Sari la conținut

Indreptare furca....


Postări Recomandate

Asadar, se da o furca normala.

Se pot indrepta jambele daca acestea sunt strambe nu foarte mult?

La ce riscuri te expui in momentul in care ai pe motor o fuca ce a fost strambata si apoi s-a indreptat (cineva imi zicea ca desi lucratura ar putea iesi bine, la exterior sa fie perfect, pe interior ar putea aparea mici microfisuri din cauza detensionarii materialului ce ar putea sa se mareasca in timp din cauza vibratiilor si a fortelor care sunt in furca - e mit sau realitate)?

Unde se face operatiunea asta in Bucuresti, si cam cat costa cu aproximatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu jambele indreptate la F4i si nu au avut nici pe naiba. Jugul e bine sa-l schimbi :eek: M-a costat cam 4,5 mil indreptatul, ulei si simeringuri noi. Intreaba-l pe the BD de numarul lui Doru, ca eu nu-l mai am :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu jambele indreptate la F4i si nu au avut nici pe naiba. Jugul e bine sa-l schimbi :P M-a costat cam 4,5 mil indreptatul, ulei si simeringuri noi. Intreaba-l pe the BD de numarul lui Doru, ca eu nu-l mai am :laugh:

4,5 MIL ??? Pai inseamna ca eu le faceam degeaba de aia era coada . Ma doare capul frate ce japca pe fata. Sau ma rog cu economia asta poate sunt alte ptretzuri cu paritate la euro.

 

Nu au nici pe naiba eu am indreptat de doua ori aceeasi suspensie pe fata si a mers brici de fiecare data. Cheastia e sa stie ce face cine le face.

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4,5 MIL ??? Pai inseamna ca eu le faceam degeaba de aia era coada . Ma doare capul frate ce japca pe fata.

Salutare, rar te mai vede omul pe aici. :laugh:

Din ce a zis adidasu', 4,5mil a fost indreptatul + uleiul + simeringuri + demontaj/montaj.

Eu am dat anul trecut pentru toate de mai sus mai putin indreptat circa 250lei. Asa ca indreptatul = 50euro nu mi se pare un capat de tara.

 

PS: Still expecting the money? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4,5 MIL ??? Pai inseamna ca eu le faceam degeaba de aia era coada . Ma doare capul frate ce japca pe fata. Sau ma rog cu economia asta poate sunt alte ptretzuri cu paritate la euro.

 

Nu au nici pe naiba eu am indreptat de doua ori aceeasi suspensie pe fata si a mers brici de fiecare data. Cheastia e sa stie ce face cine le face.

daca ziceai si cat a costat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

400 lei de indreptat cu semeringuri Ari , ulei motul 10W. TIMP DE LUCRU 2zile de cand se inmaneaza. Plata la final.

Garantie pentru piesele inlocuite 1 an, pentru indreptat.pana la urmatoarea strambatura.

Microfisuri apare la orice obiect lovit, inclusiv o casca scapata pe jos, o piatra aruncata etc.

Ultimile pe care le-am indreptat aratau asa: suzuki gsxf

 

amortizoarestrambe2.jpg

amortizoarestrambe.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu stau la mijloc si ma pot deplasa asa cazona este buzau bacau ,acum ai inteles.ca doar nu stau in focsani si caut in zona brasovului

deci "taranii" din provincie nu are numa' tractoare

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...