Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

I-am dat si pm , si vad ca tot nu raspunde, cred ca avrut sa se afle in treaba. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

P.S. Offtopic, apropos de helmet cams: am gasit pe un site chinezesc care exporta si in RO asa ceva cu urmatoarele specificatii:

Card max. 2GB; 3 moduri de rezolutie (max. 640x480); sunet; conexiune cu comp. pe USB; weatherproof cica si se spune ca se comporta exceptional, dar nu ma incumet sa afirm asta pana nu probez. Intentionez sa comand de proba si va povestesc ce si cum dupa.

La 10 bucati cu transport prin DHL ar costa 32 EUR bucata la care se adauga TVA cred. Nu stiu cum e cu taxele vamale, trebuie sa ma informez, dar cred ca ar fi o afacere avand in vedere ca pe cam-ul care il am acum am dat 120 EUR...

Daca mai sunt doritori, da-ti un semn.

 

Bafta maxima!

 

Atentie, alea din china pot fi facaturi care sa nici nu functioneze. Taxele vamale sunt 30% din valoare de factura + accize daca e cazul (nu stiu).

 

Eu am luat din USA direct de la producator (www.oregonscientific.com) modelul ATC 3K cu card de 4 Gb inclus si 2 baterii long life, la pretul de 130 USD.

 

Cam asta e ce poate camera

 

Enjoy the audio :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, alea din china pot fi facaturi care sa nici nu functioneze. Taxele vamale sunt 30% din valoare de factura + accize daca e cazul (nu stiu).

 

Eu am luat din USA direct de la producator (www.oregonscientific.com) modelul ATC 3K cu card de 4 Gb inclus si 2 baterii long life, la pretul de 130 USD.

 

Cam asta e ce poate camera

 

Enjoy the audio :D

 

Eu folosesc acum un Oregon Trail - 2GB card - baterii long life. Aceleasi specs ca si la a ta: Max res. 640x480 (VGA)

Despre astea din China: sunt facute din aceleasi componente ca si cele care se comercializeaza la 120-130 USD/EUR (lentile, soft, hard) numai ca sunt asamblate sub producator "no name"... Nu vad de ce nu ar functiona exact ca si acelea scumpe. :moto:

 

Bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc acum un Oregon Trail - 2GB card - baterii long life. Aceleasi specs ca si la a ta: Max res. 640x480 (VGA)

Despre astea din China: sunt facute din aceleasi componente ca si cele care se comercializeaza la 120-130 USD/EUR (lentile, soft, hard) numai ca sunt asamblate sub producator "no name"... Nu vad de ce nu ar functiona exact ca si acelea scumpe. :D

 

Bafta maxima!

 

pai un motiv ar fi ca s-ar putea sa cumperi doar carcasa :moto:

lucrez in industria EMS si stiu exact cum se fabrica produsele noname in china. nu spun ca vei lua teappa 100%, dar eu unul nu mi-as asuma riscul sa cumpar ceva online din china.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai un motiv ar fi ca s-ar putea sa cumperi doar carcasa :D

lucrez in industria EMS si stiu exact cum se fabrica produsele noname in china. nu spun ca vei lua teappa 100%, dar eu unul nu mi-as asuma riscul sa cumpar ceva online din china.

 

Numai ce i-a venit coletul de acolo unui coleg de munca: 2 bucati wristwatch/GSM phone tri-band (cu bluetooth), un GPS si inca vreo 2 jucarii. Toate sunt tip-top, finisaje excelente, functioneaza perfect, nu lipseste nimic din set. Cred ca imi voi asuma si eu riscul cu camerele acelea. Iar pe taxe vamale UE imi arata numai 3.7% valoarea taxei (plus, desigur, TVA)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo! Eu zic ca ai putea sa faci chiar afaceri, sa cumperi din China chestiile astea ieftine si sa la vinzi la noi mai scump. Sigur ai avea clienti.

 

Revenind ontopic, la Africa Twin, are cumva cineva vreu buson de rezervor de RD03/04 chiar si fara cheie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='cstelia

 

Revenind ontopic, la Africa Twin, are cumva cineva vreu buson de rezervor de RD03/04 chiar si fara cheie?

bagate pe topicurile de dominatoare ca au acelasi buson de rez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un desen sau chiar o sursa de crash baruri ptr AT-RD04, chestia cu suporti de bagaje am gasit-o acum vreau sa vad daca gasesc un desen ptr crash bars sau unul gata facut. eventual poze in detaliu cu cele originale si dimensiunea tevilor din care sunt facute. eu vreau sa le fac din inox la ceva firma specializata.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un desen sau chiar o sursa de crash baruri ptr AT-RD04, chestia cu suporti de bagaje am gasit-o acum vreau sa vad daca gasesc un desen ptr crash bars sau unul gata facut. eventual poze in detaliu cu cele originale si dimensiunea tevilor din care sunt facute. eu vreau sa le fac din inox la ceva firma specializata.

multumesc

 

Parerea mea : vrei sa-ti protejeze motorul sau doar sa straluceasca?

