Sari la conținut

Moment Simpatic...?


AS25
 Share

Postări Recomandate

:)

Daca poti sa explici sa si pricepem ceva...

 

hai ca-i tare...mi-a picat netul exact cand i-am dat post...

Ideea era ca am citit faza cu tipa careia i se ridicase fusta si am patit si eu d-astea...nu foarte interesant

A fost fun in schimb faza de pe Victoriei...cand eram pe interzis pe ditamai sensul unic de 4 benzi, si era si politie pe acolo. Misto a fost ca politistul era si el pe motor...masivele BMW-uri pe care le poseda Politia Romana...si a fost relativ intelegator. Dar au fost discutii de genul...si eu mai bag viteza, mai un interzis mic, dar chiar pe Victoriei...s-a cam atacat animalul...dupa care s-a lansat in discutii tehnice si i-a trecut supararea. :)

Editat de nuka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai ca-i tare...mi-a picat netul exact cand i-am dat post...

Ideea era ca am citit faza cu tipa careia i se ridicase fusta si am patit si eu d-astea...nu foarte interesant

A fost fun in schimb faza de pe Victoriei...cand eram pe interzis pe ditamai sensul unic de 4 benzi, si era si politie pe acolo. Misto a fost ca politistul era si el pe motor...masivele BMW-uri pe care le poseda Politia Romana...si a fost relativ intelegator. Dar au fost discutii de genul...si eu mai bag viteza, mai un interzis mic, dar chiar pe Victoriei...s-a cam atacat animalul...dupa care s-a lansat in discutii tehnice si i-a trecut supararea. :crack:

De ce animal ? :) Tu gresesti si ala e animal ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce animal ? :) Tu gresesti si ala e animal ? :)

 

 

HIHI...eram doar pasager, eu nu gresisem...dar am vazut moartea cu ochii...majoritatea-s animale...in Bucuresti nu prea, dar in orasele mai mici sunt probleme mari de tot...Vezi, dom'ne, ca bazaie, ca fac zgomot motoarele si nu pot concetatenii sa doarma. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HIHI...eram doar pasager, eu nu gresisem...dar am vazut moartea cu ochii...majoritatea-s animale...in Bucuresti nu prea, dar in orasele mai mici sunt probleme mari de tot...Vezi, dom'ne, ca bazaie, ca fac zgomot motoarele si nu pot concetatenii sa doarma. :crack:

 

 

Si uite cum a szos iepurasul din palarie. :)

Mda, fetelor care merg asa dragut in fustita si pantaloni scurti vara le-as prezenta-o pe Vio si cu genunchiul ei polizat de anul trecut.

Daca e sa mergeti in fustite, puneti fetelor ceva protectii, cu rotula scoasa n-o sa mai fiti asa sexi.

 

 

Si ca sa nu deviez prea tare, mai povestesc una destul de tampa dar draguta. Am fost in vizita la Silveri la Ploiesti, mi-a dat Chelsoiu motoreta lui sa ma plimb, am plecat ca o floare ( fara telefon) si m-am ratacit din cauza sensurilor unice. Era destul de disatractiv, o fata noaptea, pe Dragstar care s-a ratacit si nici nu stia sa spuna unde trebuie sa ajunga. Era culmea sa intreb, nenea duceti-ma la a lu cine e motoreta.

 

Dar pana la urma i-am gasit. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E COPY SI PASTE DE ACU CATEVA LUNI

 

e zic: hai sa ies la o tura sa ma dau tare pe DN1.

 

O iau spre Baneasa cand: COLOANA DE MASINI PANA IN OTOPENI :baldy: :baldy: :what:

 

Crosetez la limita sa nu rup oglinzile. Se mergea bara la bara.

 

Ajung cu greu si motorul incins unde se construieste nu stiu ce pod. Slalom si primu!!!!

 

Mororul meu nu are nici un fel de far!!!! Sunt doar telescoapele in fatza :)

 

Politia dirija. Noi stateam. Se uita ala la mine si imi face semn ca in Matrix sa vin.

 

Eu: WHO ME? (tot din gesturi) :)

 

Inaintez si incepe exact ca in filmele cu sherifi de country.

 

POL: Dom'ne unde e faru?

JE: poi sa vedeti ca am dat intr-o groapa si l-am pierdut :ok:

POL: Da rondu la motor, se uita la rezervorul infundat, ca nu am carene si vede numarul indoit si trage de el: CE E CU ASTA?

JE: poi sa vedeti ca am cazut

POL: se intoarce din rond si imi da cu un deget peste viziera ridicata: CE E CU ASTA? VREI SA ITI IAU TALONU?

JE: :crack: :baldy: ??????

POL: nu aveti voie sa mergeti cu parbrizu negru

JE: poi sa vedeti ca motocicleta nu e dotata cu casca. Casca e a mea si eu nu am talon decat la motocicleta.

POL: ;) :) Hai du-te dar sa stii ca iti iau talonu daca te mai prind cu "parbriz" negru.

