Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Cat va ia pe vremea asta (frig), Banditu de 600 in oras la 100 km? Mie 8,5 si vreau sa stiu daca e fantastic de mult sau doar mult, cat de cat normal. Mi mi se pare aberant. :bow:

in oras nu se pune... depinde in directa masura de stiul de mers.

al meu afara ia 6 la 110 120/h

 

Fratilor revin cu news!

 

Mi am "aranjat" Banditu. :bow:

 

Adica: bujii NGK Iridium IX, filtru aer sport K&N, ridicat acele din carburatoare sa-i vina mai multa benzina

 

cum ai reusit sa faci asta? ca la mine nu se pot misca cuiele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BEEETON! Bun venit in familie... si acum vad ca esti si din Sibiu. Al meu e din '96. Abea astept sa iesim la o tura, eventual in 3 Banditi :bow: si cu pretenul meu care are unu la fel dar rosu si din '95, tot N. Dar cred ca asta numai la anu... Sa ai parte de el!

 

PS: Baga si tu ceva picturi cu Talharu'.

 

:bow:

Iaca si infractoriul meu,

post-11957-1166462918_thumb.jpg

post-11957-1166463488_thumb.jpg

post-11957-1166463764_thumb.jpg

post-11957-1166463881_thumb.jpg

Editat de karpatenwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind aceeasi poza se considera ca marimea ei a fost transmisa total. :finger:

Nu inteleg de ce se ataseaza atatea ,am apasat numai o data. E drept inca nu am fibra si netu merge f slab,nu pot baga nici o poza cum se cade,pot sa astept o ora,Ma scuz pentru calitatea f slaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte bucuros ca am trecut din nou cu bine prin toate formalitatile inventate de st roman,cozi interminabile,functionari nervosi nervi...Gata CI a talhariului.

 

Si tie ti-au trecut negru la culoare? :banana:

 

in oras nu se pune... depinde in directa masura de stiul de mers.

al meu afara ia 6 la 110 120/h

cum ai reusit sa faci asta? ca la mine nu se pot misca cuiele...

 

Teoretic nu se pot ridica acele dar mioritic se poate. Le am ridicat cu ajutorul unor saibe pe poste de distantiere. Vreau insa sa il fac inapoi stock ca manca de rupe si amestecul e prea bogat cu K&N cu tot si nu am chef sa modifica airboxu. Nu recomand. Se observa umpic, mai ales la cuplu de jos dar nu atat incat sa merite consumul suplimentar.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tie ti-au trecut negru la culoare? :banana:

Teoretic nu se pot ridica acele dar mioritic se poate. Le am ridicat cu ajutorul unor saibe pe poste de distantiere. Vreau insa sa il fac inapoi stock ca manca de rupe si amestecul e prea bogat cu K&N cu tot si nu am chef sa modifica airboxu. Nu recomand. Se observa umpic, mai ales la cuplu de jos dar nu atat incat sa merite consumul suplimentar.

:finger:

Normal a mea e neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tie ti-au trecut negru la culoare? :D

Teoretic nu se pot ridica acele dar mioritic se poate. Le am ridicat cu ajutorul unor saibe pe poste de distantiere. Vreau insa sa il fac inapoi stock ca manca de rupe si amestecul e prea bogat cu K&N cu tot si nu am chef sa modifica airboxu. Nu recomand. Se observa umpic, mai ales la cuplu de jos dar nu atat incat sa merite consumul suplimentar.

:finger:

 

 

poi io nu ma gandeam sa le ridic... eu ma gandeam sa le las mai jos... : )

cred ca nu exista nimic mioritic pt asta.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal a mea e neagra.

 

Din poze mi s-a parut ca a ta e ca a mea si a mea este verde inchis metalizat. Drept e ca nu e ca iarba irlandeza verdele ala dar nu e nici neagra asa cum a fost de parere RARul. Si in actele de germanne apare negru metal da' acuma ce sa i faci, nu ne mai surprinde nimic in Mioritia. Ce m-ar surprinde totusi ar fi sa faca vreun militian scheme cu mine ca de ce nu e trecuta culoarea corecta in talon.

