Sari la conținut

Agentii de politie fac accident in urmarirea unui motociclist


ZAQ
 Share

Postări Recomandate

Ce scriu eu Âşi ce înțelegi tu.

 

Nu cred că avatarul demonstrează ceva, sau ar trebui să mă iau Âşi eu după username-ul tău Âşi să mă gândesc că s-a băgat net la Cernica.

 

Concluzie: Copii, cand va faceti mari si va creste mustacioara, luati permis si nu fugiti niciodata de politie. Sansa sa scapati e f mica. Invatati din reclama la Petrom "Romania va creste prin bun simt si responsabilitate".

 

Chestia cu vârsta nu este relevantă, intelectul nu se mai dezvoltă la 30 de ani.

Poți să fii prost imatur Âşi la 35 de ani.

Editat de Ciupanezu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

=)) cand cineva zicea sa se posteze poza cu motorul si scan dupa permis+talon n-ati vrut :D)

Da ciupanezule...sa-ti iei permisul si sa-ti cumperi un motor e atat de usor cum n-ai vazut...mai greu e sa devii motociclist...adica , sa saluti in trafic (apropo...o sa zic aici ca sa nu fac topic ca altii...aseara din 4 insi pe care i-am salutat nu mi-a raspuns nici unul...toate vitezane, cred ca ma simt prost :blink:)) eventual sa si opresti cand il vezi pe altul in pana...etc...chestii motoretistice...nu sa te dai pe o roata pe magheru...presupun ca esti user de 4tuning inrait dupa ce quote ai dat la persoana mea...

oricum...spor la cumparat dar fii cumpatat cu cilindreea...

 

Pentru ala care mi-a zis ca ma calca cu duba atat am de zis...BRAVO PRIETENE ESTI UN ADEVARAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu tot mai postezi?

Mi-ar fi ruÂşine în locul tău..

 

Nu postez pe 4tuning, minciunile tale le-am extras de pe un forum BMW unde am cont.

 

P.S: Ei trebuiau să te salute pe tine, eÂşti o adevărată somitate. Conduci cu 200 km/h la 16 ani, mergi cu motocicleta fără permis, poate s-au ruÂşinat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca te-ai uitat dar...mai nou am 19 :D)

si...da frate...cand saluti pe cineva ''cineva'' saluta inapoi...asa e intre motociclisti micule bembeist...

da...conduc cu 200 ti se pare mult? mai nou nu prea depasesc 120 in oras ca am motorul in rodaj...abia astept sa ajungi si tu la performanta de a trai sa povestesti chestiile astea...apropo...stii cate trepte de viteza are un camion? eu stiu de pe la 17...poluam topicul aiurea dar...asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că este nevoie să mai vezi încă o dată ce ai scris:

 

/index.php?...t&p=1925585

da....ciudat...cand aveam passatul TDI de 200+ cai...''dadeam mucu'' multor masinute...btw...am 17 ani...si am mers cu masini de la 1000 la 13000 cc...si cu motociclete de la 50 la 1000 cc...asa ca eu zic ca am ceva experienta..

 

De ce nu va convine zappul??eu am 10 tel pe firma

 

Tu ai spus toate aceste lucruri când nu aveai nici măcar 18 ani aÂşa că nu mai are rost să comentezi.

 

E chiar trist să trăieÂşti pe Internet prin intermediul unor minciuni...

Editat de Ciupanezu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti sunteti doi pusti corditi...scuzati expresia.....dar cam asha e

 

De salutat saluti daca vezi si daca ai timp, daca nu esti concentrat pe altceva etc

Am vazut zeci de topicuri cum e cu salutul si durerea unora ca nu au fost salutati. Eu salut daca vad si am posibilitatea ...dar nu in asta sta respectul.

 

Saluta tu intr-o tara cu 30 de motociclisti la un semafor.... :D

 

Agitatiile de genul celor vazute la bulgari unde motociclistii opriti pe la terase, se ridica valuri ca pe maracana cand treci pe strada cu motoru..nu dovedesc mai mult respect,ci arata simplul fapt ca motocicleta in acel loc e ceva neobisnuit. In acele zone pot fi cateva atitudini: sa te sperii precum tziganusii intr-un sat uitat de lume, sa tragi cu arcul...cum s-ar intampla prin africa, sau sa saluti in speranta ca celalalt te-a vazut si te simti apreciat intrucat a inteles ca ai si tu motocicleta. Si eu poate te-am salutat supapa, fara sa stiu ca abia astepti sa o arzi cu peste 120 in oras si sa-mi tavalesti un prieten pe trecerea de pietoni. Si sa vezi atunci salut cu casca pe dinti ce-ti dau. Daca as fi stiut nu te-as fi salutat. Poate l-am salutat si pe asta care a fugit de politie. draq stie.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma parinte...n-am vrut sa te jignesc...tu ai un CBF de 1000 care e limitat electronic la 45 ca sa se conduca fara permis nu? :D) rau e cu lupii moralisti...stai linistit ca langa trecerea de pietoni n-am avut vreodata mai mult de 50...ma sperie gandul ca pot omori pe cineva din vina mea pe prioritatea lui :blink:

@NYT : lasa sa nu-l inchida ca pe mine ma distreaza maxim :D)

LE: Acum mai am doar 3 telefoane...ziceam ca zapp e ok in zone urbane si ca are oferte ok la pret...nu vad unde e problema...stii care e problema ta? te ataca sa stii ca un pusti cordit are mai multe posibilitati decat poate ai tu...ca idee...sa stii ca si eu muncesc nu-mi cumpara mami si tati motor...masini femei sau stiu eu ce-ti mai trece prin cap :P

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar gargara si gargara si gargara. Inevitabil s-a ajuns la offtopic... Eu am contul asta de o gramada de ani si uite cate postari am... cateva. Cum naiba ...? Pai bine, in timpul liber ies sa ma dau cu moto, nu indoi tastele + ca postez cand cred ca am ceva pertinent de zis si merita postat...

Scuze de offtopic si pt eventualele ofense aduse razboinicilor de forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa te-ai simtit usor atacat cu argumente bune si gata ... ok... nici eu n-o sa mai intru pe topic ca nu mai e distractiv...apropo...daca eram unul din aia care se duc la cazino acum nu mai aveam motocicleta ci datorii :D) spor la plimbari cu motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Mai nou numai discutii de genul celor de mai sus apar la sectiunea aceasta (si nu numai), foarte rar o informatie clara sau ceva folositor din care fiecare poate invata ceva. Pacat ...

 

ON-topic : baiatul e vinovat ca nu a oprit, altfel nu s-ar mai fi intamplat nimic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macav-ar nenea, sunteti penibili. Intrati pe PM sau intalniti-va la un suc. Trei zile libere si frumoase, poate e loc si de o plimbare. Hai sa o lasam balta, ce a fost de zis, s-a cam zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În realitate, poliția, mai ales cei pe două roți, evită să-i urmărească pe motocicliÂşti tocmai pentru că Âştiu că cei urmăriți deseori cad pentru că nu au experiență.

 

 

Esti sigur ? Ieri un "biker" a refuzat sa opreasca la semnal si a incercat sa fuga de un motopolitist, bineinteles ca nu a ajuns prea departe ... S-a oprit intr- o bordura. "Adevaratul" nu a patit nimic ( fizic), in schimb s-a ales cu un dosar penal pt. conducere fara permis ( care era suspendat) si acum trebuie sa plateasca si daunele provocate motocicletei politiei.

Din fericire motopolitistul nu a patit nimic, altfel era foarte naspa pentru domnul biker. Se mai alegea cu un dosar pentru vatamare corporala sau chiar omor din culpa.

Uitati un exemplu din Franta, unde un conservar nu a oprit la semnalul motojandarmilor :rock: iar in timpul urmaririi unul dintre motociclistii jandarmeriei a murit in urma coliziunii cu o alta motocicleta.

Cu toate ca nu a existat niciun fel de contact intre conserva urmarita si motor, soferul a fost condamnat initial la 8 ani, iar in apel a luat 4 ani.

 

http://www.lepopulaire.fr/editions_locales...sEHxsFBhw-.html

Editat de marius_florin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

w w w . m o t o c i c l i s m . r o iti suna tie la fel ca M I R C ?? aveti site`uri frate cu auto la greu ... jucativa acolo :rock:

 

Esti sigur ? Ieri un "biker" a refuzat sa opreasca la semnal si a incercat sa fuga de un motopolitist, bineinteles ca nu a ajuns prea departe ... S-a oprit intr- o bordura. "Adevaratul" nu a patit nimic ( fizic), in schimb s-a ales cu un dosar penal pt. conducere fara permis ( care era suspendat) si acum trebuie sa plateasca si daunele provocate motocicletei politiei.

Din fericire motopolitistul nu a patit nimic, altfel era foarte naspa pentru domnul biker. Se mai alegea cu un dosar pentru vatamare corporala sau chiar omor din culpa.

