Sari la conținut

Yzf-r6


suru
 Share

Postări Recomandate

oameni buni, io nu inteleg ce il face pe R6 diferit de gsxr 600 (mie imi place mult mai mult) sau de zx 6 r sau rr (rr ii cu vreo 15 cai mai tare ;)) sau chiar de cbr-ul de 600 rr, acre desi e mai slabuti, e f performant, si o fost sportiva de 600 a anului 2005, are fiabilitate legendara....

deci zicetimi si mie ce il face pe r6 asa de diferit de restul sportivelor de 600

 

PS: si nu uitatti ca mai e si triumph in clasa asta, cu motorul lui de 3 cli. in line (parca) are un raport f bun cuplu la turatie mica / putere

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nui asa de diferit nici la design, toba furata de la gsx, farurile asemanatoare cu kawa sau honda, singurul element ce are special ii acea gura de aerisire de pe botl ei

 

Ba da, imi pare foarte rau sa te dezamagesc, dar nu a luat nimic de la nimeni. Daca e sa recunosti ceva firmei YAMAHA este originalitatea si "frumusetea" designului, daca nu esti deacord cu realizarile tehnice ;)

 

Uita-te de exemplu, modelele de 2006 de la Kawa, sunt altfel :10:

 

Tot Yamaha a realizat modelul anului :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nui asa de diferit nici la design, toba furata de la gsx, farurile asemanatoare cu kawa sau honda, singurul element ce are special ii acea gura de aerisire de pe botl ei

"gura" de aerisire ,nu-ti aduce cumva cu cea de la Aprilia 1000r :finger: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si idea toelor micute de la cine o furat?

initial o avut K5-ul toba aia mai ciudata, pozitionat mai jos, si mai mic, apoi so pus si pe cel de 600 de 2006 si deupa acea lo luat si yamaha

 

recunosc ca r6 ii o motorcicleta superba, insa nu ii atat de speciala, cum cerdeti voi (poate is 1 pic subiectiv, deoarece nu-mi prea plac motoarele care au farurile in 2 blocuri optice)

 

PS: dupa parerea mea r6 seamana mai mult cu cbr sau cu zx, decat gsx-ul cu oricare, da asta fiind parerea mea

 

PS: stiu ca is oftopic, da uitativa atent, la gsx 1 pic, cu care sportiva mai seamana el? cu nici una.

post-6144-1139653729_thumb.jpg

 

GSX 4 life ;)

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speciala in nici un caz nu e....multumirile trebuie adresate departamentului de marketing pt cascadele de reclama ce i se fac :finger:

Sa inteleg ca deja ai dat cateva ture cu ea ca sa poti spune ca nu e speciala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca doar pe sbz trebuie sa desenezi ca sa se priceapa :finger: ...ma rog ,cand am spus ca nu e chiar asa speciala ,m-am referit in comparatie cu celelalte 3 modele(zx ,gsx si cbr).Zi-mi si mie ce vezi tu asa special ,in afara designului futurist ,care poate place sau nu?..sau crezi ca in comparatie cu r6 un gsxr este vreun minsk ,ceva?...acum ai inteles? ;)

 

 

Ps:imi place avatarul tau :ai o suzuki gsxr600 ,iar la tipul motocicletei scrii cbr...foarte fain :10:

Editat de SILVIU.C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca doar pe sbz trebuie sa desenezi ca sa se priceapa :finger: ...ma rog ,cand am spus ca nu e chiar asa speciala ,m-am referit in comparatie cu celelalte 3 modele(zx ,gsx si cbr).Zi-mi si mie ce vezi tu asa special ,in afara designului futurist ,care poate place sau nu?..sau crezi ca in comparatie cu r6 un gsxr este vreun minsk ,ceva?...acum ai inteles? ;)

Ps:imi place avatarul tau :ai o suzuki gsxr600 ,iar la tipul motocicletei scrii cbr...foarte fain :10:

Interesant ce spui tu.O sa-ti raspund pe rand.

1 In avatarul meu este o poza cu motocicleta pe care o voi achizitiona cat de curand(si este un gsxr-750 in poza).In acest moment am un cbr.

2 Cat despre r6 in afara designului futurist care place sau nu (mie personal imi place foarte mult),ar trebui sa stii ca este cea mai tehnologizata motocicleta sport produsa in serie din toate timpurile.Daca te intereseaza iti pot da si detalii.

3Sa inteleg ca pe sbz coeficientul de inteligenta este mai mic decat aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca doar pe sbz trebuie sa desenezi ca sa se priceapa :finger: ...ma rog ,cand am spus ca nu e chiar asa speciala ,m-am referit in comparatie cu celelalte 3 modele(zx ,gsx si cbr).Zi-mi si mie ce vezi tu asa special ,in afara designului futurist ,care poate place sau nu?..sau crezi ca in comparatie cu r6 un gsxr este vreun minsk ,ceva?...acum ai inteles? X-(

Ps:imi place avatarul tau :ai o suzuki gsxr600 ,iar la tipul motocicletei scrii cbr...foarte fain :moron:

 

:10:

 

si totusi nu inteleg dece is dedicate atatea topicuri pentru R6, ca pt gsxr nu am vazut nici una. :10:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ce spui tu.O sa-ti raspund pe rand.

