Sari la conținut

Drumetiile Hunedorenilor!


yedutz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 547
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"HIPIOTU" :wacko: I like it !

 

Nea' MIHAI :) " Pilotu-Hipiotu" no,ca aveti si porecla acuma ,vedeti daca umblati cu cine nu trebe' :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni 25.04.2011 ora 10 plecare din statia de benzina AGIP ( la intrarea in Sebes dinspre Deva ) pe traseul : Sebes , Sugag, Dobra , Jina ,Poiana Sibiului , Salistea Sibiului, Cristian, bem o cafea in Sibiu si ne intoarcem pe ruta Ocna Sibiului , Miercurea Bai ( ceva drumuri paralele cu cel european ). Drumul este in mare parte asfaltat , mai putin urcarea de 7 km de la Dobra la Jina , accesibil cu orice tip de motor , cu multa rabdare chiar si cu vitezane.

Ar fi bine sa aveti la voi ceva carnati de pus la prajit :( Acest anunt va fi postat si pe forumul de la Alba de unde si-au anuntat prezenta deja 2 motociclisti.

SARBATORI FERICITE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni 25.04.2011 ora 10 plecare din statia de benzina AGIP ( la intrarea in Sebes dinspre Deva ) pe traseul : Sebes , Sugag, Dobra , Jina ,Poiana Sibiului , Salistea Sibiului, Cristian, bem o cafea in Sibiu si ne intoarcem pe ruta Ocna Sibiului , Miercurea Bai ( ceva drumuri paralele cu cel european ). Drumul este in mare parte asfaltat , mai putin urcarea de 7 km de la Dobra la Jina , accesibil cu orice tip de motor , cu multa rabdare chiar si cu vitezane.

Ar fi bine sa aveti la voi ceva carnati de pus la prajit :( Acest anunt va fi postat si pe forumul de la Alba de unde si-au anuntat prezenta deja 2 motociclisti.

SARBATORI FERICITE

 

Daca nu sunt singur cu motor de strada 75% vin si eu,asta in caz ca pot urca cu Pisi cei 7 km.

Sarbatori fericite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai si Dacul :

 

Anunturile de plimbari se fac la topicul: Plimbare in weekend, aici in topicul ( Drumetiile hunedorenilor ) se posteaza dupa ce s-a efectuat excursia cu poze si impresii din calatorie. In rest planul e frumos, ramine sa vedem cum stam cu banii avind in vedere faptul ca noi citiva mergem de 1 Mai cam 300 km dus si 300 km intors la Garnic ... cam nasol cu finantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai si Dacul :

 

Anunturile de plimbari se fac la topicul: Plimbare in weekend, aici in topicul ( Drumetiile hunedorenilor ) se posteaza dupa ce s-a efectuat excursia cu poze si impresii din calatorie. In rest planul e frumos, ramine sa vedem cum stam cu banii avind in vedere faptul ca noi citiva mergem de 1 Mai cam 300 km dus si 300 km intors la Garnic ... cam nasol cu finantele.

 

Se poate interpreta titlul topicului.Limba romana este ca si legea din Romania ,interpretabila.

P.S Ziua de Luni nu e weekend dupa cunostiintele mele .

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai si Dacul :

 

Anunturile de plimbari se fac la topicul: Plimbare in weekend, aici in topicul ( Drumetiile hunedorenilor ) se posteaza dupa ce s-a efectuat excursia cu poze si impresii din calatorie. In rest planul e frumos, ramine sa vedem cum stam cu banii avind in vedere faptul ca noi citiva mergem de 1 Mai cam 300 km dus si 300 km intors la Garnic ... cam nasol cu finantele.

 

Mesaj completat

am fost si noi anul trecut la garnic si nu ne-am laudat atat... sarbatori fericite

1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

am fost si noi anul trecut la garnic si nu ne-am laudat atat... sarbatori fericite

1

 

 

Angela nu era vorba de lauda ci mai degraba o scuza ... daca era sa ma laud o faceam cu drumurile facute pe moto din Croatia, Muntenegru sau Serbia nu crezi ?

 

Apropo la Garnic am fost si eu acum 3 saptamini si vreau sa mai merg odata si de 1 Mai ca mi-a placut, dar cum 2 drumuri de peste 600 km + cazare + masa (ca am stat mai multe zile) sunt cam costisitoare nu au mai ramas bani si pentru tura de la Sibiu ...

Poate ne vedem toti la un gratar Luni, a doua zi de Paste ?

 

Sarbatori fericite si voua !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa lasam acest topic pt POZELE DIN DRUMETIILE HUNEDORENILOR !!!

 

 

-- si sa va povestesc :

 

Stateam si ma plictiseam la Tv . Si am mers sa ung lantul de transmisie . Dupa care am vazut ce fain era afara , asa ultimele raze de soare , inainte de apus , si m-am imbracat , am incalecat pe-o sa , si m-am dus la endureala pe dealurile Devei .

 

Am urcat pana la blocurile sociale dinspre Archia , unde am facut stanga , si dai tata endureala , vreo juma de ora - 40 minute .

 

-- am fost fugarit de 2 caini ciobanesti

-- m-am noroit putin

-- am descoperit niste transee interesante , unele mai mici , unele mai mari , ce o fi cu ele si scopul lor nu il stiu ????

