Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

sper ca baietii de acolo sa faca treaba buna si cu desfacutul rotilor de pe motor si de montat la loc,eu n-am chei potrivite .... dar mai la primavara ca asta nu e vreme de plimbat cu mobra,abia astept :D sa vad diferenta ca in ultimul timp mergeam cu teama... :cheers: va multumesc de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Skiaza careva?

Am facut o rezervare la o vila cu 4 camere in Poiana Brasov si una dintre perechi a renuntat.

Asa ca exista o camera libera la 300 de lei pentru 2 nopti (vineri pe sambata si sambata pe duminica)

 

Este cineva interesat?

Acum, repede, e oferta.

 

Daca se ocupa intre timp o sa anunt.

Mesaj completat

nici un amator?

haideti fratilor la munte! ca si iarna se poate face ceva.

acceptam si pe cei care vor sa invete sa schieze. :cheers:

pana acum gasca e asa:

1 snowboarder mediu

1 schioare medie

2 snowboarderi incepatori

2 schioare incepatoare

 

pentru curaj aduc tuica de maramures. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Skiaza careva?

Am facut o rezervare la o vila cu 4 camere in Poiana Brasov si una dintre perechi a renuntat.

Asa ca exista o camera libera la 300 de lei pentru 2 nopti (vineri pe sambata si sambata pe duminica)

 

Este cineva interesat?

Acum, repede, e oferta.

 

Daca se ocupa intre timp o sa anunt.

Mesaj completat

nici un amator?

haideti fratilor la munte! ca si iarna se poate face ceva.

acceptam si pe cei care vor sa invete sa schieze. :lol:

pana acum gasca e asa:

1 snowboarder mediu

1 schioare medie

2 snowboarderi incepatori

2 schioare incepatoare

 

pentru curaj aduc tuica de maramures. :D

:cheers: nu sunt interesat de cazare..stau in Rasnov :D dar sa schimbam o vorba despre moto sus la Postavaru are fii super..asa ca in WK-end mai ai un schior in gasca :lol: ne auzim pe PM!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin

Skiaza careva?

Am facut o rezervare la o vila cu 4 camere in Poiana Brasov si una dintre perechi a renuntat.

Asa ca exista o camera libera la 300 de lei pentru 2 nopti (vineri pe sambata si sambata pe duminica)

 

Este cineva interesat?

Acum, repede, e oferta.

 

Daca se ocupa intre timp o sa anunt.

Mesaj completat

nici un amator?

haideti fratilor la munte! ca si iarna se poate face ceva.

acceptam si pe cei care vor sa invete sa schieze.

pana acum gasca e asa:

1 snowboarder mediu

1 schioare medie

2 snowboarderi incepatori

2 schioare incepatoare

 

pentru curaj aduc tuica de maramures. :D

si ca sa nu imi uitati moaca uite ca m-am facut vedeta. adica am iesit pe sticlaaa :lol:

sa vedeti acum ce fitze o sa am in cap. daca o sa ma haleasca vreun rechin nu sa se mai poata scufunda de la aerele pe care o sa le am. :cheers:

http://www.antena1sibiu.ro/stiri/week-end-...rtie_26486.html

io si Steven Seagal ne-am facut debutul la 40. Ca i-am facut si pe aia acum de curand, de ziua la unu' eminescu, cica e cunoscut da' io nu am auzit lucruri prea bune despre el (cica a murit la 39 de ani de sifilis (asta spune ceva). :lol:

 

Si daca tot am schimbat prefixu' am inceput sa aflu si cateva kestii:

1. Cica am intrat in randul barbatilor maturi.

2. Cica pana la 15 ani nu prea stii ce e cu viata ta. Deci 40-15 => am 25 de ani :D

 

Mesaj completat

nici macar misto de mine nu face nimeni! :D

Mesaj completat

S-a ocupat si ultima camera.

Am gasit pana la urma.

@RUL - daca ai kef sa vii prin poiana eu o sa fiu pe acolo. da un tel si ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai bine pe sticla,,,bine ca fost inainte sa golesti sticla aia cu tuica de maramures ca cine stie ce iesea

baiatu' ieste modellll

mor fetele dupa ellll

:cheers:

 

avea taica-meu o vorba cand eram mai mic: "se pisha fetele dupa mine ca dupa cotetz"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume.

pana la urma nu scap, asa ca va zic si eu buna ziua.

dl650, 2008. mai multe detalii dupa ziua de maine..

acum intrebarile de baraj ..

 

cine imi da si mie un manual de service sau link catre unu ?

 

la cati km se termina rodajul ? am vrut initial sa iau mobra noua, dar o gagica a cumparat mobra asta , si nu ii place, asa ca a adus-o inapoi la dealer. moto are pana in 1000km. inca in garantie suzuki+dealer etc.. detalii si poze dupa weekend.

