ca nu mai am capacele si discurile e ambreaj

Referitor la aripa de lant a trebuit sa renuntz la ea pt ca am pus o foaie un pic mai mare iar bordul si farul nu vreau sa le prapadesc aiurea.Daca te-ai apuca si tu de nebunii cu sigurantza ai vinde mai multe de pe motoreta

post-178-1216952798_thumb.jpg

post-178-1216952810_thumb.jpg

post-178-1216952906_thumb.jpg

post-178-1216952985_thumb.jpg

Editat de lamiie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auzi, nu renunti la pedala de frina? :disappointed: Si la gripul stinga? :blbl:

Ce motor e ala pt. piese?

daca vorbesti serios cred ca te pot ajuta eu cu o pedala de frana originala...

 

Moldovene avem glume in program?!!!

...ala pt piese este tot de 600cc doar ca nu mai am capacele si discurile e ambreaj

Referitor la aripa de lant a trebuit sa renuntz la ea pt ca am pus o foaie un pic mai mare iar bordul si farul nu vreau sa le prapadesc aiurea.Daca te-ai apuca si tu de nebunii cu sigurantza ai vinde mai multe de pe motoreta

frumos echilibru cu motorul....felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am imbulinat o cu toba...am sitele scoase si m a oprit garcea cu servitorii rar si mi a luat talonul. imi trebuie si mi e o toba stock de bandit 97 sh , as prefera sa o cumpar, daca nu macar ca imprumut, contra cost binenteles, ca sa trec testul lor de (cuvant urat), sa pot sa mi iau talonul inapoi. daca aveti o toba de vanzare sau chef sa mi imprumutati una o zi dati mi si mie un semn , pliz. mersi mult...maine imi expira dovada :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ala pt piese este tot de 600cc doar ca nu mai am capacele si discurile e ambreaj

Deci tu mai ai un bandit pt. piese? Chiar imi trebuie gripul stinga, mi l-au rupt oleaca taranii care mi l-au dat jos in parcare.

 

daca vorbesti serios cred ca te pot ajuta eu cu o pedala de frana originala...

Da, vorbesc serios. Depinde cit dureaza si cit costa. Pot sa sper c-o pot avea pina joia viitoare, hai vineri dimineata cel tirziu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tacuti Banditii... :ok:

 

Vine careva la BV uichendu asta? :moto:

eu as venii dar imi rup motorul pana acolo ca prin craiova pana la orsova e drum in lucru numai bun pt enduro si pe la deva e iar destul de spart.dar ne gandim sa mergem la un euroring sa ne dam pe pista:

/index.php?showtopic=246093

poate se mai baga cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tacuti Banditii... :ok:

 

Vine careva la BV uichendu asta? :moto:

Din Zalau preznti 3 banditi sigur, al 4-lea si al 5-lea nu bag mana in foc.

P.S. Eu sunt in cei 3 :D

Poate punem de o gasca si la BV, sa fim cat mai multi, sa aratam poporului cine suntem si ce vrem.

LA ARME FRATILOR, LONG LIVE SUZUKI BANDIT

M-am calmat. Poate bem o bere acolo in haita.

 

 

MEDICAMENTE

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si io nevoie de amandoua ceasurile de la bandit 600 n

dac astie cineva va rog un mesaj pe forum

mersi si asfalt uscat

 

sal uite am o nenorocire la banditul meu azi tocmai mi-a puscat motorul sa crapat in mers

:D

mecanici din tm mi-au spus ca nu merita si ca ar trebui sa il schimb cu tot

voi ce parere aveti?

daca cineva are asa ceva si vrea sa il vanda sa imi dea un semn please!!!!

am luat permisul de 3 zile si acu mia trosnit motoro cu a 3 la 65 km/ora in oras

nu stiu ce sa mai zic vroiam sa ma dau si io cu el vara asata

dak stie cineva niste site de dincolo ceva

va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si io nevoie de amandoua ceasurile de la bandit 600 n

dac astie cineva va rog un mesaj pe forum

mersi si asfalt uscat

 

sal uite am o nenorocire la banditul meu azi tocmai mi-a puscat motorul sa crapat in mers

:D

mecanici din tm mi-au spus ca nu merita si ca ar trebui sa il schimb cu tot

voi ce parere aveti?

daca cineva are asa ceva si vrea sa il vanda sa imi dea un semn please!!!!

am luat permisul de 3 zile si acu mia trosnit motoro cu a 3 la 65 km/ora in oras

nu stiu ce sa mai zic vroiam sa ma dau si io cu el vara asata

dak stie cineva niste site de dincolo ceva

va rog

Man asta chiar e o nenorocire,imi pare rau sa aud asta ,dar sa fiu sincer cu tine mobra era muci da-i in cap cu ea lu ala care ti-a vandut-o...la motorul ala garantat a umblat un pacalici ca sa-l repare. am avut si eu o problema asemanatoare dar circumstanele erau altele(m-a daramat un dobitoc cu o conserva si s-a dus taras de la 70 peste niste linii de tramvai=>bloc spart) am dat 750e pe un motor din germania . Mecanici au dreptate un bloc de la reprezentanta e 1900e si gandeste-te cat va fi manopera pt transfer si pe langa astea mai sunt si garniturile care nu pot fi refolosite ...,si garnitura de chiuloasa e 320RON....deci mai bine cumperi unul din afara sau daca mai astepti putin ... ;) ti-l vand pe al meu(dar nu e sigura treaba)

