Sari la conținut

Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 491
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dominatori din toata tara, uniti-va! :laugh:

In weekend-ul 4-5 iulie 2009 la Sibiu

Prima intalnire de amploare a Dominatorilor - 2009!

 

FELICITARI ORGANIZATORILOR ! :D

O actiune foarte reusita, cu oameni foarte faini.

Luna viitoare unde avem intalnirea nationala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm :laugh: cred ca am fost destul de ocupat cu numarul ridicat de pene :D

Salutare Dragos, ne bucuram ca te-am putut ajuta, cat am putut, cu cricul de la masina lui Tudor, seara atunci in sat, in Raul Sadului.

Pacat ca nu ai putut ramane peste noapte, in camping, cu noi, dar ne bucuram ca nu ai mai avut alte evenimente neplacute cu Transalpu, pana la Bucuresti.

 

Numai bine, salutari de la Sibiu :D

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Dragos, ne bucuram ca te-am putut ajuta, cat am putut, cu cricul de la masina lui Tudor, seara atunci in sat, in Raul Sadului.

Pacat ca nu ai putut ramane peste noapte, in camping, cu noi, dar ne bucuram ca nu ai mai avut alte evenimente neplacute cu Transalpu, pana la Bucuresti.

 

Numai bine, salutari de la Sibiu :laugh:

 

 

hehe, dupa cum am vazut, oameni adevarati si motociclisti pasionati se pare ca se gasesc unde te astepti mai putin, nu am cum sa va multumesc pentru ajutorul de atunci ( a tinut peticutzu :D ), abia astept sa ne reintalnim prin cine stie ce alte locuri "exotice" cum a fost asta si sa vorbim :-)

drumul spre casa pe transfagarasan a fost ok, doar asfaltul faramitzat din curbe era destul de stresant dar in mare a fost bine, merci mult si sa ne vedem sanatosi si voiosi pe :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis pun sus fisierele KML care pot fi incarcate in Google Earth si o sa va arate rutele pe unde am mers.

In Zip este si un fisier excel cu date despre fiecare bucata din tura.

De asemenea mai este si programul care l-am folosit pentru inregistrare.

Se foloseste pe Windows Mobile in 2 feluri:

1. se instaleaza folosind fisierul .cab

2. se copiaza Exe si Dat pe cardul de extensie si se face o scurtatura in programs.

Programul se numeste GpsCycleComputer.

Inregistreaza fisierele in format 'gcc'. Pe urma acestea pot fi deschise si salvate in format kml care e recunoscut de google earth.

E freeware deci nu pune probleme de copyright.

 

Imi cer public scuze pentru lipsa ultimei bucati: de la bradul de 500 de ani si pana in Paltinis. Am suplinit partea asta cu un track facut de mine anterior pentru vizualizare, dar nu exista date pentru durata sau viteze.

 

Dominator72 a facut pana aici: http://www.wikimapia.org/#lat=45.6571278&a...amp;l=0&m=b

 

Daca mai aveti intrebari nu ezitati.

 

Succes la download si vizualizare.

kml.zip

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis pun sus fisierele KML care pot fi incarcate in Google Earth si o sa va arate rutele pe unde am mers.

.....

 

 

Merci mult vrajitorule, mai ales pentru program! Sper sa mai avem ocazia sa calcam prin locuri ca astea pe unde am fost in weekend, placerea si gustul abia au inceput sa se formeze, in cazul meu

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zic da...

 

 

cum a fost prin valuri, man ? :laugh:

 

Deci sa zicem vineri ora 19.00 la Ursu?

 

 

bai eu as veni sa mai schimbam o vorba, dar vineri plecam la Predeal, asa ca pe data viitoare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in :)

 

In alta ordine de idei... eu nu prea am apucat sa iau telefoane si IDuri... asa ca sariti, va rog :)

 

 

 

Salut,

ai cumva nr de tel sau id de messenger al lui Alex (cel cu Husaberg)?

Al meu e :azaghorth,daca te intereseaza... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dorisbforzainter@yahoo.com

 

 

0742966477

 

 

 

 

ieri am mers: ocna sib, valea viilor( bis fortificata de 702 ani) , medias, biertan( super biserica fortificata- castel), sighisoara( o pizza buna si mare cat roata de fata), inainte de fagaras prinntr-un drum de enduro, la 15 km i-am lasat sa se duca pe baieti spre plaiul foliei.

m-am intors, pana trala la praf camera

beau o gura de apa de izvor si ma apuc de treaba sa caut trasee :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am ajuns si noi - eu si Enduristu' cu Cici - acasa in sfarsit dupa o saptamana plina de endureala si plimbari.

 

 

Tura a fost super!!!! Oamenii pe care i-am cunoscut - din aproape toata tara - de nota 10!

Vrajitorule pe mine m-ai impresionat cum ai putut trece de superspeciale cu dihania ta - si dupa ce te-am vazut pe tine cu gumele de asfalt eu nu m-am mai plans de glisaj spate.

 

Oricum sambata aia nu o sa o uit, insa am avut marea bafta sa ne relaxam - eu = Bogdan, Dominator72=Sebi, Enduristul, Cici si Dorinel - la Ocna Sibiului pe balta , plaja, berici si mici, astfel incat am fost iara gata de drum joi dimineata - 9 iulie - ca sa ajungem in punctul terminus - Plaiul Foii, trecand prin Medias, Sighisoara, cu punctele vizitate descrise de Dorinel(gazda noastra de la Sibiu).

 

Per ansamblu m-am simtit super, sper ca si la anul sa particip - ma rog poate pe superspeciale daca nu o sa am gume adecvate ma mai gandesc - dar in rest cu mare placere.

