Sari la conținut

Siriu 16-17 mai


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum se spune si in anunt, eu cu andu_wasup propunem un traseu de 2 zile cu inoptare la minunata pensiune de 3 sau 4 bete cu saci de dormit inclusi si ambient asigurat de greieri pe ruta Buc-Buzau-Vulcanii Noroiosi-Siriu-Cheia-Buc cu inoptare la Siriu. Eu nu merg peste 170 ca nu poate motoru :P) andu poate mai mult dar se abtine. Glumeam, se merge cum ne lasa drumul ca nu ne grabeste nimeni.

 

Se anunta o vreme superba cu 29 de grade si fara ploi. Un gratarel si o berica(vinulet) nu strica nimanui, nu?

 

Date de contact:

Mihnea

0721500333

mihnea.ratte@yahoo.co.uk

 

Sa va luati slapii si lotiunea de soare!

post-33134-1242293330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca se lasa cu foc,mici si bere :P

 

Salut...si eu merg sambata spre Buzau cu motorul dar traseul meu este Buc-Cheia-BV-Siriu-Buzau(acasa)...Daca schimbati ruta putin poate mergem impreuna... :laugh:

Oricum o sa propun in seara asta cand ma intalnesc cu GS-isti ...poate facem o gasca mai mare!

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...si eu merg sambata spre Buzau cu motorul dar traseul meu este Buc-Cheia-BV-Siriu-Buzau(acasa)...Daca schimbati ruta putin poate mergem impreuna... :laugh:

Oricum o sa propun in seara asta cand ma intalnesc cu GS-isti ...poate facem o gasca mai mare!

Bafta

Daca facem traseul asa cum spui tu atunci duminica facem 2 ore pana acasa si gata.Asa cum am propus noi mai putem sa ne invartim duminica pe undeva. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca facem traseul asa cum spui tu atunci duminica facem 2 ore pana acasa si gata.Asa cum am propus noi mai putem sa ne invartim duminica pe undeva. :P

 

asa andule fii rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca facem traseul asa cum spui tu atunci duminica facem 2 ore pana acasa si gata.Asa cum am propus noi mai putem sa ne invartim duminica pe undeva. :P

 

Pai dupa betia de sambata seara...cred k drumul spre Vulcani -Buzau-Bucuresti s-ar putea sa dureze mai mult :laugh: ...oricum andu ...daca vii diseara la intalnire vorbim mai mult pe tema asta acolo!

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa betia de sambata seara...cred k drumul spre Vulcani -Buzau-Bucuresti s-ar putea sa dureze mai mult :P ...oricum andu ...daca vii diseara la intalnire vorbim mai mult pe tema asta acolo!

bafta!

nu e vorba totusi de o betie, ci de o bere la un gratar :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sambata trecuta pe ruta Ploiesti-Buzau-Siriu-Brasov-Cheia-Ploiesti. Foarte frumos este, recomand.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun intoarcere spre Brasov - intorsura buzaului - vizitam si Biserica Fortificata de la Prejmer,

apoi iesim pe sacele si ne intoarcem pe Cheia.

 

:)

 

ce bine suna

 

Frumos traseul :P ...sa vad si daca fac rost de un cort :laugh: .

am io unu de 3 persoane 40 de lei, folosit 2-3 iesiri. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai aude ceva ?

 

eeee, mai si doarme omu, stai sa gasesc ceva poze si iti pun

 

Se mai aude ceva ?

 

Cort iglu 3-4 persoane cu veranda inchisa,dublu,2 foi (supratenta) , izoterm,schelet pe baza de bete din fibra de sticla,greutate 3.7kg

iete si poza, este primul din stanga

 

suna-ma azi sa ne vedem sa ti-l dau daca iti place

post-33134-1242379591_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te cateri pe baraj sau gasim un pom ceva.

