Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a incercat cineva sa puna o janta mai lata pe spate la un b6?daca da,poate sa-mi zica de ce probleme s-a lovit sau daca a mers din prima?mersi

ps:parca la un moment dat vroia cineva un capac de motor de pe stanga(de la alternator parca),e un pic zgariat dar daca da o bere e al lui....

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara . :rusinica:

La mai putin de o saptamana de cand m-am despartit de prima iubire (bandit400) , am avut sansa sa cunosc o noua mobra .. (mai devreme de cat ma asteptam).Ne-am studiat ce ne-am studiat si azi ne-am luat.

Este vorba de un bandit 600 S (in acte scrie 1996 dar posibil sa fie 1995).

Diferenta mi se pare mare (din mai multe puncte de vedere) fata de 400, incercam sa ne obisnuim unul cu celalalt ( pozitia este diferita .. ma simt in copac.. iar Kg in plus nu sunt cine stie ce .. mi se pare destul de manevrabila si o diferenta mare pe viraje).

Dupa cum vedeti are niste stickere (care imi irita retina) , maine le dau jos .. primul lucru care am sa-l fac.

Planuri de viitor: sa o dezbrac .. un ghidon mai streetfighter , un far normal si desfintata aparatoare din spate ( de la numar ).

Sunt foarte fericit , chiar nu ma asteptam sa am "sasesutele" asa repede.

Recomand userul rmg (Marius) un tip serios, nota 10.

Tin sa-i multumesc lui Lordgrec , care once again m-a ajutat f mult ... ii sunt dator vandut . respect.

By the way , daca are nevoie cineva de vreun geam de S sau suport topcase .. astept PM.

:D

post-16685-1224703946_thumb.jpg

post-16685-1224704013_thumb.jpg

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare... daca poate cineva sa imi dea niste idei, am si eu un bandit 600N din 2002, am facut in vara asta vreo 7000 de km, si am remarcat ca ambele gume sunt f uzate pe partea stanga... cel din spate e uzat in ultimul hal, mi si frica sa ma mai dau cu el... are cineva idee care poate fi problema ? io am bagat vreo cateva cazaturi mai mici cu el, si mi s-a indoit putin ghidonul, ar putea sa fie asta problema ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare... daca poate cineva sa imi dea niste idei, am si eu un bandit 600N din 2002, am facut in vara asta vreo 7000 de km, si am remarcat ca ambele gume sunt f uzate pe partea stanga... cel din spate e uzat in ultimul hal, mi si frica sa ma mai dau cu el... are cineva idee care poate fi problema ? io am bagat vreo cateva cazaturi mai mici cu el, si mi s-a indoit putin ghidonul, ar putea sa fie asta problema ?

Poate gresesc, insa poate fi din mai multe cauze. Una ar fi defect de fabrica a cauciucurilor. Sunt pereche, puse deodata pe motor? Eu am patit asa cu vechiul bandit, am avut defect un cauciuc, era rupt cordul metalic in el. Se uza pe o parte si daca luam mana de pe ghidon in mers topaia stanga-dreapta. Ar putea fi iarasi din alienierea rotilor, sa nu fie drepte. Mai ales pe spate, uita-te daca nu te-ai uitat deja sa iti fie intins egal lantul pe stanga si pe dreapta.

Iarasi daca zici ca ai avut cazaturi minore nu cred sa fie problema, insa zic si asta. Daca ti-e stramb ghidonul, se poate sa fie strambe mai multe treburi? Gen jug, furca, de ce nu si cadru. Alea se stramba la impacturi mai dure, insa poate a fost lovit motorul inainte sa il cumperi tu. Daca iei mainile de pe ghidon in mers, trage intr-o parte?

Prima si cea mai la indemana treaba e sa schimbi gumele si sa vezi daca si cu altele patesti la fel.

Bafta si sa fie cat mai putin costisitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare... daca poate cineva sa imi dea niste idei, am si eu un bandit 600N din 2002, am facut in vara asta vreo 7000 de km, si am remarcat ca ambele gume sunt f uzate pe partea stanga... cel din spate e uzat in ultimul hal, mi si frica sa ma mai dau cu el... are cineva idee care poate fi problema ? io am bagat vreo cateva cazaturi mai mici cu el, si mi s-a indoit putin ghidonul, ar putea sa fie asta problema ?

 

cel mai probabil mergi mult pe un drum inclinat spre dreapta. tu mergand drept, gumele ating mai mult pe stanga. unele sosele sunt asa. faci acelasi drum zilnic si intr-o luna se vede deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a incercat cineva sa puna o janta mai lata pe spate la un b6?daca da,poate sa-mi zica de ce probleme s-a lovit sau daca a mers din prima?mersi

ps:parca la un moment dat vroia cineva un capac de motor de pe stanga(de la alternator parca),e un pic zgariat dar daca da o bere e al lui....

