Sari la conținut

Bike Fest Bacau 2009


Postări Recomandate

Imi pare rau ca au fost atat de putini motociclisti anul asta, comparativ cu anul trecut. In rest a fost super...motoare turate, mancare si bautura din belsug la preturi rezonabile si cel mai important, am fost alaturi de prieteni, ba chiar mi-am facut si altii noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parere personala : ar trebui gasita o solutie si boschetaria aia de club de cocalari sa fie inchisa in cele 2 seri in care aer loc intrunirea

in toti anii a fost un adevarat inconvenient

repet..parere personala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere personala : ar trebui gasita o solutie si boschetaria aia de club de cocalari sa fie inchisa in cele 2 seri in care aer loc intrunirea

in toti anii a fost un adevarat inconvenient

repet..parere personala

club de cocalari? :bounce: unde? cum? cand? ce? eu nu am auzit nici o manea in 6-7 ore cat a durat. rau s-a mai ajuns sa se confude clubbingul cu manelele....sa va fi vazut cum va petreceati o noapte numai pe manele ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit ! Daca pot face ceva ca sa remediez problema, da un semn. Imi pare rau ! :bounce:

 

S-a rezolvat. Am promis sa nu mai fac....pana la anul. Drum bun la toti. Soryy ptr prietenul vostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu ce s-a scris mai sus.La intrare am primit pentru cei 20 de ron fix o banda colorata de marcaj la mana.Nu bilet-evaziune fiscala grosolana,nu o emblema,nu nimic,nici macar un bine a-ti venit,nimic pentru amintire desi acasa pastrez o gramada de insigne si imprimeuri d ela intalneli de la SIBIU,BV,BUCURESTI,CONSTANTA.SA va spun ce am primit la Constanta?Un rom de incalzeala,sapca cu Peugeot,o mana de prezervative si un larg bine a-ti venit si inca un pahar de roM de calitate.Intalnire de castig.Berea la pahar era vai steaua ei.Am preferat sa beau doar la sticla-4 ron Ursus si la noi la terasa este 2,5 ron.Am luat o gura dintr-un pahar si l-am aruncat si am demonstrat unui amic ca dintr-o sticla se faceau lejer 2 pahare care ar fii trewbuit sa fie initial de 400ml.Praf in ochi.Deja ma gandesc serios sa nu mai merg la intalniri decat gandit inainte daca merita sau nu.

 

Cred ca de ei era vorba cand ai spus manelisti,nu de mine! :D Sincer cred ca ai spus bine.Am incercat sa schimb cateva impresii cu ei si... ale noastre e mai tari ca are in bord 350! :bounce: Spune totul,nu?

 

Frate din slobozia, tin minte ca am vorbit noi doi la adunare, da nu.mi aduc aminte sa fi vorbit de care e mai tare...nu cred ca ti.am zis eu ca ale noastre ''e mai tari''...tziam spus doar ca nu.s limitate. In fine bafta si asfalt uscat

 

In afara de nelipsitii manelari cu Hayabusa fara tobe a fost ok.

 

Nu te supara, da cine avea tobe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca au fost atat de putini motociclisti anul asta, comparativ cu anul trecut. In rest a fost super...motoare turate, mancare si bautura din belsug la preturi rezonabile si cel mai important, am fost alaturi de prieteni, ba chiar mi-am facut si altii noi!

 

 

Mmada, putini, totusi parca au fost mai multi ca anu' trecut..(parere personala), speram ca indiferent de numar,sa fie MOTOCICLISTI, nu ...manelisti si alti ...bronzatzi. Din ce in ce se demonetizeaza ,,ideea" de motociclist, (nu ca as fi eu vreunul foarte tare, cu toate ca am calarit primul moto prin '86) dar e vb. de spiritul de motorist, liber, elegant, cu spirit de aventura, care se chinuie sa-si ia un motor cat de cat mai bun, si nu din cauza lipsei de inteligenta, ci a incercarii de a fii cat de cat corect,si care este inlocuit treptat de .. ,,posesorii '' de bani, sub o forma sau alta, (fireste ,,de culoare'', si ,,sclipitori" de aur, ochelari de firma sau mai stiu eu ce) care in afara de ,,sunt cel mai tare'', ,,sa moara dusmanu' " ,,si sa-l fac pe fraier" nu mai stiu foarte multe.. ma scarbeste ideea, imi repugna, si incerc sa regasesc ,,spiritul" in calatorii singuratice, sau in compania unor OAMENI de calitate...