 

Apropos de RAR si prostia lor RARa... Eu tind sa cred ca ei omologheaza Banditu 600 din prima genratie (1995-2000) dupa datele Banditului 600 din generatia a 2-a (2000->). Spun asta pentru ca:

- al meu e "trecut" negru desi e verde (nujtiu sa fi existat B600 '96 negru, dar 2000+ exista si negru)

- e trecut la cauciuc fata 120 si spate 160 (modelul 2000+ a primit 120 si 160, iar primul Hot avea omologare pe 110 si 150)

- capacitate rezervor cica 20L (cat are ala din 2000+, iar al meu are defapt 19L)

- greutate cica 219 kile da atatea are ala mai nou care e putin mai greu ca cel vechi

 

Asadar ce ziceti... este sau nu este prosti si incompetenti astia de la RAR?

 

PS: cat ati dat top speed cu Banditii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAAAA e incompetenti astia de la RAR (dezacord intentionat :D )

 

Pai al meu are datele de la Banditul mai vechi ala din 93(stiu pt. ca am carte tehnica la cel dn 93)

 

Cauciucurile la mine sunt 110/70 54H si 150/60 66H iar in talon 110/70 54H si 150/70 69H

 

greutate cica 172 nu stiu nu am cantarito vmax talon 172 km/h

 

iam dat 180 pe ceas :D dar nu mai spuneti la nimeni :finger:

 

 

Ce senzatie zici ca zbori de pe ea :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbat in 10 mii (din 1-a pana 6-a) i-am dat 185 pe ceas si simteam ca mai merge (era pe la 9-10 k de rotatii) dar se termina linia dreapta

 

 

da tre sa te lasi pe rezervor si mare atentie la voblaj pe decelerare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io i-am dat 220 pe ceas pe centura Sibiului care este in constructie, practic santier. Sunt 4 benzi si e pustiu si sunt cam 2 Km de linie dreapta de 10m+ latine, ca in palma. 220 cu start de pe loc si reprize pana in 12K si lipit de rezervor. Poate ar fi mers si un 230 daca mai aveam unde... Nu stiu cam cate ture aveam la 220, probabil cam 11K, poate peste. Inainte de modificari tot acolo am prins 210 si se tura mult mai greu. Am si filmulet cu 210, daca vrea careva sa vada il pot posta (nu e f spectaculos insa cand am trecut prin dreptul camerei aveam 210 pe ceas; si sunetul motoretei e destul de bunicel, si era inainte de a o goli complet).

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Topicu asta are niste perioade cand intra in umbra asa , ramane pustiu :crack:

Eu l-am tras odata pe al meu de urechi pe drum drept pana pe la 230 fiind singur pe el , tot asa cu start de pe loc si schimbat in ture multe da numa din viteza a 2-a incolo pt ca daca il turez tare in viteza 1 risc sa nu intre intr-a 2-a. Nu stiu daca mai mergea dar oricum nu mai aveam loc pt ca trebuia intins mult si nu mai aveam drum , oricum nu doream sa intru cu emotii pt ca urma o curba destul de nasoala pt viteze peste 130 asa ca......... , siguranta inainte de toate. A prins atata poate si pt ca e model semicarenat, nu stiu , nu ma pronunt. Oricum , am mai mers odata cu 200 cu un prieten mai inalt ca mine in spate care are vreo 90 de kile. Atunci chiar mai puteam forta si mai mergea dar tipu era in pantaloni scurti si iar a intervanit siguranta care m-a determinat sa tai gazu. Citisem undeva ca daca ii dai benzina mai buna de 95 intra acu pe 240 , ma rog , cu erorile de la vitezometru nu stiu cat o fii exact. Ideea e ca am incercat , am vazut ca merge , dar la cat mi-e de drag nu o sa mai vada el din astea. Mi-a cam parut sincer rau dupa fazele astea. Prefer oricand sa intru mai tare in curbe si sa dau cu cricu jos decat sa ii dau in gura pana ragaie . Fiecare cu pasaricile lor. Indiferent de preferinte , aveti grija. :crack: :crack:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicu asta are niste perioade cand intra in umbra asa , ramane pustiu :crack:

