Sari la conținut

Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

1.

 

(Evident, cei care vor sa mearga mai repede, sunt liberi sa o faca, la fel si cei care doresc sa mearga mai incet). Important este sa nu depasim sub nicio forma ora 19:30 in Sibiu. De aceea repet: ora de plecare de la punctul de intalnire va fi fix 15:00. Cei care intarzie peste aceasta ora ne vor prinde din urma pe traseu sa ne vor gasi in Sibiu (pana cand vom termina cumparaturile). SMS-urile de la intarziati sunt binevenite. Cine nu are nr. meu de telefon, il poate solicita prin PM.

 

1.4. Cei care veti sosi din alte localitati in Sibiu inca de vineri, va rog sa luati legatura personal cu utilizatorul N-X-R (reprezentantul oficial din Sibiu) pentru a stabili puncte si ore de intalnire. Va rog sa va calculati timpul de deplasare astfel incat sa ne putem reuni cu totii (grupa 1 din Bucuresti cu toti ceilalti din alte localitati + N-X-R) cel tarziu la ora 19:30.

 

2.1. Ziua 1 (vineri, 3 iulie 2009):

 

- Sosire la Sibiu.

 

- Cumparaturi.

 

- Campare. Foc de tabara. Gratare. Berici. Vin. Spritz. Palinca. Rachie. (astea-s cuvinte cheie :laugh: )

 

m-am bucurat sa va cunosc miercuri la arc, pe unii ii stiam pe altii nu, bune concluzii, bravo :)

acum ce-am hotarat noi, membri F.T.W. Team aripa rally-touring-enduro-ride, vom pleca vineri dimineata 08H00 sau 08H30 spre sibiu pe varianta pitesti-ramnicu valcea-novaci-sebes-sibiu , in sibiu o sa ajungem sau speram sa ajungem pana la 19H30 pentru a ne unii cu grupul pentru plecarea spre talmaciu, ziua de sambata o vom petrece cu dominatorii iar duminica vom pleca spre bucuresti pe varianta transfagarasan, daca e cineva interesat de varianta asta ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

m-am bucurat sa va cunosc miercuri la arc, pe unii ii stiam pe altii nu, bune concluzii, bravo :laugh:

acum ce-am hotarat noi, membri F.T.W. Team aripa rally-touring-enduro-ride, vom pleca vineri dimineata 08H00 sau 08H30 spre sibiu pe varianta pitesti-ramnicu valcea-novaci-sebes-sibiu , in sibiu o sa ajungem sau speram sa ajungem pana la 19H30 pentru a ne unii cu grupul pentru plecarea spre talmaciu, ziua de sambata o vom petrece cu dominatorii iar duminica vom pleca spre bucuresti pe varianta transfagarasan, daca e cineva interesat de varianta asta ... :)

Frumos asa... ne place despre voi :) Luati legatura cu domnu Domi'72 pentru detalii de contact :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lumina ultimelor evenimente, si anume ca ploua cam des si rau, ia sa va ginditi si la nefericita situatie in care si in we viitor ne ploua de ne ia naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lumina ultimelor evenimente, si anume ca ploua cam des si rau, ia sa va ginditi si la nefericita situatie in care si in we viitor ne ploua de ne ia naiba.

 

 

abia nu ne umplem de praf :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lumina ultimelor evenimente, si anume ca ploua cam des si rau, ia sa va ginditi si la nefericita situatie in care si in we viitor ne ploua de ne ia naiba.

Eu m-am gandit de ieri. Ca rezultat, mi-am luat costum (combinezon) de ploaie :laugh: Ceea ce va recomand si voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia nu ne umplem de praf :disappointed:

Care bai ca unii nici pina la Arc nu se misca daca ploua. Noroc ca eu am slatea de plaja. Daca vine apa, ma dau cu pluta (cu tot cu cort).

 

Acu', pa bune, nu o sa fie fun daca ne ploua p-acolo RAU si nu apucamsa ne uscam. Si eu am combinezon de ploaie da' parca n-as sta in el si ziua la foc si noaptea in pat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care bai ca unii nici pina la Arc nu se misca daca ploua. Noroc ca eu am slatea de plaja. Daca vine apa, ma dau cu pluta (cu tot cu cort).