 

Nu vreau sa supar organizatorii de la Bacau, am citit pareri si pro si contra (probabil ca nu toata lumea realizeaza cata munca se depune in asa ceva, si e imposibil sa iasa totul perfect, ) si inca o data am numai cuvinte de lauda pt, Bacau.!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e aceiasi.Si motorul meu e delimitat aftermarket.Era doar un fel de a spune-citeste printre cuvinte.

Da, uite...tie ti.am spus totul prin ale noastre ''e mai tari'' , da si tu te.ai autocaracterizat prin cum ai distrus motocicleta aia, fel de fel de adezive si modificarea aia la spate de parca hayabusa e un supersport, cu discurile ai dato bine, ca na, esti putin mai plinutz si franele conteaza la tine; mi.am dat seama ce motociclist esti dupa modificarea aia din bord....ti.ai pus afisaj sa vezi in ce treapta esti... hayabusa sunt facute pt. motocilisti nene nu pt. aia care nu stiu in ce treapta merg... nu te supara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecat vineri dimineata cu elan ,Io , Nevastica si moto distanta de 570km pe drumurile frumoase ale patriei ,cu gindul de a petrece pina dumineca dimineata la frumoasa intilnire moto de la Bacau. Drum frumos ,toate bune , ajuns cu bine la ora 19.00 la locul intilnirii pe acea minunata insula situata in centrul Bacaului. Prima impresie : numai cuvinte de lauda ,locatie excelenta ,organizare excelenta din punct de vedere a asigurarii cu standuri mincare bautura , formatii de muzica buna , asigurare ordine cu jandarmi ,masina de pompiri in caz de ceva , deci toate bune . Am montat cortul si am inceput distractia.

Pe la orele 12 noaptea cintaretii cereau voie organizatorilor si oamenilor de ordine sa ii mai lase sa cinte o melodie ceea ce sa si intimplat si a fost frumos. cind s-a incheiat spectacolul ne-am retrs cu gindul la odihna binemeritata dupa atita drum si distractie. De aici incepe NASOL. Nici nu ne-am pus bine in sacul de dormit ca a si inceput o alta muzica sa cinte la fel de tare pina la 6 dimineata . Nu m-a suparat deloc pt ca se putea dormii daca nu erau o mina de moldoveni care pina la 7 dimineata s-au plimbat cu motoarele le-au turat si pocnit de le-au inebunit si nu s-a putut pune geana pe geana . UNDE ERAU ORGANIZATORII SI OAMENII ORDINII CARE SA ASIGURE LINSTEA MACAR INTRE ORELE 3,00 SI 7,00 DIMINEATA . :makeout: :rolleyes: :drink:

Asa ca de nevoie cu gindul ca nu mai rezistam o noapte de calvar am plecat la 7 dimineata cu regret ca nu vedem formatia Compact simbata seara si vizitind manastirile din cale am ajuns in linistea de la Putna unde am dormit un somn binemeritat,dupa alti 300 km parcursi. Dumineca dimineata sculat si mers alti 600km spre casa incusiv pe o scutatura aratata pe GPS de am facut hardenduro.( se vede pe filmulet )

 

 

Iaca si pozele de la intilnire Bacau.

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/IntilnireBacau#

 

 

Si filmuletul cu scurtatura

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/PeScrt...CLfznbb38_aRWQ#

Frumos tare motorul tau, felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca multi tampiti s-au apucat de motociclism avand minte de popa, secretar de partid, administrator de bloc sau tzatza de cartier. Pentru cei care ne plictisesc cu obligativitatea echipamentului de protectiesi pentru cei care stiu foarte bine care e atmosfera la o intalnire de genul asta dar se asteapta sa gaseasca o manastire de maici ( sau de taici, daca vreti...) suptul bancnotei Botswanei este cel mai bun indemn... Ce dreq, am citit topicul si unii sunt parca rupti din gazeta de perete a filialei de internet a partidului Romania Mare....