Eu l-am tras odata pe al meu de urechi pe drum drept pana pe la 230 fiind singur pe el , tot asa cu start de pe loc si schimbat in ture multe da numa din viteza a 2-a incolo pt ca daca il turez tare in viteza 1 risc sa nu intre intr-a 2-a. Nu stiu daca mai mergea dar oricum nu mai aveam loc pt ca trebuia intins mult si nu mai aveam drum , oricum nu doream sa intru cu emotii pt ca urma o curba destul de nasoala pt viteze peste 130 asa ca......... , siguranta inainte de toate. A prins atata poate si pt ca e model semicarenat, nu stiu , nu ma pronunt. Oricum , am mai mers odata cu 200 cu un prieten mai inalt ca mine in spate care are vreo 90 de kile. Atunci chiar mai puteam forta si mai mergea dar tipu era in pantaloni scurti si iar a intervanit siguranta care m-a determinat sa tai gazu. Citisem undeva ca daca ii dai benzina mai buna de 95 intra acu pe 240 , ma rog , cu erorile de la vitezometru nu stiu cat o fii exact. Ideea e ca am incercat , am vazut ca merge , dar la cat mi-e de drag nu o sa mai vada el din astea. Mi-a cam parut sincer rau dupa fazele astea. Prefer oricand sa intru mai tare in curbe si sa dau cu cricu jos decat sa ii dau in gura pana ragaie . Fiecare cu pasaricile lor. Indiferent de preferinte , aveti grija. :crack: :crack:

Fain talhariu ai ,imi place bugspoileru ,tu l-ai pus.S-o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e al meu cel din poza, e de pe bikepics. Eu am numai poze de dimensiuni mari cu el si nu le pot pune pe site pt ca nu le stiu arhiva. Na, i`m not souch a PC guy :crack: Mersi de urare , si tu la fel :crack:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 50 de euri e un bugspoiler cu transport cu tot pe ibei.de Sunt si uratanii multe si personal nu sunt mare fan bugspoiler mai ales daca e vb de N. Pe S e altceva.... dar asta din link in place ca are forma mai deosebita, un pic de agresivitate si nu e prea mare. Have a look.

 

lista: http://search.ebay.de/bugspoiler-bandit_W0QQfkrZ1QQfromZR8

 

spoileru' cu pricina: http://cgi.ebay.de/BUGSPOILER-SUZUKI-GFK-6...VQQcmdZViewItem

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 50 de euri e un bugspoiler cu transport cu tot pe ibei.de Sunt si uratanii multe si personal nu sunt mare fan bugspoiler mai ales daca e vb de N. Pe S e altceva.... dar asta din link in place ca are forma mai deosebita, un pic de avresivitate si nu e prea mare. Have a look.

 

lista: http://search.ebay.de/bugspoiler-bandit_W0QQfkrZ1QQfromZR8

 

spoileru' cu pricina: http://cgi.ebay.de/BUGSPOILER-SUZUKI-GFK-6...VQQcmdZViewItem

 

:crack:

Imi place ,sa vad daca o pot organiza sa-l iau,si pretu-i super.

In rest astept sa-mi iau numarul si vremea sa pot da niste ture ,poate ne dam o tura daca se usuca,ce zici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ,sa vad daca o pot organiza sa-l iau,si pretu-i super.

