Sari la conținut

Drumetiile Hunedorenilor!


yedutz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 547
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dap a fost frumos...in ciuda ploiii......Pacat ca nu am vazut showul ce trebuia sa se tina duminica sus...dar la ce ploaie a fost n-am mai avut rabdare....

Frumoase pozele:D...:P

 

Sa ne vedem cu bine weekendul viitor la Arad....se pare ca va fi friiigggg.....

 

PS: Mircea nici noi nu am realizat ca nu e costumul decat duminica dimineata asa k...suntem toti si niciunul de vina...lasa...ca s-asa sunt datoare cu vreo 2 cafele de la Felix..asa k...eu iti dau cafelele si u o cana de ceai cald....Merge?

 

 

May the God (s) be with you!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo !!!

Vad ca ati facut o mica intalnire de motociclete acolo , pe pamantul sacru al strabunilor .

Atmosfera faina , poze faine , pacat ca va murat umpik am inteles ........dar in final vad ca toti sunteti multumiti !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bina macar ca Alina nu si-a uitat costumul de ploaie la mine si bine macar ca io am fost atat de bou incat sa nu realizez ca o sa aiba nevoie de el....

 

Smecheria , e ca Alina a mers cu costumul meu de ploaie , si eu fara , si dupa 20 minute de torentiala , si murat peste tot cantam de nebun :

,, cei mai mica si mai mica decat p... mea , nici aia de furnica ''

 

deci voi doi beti cafeau si ceaiu , io raman cu frigu in oase :P .

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun echipament antiploaie :

 

- pungi "cu 1 leu" peste bocanci, legate cu banda de izolat

- costum impermeabil ( cu banda lipita la interior, peste cusaturi) luat de la "second-hand" cu 5 lei

 

Am ajuns acasa aproape uscat

 

No acum... daca vreti , scriu SIDI sau FOX pe pungile de plastic si le vad cu 2 lei, fac si io un ban cinstit :P

 

Super excursia , as fi vrut sa povestesc mai mult cu prietenii mei hunedoreni dar asa s-a nimerit. Ramane pe data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai triple XXXXXXX....nu trebuia sa spui cine e acolo atarnat pe gard :P...ca un prosop:))

 

 

bausem prea mult cu o seara inainte si nu-mi puteam tine capul :laugh:

 

 

Oricum am supravietuit si sunt teafara si uscata...asa k glorie noua uscatii

Editat de scorpion_girl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost cu de toate tura asta,si cu bune dar si cu lipsuri la capitolul ospitalitate si camaraderie si sa va spun de ce: in primul rand la coborarea de la regia, toti am trecut pe langa Dacu' si amicul lui pedalist care au luat-o pe jos, insa nimeni nu s-a indurat sa-i ia sau sa se intoarca dupa ei ( daca aveau pasager), nu dau cu piatra in nimeni,sunt si eu in aceeasi situatie...sper sa-si fi gasit o ocazie... dupa aceea i-am abandonat pe cei din mures pe ploaie cu corturile pline de apa, la sute de km de casa...nu e bine fratilor... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost cu de toate tura asta,si cu bune dar si cu lipsuri la capitolul ospitalitate si camaraderie si sa va spun de ce: in primul rand la coborarea de la regia, toti am trecut pe langa Dacu' si amicul lui pedalist care au luat-o pe jos, insa nimeni nu s-a indurat sa-i ia sau sa se intoarca dupa ei ( daca aveau pasager), nu dau cu piatra in nimeni,sunt si eu in aceeasi situatie...sper sa-si fi gasit o ocazie... dupa aceea i-am abandonat pe cei din mures pe ploaie cu corturile pline de apa, la sute de km de casa...nu e bine fratilor... :P

 

Man .... Multumim pentru gandurile bune, insa noi am venit cu temele facute, echipament, etc + avem ceva sute de iesiri la activ, inclusv pe ploaie,.... ne-am descurcat, si din cate am vazut si Dacul :laugh:

 