Oricum nu are voie sa se sparga blocul nici la cele mai sadice chinuri....si primul meu motor le-a trecut cu brio :) (ca au mai mers si raceri cu el)

Bafta multa

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si io nevoie de amandoua ceasurile de la bandit 600 n

dac astie cineva va rog un mesaj pe forum

mersi si asfalt uscat

 

sal uite am o nenorocire la banditul meu azi tocmai mi-a puscat motorul sa crapat in mers

:D

mecanici din tm mi-au spus ca nu merita si ca ar trebui sa il schimb cu tot

voi ce parere aveti?

daca cineva are asa ceva si vrea sa il vanda sa imi dea un semn please!!!!

am luat permisul de 3 zile si acu mia trosnit motoro cu a 3 la 65 km/ora in oras

nu stiu ce sa mai zic vroiam sa ma dau si io cu el vara asata

dak stie cineva niste site de dincolo ceva

va rog

nasol,dar nu inteleg cum ti-a crapat in mers?nu am mai auzit sa pateasca nimeni asta.ai trebui sa vb cu cel de la care l-ai luat,suna a tzeapa.si cum s-a manifestat in mers?

oricum bafta la solutionarea problemei

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol,dar nu inteleg cum ti-a crapat in mers?nu am mai auzit sa pateasca nimeni asta.ai trebui sa vb cu cel de la care l-ai luat,suna a tzeapa.si cum s-a manifestat in mers?

oricum bafta la solutionarea problemei

 

sal

m-am exprimat gresit poate cand am spus ca "a crapata in mers"

mergeam normal dintr-o data a inceput sa caraie ceva prin motor si mi sa oprit in mers s-a blocat roata am tras de ambreaj am puso pe liber si m-am oprit

acasa am deschis capacul din stanga de la motor cel deasupra de schimbator si am gasiit CAPUL LA O SUPAPA RUPT SI CEVA BUCATI CRED CA DIN PISTON SAU CEVA

alta explicatie nu pot sa dau pana maine cand il desfac de pe cadru il dau jos si ma uit sa vad ce drac a patit

ca nu mai pot de nervi

asta a fost tot

mersi de incurajari si asfalt uscat sa aveti

poate ma ajuta cineva cu un motor intregca am auzit ca piesele + manopera costa dublu sau aproape cat e un motor intreg second iin stare de functionare

il pun sus si asa ne vedem pe drum anu asta ca dak nu e nasol pt mine

mersi inca o data

 

Man asta chiar e o nenorocire,imi pare rau sa aud asta ,dar sa fiu sincer cu tine mobra era muci da-i in cap cu ea lu ala care ti-a vandut-o...la motorul ala garantat a umblat un pacalici ca sa-l repare. am avut si eu o problema asemanatoare dar circumstanele erau altele(m-a daramat un dobitoc cu o conserva si s-a dus taras de la 70 peste niste linii de tramvai=>bloc spart) am dat 750e pe un motor din germania . Mecanici au dreptate un bloc de la reprezentanta e 1900e si gandeste-te cat va fi manopera pt transfer si pe langa astea mai sunt si garniturile care nu pot fi refolosite ...,si garnitura de chiuloasa e 320RON....deci mai bine cumperi unul din afara sau daca mai astepti putin ... :D ti-l vand pe al meu(dar nu e sigura treaba)

Oricum nu are voie sa se sparga blocul nici la cele mai sadice chinuri....si primul meu motor le-a trecut cu brio ;) (ca au mai mers si raceri cu el)

Bafta multa

 

k mersi sa vedem ce naiba fac

maine il dau jos sa aflu ce e dus dracun in el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la BV. S-a infaptuit o poza de familie cu 8 buc GSF :D . O sa o postez cand o primesc.

 

@adrianfrentoni: cati km are motorul la bord (daca or fi reali)? Si zi-ne ce fel de B6 ai pt ca, conteaza. Kult sau Pop?

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci km la bord nu stiu cati are ca nu am avut bord pe el

se vedea ca nu era umblat in motor el arata super fain in exterior dar

buba a fost ca mi s-a rupt o supapa care a dat in cilindru si mi la facut tandari asta este

acu tre sa iau alt motor cu tot si sal inlocuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci km la bord nu stiu cati are ca nu am avut bord pe el

se vedea ca nu era umblat in motor el arata super fain in exterior dar

buba a fost ca mi s-a rupt o supapa care a dat in cilindru si mi la facut tandari asta este

acu tre sa iau alt motor cu tot si sal inlocuiesc

 

Tot nu ne-ai raspuns ce fel de B6 e... kult sau pop? Adica din prima sau a doua generatie. Supapa rupta suna a reglat supape odata la 70 de mii de km sau niciodata. Supapele la kult trebuie reglate in mod idiot odata la 6 mii de km!!! La pop macar intervalul a crescut la 12 mii km. Nu e de joaca cu reglatul supapelor. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva de vanzare niste jenti de b6 din 2000?as vrea sa le nichelez dar dureaza si nu vreau sa stau cu motorul pe margine ,asa ca imi trebe al doilea set de jenti :lol:

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...