Ai dreptate, bravo ! dupa ei cred ca trebuia sa punem motoarele in fata cortului si sa povestim intre noi cum merg ele:)) daca se putea in soapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmada, putini, totusi parca au fost mai multi ca anu' trecut..(parere personala), speram ca indiferent de numar,sa fie MOTOCICLISTI, nu ...manelisti si alti ...bronzatzi. Din ce in ce se demonetizeaza ,,ideea" de motociclist, (nu ca as fi eu vreunul foarte tare, cu toate ca am calarit primul moto prin '86) dar e vb. de spiritul de motorist, liber, elegant, cu spirit de aventura, care se chinuie sa-si ia un motor cat de cat mai bun, si nu din cauza lipsei de inteligenta, ci a incercarii de a fii cat de cat corect,si care este inlocuit treptat de .. ,,posesorii '' de bani, sub o forma sau alta, (fireste ,,de culoare'', si ,,sclipitori" de aur, ochelari de firma sau mai stiu eu ce) care in afara de ,,sunt cel mai tare'', ,,sa moara dusmanu' " ,,si sa-l fac pe fraier" nu mai stiu foarte multe.. ma scarbeste ideea, imi repugna, si incerc sa regasesc ,,spiritul" in calatorii singuratice, sau in compania unor OAMENI de calitate...

 

Nu vreau sa supar organizatorii de la Bacau, am citit pareri si pro si contra (probabil ca nu toata lumea realizeaza cata munca se depune in asa ceva, si e imposibil sa iasa totul perfect, ) si inca o data am numai cuvinte de lauda pt, Bacau.!!!!

stii....eu eram ala care imi ardeam gumele in fatza ta, prietenul meu oaia neagra era langa mine, credea ca de el ziceai...de asta a luat foc asa...oricum dupa ce am citit mai bine, am vazut ca de mine era vorba ca eu aveam ''ochelari albi de cocalar'', dar nu mai vorbi tu de respect si motociclisti, ca intre motociclisti trebuie sa fie respect mereu, poate eu am gresit facand burnout in fata gratarelor, da nu trebuia sa o dai cu ''ochelari de cocalar'' si cum ai mai zis tu acolo, daca vorbeai frumos si cu respect asa ti se raspundea...deci nu ai de ce sa te superi :drink:

Am vazut ca ai si avocati, catarider ala...e vreun neam cu tine sau il platesti? cred ca e un lingau din bacau ca sunt multi peaici....

 

 

unu ca tine care sa comenteze faptu ca la parade nu se poarta casca se gaseste in fiecare an. E alegerea fiecaruia daca poarta sau nu casca la o parada unde nu se depaseste 10 km/h. Ai fost la intrunire cumva ca sa vezi cum a fost si in ce conditii s-a desfasurat parada?

 

Revenind la subiectu parada, mie unu mi-a placut, chiar s-a mers cate doi asa cum au cerut organizatorii, cu mici exceptii ale unor zmei.

:rolleyes: nu cumva esti tu ala care se baga in fatza mea la acte acolo la militie? :makeout: cred ca tu erai....chiar aveam fatza de prost? sa m-ai crezut si tu un manelar :kiss: ce mica e lumea asta;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca pe orice forum din romania se abereaza la maxim din cauza unora care se cam plictisesc in fata calculatorului.cat despre cei care faceau galagie eu cred ca ar fi de bun simt ca sa poata si un motociclist din sibiu sambata noaptea sa doarma 5-6 ore ca are drum lung de facut la intoarcere.

si ce-i mai curios e ca doar cei din bacau faceau galagie cu motoarele,si apoi se duceau sa doarma in pat unde e cald si bine.......ce e de inteles?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...