 

ce cric central sa ii pun ? sw-motech, care e mai ieftin si mai rapid de obtinut, sau cricul de origine ?

sa fie intr un ceas bun si sa ma bucur mult de mobra :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fii si Michelin-urile astea Anakee care-mi cam plac... :(

Mesaj completat

salutare lume.

pana la urma nu scap, asa ca va zic si eu buna ziua.

dl650, 2008. mai multe detalii dupa ziua de maine..

acum intrebarile de baraj ..

 

cine imi da si mie un manual de service sau link catre unu ?

 

la cati km se termina rodajul ? am vrut initial sa iau mobra noua, dar o gagica a cumparat mobra asta , si nu ii place, asa ca a adus-o inapoi la dealer. moto are pana in 1000km. inca in garantie suzuki+dealer etc.. detalii si poze dupa weekend.

 

ce cric central sa ii pun ? sw-motech, care e mai ieftin si mai rapid de obtinut, sau cricul de origine ?

sa fie intr un ceas bun si sa ma bucur mult de mobra :))

Bun venit la noi.....Sa o stapanesti cu placere (si crede-ma ca o sa-ti faca mare placere) si sa faci km multi rau fara incidente...... :(

Manual am eu unu pe acasa....diseara cand ajung sa-l caut si ti-l dau.....

Mesaj completat

mama ei de graba :baldy: scuze gaxel :cheers:

post-47171-1264169412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT BAIETZI.... :( Saptamana care vine vreau sa o "incaltz" si eu....am hotarat sa-i iau adidasi Bridgeston Battlewing BW501 si BW502 V-Rating....Voi ce parere va face ti de gumele astea? :(

 

eu ma dau de 2 ani pe battlewing si sint multumit de ele dar pe ud sint destul de cuminte iar off-road nu prea ies.

 

tu de unde cumperi si cu ce pret? eu iau online de la http://www.cauciucurimoto.ro/ dar costa cam mult. daca ai o sursa mai sub pretul pietei da-ne si noua de stire.

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma dau de 2 ani pe battlewing si sint multumit de ele dar pe ud sint destul de cuminte iar off-road nu prea ies.

 

tu de unde cumperi si cu ce pret? eu iau online de la http://www.cauciucurimoto.ro/ dar costa cam mult. daca ai o sursa mai sub pretul pietei da-ne si noua de stire.

 

merci

inca nu stiu de unde le iau dar diferentele de pretz nu sunt fabuloase....si mai ales ca acum sunt sireduceri la greu.....cum gasesc ceva convenabil te anuntz..... :(

ma bate gandul mai degraba la Michelin-urile astea Anakee .....(vezi poza mai sus)...dar astea sunt ceva mai scumpe...nu cu mult...cam 15 $ in plus (la bucata)..dar mai caut :(

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da o si dracului ,astia is pe preturi rau de tot

pirelli scorpion mt 90 s/t spatele ca exemplu la 527 ron e enorm,cauciucul ala ti l aduc baietiii de pe forum la 75 de euro

la 6 milioane ai si fata si spatele

nu arata tocmai rau nici Pirelli aste...lasa si tu date de contact...poate ne hotaram la ceva anume si poate chiar au ceea ce vreau eu....respectin Michelin Anakee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da o si dracului ,astia is pe preturi rau de tot

pirelli scorpion mt 90 s/t spatele ca exemplu la 527 ron e enorm,cauciucul ala ti l aduc baietiii de pe forum la 75 de euro

la 6 milioane ai si fata si spatele

 

eu nu-i cunosc pe "baietii de pe forum". de ce nu ne faci si noua cunostinta cu ei? o adresa web, un telefon, etc.

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume.

pana la urma nu scap, asa ca va zic si eu buna ziua.

dl650, 2008. mai multe detalii dupa ziua de maine..

acum intrebarile de baraj ..

 

cine imi da si mie un manual de service sau link catre unu ?

 

la cati km se termina rodajul ? am vrut initial sa iau mobra noua, dar o gagica a cumparat mobra asta , si nu ii place, asa ca a adus-o inapoi la dealer. moto are pana in 1000km. inca in garantie suzuki+dealer etc.. detalii si poze dupa weekend.

 

ce cric central sa ii pun ? sw-motech, care e mai ieftin si mai rapid de obtinut, sau cricul de origine ?

sa fie intr un ceas bun si sa ma bucur mult de mobra :()

 

uite si un tinar cu v-strom ,bine ai venit in rindurile noastre ,s-o stapinesti sanatos si sa ai grija de ea caci te va multumi pe deplin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: aoleu...m-am uitat la profilul lu'GAXEL si zice ca e fata :( avem o fata v-strom-istaaaaaaaaaaa...... :(

 

nu conteaza colegu ,e motociclista cu experienta

pentru ca e prima v-stromista (astept comfirmarea din partea ei-lui-) cel putin de care am eu stiinta,cu prima ocazie are un suc de la mine

Mesaj completat

M-am captusit din greseala cu 4 buc geamuri pt semnale, galbene. Incurcatura de coduri. Daca este cineva interesat sant disponibile sub pretul de catalog, in ambalajul original.

