Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salutari banditilor , tocmai ce am batut palma pentru un talhar de 600 din 98 maine dimineata ma duc sa-l aduc cu platforma, este primul meu motor ,carnet pe 4 Apr sau 11 Apr am examen asa ca orice sfat este bine venit, ma refer la bandit...

Si o poza cu al meu talhar:

 

dsc01039bn7.jpg dsc01040qa7.jpg

 

maine duc actele la tradus,legalizat pentru luni, etc, sa fie dosarul gata luni dupa amiaza pentru inmatriculat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super meserie arata Hotu tau. Bafta la examen si muuulti km fara sa ai nevoie de barile alea de protectie a motorului. :baldy:

Sa te porti frumos cu el ca atunci si el are grija de tine.

PS:e negru sau verdele ala dubios ca al meu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu banditu se face si in japonia si in europa. alea facute in japonia stiu ca au un imprimeu micut pe rezervor in care scrie ceva in japoneza. sper sa nu gresesc dar eu asa stiu :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire Banditu, din cate stiu io, nu se face si nu s-a facut in EU ci doar la mama lui in Japolanda. GS 500 le face si in EU, parca. Au imprimeu cu litere de japonezia probabil pt ca sunt facute PT. piata de acolo. De ex pt alea din germanica scrie in... germana. Si cum majoritatea (aka aproape toate) 400-urilor care pasesc in Europa sunt duse din Orezia de aceea scrie pe oreziana pe rezervor. Parerea mea. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Made in japan scrie pe el.

 

Ce presiune fata/spate trebuie sa aiba gumele?

Si daca pastrez aceiasi presiune in oras si afara.

 

Multumesc

 

Aceeasi presiune si in oras si afara. Depinde ce cauciucuri ai. Daca ai stock (110 si 150) e 2,25 bar pe fata si 2,50 pe spate. Consulta stickeru de pe bascula ca vad ca-l ai. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stock , multumesc pentru raspunsul rapid.

Maxim ce pot sa pun pe ea gume sunt 120 cu 160 banuiesc.

Inca o intrebare :baldy: ...guma fata este cam dusa , am o ocazie sa iau o guma 120 buna, este vreo problema sau trebuie sa schimb si spatele in 160 ?

Ca in cazul asta prefer sa iau set nou si am terminat discutia, desi guma spate este buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune 120 pe fata. Nici o problema. Si poti lasa 150ul pe spate. Eu am 110 si 160 acum. Pe spate intra si 'functioneaza' chiar si 180. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune 120 pe fata. Nici o problema. Si poti lasa 150ul pe spate. Eu am 110 si 160 acum. Pe spate intra si 'functioneaza' chiar si 180. :baldy:

Sau cu bascula si roata de VFR chiar si mai mult. :baldy:

Respect banditilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect :crack:

 

Pe cine imi recomandati "just in case" in Buc pentru reglat carb. , service,etc

 

Multumesc

 

hai ca iti reglam noi carburatoarele in bistrita :kick: practic e simplu sa le reglezi...iti trebe un ceas special de carburatoare...care ar trebui sa-l gasesti la un magazin de piese auto si le reglezi aceeasi presiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc :crack:

 

Astazi cu ajutorul unui prieten mai priceput :kick: i-am facut schimbul de ulei Castrol RS4 10w-50 , pus bujii NGK Iridium si schimbat filtrul de ulei.

Intrebare : la ce turatie trebuie sa stea relantiul la 600 ? La mine sta la 1400-1500 rpm, trebuie mai jos un pic sau este ok asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc :crack:

 

Astazi cu ajutorul unui prieten mai priceput :kick: i-am facut schimbul de ulei Castrol RS4 10w-50 , pus bujii NGK Iridium si schimbat filtrul de ulei.

Intrebare : la ce turatie trebuie sa stea relantiul la 600 ? La mine sta la 1400-1500 rpm, trebuie mai jos un pic sau este ok asa?

 

 

1200 rpm +- 100 rpm binenteles cu motorul cald din manual am luat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1200 +/- 100 e valarea de manual. Io-l am la 1300-1400 si se simte mai bine. Mai ales cum ma fatzai mult in oras si mers distante relativ scurte se incalzeste si un pic mai iute.

 

PS: a mai aparut un hot Pop N in SB. Inca un pic si o punem de o banda de talhari. Suntem 3 B6 deocamdata si mai stiu un 1200 S Pop in SB. Si inca un pretin in Dumbraveni cu B6. Sper sa realizez o poza de grup. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...