In rest astept sa-mi iau numarul si vremea sa pot da niste ture ,poate ne dam o tura daca se usuca,ce zici :cheers:

 

Deocamdata nu pot, nici daca se usca... :blink:

 

post-8276-1168096502_thumb.jpg post-8276-1168096610_thumb.jpg

post-8276-1168096661_thumb.jpg

 

Primavara unde esti?! :P

 

:crack: :crack:

 

PS: La multi ani Banditilor! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: La multi ani Banditilor! :crack:

Omule esti demential :cheers: :P . Ca il ti in casa am inteles da chiar sa il impodobesti? Dar casca de pe el e cadou de la mosu?

Glumeam.

La multi ani tuturor si benzina multa la banditi

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: La multi ani Banditilor! :crack:

 

Omule esti demential :blink: :hug: . Ca il ti in casa am inteles da chiar sa il impodobesti? Dar casca de pe el e cadou de la mosu?

Glumeam.

La multi ani tuturor si benzina multa la banditi

:cheers: :crack:

 

Nope! Mosu' a adus un schimb de untura Castrol din ala jmecher :crack:... si un Gixxer 1000 K6 1:12. :crack:

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope! Mosu' a adus un schimb de untura Castrol din ala jmecher :crack:... si un Gixxer 1000 K6 1:12. :cheers:

 

:crack:

Felicitari pt cadouri. Eu mi-am luat anu trecut din Louis 2 machete de Banditi , un N si un S da nu stiu scara . Au undeva la 10-15 cm lungime. Is foarte faine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt cadouri. Eu mi-am luat anu trecut din Louis 2 machete de Banditi , un N si un S da nu stiu scara . Au undeva la 10-15 cm lungime. Is foarte faine :crack:

 

:cheers:

 

Le stiu alea... is la 7 sau 8 euro parca si is variatele de dupa 2000. Tre sa mi le iau si eu. :crack: Sunt 1:18 parca si lucrate frumos, mai detaliat si mai atent ca cele 1:18 de la Maisto dar sunt si ceva mai scumpe.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Le stiu alea... is la 7 sau 8 euro parca si is variatele de dupa 2000. Tre sa mi le iau si eu. :crack: Sunt 1:18 parca si lucrate frumos, mai detaliat si mai atent ca cele 1:18 de la Maisto dar sunt si ceva mai scumpe.

:crack:

7,5 euro bucata. Unu e Bandit albastru generatia 2000 si celalt e un Bandit N rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni, acuma incepe imediat sezonu la cum se prezinta vremea. Am si eu o nelamurire. Tre sa imi schimb uleiul in telescoape si cerand pareri am primit raspunsuri variate. Data trecuta m-a sfatuit cineva sa imi bag ulei fin, de cutie de viteze in telescopae si cam putin la gramaj pentru cat recomanda constructorul . Nu am fost multumit deloc de cum s-a comportat fata . Recunosc, a fost greseala mea, pe atunci nu aveam acces la internet . plus de asta eram la inceputuri si in Zalau nu mai e nimeni cu Bandit asa ca m-am luat dupa ce zice lumea. Nu aveam nici carte tehnica sau ghidul utilizatorului sau cum ii mai zice, ma rog.

De atunci am vazut si eu pe ici pe colo pe internet cam ce ulei si cat ar trebui sa bag dar totusi as vrea sa aud parerea voastra, a posesorilor de Banditi ce si in ce cantitate bagati. Am auzit de 15W 40 in cantitate de 512 ml in fiecare telescop. Eu am 60 de kilograme si il conduc in regimul normal, adica nu il tin numai in ture, deci nu as dori sa imi fac o suspensie teapana sa nu o pot apasa cu mainile de pe loc precum cele setate pentru circuit dar nici barcuta cum imi era inainte deoarece cam balansa pe curbe luate la inclinare mare. Please help me , si acum mai aud pareri ca 5W40 ca ala ii asa, 15W40 ca ala ii asa, etc.

Mersi mult si numai bine la toata lumea :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...