Sari la conținut

Motociclismo No 24


marque
 Share

Postări Recomandate

Punctele forte ale acestui numar: test comparativ superbike pe circuitul de la Portimao, teste cu Aprilia RSV4 si Ducati Streetfighter S

 

 

 

 

post-7121-1241689337_thumb.jpg

Sumar

VIAȚA PE DOUĂ ROȚI

6 Poșta redacției

8 Știri

 

12 Salonul de Motociclete, Echipamente și Accesorii București

 

16 Prezentare: Harley-Davidson București la SMAEB

post-7121-1241689583_thumb.jpg

18 Prezentare: United Motors

post-7121-1241689659_thumb.jpg

20 Interviu: Ionuț Mistode

post-7121-1241689684_thumb.jpg

24 Story: Piloții amatori

post-7121-1241689714_thumb.jpg

 

TESTE

28 Aprilia RSV4

post-7121-1241689754_thumb.jpg

34 Test comparativ superbike: Bimota DB7, BMW HP2 Sport, Ducati 1198 S, Honda CBR 1000 RR C-ABS, Kawasaki ZX-10R, KTM RC8 R, MV Agusta F4 1078 RR, Suzuki GSX-R 1000, Yamaha YZF-R1

 

54 Ducati Streetfighter S

post-7121-1241689817_thumb.jpg

60 KTM 400 EXC

post-7121-1241689907_thumb.jpg

64 Motospecial: “Transylvanian Chopper”

post-7121-1241689839_thumb.jpg

68 Scuter: Generic Soho 125

post-7121-1241690086_thumb.jpg

 

 

ACCESORII ȘI ECHIPAMENTE

72 Selecția Motociclismo

post-7121-1241690312_thumb.jpg

76 Istoria Spidi

post-7121-1241690768_thumb.jpg

 

 

SPORT

78 Superstock 600

post-7121-1241691015_thumb.jpg

81 Debut Husqvarna in Mondialul de supermoto

post-7121-1241691129_thumb.jpg

82 XM Ride Buzau

post-7121-1241691621_thumb.jpg

84 World Superbike

 

85 Romanian Superbike

post-7121-1241691670_thumb.jpg

TEHNICA

86 Motoare extreme (partea a II-a)

post-7121-1241691708_thumb.jpg

 

SECOND HAND

90 Monocilindrice universale

post-7121-1241691733_thumb.jpg

94 Anunturi moto SH

post-7121-1241692807_thumb.jpg

post-7121-1241692824_thumb.jpg

post-7121-1241692867_thumb.jpg

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punctele forte ale acestui numar: test comparativ superbike pe circuitul de la Portimao, teste cu Aprilia RSV4 si Ducati ... .....si revenind pe taramuri romanesti, interviu cu Ionut Mistode, un KTM 400 EXC Factory testat impreuna cu Adrian Raduta, ultimul custom Choppers Life ajuns la Targu Mures, story despre pilotii amatori, vesti despre tinerii Vrajitoru si multe altele... (pentru ca nu merge editat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ar trebui sa arate o revista moto adevarata, numarul asta parca a fost scos la comanda mea. Pacat ca pana ajunge in provincie pe tarabe, am de asteptat nu gluma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eheeei, bine mai pica cate o lauda din asta. nu mai tarziu de saptamana viitoare ar trebui sa fie pe tarabe in "provincie" :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

aceasta situatie este cel putin la fel de frustranta pentru mine ca redactor. va multumesc pentru interes si intelegere si va rog sa nu confundati spiritul revistei Motociclismo cu niste manevre de distributie impotriva carora dealtfel lucram chiar acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasta situatie este cel putin la fel de frustranta pentru mine ca redactor. va multumesc pentru interes si intelegere si va rog sa nu confundati spiritul revistei Motociclismo cu niste manevre de distributie impotriva carora dealtfel lucram chiar acum.