1 In avatarul meu este o poza cu motocicleta pe care o voi achizitiona cat de curand(si este un gsxr-750 in poza).In acest moment am un cbr.

2 Cat despre r6 in afara designului futurist care place sau nu (mie personal imi place foarte mult),ar trebui sa stii ca este cea mai tehnologizata motocicleta sport produsa in serie din toate timpurile.Daca te intereseaza iti pot da si detalii.

3Sa inteleg ca pe sbz coeficientul de inteligenta este mai mic decat aici?

1)Totusi mie imi pare un gsxr600 LimitedEdition...ma rog ,poate e greseala mea

2)e tehnologizata?...ok ,atunci un gsxr sau un cbr ,are aceiasi mecanica ca un minsk?...sa fim seriosi.Daca facem comaparatia sa o facem cu modele din acelasi an ,nu cu modele antice :finger:

3)nu ,pe sbz se sufera de "impresii" de cursieri si nu le poti ajunge cu prajina la nas

 

 

Ps:frumoase busele puse de tine pe sbz ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Totusi mie imi pare un gsxr600 LimitedEdition...ma rog ,poate e greseala mea

2)e tehnologizata?...ok ,atunci un gsxr sau un cbr ,are aceiasi mecanica ca un minsk?...sa fim seriosi.Daca facem comaparatia sa o facem cu modele din acelasi an ,nu cu modele antice :finger:

3)nu ,pe sbz se sufera de "impresii" de cursieri si nu le poti ajunge cu prajina la nas

Ps:frumoase busele puse de tine pe sbz ;)

 

OK.Hai sa facem pace.

1 E un gsxr-750 model 2005.Poza e facuta in Spania anul trecut.

2 Tehnologia folosita la r6 este mai noua si mai performanta decat la modelele celelalte si din acest motiv sustin ca e "mai speciala".

3 Nu toti de pe sbz sufera de "impresii".Doar ca sunt ceva mai agresivi in exprimare ca sa zic asa.

PS.Mai am poze cu busa.Vrei sa mai vezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK.Hai sa facem pace.

1 E un gsxr-750 model 2005.Poza e facuta in Spania anul trecut.

2 Tehnologia folosita la r6 este mai noua si mai performanta decat la modelele celelalte si din acest motiv sustin ca e "mai speciala".

3 Nu toti de pe sbz sufera de "impresii".Doar ca sunt ceva mai agresivi in exprimare ca sa zic asa.

PS.Mai am poze cu busa.Vrei sa mai vezi?

1)ti-am spus ca mie asa mi se pare ...daca mi s-a parut aiurea ,my mistake :finger:

2)de unde stii ce tehnologie e pe noul gsxr600?

3)nu toti ,marea majoritate...stii cum se spune ,padure fara uscaturi....dar sant prea multe .Pune un topic si aici cu busele tunate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)ti-am spus ca mie asa mi se pare ...daca mi s-a parut aiurea ,my mistake ;)

2)de unde stii ce tehnologie e pe noul gsxr600?

3)nu toti ,marea majoritate...stii cum se spune ,padure fara uscaturi....dar sant prea multe .Pune un topic si aici cu busele tunate :10:

 

:10: He..he.Cred ca o s-o tinem lunga.

1 Poza provine din campionatul Spaniei de Masterbike clasa 750

2 Momentan cei de la Suzuki nu au dezvaluit nimic despre nici o tehnologie noua la gsxr-600

3 Despre sbz-isti mai vorbim poate cu alta ocazie, sau in alt topic.O sa pun si aici pozele cu busa! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 Cat despre r6 in afara designului futurist care place sau nu (mie personal imi place foarte mult),ar trebui sa stii ca este cea mai tehnologizata motocicleta sport produsa in serie din toate timpurile.Daca te intereseaza iti pot da si detalii.

detali pls destre tech. din r6

 

btw: ma gandesc ca si r1 dispune de aceasi tech ca si r6 si totusi la clasa 1000 to gsx-ul ii cel mai special sa zicem asa.

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detali pls destre tech. din r6

 

btw: ma gandesc ca si r1 dispune de aceasi tech ca si r6 si totusi la clasa 1000 to gsx-ul ii cel mai special sa zicem asa.

 

:finger:

 

Nu.Din pacate modelul r1 2005 nu dispune de aceasta tehnologie(un exemplu este YCC-T Yamaha Chip Controlled Throttle- care se refera la sistemul Drive by Wire).Poate modelul nou sa aiba parte de aceasta tehnologie.

Ps.Sa stii ca si eu sunt fan gsxr ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...