 

bogdane acum o luna as fi vrut una bucata,acum le-am schimbat pe cele de pe fata cu alt model

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, nu suntem aici ca sa agatam sau sa cautam motocicliste cu picioare in V.

 

ca sa eliminam dubiile si sa va dau confirmarea de care aveti nevoie, am 90+kg si de obicei si barba. parul dintre fese face parte din dotarea standard, nu e accesoriu estetic.

 

iniante am avut o africa twin, poate ne am mai intersectat pe topicul de pe acolo.

 

si partea cu femeie fara moto la profil, este pentru cazuri cum este aici de fata.. ma invita cineva la un suc fara sa ma cunoasca, ma duc si ii zic sa imi dea o bere, tipu nu pote sa refuze ca nu pentru footai m-a invitat ci pentru socializare motociclistica, si eu ragai ca porcu pe berea lui :(.

 

mai sunt si cei care in imposibilitatea de a da argumente logice ma intreaba ce cauta o femeie fara motor pe forum si ca mai bine muncesc sa imi iau motor.

 

acum, atasez si o poza sa vedeti procu care sunt :(

 

ideea e ca nu mi-ati raspuns al o treaba: cat dureaza rodajul ?

moto o iau cu un schimb de ulei facut acum, are cam 1000km. de ce intreb cat tine rodajul? moto o iau din belgia, si este chiar pe granita cu louxemburgul, si la o aruncatura de bat de germania:D.

 

vremea weekendul trecut o vedeti in poze (vreau sa multumesc pretenului su sv ul care a indurat atatea pentru mine), si am cam 100km de condus in conditiile din poza. am sunat la tipi si au zis ca pe drum nu e deloc zapada si vremea e mai buna, asa ca poate ma plimb mai mult.

 

detalii despre moto maine seara , pentru ca nu o am inca.

 

sper numai sa nu ninga pentru ca daca se pun si 2-3 cm pe sosea nu ma duc sa iau moto

post-4487-1264194359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca sint prea batrin sa ma dau la pustoaice si alea necunoscute (cit despre partea cu sexul am ce f...),sucul l-as fi dat doar daca ai fi fost fata "prima" de care sa am habar ca vrea sa se lupte cu un v-strom ...daca vrei o bere o dau si bem impreuna la o vorba ca intre motociclisti si depanam impresii

nu sint in masura sa-ti spun exact cum sta treaba cu garantia,a mea iesise din garantie cind am cumparat-o, dar nu cred ca garantia din belgia ar fi valabila si in romania

Mesaj completat

baieti pentru la vara cind or fi calduri mari ultima gaselnita pentru v-strom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jhon_n, glumeam dar poate e tarziu , sunt stresat/emotionat si nu am zis-o cel mai bine

 

mobra o voi inmatricula aici in belgia.

garantia suzuki de uzina, din ce am inteles este valabila in toata europa daca e insotita de dovezi ca reviziile s au facut in service autorizat suzuki. asa mi au spus astia

 

si o alta treaba interesanta spusa de suzuki la salonu moto de la bruxelles, nu de dealer, este ca pentru 70e pot sa iau suzuki asistenta, cel putin asa ii zic astia, care inseamna ca daca raman in pana, de orice fel, vine echipa de interventie suzuki, sau acreditata (termeni pomposi, pe sucrt vine careva) si daca nu te repara pe loc (pana benzina, pana de cauciuc) te duce pana la cel mai apropiat service suzuki gratis. ma tenteaza sa iau asta pentru ca m ar rupe costul unei platforme.

 

acum, poate raspunde cineva pana maine la 8 :( , cati km tine rodajul, pentru ca nu sunt sigur ca rodajul a fost terminat, si daca nu a fost terminat parca as menaja -o putin mai mult decar normal.

 

 

iar legat de femei pe moto, este o colega de forum, care calareste o africa twin , a fost la bikes on ice daca nu ma insel si trage cot la cot cu baietii :( . si africa este mai masiva decat wee ul .

 

oricum, sper ca atunci cand o sa trec cu mobra pe acasa pot sa cunosc si eu cat mai multi dintre cei din comunitatea 'v-stromistica', pentru ca am schimbat cu unii PM uri, am citit posturi si imi place aici :cheers:

 

si inca o intrebare: ce cric central folositi? am de ales intre sw-motech, mai ieftin si mai comod de achizitionat, sau cel de origine, mai scump o idee?

 

numai bine si sa ne vedem si pe drum mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ideea e ca nu mi-ati raspuns al o treaba: cat dureaza rodajul ?

moto o iau cu un schimb de ulei facut acum, are cam 1000km. de ce intreb cat tine rodajul? moto o iau din belgia, si este chiar pe granita cu louxemburgul, si la o aruncatura de bat de germania:D. "

 

 

Salutare, primii 800km sub 5000 rpm; pana la 1600km sub 7500rpm; peste 1600km sub 10500rpm. Deci cifra magica e 1600km.

Drum bun si vreme calduroasa! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...