 

pai lucrati ca nici in Bucuresti nu a aparut pe tarabe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luna asta a aparut cu mare mare intarziere. Chiar azi dimineata am vazut-o la un chiosc langa piata Floreasca si am cumparat-o. Dar a aparut foarte greu. La un moment dat incepusem sa cred ca si-a spus criza cuvantul:-). Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit-o si am si citit-o deja. :cheers:

Nu-mi dau seama cum naiba la miarele actuale toate testele de anul asta sunt alandala, nu e o publicatie sa nu scoata alt invingator.

Americanii zic ca Honda, la voi a iesit Kawa, multa lume o vede pe noua R1 ca fiind regina clasei 1000 actuale, e VARZA....

 

Ori au ajuns motoarele astea asa de bune ca nu se mai poate face usor distinctie intre ele, ori incep sa cred ca se inclina balanta in functie de ce bani se primesc la reclame de la diversi producatori.

 

Parerea mea... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma bag sa comentez, nu prea le am cu sportivele, cred ca tine de subiectivismul fiecarei echipe de testeri. "bike" de exemplu au scos tot honda, dar au laudat foarte mult kawa, mentionand ca e cam greu sa gasesti un castigator absolut.

 

 

voiam sa spun ceva despre cum se gaseste revista. vineri, cand am plecat din targu mures, se gasea de exemplu in fata la irishpub, e un chiosc, apoi in fata la raifeissen bank sau la chioscul de langa steillman. e clar ca nu o sa gasiti ca aventuri la pescuit, sau alte asemenea, dar in tg mures, exista nista chioscuri unde apare mereu si cred ca asa e in fiecare oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma bag sa comentez, nu prea le am cu sportivele, cred ca tine de subiectivismul fiecarei echipe de testeri. "bike" de exemplu au scos tot honda, dar au laudat foarte mult kawa, mentionand ca e cam greu sa gasesti un castigator absolut.

 

 

voiam sa spun ceva despre cum se gaseste revista. vineri, cand am plecat din targu mures, se gasea de exemplu in fata la irishpub, e un chiosc, apoi in fata la raifeissen bank sau la chioscul de langa steillman. e clar ca nu o sa gasiti ca aventuri la pescuit, sau alte asemenea, dar in tg mures, exista nista chioscuri unde apare mereu si cred ca asa e in fiecare oras.

 

am gasit-o in ziua uramtoare postari anuntului , de obicei o iau de la kaufland , auchan , dar este si la chioscurile de aici din cartier.

mi-a placut mult subiectul cu Harley-ul lui Laurentiu ,am trecut pe acolo si am vazut live sedinta foto si am stat un pic de vorba cu el si mi-a zis "sper ca fac treaba buna baietii de la MOTOCICLISMO, si asa a si fost :) .si mi-a placut sa aud ca Robike si Otto vor sa reinvie clubul ISECO , poate vom avea mai multe concursuri de enduro-cross in zona , si poate voi reusi si eu sa ma bag vreodata daca voi avea sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a trebuie sa mituiesc, abuzez si torturez ca sa fac rost de revista.

 

delicios domnilor, ca intotdeauna la inaltime. vad ca si incurcaturile la poze nu mai exista, asta e un semn bun se pare ca nu mai lucrati pana in ultima clipa :)

 

Felicitari domnilor pentru un numar excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a trebuie sa mituiesc, abuzez si torturez ca sa fac rost de revista.

 

delicios domnilor, ca intotdeauna la inaltime. vad ca si incurcaturile la poze nu mai exista...

 

Nu! Te inseli! Trebuia sa ai motocicleta functionala ca sa ajungi pana la noi in Regie :P

 

asta e un semn bun se pare ca nu mai lucrati pana in ultima clipa :)

 

Felicitari domnilor pentru un numar excelent.

 

Multumim. Avand in vedere ora tarzie la care postez, vreau sa mentionez ca... acum merge netul mai bine si d'asta stau la birou! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...