Sari la conținut

Moment Simpatic...?


AS25
 Share

Postări Recomandate

LOALE!

E a TZaspea oara cand aud povestea asta si, la fel, a TZaspea oara cand rad! Plus ca eu mai stiu si alte amanunte picante, alea cu bip :eek: :yikes:

Oricum gaborii de la noi IE cu cersheala de cand li s-a trantit "cashketa" pe capetele de metal :yikes: :eek: :moto:

Oricum faza e tare iar tu Ha0 rulezi :moto: :yikes:

 

Ai grija ca tu shtii mai multe :eek: Poate voi fi nevoita sa te elimin :moto: hihihihihi :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-am adus aminte de faza simpatica , cred ca li se intampla fetelor cand sunt imbracate mai gros...sa nu se observe ca sunt reprezentante ale sexului frumos decat dupa ce ishi dau casca jos :yikes: atunci vezi in jur cele mai frumoase fetze :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza care m-a amuzat cel mai tare anul trecut a fost asa: mergeam la munca pe traseul obisnuit berceni-casa presei. Aglomeratie mare, eu sigura pe mine. Deodata, vad in fata un politist care inchisese traficul pe la Victoriei ca venea o coloana. Eu, cum ma apropiam asa, ma tot gandeam pe unde dracu ii directioneaza pe toti conservarii. Cand am ajuns mai aproape am inteles: era o strada ingusta, pe care nu o stiam. Am facut cateva scheme de evitare si ghiciti unde m-am trezit? In fata politistului care statea cu spatele la strada interzisa pe care vroiam eu sa merg si cu mana arata in dreapta. Lucrul pe care il urasc cel mai tare este sa nu stiu unde ma aflu asa ca l-am ocolit si am luat-o pe unde stiam eu. Cred ca a avut o fata... :yikes: Dar stati, ca nu s-a terminat. Cum ma bucuram eu asa ca sunt singura pe ditai strada, vad in spate beculete colorate - venea coloana. Fratilor, au trecut pe langa mine ca o tornada motopolitisti, masini cu girofare, ambulanta... Nici n-am stat pe ganduri, era prea fain, asa ca am bagat mana-n gaz si micuta mea a inceput sa alerge pe piatra cubica cu 110 la ora. Si am mers asa, in spatele coloanei, cu vesta mea reflectorizanta a la ADP si circulatia era inchisa peste tot, era plin de garcea in toate intersectiile si m-am distrat super tare. Ma asteptam sa ma opreasca, sa ma amendeze dar am scapat. Asta da moment simpatic! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte de faza simpatica , cred ca li se intampla fetelor cand sunt imbracate mai gros...sa nu se observe ca sunt reprezentante ale sexului frumos decat dupa ce ishi dau casca jos :yikes: atunci vezi in jur cele mai frumoase fetze :eek:

 

apropo de asta! mi-am adus aminte de o faza simpatica. eram la Botosani, la Ha0tika in vizita si dupa stresuri si creiri funda facuti de mine ei, care nu avea RAR-ul facut...mergem la RAR. si acolo shoc. a cui e motocicleta? dar ce echipament aveti..... dar hai ca va fac

:eek: si am facut si RAR ( asta e evident varianta scurta si fara bipuri ) si m-am plimbat si eu in spate cu ea :yikes: si la stop unii in masina: baaaaaaahhh ala are tzatze!!!!! si raspunsu la fel: nu baaaaaaah sint gagici amandoua! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am mers asa, in spatele coloanei, cu vesta mea reflectorizanta a la ADP si circulatia era inchisa peste tot, era plin de garcea in toate intersectiile si m-am distrat super tare.

Am si eu o vesta reflectorizanta si mi se acorda prioritate mereu cand o port :eek:

 

 

Karelia o fi crezut ca suntem travestitzi :yikes: sau..travestite :yikes: :yikes: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza care m-a amuzat cel mai tare anul trecut a fost asa: mergeam la munca pe traseul obisnuit berceni-casa presei. Aglomeratie mare, eu sigura pe mine. Deodata, vad in fata un politist care inchisese traficul pe la Victoriei ca venea o coloana. Eu, cum ma apropiam asa, ma tot gandeam pe unde dracu ii directioneaza pe toti conservarii. Cand am ajuns mai aproape am inteles: era o strada ingusta, pe care nu o stiam. Am facut cateva scheme de evitare si ghiciti unde m-am trezit? In fata politistului care statea cu spatele la strada interzisa pe care vroiam eu sa merg si cu mana arata in dreapta. Lucrul pe care il urasc cel mai tare este sa nu stiu unde ma aflu asa ca l-am ocolit si am luat-o pe unde stiam eu. Cred ca a avut o fata... :yikes: Dar stati, ca nu s-a terminat. Cum ma bucuram eu asa ca sunt singura pe ditai strada, vad in spate beculete colorate - venea coloana. Fratilor, au trecut pe langa mine ca o tornada motopolitisti, masini cu girofare, ambulanta... Nici n-am stat pe ganduri, era prea fain, asa ca am bagat mana-n gaz si micuta mea a inceput sa alerge pe piatra cubica cu 110 la ora. Si am mers asa, in spatele coloanei, cu vesta mea reflectorizanta a la ADP si circulatia era inchisa peste tot, era plin de garcea in toate intersectiile si m-am distrat super tare. Ma asteptam sa ma opreasca, sa ma amendeze dar am scapat. Asta da moment simpatic! :yikes:

