Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Mi-am luaaaaat baterie ! Africa is back ! De acum mai trebuie sa-l stresez pe dom Profesor cu termocupla :whip: .

Daca e "back" atunci vino week-endul acesta pe Valea Cernei.

Editat de tibor_mt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai, ce oameni, ce oameni... Adica eu ma plang ca tre' sa ma mut repede in gazda, ca am de mutat ditamai pianul si cateva tone de biblioteci in noua locatie dar unu nu spune: "las-o dracu de treaba, hai pe Vale apoi le-om cara noi cumva"...Ma 'nervati rau de tot, o las naibii de treaba si vin si eu!

Peste cateva saptamani vine Tache-Mihutzache si nu mai pup eu ture prea curand...poate, cu mari sperante, doar in primavara!

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma alatur si eu africanistilo cu Moby Dick asta. Sunt multe de rezolvat si aranjat la el,dar nimic grav: martorul pentru neutru, martorii de la sondele de benzina, switch-ul de la cric, facuta frana pe fata (sunt ruginite suruburile de aerisire),revizuita suspensia fata,verificat rulmentii de jug (sta ghidonul spre dreapta),ceva probleme cu rugina,cablul de soc, cablul de reglat relantiul (ii lipseste un arc), cosmetizat carenele,cosmetizat cadrul (are puncte de rugina,de suprafata din fericire). In rest toate bune, motorul merge si trage bine, am uitat,anul nasterii e 1990.

 

 

P.S. este din Targu Mures.

 

Dan , am mai vazut motorul asta parca era la iesire din Tg Mures intr-un parc auto langa OMV ,ma bucur pt tine ca ti-ai cumparat-o dar mai bine mergi la cineva avizat si fa un ,,fulloverhaul,, nu de alta dar sa fi tu linistit , daca doresti caut niste poze din vremea cand era in parc spune-mi sa iti trimit.

 

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiam ca a stat o perioada degeaba, iar din "semnele" pe care le are, banuiam ca a stat afara. Stiu parcul auto,vin destul de des prin Tg Mures. In legatura cu "fulloverhaul"-ul: am manual de service, am garaj si scule; tot ce e la exterior pot sa verific si sa schimb/repar eu singurul domeniu in care nu m-as baga ar fi reglajul supapelor,dar la cum merge motorul, ala merge lasat pentru primavara. Multumesc pentru poze, dar acum e prea tarziu, fac eu mai multe poze cand e frumos afara :peace:

 

Cat despre suport, vad ca africanistii (si de pe forum si cei pe care-i am prin oras) sunt oameni saritori,dornici sa ajute asa ca am tot ce-mi trebuie :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre suport, vad ca africanistii (si de pe forum si cei pe care-i am prin oras) ....

baga un ochi si pe xrv.ro, poate iti place

poti sa te loghezi si de pe smartphone daca vrei

Editat de Korben
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei nu?

 

Eu mi-am pierdut o "carenă" : protecţia jambei stânga, dar nu ştiu pe unde. Şi dreapta era să cadă, flutura pe motor prinsă într-un şurub :D

Şi am avut şi o "pană" : mi s-a dezumflat roata spate pe asfalt, era presiunea prea mică în ea şi-am ajuns pe jantă, se şi dejantase anvelopa. Găsit una bucată tir, băgat 4atm şi dă-i bice !

 

A fost foarte bine, însă ieri am avut parte de ploaie ce i-ar fi plăcut oricărei femei. Lungă şi tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Andry de asta vroiam eu sa fiu ok cu suruburile ca sa nu pierd "legenda" pe drum. Vezi ca au baietii din sibiu protectiile alea pentru jambe daca vrei sa iti iei altele (ca nu cred ca le vand la bucata) http://crash-moto.eu/honda/Africa%20Twin.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi afrikani, sunt in cautarea unei bascule de RD03(Am gasit!).

 

 

am gasit asta pe ebay.

e scump rau, 100lire. lumea le lauda ...si e un castig la groundclearence. pe mine m-ar tenta la transalp, sa-i mai lungesc fata.

In RO cine are prieteni capabili sa faca asa ceva, si cam la ce pret ?

jzu5.jpgUploaded with ImageShack.com

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba iesire,imi pare rau ca nu am ajuns,din lipsa de timp asa ca m-am dus la Rock Weel unde mi-am lasat cauciucul de spate pe acolo,Am participat la asa zisul Skandeberg dintre motoare. Acum sunt in cautare de anvelope si nu stiu intre ce sa ma hotarasc:TKC 80 TL SAU METZLER KAROO T II.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi afrikani, sunt in cautarea unei bascule de RD03(Am gasit!).

 

 

am gasit asta pe ebay.

e scump rau, 100lire. lumea le lauda ...si e un castig la groundclearence. pe mine m-ar tenta la transalp, sa-i mai lungesc fata.

In RO cine are prieteni capabili sa faca asa ceva, si cam la ce pret ?

jzu5.jpgUploaded with ImageShack.com

 

 

Sa inteleg ca vrei sa prelungesti jambele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi afrikani, sunt in cautarea unei bascule de RD03(Am gasit!).

 

 

a pe mine m-ar tenta la transalp, sa-i mai lungesc fata.

 

 

Sau poti sa schimbi toata fata , de la suzuki dr 650 rs sau rse.

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai toate cotele si schita , pot intreba la strungarul de la noi de la lucru . Poate se poate face . In schimb , mie imbinarile astea la jambe . . . nu-mi inspira incredere . Nu stiu de ce , dar sunt putin reticent la rezistenta unei imbinari intr-un punct de rezistenta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poti sa schimbi toata fata , de la suzuki dr 650 rs sau rse.

 

De ce? Au acelasi diametru.

 

sunt putin reticent la rezistenta unei imbinari intr-un punct de rezistenta .

 

Good point

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...