Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicel dar nu extraordinar. Pretul e f mare, se gaseste in jur de 30-35 de lei. Culoare alba ,sintetic. Incearca Caramba.

Cred ca o sa aduc spre vanzare asa ceva, la un pret ceva mai bun decat pe piata..

Cred ca o sa aduc si uleiuri Repsol..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cel mai bun solvent pentru spalarea lantului este petrolul, adica gazul lampant, cel care era recomandat sa te speli cu el pe par odinioara. Cel putin asa scrie in cartea tehnica a banditului meu. Presupun totusi ca si spray-urile dedicate fac acelasi lucru si poate chiar mai bine. Eu spray am folosit.

Numai bine si fi-ti cumpatati!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))))

 

imi place cum se prezinta topicul de vreo 3 zile: nu zice nici un Bandit nimic, pauza ceva vreme, vine un intrus sa vinda un rezervor, pauza ceva vreme, vine cineva (ca sa nu zic intrus, ca are Evo) si zice ceva de curatat lantul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este acelasi lucru. Incredibil dar adevarat... Banalul gaz lampant care se folosea acum 40 de ani la gaziere (un fel de aragaz mic, cu un singur ochi, folosit la gatit pe vreamea cand aragazul cu mai multe ochiuri, pe butan, nu era atat de raspandit), este de fapt temutul KEROSEN.

Sunt posesor de Bandit, asa cum se vede si la avatar, numai ca nu urc si cobor scari cu el pentru ca apoi sa ma intreb de ce s-a bulit... Ba mai mult...cred ca nici nu am depasit 6000 Rot/min cu el. V max atinsa de mine= 170 Km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o gluma faza cu Evo. asa avem unii o vorba ca singurii Banditi valizi sint Kult si Pop :D

 

Evo S de 1250 mi se pare si mie un motor de touring misto, mai ales la cit costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, fix pe alea le am eu. mi se par foarte vizibile si arata incomparabil mai bine decit cele stock.

 

probleme ma astept sa apara la semnalele cu leduri unde e usor s-o dai in bara: una e un LED Nichia de 25 lumeni, alta o chinezarie no-name. eu mi-am pus la bord "becuri" pe LED la care am schimbat ledurile cu Nichia hiperluminoase (nici macar nu sint mult mai scumpe) si diferenta e de la cer la pamint, acum vad luminile din bord pe soare oricit de puternic.

in schimb la becuri cu incandescenta treaba e mult mai simpla: standardul spune ca tre' sa fie de 21W si la tehnologia aia nu prea are ce mare diferenta de calitate sa fie.

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Mi-a sosit Indicatorul de treapta GIpro with ATRE !

Stiu... "la ce-ti trebuie indicator de treapta?" asa m-au intrebat toti.

http://viewitem.eim....0821755504/item

 

Am citit instructiunile de instalare si se pare ca cea mai dificila sarcina e sa-i gasesti un loc bun pe bord... mai ca ales are mufele montate, deci nu se poate da gaura sa-l scoti/bagi prin locuri inguste.

 

Bafta

This post has been edited by Vulturul Cu Dinti: 10 June 2011 - 09:11 AM

 

Salut!

Tai cablul (si asa este prea lung), il bagi pe unde vrei si apoi il lipesti la loc(cositoresti).

Marele avantaj la Gipro fata de celelalte Gear indicator, este faptul ca la mobrele suzuki bandit care au GPS (Gear position senzor),este usurinta montarii pe motocicleta. Se gasesc mufele respective (sub sa, intre rezervor si baterie, in stanga)si se inseriaza Gipro.

Iti arata treapta in care te afli fara sa trebuiasca sa-l inveti turatii sau viteza rotii spate sau mai stiu eu ce...

Atre-ul nu l-am accesat, nu am avut inca... curiozitatea. Pentru oras este arhisuficient cum se comporta si fara eliminarea intarzierii la aprindere. Din ce am citit insa de la cei care si-au montat, sunt foartre incantati de comportamentul motorului si spun ca-si merita toti banii.

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

M-am linistit. Am scris ca m-ar tenta si pe mine un indicator de treapta, dar am gasit preturi, deci......bag benzina si numar in gand treptele.

Doamne fereste si apara.....

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-ai dat mesaj userului Vishco cum ti-am zis? piesemoto.ro sau ebay, totusi nu e topic de vinzari/cumparari.

Da , am vorbit cu Vischo si il are pe cel de pe dreapta, si pe ebay am gasit unul in america...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai m-am pricopsit cu un Bandit S din 2002 (din postura de incepator absolut) care are gumele nitel obosite si as vrea sa le schimb. Unde imi recomandati sa caut? Ceva modele? Sunt din Bucuresti.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai m-am pricopsit cu un Bandit S din 2002 (din postura de incepator absolut) care are gumele nitel obosite si as vrea sa le schimb. Unde imi recomandati sa caut? Ceva modele? Sunt din Bucuresti.

 

Merci

 

Sa-l stapanesti sanatos si sa te dai cu placere!

Eu am luat de la bajetii acestia :http://anvelopemoto.eu/

Le-am si montat la ei, fara probleme. Au depozit undeva din viilor 50 de metri.

Am vrut sa iau PilotRoad 2, fata spate, dar mi-au cazut ochii pe PilotRoad 3 si am luat. Doar fata ca spatele nu avea termen de livrare.

Foarte multumit. O anvelopa numa buna de orash si turing.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai m-am pricopsit cu un Bandit S din 2002 (din postura de incepator absolut) care are gumele nitel obosite si as vrea sa le schimb. Unde imi recomandati sa caut? Ceva modele? Sunt din Bucuresti.

 

Merci

Bun venit Pop-ule, sa-l stapanesti sanatos si poate vii si cu niste poze, sa vada si ochiul nostru marfa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai m-am pricopsit cu un Bandit S din 2002 (din postura de incepator absolut) care are gumele nitel obosite si as vrea sa le schimb. Unde imi recomandati sa caut? Ceva modele? Sunt din Bucuresti.

 

Merci

 

 

Salutare!

 

Sa te bucuri de jucarie si sa faci drumuri lungi cu el pentru ca asta e avantajul S-ului: te protejeaza de vant puternic. Si mai e si frumos :banana: (dar na: si puii de cioara sunt frumosi pentru mama lor :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...