 

Am pus io. Daca ai toate piesele necesare de la janta mai lata aka distantierele si nu phooti tu sau alti mesteri rulmentii (prietenii stiu de ce :rusinica: )... nu te vei lovi de nici o problema. A mers cam din a 5->10-a incercare. :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei: si mie mi s-a uzat guma pe laterale inegal, datorita inclinatiei drumului, cum zicea si alex.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare am cumparat si eu o toba yoshimura pentru un bandit 650 din 2006, pe cutia tobei scrie 2007, oare este posibil sa nu se potriveasca!! va rog sa imi dati si mie un PM neaparat!! multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit banditilor ! :blbl: ma primiti si pe mine ? bandit gs600 -97 ..merge de mananca asfaltul,problema e ca-i place mai mult pe rosu sa tina turometrul

hai noroc ;)

 

Bine ai venit! GS 600 nu prea exista da' nu asta i problema. Problema e, cum spuneai si tu, ca-i place mai mult in rosu. ;)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare am cumparat si eu o toba yoshimura pentru un bandit 650 din 2006, pe cutia tobei scrie 2007, oare este posibil sa nu se potriveasca!! va rog sa imi dati si mie un PM neaparat!! multumesc!!!

 

Este posibil sa nu se potriveasca pt ca alte marci de tobe au coduri diferite pt modelele Neo / Evo.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista cumva bujii ngk iridium pt b12 ? ca io la louis nu am gasit nici un cod ,decat pt cele normale .mi se pare ciudat ...sau nu or mai avea pe stoc , stie careva codul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista cumva bujii ngk iridium pt b12 ? ca io la louis nu am gasit nici un cod ,decat pt cele normale .mi se pare ciudat ...sau nu or mai avea pe stoc , stie careva codul?

 

Exista. Si ii zice DR9EIX, numa' ca-s handicapati aia de la Louis si nu o trecut in lista si 12le, desi au tipu asta de bujii pt alte motorete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara . :(

La mai putin de o saptamana de cand m-am despartit de prima iubire (bandit400) , am avut sansa sa cunosc o noua mobra .. (mai devreme de cat ma asteptam).Ne-am studiat ce ne-am studiat si azi ne-am luat.

Este vorba de un bandit 600 S (in acte scrie 1996 dar posibil sa fie 1995).

Diferenta mi se pare mare (din mai multe puncte de vedere) fata de 400, incercam sa ne obisnuim unul cu celalalt ( pozitia este diferita .. ma simt in copac.. iar Kg in plus nu sunt cine stie ce .. mi se pare destul de manevrabila si o diferenta mare pe viraje).

Dupa cum vedeti are niste stickere (care imi irita retina) , maine le dau jos .. primul lucru care am sa-l fac.

Planuri de viitor: sa o dezbrac .. un ghidon mai streetfighter , un far normal si desfintata aparatoare din spate ( de la numar ).

Sunt foarte fericit , chiar nu ma asteptam sa am "sasesutele" asa repede.

Recomand userul rmg (Marius) un tip serios, nota 10.

Tin sa-i multumesc lui Lordgrec , care once again m-a ajutat f mult ... ii sunt dator vandut . respect.

By the way , daca are nevoie cineva de vreun geam de S sau suport topcase .. astept PM.

:(

Salut Andrei!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

Mariaj fericit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cu regret am constatat ca zilele mele de "bandit" se apropie de final. In sezonul asta am facut doar 4 drumuri mai lungi in afara orasului, restul prin oras, si am constatat ca am nevoie de ceva mult mai usor, mai subtire si mai inalt. Drept urmare vreau sa vand/schimb Banditul 650S 2005 cu KTM 690 Duke III (2006-2007).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cu regret am constatat ca zilele mele de "bandit" se apropie de final. In sezonul asta am facut doar 4 drumuri mai lungi in afara orasului, restul prin oras, si am constatat ca am nevoie de ceva mult mai usor, mai subtire si mai inalt. Drept urmare vreau sa vand/schimb Banditul 650S 2005 cu KTM 690 Duke III (2006-2007).

 

 

Iti recomand unu de 1200. Dupa ce te obisnuiesti si prinzi tupeu te strecori super :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa reduc dimensiunile, nu sa le maresc :) Principalul motiv pentru care vreau Duke este ca are 148kg la 690cc, pe cand Banditul are 227kg la 654cc (greutati la gol!)

 

Ia-ti 12le kult ca-i mai mic si mai usor ca 6,5u tau! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...