Oricum... faina iesire, faini oameni . Noi ne-am simtit minunat alaturi de voi, de fapt ca de obicei cand ne intalnim. Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost cu de toate tura asta,si cu bune dar si cu lipsuri la capitolul ospitalitate si camaraderie si sa va spun de ce: in primul rand la coborarea de la regia, toti am trecut pe langa Dacu' si amicul lui pedalist care au luat-o pe jos, insa nimeni nu s-a indurat sa-i ia sau sa se intoarca dupa ei ( daca aveau pasager), nu dau cu piatra in nimeni,sunt si eu in aceeasi situatie...sper sa-si fi gasit o ocazie... dupa aceea i-am abandonat pe cei din mures pe ploaie cu corturile pline de apa, la sute de km de casa...nu e bine fratilor... :laugh:

 

Sunt de acord ca au fost disfunctionalitati si nu ne-am ocupat cum trebuie de oaspeti din cauze multiple: unii nu ne cunoscuseram pina atunci cu ei (aici ma refer la mine) , toata lumea era stresata de ploaie , unii se grabeau sa plece .... etc.

Nu inteleg un singur lucru , daca ti-ai dat seama acolo de aceste lucruri de ce le scrii doar acum si aici ? Puteai sa ne atragi atentia acolo si la timp ... nu crezi ? Eu unul stii ca nu ma supar si ma si implic daca mi se spune ... pur si simplu am crezut ca sau rezolvat lucrurile, daca iti aduci aminte eu am mers sus la celalalt bar dupa Calin si cei de la TG-Mures si mi-au zis ca este totul OK, am revenit jos si am plecat. Imi cer scuze daca am avut scapari , nu au fost intentionate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu cateva poze in ciuda acumulatorilor in moarte clinica adevarul ca am fost udat pana la oo si marei mirarea ca nu mam racit achimoto a avut gura spurcata vremea sa facut tot cum a grait el ba ploaie ba soare ploaie iara.....si cand te gandesti ce vreme a fost a doua zi,de mers la strand frate nu alta.cred ca neam strans atatia din intamplare sau pt a face o ultima iesire de sezon in legatura cu neospitalitatea din partea noastra care o amintea bela mai sus sunt de acord si eu cine mai stie ceva de dacu cum a ajuns etc...eu stiu ca daca nu era tibi si angela care le multumesc pt ajutor ajungeam posibil si eu acasa la 11 noaptea daca veneam pe jos de la cetate la cabana.oricum mia placut plecarea in coloana de acolo-atat ca dupa cativa km fiecare mergea in drumu lui si nui mai interesa de ceilalti,in schimb sa nu fiu rau mia placut plecarea

post-44737-1285774999_thumb.jpg

post-44737-1285775173_thumb.jpg

post-44737-1285775743_thumb.jpg

post-44737-1285775984_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vreau sa fiu rautacioasa...dar noi ne-am strans toti sa mergem sus si am mers impreuna...la intoarcere noi chiar am zis ca mergem mai repede pt ca suntem uzi.....nu vad de ce altii ar fi obligati sa ne fi urmat cu viteza...sau invers...noi de ce sa stam sa mergem cu o viteza de plimbare....in conditiile cand eram inghetati....

Sunt de acord sa se mearga cat de cat compact dar de obicei la plecari se cam imparte grupul....si nu suntem legati unii de altii....

 

Cat despre Adi si gasca..nu cred ca era cazul sa-i asteptam....ei sunt obisnuiti cu zona si cu drumurile...si la un moment dat oricum ei o luau in alta parte...Si ii si intrebasem daca e ok.....Iar cu Dacul..da ar fi fost ok sa-si fi gasit cu ce sa coboare sa nu vina pe jos...dar el e obisnuit...si stia riscurile...Si ploua...nimeni din noi nu a urcat probabil si din cauza ploii....

 

Nu vreau sa fiu rautacioasa,dar fiecare stie ce poate si isi alege ce vrea sa faca....In alte conditii sigur am fi stat toti unii dupa altii...asa k fara pietre.....