 

are cineva un loc in plus in cort? de preferat intr-un cort in care nu se sforaie :P

 

 

s-o gasi pe la careva un loc, daca nu ia-ti o patura groasa de tot :laugh:)

 

Bravo baieti! Imi place despre voi.

 

Io ma duc sa ma catzar... ca altfel m-as fi bagat.

 

am io ceva sa-ti dau sa te cateri :))

pacat ca nu vi donsoara, iti faceam loc in sacul de dormit=))

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am io ceva sa-ti dau sa te cateri :laugh:)

pacat ca nu vi donsoara, iti faceam loc in sacul de dormit=))

 

 

Ma descurc cam greu pe scurse... :)

 

Da' tu de cand ai devenit asa indisciplinat? :P

 

Putina discretie, mon cher!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama masii de PM!On topic pls.!

Deci inafara de ceea ce isi aduce fiecare la el lucruri personale,luati in considerare si ceva spatiu pentru mancare,un pet de bere,carbuni.Eu vin cu pasager,insa gasesc ceva loc pentru 2 pet-uri de bere,un pachet de mici.....

Mihnea o sa ia gratarul,farfurii/pahare de plastic si ce-o mai fi nevoie.

Sa aveti la voi in acest sens si 1-2 pungi,plasa pentru bagaje sau sfoara.Printre noi este cel putin 1 persoana care nu a mai fost cu cortul niciodata.Pentru el cat si pentru restul:tacamuri ca sa nu stam toti cu o furculita( credeti-ma,stiu ce spun).

Nox-ule la tine tatutule e loc gramada pe locul din spate,nu?Ce te-am ginit ! :P

Bafta si ne vedem maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun

Am luat furculite, cutite si pahare de unica folosinta, deci nu va faceti griji cu d-astea.

Buzau: sambata - Mostly cloudy. Winds from the NNE at 4 km/h.RealfeelŸ: 31 °C

duminica - Mostly cloudy and very warm. Winds from the NNE at 4 km/h.RealfeelŸ: 34 °CHigh: 29 °

Negoiu: sambata - Pleasant with sun and some clouds. Winds from the WNW at 6 km/h.RealfeelŸ: 27 °CHigh: 23 °C

duminica - Pleasantly warm with sunshine. Winds from the N at 6 km/h.RealfeelŸ: 28 °CHigh: 24 °C

Brasov: sambata - Considerable clouds with a couple of showers and a thunderstorm. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 26 °CHigh: 23 °C

duminica - Sunny to partly cloudy and warm; an afternoon and evening shower or thunderstorm in spots. Winds from the N at 4 km/h.RealfeelŸ: 30 °CHigh: 25 °C

 

Ora 10.00 Carfur Colentina, in parcare. Nu intarziati. Pentru alte nelamuriri sunati-ma.

Numai bine si ne vedem maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modificare:

 

 

Bun

Am luat furculite, cutite si pahare de unica folosinta, deci nu va faceti griji cu d-astea.

Buzau: sambata - Mostly cloudy. Winds from the NNE at 4 km/h.RealfeelŸ: 31 °C

duminica - Mostly cloudy and very warm. Winds from the NNE at 4 km/h.RealfeelŸ: 34 °CHigh: 29 °

Nehoiu: sambata -Considerable clouds with a couple of showers and a thunderstorm. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 27 °CHigh: 24 °C

duminica - ery warm with sun, then clouds; a couple of afternoon and evening showers and a thunderstorm. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 32 °CHigh: 26 °C

Brasov: sambata - Considerable clouds with a couple of showers and a thunderstorm. Winds will be light and variableRealfeelŸ: 26 °CHigh: 23 °C

duminica - Sunny to partly cloudy and warm; an afternoon and evening shower or thunderstorm in spots. Winds from the N at 4 km/h.RealfeelŸ: 30 °CHigh: 25 °C

 

Ora 10.00 Carfur Colentina, in parcare. Nu intarziati. Pentru alte nelamuriri sunati-ma.

Numai bine si ne vedem maine!

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...