Sari la conținut

BALEA LAC


Postări Recomandate

nu. e urcarea dinspre Sibiu. Din Arges se ajunge sigur pana la Capra.mai sus nu cred ca au curatat drumul desi ieri aproape de Curtea de Arges am vazut 2 motociclisti cu numere de Sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau vreo 4, dar venisera pe Valea Oltului. TF-ul va fi deschis week-end-ul viitor neoficial deoarece pe 13 iunie Turul Ciclist al Romaniei ajunge la Balea Lac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, banuiesc ca turul trebuie sa urce pe o parte si sa coboare pe cealalta, nu?

Chiar, niciun site pentru tur? Ceva unde sa gasesc si eu programul, etapele, etc? Ce ccacat face MTS frate? Chiar nimic?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, doar urca pana la Balea. De fapt, acolo se si termina. Insa partea nordica e cea problematica, sudul, din ce am inteles, este complet uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, doar urca pana la Balea. De fapt, acolo se si termina. Insa partea nordica e cea problematica, sudul, din ce am inteles, este complet uscat.

Da, noi am venit ieri pana la Vidraru, dar am venit pe Valea Oltului, caci partea Sibiului, mai precis de la Balea Cascada pana la Balea Lac, nu e in totalitate curatata de zapada. Probabil pana in weekendu viitor vor curata soseaua.

Asa se prezenta Balea Lac acum o saptamana:

post-25487-1244459553_thumb.jpgpost-25487-1244459604_thumb.jpg

post-25487-1244459604_thumb.jpgpost-25487-1244459604_thumb.jpg

post-25487-1244459604_thumb.jpg

 

Scuze pt pentru postare, initiatorului.

post-25487-1244459634_thumb.jpg

post-25487-1244459685_thumb.jpg

post-25487-1244459837_thumb.jpg

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am urcat dinspre sibiu dar oricum a fost pe la inceputu lu mai.stiu ca a nins pe la sf dak nu ma insel sa anuntat zapada chiar pe 29 cand a fost intrunirea de la cluj.ehh oricum mult nu mai poate dura :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, revin cu vesti proaspete. Weekendu trecut, s-a deschis in totalitate Transfagarasanu :P .

Chiar daca in unele portiuni se circula doar pe un singur sens, se poate traversa inclusiv tunelul, care de altfel e curat si ok.

 

Numai bine si sa aveti parte de o vara plina de calatorii pe doua roti :rock:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, revin cu vesti proaspete. Weekendu trecut, s-a deschis in totalitate Transfagarasanu :P .

Chiar daca in unele portiuni se circula doar pe un singur sens, se poate traversa inclusiv tunelul, care de altfel e curat si ok.

 

Numai bine si sa aveti parte de o vara plina de calatorii pe doua roti :rock:

 

 

asa este, duminica am traversat fara pb.

 

superb drum, exceptia se numeste judetul arges

 

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut partea argeseana de 1 mai, cu masina. m-am blocat mai sus de capra si a trebuit sa ma intorc pe acelasi drum. NU RECOMAND. mi-a iesit bara stabilizatoare fata din bucse si calatoria a costat cat un we la milano. drumul pe arges e zob. in spatele meu era un motor. se chinuia teribil. pe jos era plin de pietris si nisip. nu stia ce sa evite gropile sau stratul gros de mizerie.

doream sa fac drumul cu motorul dar ....mi-a trecut. la cum e drumul nici vorba sa mai admiri peisajul. desigur cu enduro s-ar schimba treaba, dar naked sau ss... no way

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri Transalpina. Nici strop de zapada pe traseu, insa au fost alte surprize mult mai nasoale de care a trebuit sa trec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pic off dar...nu am putut sa nu remarc intr-una dintre poze..casca pusa de scarita si cu fata in sus. Cum sa-ti pui frate casca cu botul pe scarita?? Daca inainte tocmai calcasei in ..ceva?

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri Transalpina. Nici strop de zapada pe traseu, insa au fost alte surprize mult mai nasoale de care a trebuit sa trec.

 

detalii despre problemele intampinate pe PM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii putin mai tarziu cand ajung acasa sa scriu si povestea, sa pun si ceva poze :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii putin mai tarziu cand ajung acasa sa scriu si povestea, sa pun si ceva poze :rock:

 

 

abia astept :rock:

 

transfagarasanu e un drum extraordinar, imi face placere de fiecare data sa il fac, indiferent de ca e cu masina sau motoru :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pic off dar...nu am putut sa nu remarc intr-una dintre poze..casca pusa de scarita si cu fata in sus. Cum sa-ti pui frate casca cu botul pe scarita?? Daca inainte tocmai calcasei in ..ceva?

 

 

de akas singura oprire a fost unde sunt facute pozele...hai bre ca nui asa mizerie in ro :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de akas singura oprire a fost unde sunt facute pozele...hai bre ca nui asa mizerie in ro :moto:

 

Noo....tre sa-ti dau dreptate...riscul sa calci in "ceva" animal sau chiar uman :D nu este deloc mare pe meleagurile noastre. Deloc chiar. Poti sa si mananci de pe jos... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...