 

Nu vad de ce sunt nemultumirile in conditiile care au fost ...chiar a iesit ok....nimeni n-a fost nemultumit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vrea tu sa ne certam ;)...dar nu e cazul..fiecare isi spune parerea despre excursie...si altii comenteaza pe langa pareri......

Daca e sa ne ceratm trecem pe forumul preferat tie cu certuri :laugh:

 

Vezi daca n-ai fost in excursie cu noi...nu ai ce sa povestesti..si mai ales cu cine sa te certi...data viitoare sa nu se mai intample

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu cu bine,pe la ora 18 ,i s-a facut mila unui domn cu masina si ne-a luat la un moment dat pana la Costesti.Acum sunt la Cluj ,inca nu am net pana pe sapt viitoare.

Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am fost si la cheful organizat de Arad Bikers Group ................si a fost minunat ....................10 cu felicitari din partea noastra .

 

-- Dupa cum le-am spus si celor din Arad Bikers , au avut nota 8 din start --- asta din cauza locatiei ( una minunata - Va recomand sa mrgeti acolo pt relaxare ) , si restul de 2 puncte le-au castigat pt organizare , iar Felicitarile le primesc pt ospitatlitatea de care au dat dovada .

* Gulasul la ceaun a fost mai bun ca la mama acasa

* toata lumea a fost bine servita , iar persoanele care au fost desemnata , s-au ocupat foarte bine de mese , servindu-ne cu tot ce aveam nevoie .

* Focul de tabara , desi s-a aprins greu , a fost unul minunat , iar licorile care se-au baut in jurul focului au fost de asemenea minunate , pacat ca nu mai stie nimeni cat si ce a baut :P , de unde si zicala : ,,Motociclisti roackeri alcoolici , violatori de babe .'' ( la partea cu violul nu ma bag ;) )

* locatia cu o priveliste minuntat , casutele foarte ingrijite , iar preturile foarte cumsecade .

 

-- Bine inteles , nu poate fi totul roz , si nu poti multumii pe toata lumea tot timpul , singurul - ( minus ) , care l-au avut , am auzit destul de multa lume plangandu-se duminica diminetza , ca toata noaptea s-au puscat si turat motoarele .

Desi , noi am fost feriti putin , avand cabana putin mai retrasa , aceste plangeri sunt un lucru pt care multi motociclisti evita genul de intalniri / cefuri , unde nu sti cine participa , deoarece majoritatea vin sa se relaxeze , si nu sa plece nedormiti de la eveniment .

 

REVIN CU POZE , dar momentan savurez refacerea --------------------si nu mai aduceti atatea bauturi la chef , ca oricum le bem toate amestecate :)

 

 

 

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat ca a trecut cheful si ce bine ca a trecut mahmureala.Foarte fain a fost!!.La mine problema a fost cu frigul,dupa ce nu am mai bagat pe instalatie.Cei care au avut muierile cu ei i-au durut in basca(cea de jandarm) ;)

 

poze aici:

/index.php?...p;#entry2622072

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei,nu am vrut sa spun ca regret ca am venit la adunare doar ca am fost un pik dezamagit....in rest ok mia placut de asta avem acest forum sa vb povestim unele chestii care ne deranjeaza sau ne fac placere in viitor sa stim ce si cum sa facem sa fie aproape toata lumea multumita si sa iasa adunarile macar de nota 8.si inca cateva poze de la costesti...

post-44737-1286267037_thumb.jpg

post-44737-1286267195_thumb.jpg

post-44737-1286267381_thumb.jpg

post-44737-1286267581_thumb.jpg

post-44737-1286267852_thumb.jpg

post-44737-1286268004_thumb.jpg

post-44737-1286268178_thumb.jpg

post-44737-1286268357_thumb.jpg

post-44737-1286268605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...iar licorile care se-au baut in jurul focului au fost de asemenea minunate , pacat ca nu mai stie nimeni cat si ce a baut :P

--------------------si nu mai aduceti atatea bauturi la chef , ca oricum le bem toate amestecate ;)

 

true that...

noroc cu pozele...si alea cam tremurate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...