Nu cunosc prea multe detalii despre aliaje, insa inox-ul sigur nu este unul din cele cu rezistenta crescuta.

Sper sa nu ma insel, insa un amestec de Crom-Molibden ofera o solutie viabila pt ce te intereseaza pe tine.

Editat de dhamzea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un desen sau chiar o sursa de crash baruri ptr AT-RD04, chestia cu suporti de bagaje am gasit-o acum vreau sa vad daca gasesc un desen ptr crash bars sau unul gata facut. eventual poze in detaliu cu cele originale si dimensiunea tevilor din care sunt facute. eu vreau sa le fac din inox la ceva firma specializata.

multumesc

 

Am eu niste crash bar-uri de RD04. Ma duc maine sa caut prin garaj, le fac o poza si apoi discutam de pret si alte alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

multumesc ptr ajutor si sfaturi. astept sa vad daca le gaseste cstelia pe ale lui si face un pret bun (de criza) atunci nu mai fc eu daca nu am sa fac eu. mai vreau sa pun si genti pe ea poate reusesc sa o pregatesc de marea intilnire sa pot sa particip si eu :D

 

poze cu caprita :moto:

post-32452-1244751851_thumb.jpg

post-32452-1244751884_thumb.jpg

post-32452-1244751965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

azi mi-am tras tricou cu logoul africa twin

ieri am vorbit cu un prieten sa ma rezolve cu un logo africa twin pe un tricou de-al meu

 

pt cei interesati am facut rost de datele de contact ale firmei:

pt detalii ,preturi luati legatura cu ei

daca faceti comanda la tricouri,vorbiti cu ei si pt.stikere cu logoul pt. Romania simple sau personalizate

 

 

CALYX graphing

ORADEA str.Nojoridului 19/i

tel/fax:0259.435243

calyxgraphic@yahoo.com

post-46018-1244784927_thumb.jpg

post-46018-1244784963_thumb.jpg

post-46018-1244784989_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept sa vad daca le gaseste cstelia pe ale lui si face un pret bun

 

Le-am gasit dupa ce am mutat un morman de fiare...

 

post-30-1244830980_thumb.jpgpost-30-1244830993_thumb.jpgpost-30-1244831019_thumb.jpg

 

Una din urechi pare resudata intr-o pozitie anormala, dar cred ca se poate rezolva relativ usor

 

post-30-1244831093_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza ai un pm. gasesc eu un sudor care sa le aduca la parametri optimi si revosite v-or arata bine pe motor. atunci voi avea mai mult curaj pe off-road reducand riscul de a sparge carenele. astept mesajul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am scotocit prin garaj iaca ce am mai gasit:

 

Aparatoare de noroi pentru RD03/RD04 cu lampa spate si cablu dar fara sticla

 

post-30-1244866370_thumb.jpg

 

Una bucata portbagaj custom. Provide de la un RD03 dar se poate monta si la RD04.

 

post-30-1244866617_thumb.jpgpost-30-1244866631_thumb.jpg

 

Una bucata cric lateral RD03/RD04 cu tot cu arc si kill switch

 

post-30-1244866841_thumb.jpgpost-30-1244866854_thumb.jpg

 

Doua bucati aparatori de lant RD03/RD04, una din ele cu un mic "tunning"

 

post-30-1244866974_thumb.jpg

 

Una bucata aparatoare noroi RD07 cu tot cu lampa spate si cablu. Sticla e intreaga si in stare buna.

 

post-30-1244867050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In crigasi pe str g-ral popovat, e un aranb ALI il cheama , te duci cu plasticele in mina si cauti oglinzi neperechi, la acelasi diametru, le bagi in apa fierbinte si faci schimbul de oglinzi. Cu circa 10-15 lei ai oglinzi noi. spor la treaba. :D

 

arabul asta are un magazin/garaj/spalatorie... sau cum dau de el? :bounce:

 

ar fi bine sa imi completez si eu cu "sticle" colectia de plastice adunata in timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi si mie te rog un scor pentru aparatoarea aceea spate de RD07. Eu am luat-o cu o facatura urata si inutila... si-mi arunca noroi si peste topcase...

 

Bafta maxima!

 

Daca tot am scotocit prin garaj iaca ce am mai gasit:

 

Aparatoare de noroi pentru RD03/RD04 cu lampa spate si cablu dar fara sticla

 

post-30-1244866370_thumb.jpg

 

Una bucata portbagaj custom. Provide de la un RD03 dar se poate monta si la RD04.

 

post-30-1244866617_thumb.jpgpost-30-1244866631_thumb.jpg

 

Una bucata cric lateral RD03/RD04 cu tot cu arc si kill switch

 

post-30-1244866841_thumb.jpgpost-30-1244866854_thumb.jpg

 

Doua bucati aparatori de lant RD03/RD04, una din ele cu un mic "tunning"

 

post-30-1244866974_thumb.jpg

 

Una bucata aparatoare noroi RD07 cu tot cu lampa spate si cablu. Sticla e intreaga si in stare buna.

 

post-30-1244867050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...