 

 

Chiar un moment simpatic pe care am vrea sa-l tarim toti cindva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai simpatic moment ,legat de motoare, s-a intamplat acum doua veri. Eram toti la Universitate cu motoarele si ne-am gandit sa mergem la Helin sa bem un suc. Eu ma intalnisem cu ei prin orash.Nestiind ca urma sa ma urc pe motor cand am plecat de-acasa, m-am imbracat si eu ca toate fetele vara, in fusta scurta si larga:D Toate bune si frumoase.M-am urcat pe motor,am bagat fusta sub mine, cu gandul ca asa nu o sa se vada nimic.Mi-am mai luat o masura de precautie: i-am spus amicului cu care mergeam eu sa ramana ultimul in coloana, pentru orice eventualitate :yikes: La un semafor, unul dintre amicii nostrii a prins rosu, asa ca a ajuns in spatele nostru. La un moment dat, s-a dus in fata coloanei.Eu nu banuiam nimic, si uitasem ca sunt in fusta, care imi iesise de sub fund si era pe undeva pe la jumatatea spatelui :yikes:.Unul cate unul, toti au incetinit, ramanand in spatele meu.M-am uitat, si toti erau cu ochii in fusta mea:)) radeau de nu mai puteau. Cand am ajuns, mi-am luat baza cat pt un an intreg...si acum imi mai amintesc din cand in cand episodul "fusta". :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai simpatic moment ,legat de motoare, s-a intamplat acum doua veri. Eram toti la Universitate cu motoarele si ne-am gandit sa mergem la Helin sa bem un suc. Eu ma intalnisem cu ei prin orash.Nestiind ca urma sa ma urc pe motor cand am plecat de-acasa, m-am imbracat si eu ca toate fetele vara, in fusta scurta si larga:D Toate bune si frumoase.M-am urcat pe motor,am bagat fusta sub mine, cu gandul ca asa nu o sa se vada nimic.Mi-am mai luat o masura de precautie: i-am spus amicului cu care mergeam eu sa ramana ultimul in coloana, pentru orice eventualitate :moto: La un semafor, unul dintre amicii nostrii a prins rosu, asa ca a ajuns in spatele nostru. La un moment dat, s-a dus in fata coloanei.Eu nu banuiam nimic, si uitasem ca sunt in fusta, care imi iesise de sub fund si era pe undeva pe la jumatatea spatelui :moto:.Unul cate unul, toti au incetinit, ramanand in spatele meu.M-am uitat, si toti erau cu ochii in fusta mea:)) radeau de nu mai puteau. Cand am ajuns, mi-am luat baza cat pt un an intreg...si acum imi mai amintesc din cand in cand episodul "fusta". :yikes:

Olteanco,nu stii ca cele mai misto faze sunt cu fuste pe motociclete ? Si ce vedeau ? Un fund ? :eek:

La plaja nu se vede tot la fel ? Sau nu purtai....... :eek:

:yikes:

 

Chiar un moment simpatic pe care am vrea sa-l tarim toti cindva.

Cam nebuna ! Puteai sa dai de un gabor tacanit care observa ca nu faci parte din coloana,ramaneai fara permis,si putea sa te someze si chiar sa traga in roti ! Au consemne deosebite pt faze de astea ....nu te mai juca :moto:

:eek:

 

doar atat fetelor ? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a ramas in cap un moment care pana la urma s-a dovedit a fi simpatic: dupa ce mi-am luat permisul, eram la primele iesiri cu motorul unui prieten si eram pe piatra cubica de la televiziune si cum era de asteptat am cazut :eek:. Evident ca mi-am luat injraturi, ca incurc traficul si faze de genu`, ca cine mi-a dat permisu`... bla bla doar la noi nu se poate altfel... :yikes:

Any way cert e ca pana m-am adunat eu de jos, pana am studiat sa nu fi busit prea rau motorul ca sa nu-mi iau :eek: mi-am scos casca si ca sa vazi atunci ce saritori erau baietii ca deh` eram fata :eek: Oricum a fost bine ca m-au ajutat sa ridic motorul care spre fericirea mea nu a avut nimic ca altfel... nu cred, adica sigur nu-l mai pupam... (pup un baiat simpatic) :yikes:

A fost unul din foarte putinele momente in care m-am bucurat ca sunt 'femeie' participant la trafic :moto:

 

Si a mai fost o chetie draguta cu un posesor de kawa (nu cunosc :yikes: ) cer e ca tot incerca sa-mi explice sa las liniile de tamvai in pace ca o sa gust asfaltul si eu tot ii dadeam inainte ca vreau sa fac stanga si pana la urma concluzia a fost ceva de genu`: 'femeie daca tu insisti tu o sa pici' Multam de sfat! :moto: (am reusit sa nu pic, inca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam nebuna ! Puteai sa dai de un gabor tacanit care observa ca nu faci parte din coloana,ramaneai fara permis,si putea sa te someze si chiar sa traga in roti ! Au consemne deosebite pt faze de astea ....nu te mai juca :yikes:

:yikes:

 

doar atat fetelor ? :yikes:

In primul rand nu sunt olteanca!...si da, aveam underwear pe mine :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc un moment care m-a binedispus. Cand am plecat in turul Romaniei, in august anul trecut, la cativa km de C-ta, ami exact in Satu Nou ma opreste un politai...viteza exagerata imi spune el (vreo 60-70). Ok...actele la control. Ii scapa o privire urata, de genul "motociclistii astia". Imi dau casca jos, ma recunoaste...parca incepe sa se mai inmoie. "Parca te-am mai oprit de vreo 3 ori, nu te-ai invatat minte????"

" Ok imi cer scuze, insa acum, sa stiti ca nu merg doar la Buuresti, am plecat in turul tarii". Dupa incurajarile de rigoare, a uitat sa-mi dea amenda promisa, ba chiar mi-ac inmanat o hartie cu numarul lui de telefon, sa-l sun daca am vreo problema pe drum si neaparat la intoarcere. Cum nu au existat probleme, am uitat de el, iar la intoarcere eram atat de happy sa fiu langa Luana ca mi s-a sters din memorie definitiv. Dupa cateva zile, cred ca la intoarcere de la intrunirea de la Brasov, suna telu'. Un amic bun, politist in Mangalia. "Hei motociclisto, te cauta politia". Asta am observat si eu ca doar era nr lui :yikes: "Nu, nu doar eu te cauta un domn X din Satu Nou, cica ai o datorie la el.

L-am sunat bineinteles.

Alte momente mai sunt insa nu vreau sa fac un jurnal pe forum. Iar cele mai dragalase sunt cele din primul an de motociclism cand depasirea primului camion mi s-a parut o mare realizare, prima zi la Arc cand eram stinghera printre voi, si multe altele.

As vrea sa mai mentionez un moment, nu-i pot spune simpatic, ci mai degraba emotionant. L-am intalnit la Sibiu pe Despres si voiam cu orice pret sa-i iau un interviu. A fost cooperant, fiindu-i destul de usor, mai ales ca vorbeam franceza. Inainte sa incepem interviul, ma priveste, ma intreaba daca sunt motociclista si-mi spune: "Auzi, nu te-ai simti mai bine daca te-ai urca pe motorul meu???". NU-mi venea sa cred, eu cocotata pe motorul lui Despres, el langa mine in picioare, interviul a mers struna.

Cam atat ca am obosit si face rau la bebe :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai am si eu o povestioara draguta, daca tot s-a dat liber!

 

Anul trecut prin primavara lucram undeva pe la Pta Muncii ( adica lg Etrusco :eek: ) si durerea mea cea mai mare era ca nu apuc niciodata sa ajung la Arc, terminand tarziu.

Asa ca intr-o zi de marti plecam grabita sa ajung in timp util cu Jawasaki.

Pe la Televiziune politia, radar. Ei fac semn, eu opresc, fraiera, la oarece distanta de masina politiei ca deh, franele mele.

Dau casca jos, politaiu zambeste, ma invita la masina.

" Dra stiti cu ce viteza rulati?''

Eu: :yikes: :eek: Nu

El: 71 km/h

Eu :yikes: Nu domne nu se poate, motoreta mea nu prinde atata

El razand: Ba da dra prinde, haideti ca va aratam pe camera.

Eu: Lasati, va cred, doar ca atat mi-am dorit sa ajung si eu la Arc ca m-am grabit un pic.

Sincer de obicei merg muult mai incet, dar....

Intre timp trec supersonicii pe langa noi incetinind un pic in fata noastra, imi fac semne, le zic ca e ok, si apoi imediat cum trec de noi dau gaz.

Eu oftand, trec la varianta B. Adica sa ma milogesc si sa arat cu degetul:

aide domne ca am si eu o amarata de mobra, pe astia cu supermotoare de ce nu-i opriti.

El: Pai ei stiu ca e radar aici si incetinesc , n-ati vazut?

 

Ca sa scurtez, mi-au dat amenda, dar mi-au dat si o invitatie la ziua politiei

Eram nervoasa, deprimata cand totul s-a transformat intr-o intamplare amuzanta.

Un nenea a venit si mi-a dat ceva bani, sa compenseze din amenda

ca si el are motocicleta dar nu traieste in Romania si ca prima lui motoreta a fost o jawa.

 

 

:eek: mai exista si oameni d-astia ( bine ca a incercat sa ma cupleze cu fi-su nu se mai pune) :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg din aceste scurte povestiri ca momentele simpatice ale voastre fetelor au fost in mare pare acelea cu politistii? In trafuic nimic, nici un moment hazliu in afara de POLITIA Romana. Un baiat mai tupeist sau putin nesimtit care pana la urma va facut sa radeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...