Sari la conținut

Accident B-dul C.Brancoveanu,Berceni


Geo G
 Share

Postări Recomandate

Acum aprox. o ora,in intersectia Secuilor cu Brancoveanu.E vorba despre o Yamaha Virago(daca am vazut eu bine) albastra cu gri si rosu,si un VW Polo.E din ciclul "soferitele strikes again"...

Femeia cu Polo venea de pe Secuilor,sa faca stanga sa intre pe Brancoveanu.Baiatul cu motocicleta venea din fata ei,sa mearga inainte.Prioritate de dreapta nexam din partea soferitei,l-a luat direct in picior...l-a cam aruncat de pe motocicleta.

Baiatul avea o rana destul de urata la picior,sper sa fie doar rana,fara fractura,ligamente rupte,etc...

Nu am vazut numarul motocicletei,s-a strans destula lume instant,eu am ajuns dupa ce a venit SMURD -ul.

Sanatate baiatului,sper sa nu fie grav precum parea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

botul masinii era pur si simplu urcat pe motocicleta.nu mai era motociclistul cand am ajuns acolo . nr moto B xx BRR . a fost lovita motoreta din lateral,deci sunt convins ca piciorul motociclistului nu e prea ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat...intersectia aia are cel putin un accident pe zi, pacat ca mai cad si motociclisti in ruleta respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folositi CLAXONUL vand vedeti ca soferul se uita in partea cealalta si nu pe sensul din care veniti!

 

un claxon scurt folosit de fiecare data in conditii de genul, credeti-ma ca m-a ferit de o suma de intamplari!!

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stau pe aproape si intersectia aia e groaznica. Plus ca nu sunt benzile bine delimitate... Stie cineva ceva de starea baiatului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Brancoveanu, cel putin in zona aia, trebuie viteza mica si mare atentie, mai ales la orele cand pleaca si vin de la serviciu birocratele. Multe fufe, de birou, circula la acele ore si vai steaua lor. Tot pe acolo, una imi iese din dreapta de pe o straduta in mare viteza, pana pe jumatate de banda, noroc ca aveam viteza mica. E un furnicar acolo si se mai lucreaza si la sosea. Claxon de avertizare si faza mare. Scapati neciufuliti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ieri a fost ziua choperelor. A mai fost o tranta cu un chopper pe undeva pe la Muncii, nu stiu mai multe detalii.

Ochii cat cepele si atentie in trafic, ca nu e de gluma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prietena care a fost in trecere pe acolo mi-a dat cateva poze de la locul accidentului.

Ea a ajuns acolo dupa ce l-a saltat ambulanta pe motociclist.

 

Sanatate maxima motoristului!

post-5416-1243669395_thumb.jpg

post-5416-1243669412_thumb.jpg

post-5416-1243669418_thumb.jpg

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

E teafar baiatu' da..., noroc cu casca si cu geaca. Piciorul insa...cam zdrelit.

Mi-a placut insa intrebarea soferitei: "Da' de unde ati aparut?".... din canal... hihi...(vezi un canal, in fata masinii..)

 

Ii dau dreptate omului. Orasul asta, tara asta inca nu are o cultura a motociclistilor.

Sunt multi bezmetici(-e), de ambele parti.

Doar ca pe doua roti, doare mai tare...

 

 

bafta domnu' Geo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...