 

Acu', pa bune, nu o sa fie fun daca ne ploua p-acolo RAU si nu apucamsa ne uscam. Si eu am combinezon de ploaie da' parca n-as sta in el si ziua la foc si noaptea in pat.

Daca ploua o sa fie nasol, dar decat sa ma ploua in Bucacaturesti mai bine la Sibiu. Si daca tot nu o sa ploua, de ce sa ratam intalnirea?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau anunt ca eu nu voi participa la aceasta intrunire deoarece se suprapune peste concertul Manowar din data de 5. la care am deja bilet...insa DACA va decideti sa mai stati prin Piatra Craiului atunci weekendul urmator, de vineri, mai adaug un Dominator rosu si nervos grupului:)

 

Asfalt uscat si distractie maxima...de unde se termina soseaua incolo....

 

Pai cei care vor merge mai departe de la Sibiu spre Sighisoara , cam pe miercuri-joi = 8-9 iulie suntem in Piatra Craiului, prin urmare ne gasesti acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognozele sunt foarte schimbatoare zilele astea... nu cred ca e cazul sa ne hazardam :kick: Eu pun ramasag ca nu va ploua :disappointed:

 

Bine zis, nu stam noi dupa prognoze... De ex au zis ca la Cj ploua sabata si duminica. Nu s-a potrivit asa ca am putut face doua ture superbe.

Trebuie gandit pozitiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zis, nu stam noi dupa prognoze... De ex au zis ca la Cj ploua sabata si duminica. Nu s-a potrivit asa ca am putut face doua ture superbe.

Trebuie gandit pozitiv!

Si-n afara de asta, discutam despre o intalnire a unor motociclisti. E drept ca o ploaie torentiala sau o mocaneasca (dintre cele nesfarsite) ar strica tot farmecul, dar e vorba de o intalnire moto, nu? :kick:

 

Oricum, din cate presimt eu, o sa fie putin innorat, o sa altereze cu soare, poate cel mult cateva picaturi de ploaie si-n rest numa' bine de alergat prin paduri, prin munti sau pe diferite coclauri.

 

Meet you there, my friends! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-n afara de asta, discutam despre o intalnire a unor motociclisti.

Nenea, ziceai ca faci o lista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-n afara de asta, discutam despre o intalnire a unor motociclisti. E drept ca o ploaie torentiala sau o mocaneasca (dintre cele nesfarsite) ar strica tot farmecul, dar e vorba de o intalnire moto, nu? :kick:

 

Oricum, din cate presimt eu, o sa fie putin innorat, o sa altereze cu soare, poate cel mult cateva picaturi de ploaie si-n rest numa' bine de alergat prin paduri, prin munti sau pe diferite coclauri.

 

Meet you there, my friends! :disappointed:

 

CORECT!

Ne descurcam noi in orice situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e o intrunire Enduro atunci asta e tot farmecul ,sa facem traseul prin noroaie si ploaie.Ar fi pacat sa ramana o filmare cu o plimbare linistita prin paduri.Mult mai misto ar fi sa ne chinuim prin mocirla si sa ne intoarcem la corturi murdari ca porcii.Bine, frumos ar fi sa ne murdarim prin noroaie fara ca sa ne ploua dar si daca ploua e bine pt ca spalm noroiul de pe motoare.Pana la urma e vara si chiar daca ploua nu va fi de durata.

In concluzie,ploua sau nu ploua o sa fie super. :disappointed:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la munte vreama este in general schimbatoare. daca in sb sunt 30 grade si e senin, la paltinis poate sa ploua, sau invers. poate sa fie ploaie jos iar la munte doar innorat. etc.

oricum, in orice situatie, e vara, ploile nu tin mult, eu o sa merg sigur cel putin cu dominator72.

 

pai mah avem ceva de enduro in sange. pai enduro inseamna noroaie, praf, ape, pietre, peisaje, gratare,cort, foc, beri, vin etc.

altii merg prin toata lumea cu 3 bagaje agatate de gat si se descurca. se uda, se usuca.

pai oricum daca e praf trebuie facuta o baie in rau :disappointed:

altii au murit si n-au patit nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca noi patim ceva? :disappointed: Pentru ca daca nu patesti ceva... mori? :kick: ;) :P

 

Oare mai vin si altii cu pasager?

Sper ca traseul propus e accesibil si cu pasager...

O parte din traseu l-am mai facut cu ceva timp in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...