 

AM RAS TOT DRUMUL!!!!

 

Uite o poza cum mergeam io cu motoru:

 

post-22-1146208624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum a szos iepurasul din palarie. :)

Mda, fetelor care merg asa dragut in fustita si pantaloni scurti vara le-as prezenta-o pe Vio si cu genunchiul ei polizat de anul trecut.

Daca e sa mergeti in fustite, puneti fetelor ceva protectii, cu rotula scoasa n-o sa mai fiti asa sexi.

 

Hihihi....Asta e urata...rau...Nu mergem in fustita decat prin oras eventual pana la strand si inapoi, sub nici o forma la drum...asta e culmea, desi stiu fete care au functionat in pantaloni scurti pana la constanta si s-au dat jos incremenite... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mergea bine vecine, doar ca m-am umplut de ulei pe blugi. :)

 

A da, tocmai schimbasem ceva la un capac si clar ca era de ulei. Ulei nu curge din ea. Dar atunci am lucrat la capac si .. nu l-am sters. Scuze pt blugi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Uite o poza cum mergeam io cu motoru:

 

post-22-1146208624_thumb.jpg

 

 

Tare esti domnu' Baiazid daca ai reusit sa mergi asa cu motorul.O singura intrebare am(nu ma pricep) : nu cumva iti trebuie roata pe spate(montata adica) ca sa mergi cu motoreta?!? :) :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hai sa se bage si eu in seama ..k tot nu are ce face!!

 

Moment+e simpatice au fost atunci cand mi-am dat seama ce comod si fara stress e sa fii gagica motorista in BUCURESTi!!

 

Ma si vedeam calcata pe cap de un oarecare nebun masinist, dar lucrurile m-au surprins in momentele in care..dand semnal regulamentar (am niste semnale cat pumnul..din fabrica)..si apoi uitandu-ma in oglinzi, soferii masinisti nu numai ca ma lasau sa trec chiar imi indicau respectuos sa o fac! (atasat era si un ranjet sau ma rog..zambet)!!!

 

asa k nederanjandu-i pe ei..nici ei nu m-au deranjat pe mine!!

 

DECI E FOARTE TARE SA FII GAGICA MOTORISTA IN BUCURESTI!!! :blink: :lol: :lol:

 

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

hai sa se bage si eu in seama ..k tot nu are ce face!!

 

Moment+e simpatice au fost atunci cand mi-am dat seama ce comod si fara stress e sa fii gagica motorista in BUCURESTi!!

 

.... nu numai ca ma lasau sa trec chiar imi indicau respectuos sa o fac! (atasat era si un ranjet sau ma rog..zambet)!!!

 

asa k nederanjandu-i pe ei..nici ei nu m-au deranjat pe mine!!

 

DECI E FOARTE TARE SA FII GAGICA MOTORISTA IN BUCURESTI!!! :lol: ;) :)

 

:lol:

 

 

hai ma ca nu numai voua (mostorciclistelor) :), mie mi se intampla des asta si nu numai cu conservari dar mai nou si cu pietoni :sick: :lol: :lol:, ce e frumos si pietonului ii place, sa vezi o capra cum urca bordura si mai si o coboara :lol:

 

deci e foarte tare sa ai enduro :disappointed:

 

 

...a nu era vorba de caprele noastre? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare esti domnu' Baiazid daca ai reusit sa mergi asa cu motorul.O singura intrebare am(nu ma pricep) : nu cumva iti trebuie roata pe spate(montata adica) ca sa mergi cu motoreta?!? :lol: :lol: :lol:

Ce remarca de 2 lei ! :lol: irascibilule cateodata esti penibil , mai ales cand scoti "limba" ! :disappointed:

 

Fetelor alte intimplari nu s-au mai intimplat?

alte intimplari nu s-au mai intimplat?mama mea ce dovada de spiritualism !!! :crack: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ghostfacerider: Carcotasule!! :-L

 

aa... scuze pt offtopic... :laugh:

 

moment simpatic.. trebuie sa fie neaparat pe moto? ca eu am avut un moment taaaare "simpatic" cu rolele, in parcul Tineretului. in rolurile principale: Alex (un prieten cu bicla), eu in pantaloni scurti si maieut, fara protectii, rolele mele (neiertatoare, fie vorba intre noi), si aleea cu inclinatie criminala si asfaltul plin de bube si riduri...

actiunea s-a petrecut in felul urmator: pe la 10 seara, dupa ce am trecut pe langa cimitire, m-am speriat de nush ce zgomot si am zis "eu nu ma mai intorc pe aici!!", drept urmare, Alex m-a dus pe alt traseu. cel de care am zis mai devreme... big mistake: de la atatea hartoape si zdruncinari... mi-au cedat picioarele si acum am asa o buba frumoasa... :banana: wanna see? stiu, stiu... is sadica! :smoke:

:-L

 

la vreo 2-3 ore dupa "eveniment" :P post-7770-1153211410_thumb.jpg

 

cu bandaj... post-7770-1153211627_thumb.jpg

 

...si fara... asa arata dupa o saptamana. post-7770-1153211722_thumb.jpg betadina arata cah, i know...