 

id-ul meu: drbogdananghel

0722 375 125

 

NOROI IN CRAMPOANE!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitorule pe mine m-ai impresionat cum ai putut trece de superspeciale cu dihania ta - si dupa ce te-am vazut pe tine cu gumele de asfalt eu nu m-am mai plans de glisaj spate.

 

Multumesc pentru apreciere. Acum lucrez la scut. Dupa ce o sa fie si ala gata o sa merg cu inima mai linistita. Ca filtrul ala de ulei de sub motor si bolovanii care erau pe drum nu faceau casa buna un caz de intersectare a traiectoriilor. Si, daca o sa reusesc din punct de vedere al timpului, o sa ma mai bag si la alte ture daca o sa ramaneti pe un oarecare drum (si nu o luati direct prin padure).

 

Asteptam pozele si filmele de la cei nou ajunsi acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam pozele si filmele de la cei nou ajunsi acasa.

Da,am ajuns si eu acas.Mai trebuie sa ajunga si Sebi.Deocamdata o sa postez pozele facute de mine cu camera video(putine la numar) iar pt. filme o sa-l astept pe Sebi sa le combinam ca sa iasa ceva artistic si il va posta el pe un site.

Deocamdata sunt la munci asa ca am sa pun pozele diseara.

Despre hexcursie am umai cuvinte de lauda.Am participat si eu la diverse intruniri monomarca pana acum ,chiar si la cea a BMW-istilor si dintre toate, asta a fost de departe cea mai bine organizata si cea mai placuta,aventuroasa la sfarsitul careia am ramas cu regretul ca s-a terminat.Desi in alte parti majoritatea erau oameni de treaba,aici procentul celor deschisi,buni,de gasca,cu bun simt a fost de 100%.

Va multumesc pentru zilele frumoase petrecute impreuna.Sper sa se mai repete si cu alta ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, tin sa va multumesc tuturor celor care ati participat la aceasta intalnire.

 

Mi-a facut o deosebita placere sa va cunosc (pe cei pe care nu ii cunosteam deja) si va marturisesc sincer ca am petrecut momente foarte frumoase in compania tuturor.

 

A fost o intalnire reusita din toate punctele de vedere, in care s-au imbinat in mod reusit:

- placerea calatoriei in grup (rar intalnita la grupe atat de mari de mototciclisti);

- endureala de rigoare pe traseele pe care ne-a fost ghid N-X-R (multumim Dorin; atat timp cat nu te-a injurat nimeni, inseamna ca le-a placut :laugh: );

- tabara, foc de tabara, gratare, rachie, berici, mahmureala, ploaie, noroaie, pietre, pene, vulcanizare;

- cel mai important, insa, s-a dovedit a fi pasiunea care ne-a unit pe toti pe toate traseele parcurse impreuna: pasiunea pentru motociclism si pentru coclau :D

 

Pentru cei care nu stiu, alaturi de Dominatoare (si Honda, in general) au participat si alte marci si motoare care fie erau touring-uri dedicate, fie motoare de strada, fie enduro-touring-uri cu gume de strada... in fine, cu totii ne-am bucurat de traseele bine ascunse in munte :laugh:

 

Cu aceasta ocazie, va anunt ca s-a incheiat in mod oficial "Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!", odata cu sosirea mea acasa ieri seara.

 

Ca organizator :D , mi-am permis ca dupa ce toata lumea s-a intors spre casa (de la punctul terminus - Piatra Craiului / Plaiul Foii, sambata) sa refac partial traseul in sens invers, impreuna cu consoarta, de aceasta data.

 

In ciuda ploiii care ne-a insoti pe mai bine de jumatate din traseul parcurs de sambata, am vizitat cetatea din Sighisoara (unde, de alftel, ne-am si cazat in prima noapte), duminica am re-vizitat bisericile fortificate de la Biertam (unde am avut ocazia sa asistam si la repetitia concertului de orga) si Valea Viilor, cetatea din Medias si apoi am beneficiat de o primire de invidiat la N-X-R in Seica Mare. Luni am vizitat centrul istoric al Sibiului in compania domnului N-X-R, am admirat privelistea orasului din turnul catedralei evanghelice (cel mai inalt turn din tara, cu o inaltime de peste 72 de metri), iar pe seara am revenit in Bucuresti.

 

Chiar dupa ce am intrat in Bucuresti, un scurtcircuit "nemernic" undeva pe instalatia electrica a oprit brusc motorul in plin trafic, moment in care ne-a prins si o ploaie torentiala. Deh, cica pentru ca sa nu uitam vremea de care am avut parte in ultimile 10 zile :lol: Inca nu am identificat sursa defectiunii, dar am fost multumit ca a facut traznaia de abia cand am sosit, aproape de casa.

 

Ca si statistica, am parcurs de pe 3 iulie pana pe 13 iulie un total de 1698km, cu un consum mediu de 4,41L la suta de kilometri. Ceea ce, ca si consum, consider ca este onorabil, mai ales pentru conditiile de mers si exploatare. Cu alte cuvinte, cine nu are Domi... sa-si cumpere!

 

Inca o data, va multumesc tuturor pentru participare si sa ne vedem cu bine la cea de-a doua intalnire a posesorilor de Honda Dominator, care preconezizez ca avea loc in zona Muntilor Apuseni, la sfarsitul lunii august. Detalii... pe noul topic!

 

Cu aceasta ocazie, va rog pe toti cei care ati participat sa imi trimiteti prin PM detaliile de contact (YM, telefon, adresa de e-mail) pentru a putea tine legatura in mod direct, avand in vedere potentialele noi escapade pe coclauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...