Uitati un exemplu din Franta, unde un conservar nu a oprit la semnalul motojandarmilor :rock: iar in timpul urmaririi unul dintre motociclistii jandarmeriei a murit in urma coliziunii cu o alta motocicleta.

Cu toate ca nu a existat niciun fel de contact intre conserva urmarita si motor, soferul a fost condamnat initial la 8 ani, iar in apel a luat 4 ani.

 

http://www.lepopulaire.fr/editions_locales...sEHxsFBhw-.html

 

 

Intradevar ... o fi ceva pe site`ul acela dar eu unul nu stiu o boaba de franceza :P)) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un caz asemanator cu al nostru. Sa inteleg ca nici pasta nu trebuiau sa l alerge pt ca riscau viata celorlalti participanti la trafic?

 

http://stirileprotv.ro/video/urmarire-ca-i...italei/60304319

In cazul asta, e o masina urmarita de o motocicleta(plus alte echipaje auto).Ideea e ca nu au facut nici un accident, probabil pentru ca au efectuat corect urmarirea. Cum am mai spus, nu cred ca ti-ai dorii sa fi fost in locul mopedistului din accident. Adica mergi linistit spre casa si un logan militienesc scapat de sub control, ricoseaza si te raneste usor...Putea sa fie mai rau, tinand cont ca masina militiei s-a rasturnat si a mai lovit o masina parcata si un gard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica mergi linistit spre casa si un logan militienesc scapat de sub control, ricoseaza si te raneste usor...Putea sa fie mai rau, tinand cont ca masina militiei s-a rasturnat si a mai lovit o masina parcata si un gard...

 

cand auzi o masina de ambulanta /pompieri/militie cu sirenele urland si luminile aprise te dai spre margine si astepti sa treaca. in intersectii le dai intotdeauna prioritate.

 

in nici un caz nu mergi linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma prietene...pt cultura ta generala am A si B luate din prima...A la 18 B la 19...merg pe moto de la 16 ani pe campuri si stradute...cu masina nu mai zic ca vad ca ai citit de te-ai spart...vrei sa-ti zic si cum a ajus la 200+ passatu' ala? Ca idee cand eu faceam kilometrii tu te intrebai cum o fi oare cu legislatia aia...si ce sa vezi...n-am provocat in viata mea un accident sau orice altceva DECAT dupa ce am luat permisul...m-am tavalit cu motorul pe linia de tramvai...asta e...din greseli inveti...asa ca pune mana si fa km cu moto ca vad ca la numar scrie N/A...Apropo...nu mai spicui din ce am zis prin alte parti ca am mai multe posturi utile pe forumul asta decat toate posturile de la existenta userului tau

 

On Topic...hai frate...chiar credeti ce spuneti cu mersul fara permis si tot? voi aveti idee cati motociclisti merg fara permis in Bucuresti? sunt aproape la fel de multi ca scutere neinregistrate...poate omul chiar nu avea asigurare...sau poate iesise repede fara sa-si ia actele..si poate s-a gandit da-l dracu de logan ca decat sa opresc sa-mi iau 3 milioane amenda mai bine il alerg 2 strazi si scap ca fuge

greu loganu dupa motor...dar voi nu ganditi decat la motoare furate si alte porcarii...o intreaga teoria conspiratiei ce se leaga pe-aici.

Politistii aia nu trebuiau sa-i puna viata in pericol motociclistului...ca are si inconstientul prezumtia de nevinovatie prin alte parti si poate are si drepturi...da ce sa stie melteanu ce e sofranu...

am incheiat aici pana la noi dezbateri pe tema.

LE: dupa postul lui fast arrow... Intradevar...cand nu o sa se mai dea jos din masina un gabor gras ,impertinent si cu o competenta discutabila atunci probabil cetateanul o sa se simta poate chiar in siguranta cand e oprit la filtru sau in trafic...nu ca acum...care daca te opreste garda te intrebi oare de ce o sa se ia mai repede...de toba...de numarul un pic murdar...

 

baiete, tu esti personificarea mirifica, in stare pura a PROSTIEI ... tine-o tot asa ca esti BELEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand auzi o masina de ambulanta /pompieri/militie cu sirenele urland si luminile aprise te dai spre margine si astepti sa treaca. in intersectii le dai intotdeauna prioritate.

 

in nici un caz nu mergi linistit.

Spune-i asta masinii de politie care ricoseaza dintr-o masina intr-un mopedist, apoi intr-o alta masina parcata pentru a se opri intr-un gard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...