Sari la conținut

Km Reset


Ugi
 Share

Postări Recomandate

Buna idee, dar la ce foloseste daca de obicei se parcurge aprox. 6000km/sezon(n.m.)? Oare cati clienti naivi va gasi proprietarul?

 

 

:finger: Eu fac cam 12.000 . :moron: Dar afara in Vest unde au oamenii si masina si vre-o 2 motoare , mai gasesti motoare rulate si mult mai putin.

 

 

Oricum, km nu se citesc pe ceas :10: .

 

 

 

Totusi nu e un gest prea "sportiv" , incepatorii sunt tentati sa se ia dupa singurul indiciu pe care il pot citi adica ceasul . :10: Jos cu teparii ;)

 

In concluzie, rog un moderator sa stearga datele de contact din anunt. Nu cred ca motociclism.ro promoveaza tepele. X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooo, batranul doctor neamtz care tine motoarele (si masinile) nefolosite in garaj ... a murit demult!!

 

 

CORECT ;) Sant satul de povestea asta, fie ca este vorba de masina sau motocicleta.

In aceiasi masura ma declar nedumerit de faptul ca toti cei care vand moto (importatorii de second hand) "gasesc" doar doctori batrani cu cite doua moto in garaj pe care le vinde. :10: Motociclete din '97 '98 cu doar 26000 km sau chiar mai putin? :10: :finger:

 

Si totusi oamenii care cumpara baga capul in pamint precum strutzul si ...cumpara.

 

Eu propun sa ne strangem randurile si sa incercam sa scoatem chestia, asta cu resetat km, IN AFARA LEGII.

Ne apucam de treaba ?

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CORECT ;) Sant satul de povestea asta, fie ca este vorba de masina sau motocicleta.

In aceiasi masura ma declar nedumerit de faptul ca toti cei care vand moto (importatorii de second hand) "gasesc" doar doctori batrani cu cite doua moto in garaj pe care le vinde. :10: Motociclete din '97 '98 cu doar 26000 km sau chiar mai putin? :10: :finger:

 

 

Mi-am cumparat motorul (intruder) din Franta din '98 cu 17.000 Km reali !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contrar parerilor unora, poti gasi afara motociclete cu vechime dar rulate putin. Ca n-o fi fost doctor, ca n-o fi neamt, ca are garaj sau nu asta e irelvant.

 

 

Numarul de km ii citesti pe toate partile motociclei, si conteaza f. mult in ce conditii au fost facuti.

 

 

Cati din cumparatori se uita la detalii "minore" dar care corelate spun povestea? Uzura cheii de contact,urma pe care "brelocul" o lasa de la vibratii pe jug, uzura scarite, uzura sha, vopsea data dupa ce a iesit din fabrica, urme pe busonul de scurgere ulei, daca kitul de lant mai e cel din fabrica sau e schimbat, urme pe suruburile motorului, urme de levier pe jenti, mansoanele de ghidon ( mai sunt originale? ) , discurile de frana, starea suspensiei etc,samd. Chiar si asa e posibil sa nu iti dai seama daca km au fost dati inapoi cu 10.000 , si chiar nici nu prea conteaza, totusi de la 60-70.000 pana la 20-30.000 se vede. Si te mai uiti si la vanzator, daca o da pe o roata sa iti arate ce bine merge, nu stie cand a schimbat ultima data uleiul, insista ca "fuge frate cu 200" , mai bine cauti alta.

 

 

P.S. Bordul e un fel de decor care iti arata cu ce viteza mergi si cand trebuie sa faci urmatorul schimb de ulei :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...