-- am descoperit niste balti faine de pescuit , in care era sa ma fund cu motorul

-- am facut ceva poze , scuzati calitatea sunt facute cu telefonul

post-11187-1303590268_thumb.jpg

post-11187-1303590278_thumb.jpg

post-11187-1303590287_thumb.jpg

post-11187-1303590294_thumb.jpg

post-11187-1303590302_thumb.jpg

post-11187-1303590308_thumb.jpg

post-11187-1303590315_thumb.jpg

post-11187-1303590320_thumb.jpg

post-11187-1303590327_thumb.jpg

post-11187-1303590333_thumb.jpg

post-11187-1303590340_thumb.jpg

post-11187-1303590346_thumb.jpg

post-11187-1303590353_thumb.jpg

post-11187-1303590358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa lasam acest topic pt POZELE DIN DRUMETIILE HUNEDORENILOR !!!

 

 

................................................................

-- am descoperit niste transee interesante , unele mai mici , unele mai mari , ce o fi cu ele si scopul lor nu il stiu ????

................................................................

 

Bravo pt iesire ! , si pozele sa sti ca nu sunt chiar asa rele !

 

Marius , ai aflat de unde vin acele transee ? cand au fost facute , care este scopul lor ? Sunt abndonate ?

Daca e vorba de transee din al 2-lea razboi mondial - abandonate , aici in Austria si astea sunt expluatate turistic , sunt amenajate , si turistii vin si platesc sa intre sa vada , si sa afle istoria locurilor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pt iesire ! , si pozele sa sti ca nu sunt chiar asa rele !

 

Marius , ai aflat de unde vin acele transee ? cand au fost facute , care este scopul lor ? Sunt abndonate ?

Daca e vorba de transee din al 2-lea razboi mondial - abandonate , aici in Austria si astea sunt expluatate turistic , sunt amenajate , si turistii vin si platesc sa intre sa vada , si sa afle istoria locurilor .

 

Studiez problema , si te anunt .

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ca sa fim in tema cu topicul :

 

Azi , duminica 24.04.2011 , invitati de prietenul Andrei IC, ne-am adunat cativa , sa mergem la gratare , pe vale spre barajul Gura Apei / Raul Mare Retezat .

 

Dupa telefoane si asteptari , in stilul moto , am plecat din Deva urmatorii :

- Achimoto - Yamaha XTZ Tenere 660

- Dan Dan - Suzuki Gsx 600 F

- Radu ( Vaduvard ) - Kawasaki ZX-9r Ninja

- Melcul ( porecla pt ca merge ca melcul pe curbe ) - Honda Cbr 900 rr

- Mihai - Yamaha Yzf R6

 

Am decolat spre locul propus .

Am gresit eu alegerea drumului , care la dus a fost pe Silvas , si am mers in ritm de ,, Melc '' .....

La iesire din Hateg ne-am intalnit cu o trupa de bikeri din Simeria , care au venit cu noi pe vale in sus , dar nu au stat cu noi la gratare , au urcat pana pe Baraj si s-au intors acasa .

 

Noi ne-am apucat sa pregatim haleala , la gratarele aduse de Andrei si prietenii lui veniti mai devreme cu masinile .

 

A fost o iesire foarte reusita , intr-o zi minunata de primavara .................atat ca pe valea aiai trage un tzug , si bate un vant ......au au .

 

 

RADU-le ( vaduvard ) asteptam pozele , ca ai fost singurul cu aparat foto !!!

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='ACHIMOTO' date='Apr 23 2011, 11:26 PM' post='2830083'

 

-- am descoperit niste transee interesante , unele mai mici , unele mai mari , ce o fi cu ele si scopul lor nu il stiu ????

 

ai fost de fapt pe fostul poligon de tragere parasit in prezent, terenurile fiind retrocedate prin legea 18,acolo se facea instructia trupelor de infanterie pe vremea lu' puscatu' :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost de fapt pe fostul poligon de tragere parasit in prezent, terenurile fiind retrocedate prin legea 18,acolo se facea instructia trupelor de infanterie pe vremea lu' puscatu' :P

 

Meci Bela de informatii !!!

 

Voi mai merge in zona , este foarte interesant , si atunci seara nu am avut mult timp sa stau ca s-a inoptat .

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ACHIMOTO :

Cand mai mereti pe Raul Mare si/sau in zona Hategului,dati un semnal si pe aici pe forum sa va insotim si noi astia 3-4 speriati care mai suntem prin Hateg :P.Bafta

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ACHIMOTO :

Cand mai mereti pe Raul Mare si/sau in zona Hategului,dati un semnal si pe aici pe forum sa va insotim si noi astia 3-4 speriati care mai suntem prin Hateg :P.Bafta

 

Salutare

 

Method , da-mi un mesaj privat ( PM ) si lasa-mi nr tau de telefon , si o sa te sun de acum incolo , cand mai mergem in zona .

Putem sa organizam o Joia Moto , la voi la o terasa in Hateg .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Azi 25.04.2011 , ne-am adunat de dimineata , la Koson la o cafea .

Bine inteles , in stilul inconfundabil moto , am plecat cu intarziere din Deva . ( Vezi Aline daca ai intarziat :P .....toate au un inceput )

 

Am plecat pe valea Muncelului / Vetelului , la 18 km de Deva .

 

Totul a fost minunat , de la vreme , peisaje , gratare , etc .

 

ASTEPTAM POZELE DE LA CEI CE AU FACUT POZE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...