 

cam atat. sper ca nu v-am oripilat prea rau. :moron:

 

morala: purtati protectii, fie ca sunteti pe moto sau pe role. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

eu sunt fata dar n-am ce povesti.am citit o faza funny pe un subforum. ii sarise un tigan in spatele unei motocicliste.a fost posibil k mergea f incet.acu' esti multumit?dak mai astepti un pic,vb si cu fata k sa-ti povesteasca ea personal cum s-a intamplat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momente simpatice sunt mereu in trafic, cand esti fata pe motor.

Saptamana trecuta, am constatat ca ma lasase bateria tocmai cand ma grabeam, eram plina de nervi injuram, m-a vazut un batranel si a inceput sa imi povesteasca.

 

"Foarte frumos, am avut si eu un DKV cand eram mai tanar......etc"

A fost asa simpatic mosu' cum povestea si se uita la mine, mi-a trecut tot necazu' am sunat un prieten si s-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am si eu un moment "tragi-simpatic" de povestit. Azi am fost programata la examen. Pt. A. La 9 fara un sfert dimineata trebuia sa fiu acolo, pt. a da sala. Si am fost. Striga nenea prima lista de 40 de oameni, si abea ajunge pe la jumatatea celor cu litera C ( eu fiind la R). Ma duc in masina , mai fac un chestionar, mai beau niste cafea, mai citesc ceva de prin legislatie, iese nenea iar. Striga urmatorii 40 de elevi si ajunge la G. Iar ma duc in masina, iar..... Peste o ora , iese nenea iar. Striga inca 40, ajunge la N. Zic : "hai ca in urmatoarea tura trebuie sa intru si eu". Ash. In fine, eu am intrat pe la 12:40. Cand am terminat, ne-a spus ca pe la 14:30 sa fim la poligon, ca acolo ne vor da rezultatele. Mai urmau 2 grupe dupa mine. Ma duc la poligon la 14:30. Si stau, si stau, si stau (deja ma pocnise o durere de cap groaznica). Vin si rezultatele pe la 15:30. Buun. Striga el ce striga (admis , respins si tot asa), ajunge si la mine. 24. "Uraaa!" zic. Si il intreb politicos: "Eu daca dau A-ul, cum procedez, ca poligonul e plin de masini de scoala si de puzderia de oameni care au dat sala" El: "Pai n-avem ce face. Astepti sa terminam cu B-ul, sa se elibereze zona, ca n-avem loc". I-mi venea sa-i fac exact asa :) , dar m-am incordat si am reusit sa-i schitez un zambet. Si ma pun iar pe stat. Si stau, si stau.... Pe la 17:30 cedeaza si instructorul meu si se duce sa-l roage frumos, motivind ca nu sunt decat eu pt. A (si ca sunt fata :D ), si ca daca poate sa vina sa ma asiste si pe mine repede... bla bla bla. " Nu am cum! Trebuie sa termin cu B-ul. Nu vedeti ca nu e loc?" (cu toate ca se micsorase considerabil nr. elevilor.) OK. Ma pun din nou pe bordura si mai stau cam o jum. de ora. Pe la 18 si ceva, cand am vazut ca se putea face poligonul, pt. ca mai erau destul de putini oameni pe acolo, plina de nervi, cu durerea de cap care nu incetase :) , cu o foame de nu mai vedeam nici jaloanele :lol: , ma duc si-i cer instructorului motorul , macar sa mai fac un poligon pana termina examinatorul cu B-ul (ar mai fi durat cam o ora). OK. Zis si facut. Si cand faceam eu opturi pe acolo, aud o voce:" Considera-l examen!" Era examinatorul, care se intorsese cu o serie de oameni, urmind sa ia alta. El ma vazuse, eu pe el nu. Nici nu stiu daca apucasem sa fac doua opturi cand a intervenit. Si imediat dupa "Considera-l examen!" zice :"Hai mergi pana la capat cu o mana!" :P Jur ca fost cel mai prost mers in linie dreapta al meu de cand am urcat prima data pe un motor si pana azi :lol: . Probabil din cauza tuturor factorilor care vi i-am enumerat mai sus. La care banuiesc ca s-a adaugat faptul ca mi-a stricat traseul meu obisnuit si m-a luat ca din oala cu mersul in linie dreapata. Eu eram deja in viraj pentru opturi. In fine. El, ca un dragut ce a fost a zis:" Admis! Daca nu ai cazut, e bine!" :D Desi eram tare dezamagita de mersul meu in linie dreapta, asa m-a cuprins o fericire ca in sfarsit ajung acasa, si mananc si eu ceva, si iau o pastila de cap, si ma linistesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii sarise un tigan in spatele unei motocicliste.

 

 

nu mi s-a parut prea simpatic "momentul" cand un tigan :) la semafor mia dat una peste fund si m-a felicitat ca sunt motociclista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...