Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Ma Lau!, voi trei unde ati alimentat trotinetele?

Ati facut 450 km cu un plin? :D

am plecat cu plinul,si am alimentat pe drum 5litri,a dou :) a zi cand am mers la lucru ,in vladimirescu am trecut pe rez.deci cam 20l,sau dus.am rezervor de 18l

Mesaj completat

am plecat cu plinul,si am alimentat pe drum 5litri,a dou :) a zi cand am mers la lucru ,in vladimirescu am trecut pe rez.deci cam 20l,sau dus.am rezervor de 18l

apropo am mers cu 6,2litri,pana la intrunirea de la hunedoara,cand am ajuns am complectat in rezervor pana inapoi la plin sa vad cat am consumat. :P

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, dar la fiecare plin facut la XTZ il voi lasa pe Caragiale la casieria benzinariei

Corect?

 

Corect, dar pleci din Arad si mai faci plinul pe la Bucuresti..

 

Mie mi-a luat cam 5.4 la drum intins

Editat de ovisey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RALIUL ARADULUI 2009 - 25-27 septembrie 2009 Arad

 

uitatzi aici orarul si harta: http://www.rallyrom.ro/cnr/1368-raliul-aradului-2009.html

 

daca mai e cineva interesat maine dimineatza sa dam o plimbare pana la Conop.

 

cati km sunt? ar fi frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam 100km, pe valea muresului.

 

Drumul de la Conop pana la traseul raliului (vre-o 10km dupa cum vad pe harta) posibil sa nu fie asfaltat :)

 

Da, pe valea Conopului e drum forestier, dar oarecum practicabil pentru masini, cu moto, cred ca nu va fi nici o problema... daca nu ploua :)

 

Pana la Conop sunt 50 km

Editat de ovisey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 20.09.2009 la ora 14:00 se pleaca la Varfurile de la benzinaria MOL (intre podgoria si polivalenta).

Sunt bineveniti orice doritori de o plimbare.

Duminica 27.09.2009 se va repeta miscarea, cu aceleasi detalii.

post-7003-1253989739_thumb.jpg

post-7003-1253990431_thumb.jpg

post-7003-1253990458_thumb.jpg

post-7003-1253990513_thumb.jpg

post-7003-1253990741_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 27.09.2009 se va repeta miscarea, cu aceleasi detalii.

Ati fost in grup sau v-ati intalnit la intrarile din oras sau parcari? De obicei se merge si cu +200 pe la voi.Aia nu-i mai plimbare e concurs,nu contest,aveti cu ce :D dar sa faceti acelasi traseu 2 duminici la rand,e ceva.Va recomand intrarea pe la Chisineu Cris pana la Ineu e drumul oglinda.Se poate sarja in voie acolo,mai ales ca sunt curbe f putine si circulatie ioc in ziua aia.Aveti grija la batranii si oamenii care ies de la biserica duminica,circula pe drum ca sa nu-si strice pantofii de duminica.Drum bun!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati fost in grup sau v-ati intalnit la intrarile din oras sau parcari? De obicei se merge si cu +200 pe la voi.Aia nu-i mai plimbare e concurs,nu contest,aveti cu ce :D dar sa faceti acelasi traseu 2 duminici la rand,e ceva.Va recomand intrarea pe la Chisineu Cris pana la Ineu e drumul oglinda.Se poate sarja in voie acolo,mai ales ca sunt curbe f putine si circulatie ioc in ziua aia.Aveti grija la batranii si oamenii care ies de la biserica duminica,circula pe drum ca sa nu-si strice pantofii de duminica.Drum bun!

da ,bafta si distractie,eu as merge dar nu ma tine ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D chiar cu toate detaliile din tura trecuta???:blink:

ma refeream la ora, locul adunarii si destinatia

Ati fost in grup sau v-ati intalnit la intrarile din oras sau parcari? De obicei se merge si cu +200 pe la voi

Dupa cum se vede in poze, dar mentionez ca nu am reusit sa pozez tot traseul.

sa faceti acelasi traseu 2 duminici la rand,e ceva.

Nu inteleg ce vrei sa insinuezi prin aceasta. Dintre motociclistii prezenti, multi au facut sute de km pe zilnic, prin tara sau prin Europa. Un traseu de 270km nu e "ceva"

nu contest,aveti cu ce :D

Am observat tenta ta ironica, dar prefer sa o ignor, si tu pozezi o vitezana. deci "ai cu ce".

Esti binevenit oricand la o plimbare daca vrei sa afli mai multe detalii si raspunsuri la intrebarile care te macina.

stima

da ,bafta si distractie,eu as merge dar nu ma tine ....

Daca te uiti atent la poze, poti observa un VF750 din 84' naked "pe care-l tine"

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la ora, locul adunarii si destinatia

 

Dupa cum se vede in poze, dar mentionez ca nu am reusit sa pozez tot traseul.

 

Nu inteleg ce vrei sa insinuezi prin aceasta. Dintre motociclistii prezenti, multi au facut sute de km pe zilnic, prin tara sau prin Europa. Un traseu de 270km nu e "ceva"

 

Am observat tenta ta ironica, dar prefer sa o ignor, si tu pozezi o vitezana. deci "ai cu ce".

Esti binevenit oricand la o plimbare daca vrei sa afli mai multe detalii si raspunsuri la intrebarile care te macina.

stima

 

Daca te uiti atent la poze, poti observa un VF750 din 84' naked "pe care-l tine"

nu pe motor nu il tine,pe mine nu ma tine ,nu merg prea tare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tradatorule...ne-ai lasat balta si te-ai dus...asa te schimbi precum bate vantul, dupa ce tu zici sa merem la tura... :D

Imi pare rau,eu nu am tradat pe nimeni.In parcarea de la Siria ne-am vorbit toti ca mergem la Varfurile,v-am intrebat pe toti daca sunteti de acord sa schimbam ruta.A fost ok din partea tuturora ca ne enervasem cu drumu ala pana la Siria si nu mai aveam chef ca de la Sebis sa luam iara portiune de drum rau.Ai zis ca tu si Titi mergeti pe la tarnova si ne intalnim la intersectie.Ne-am intalnit,nu am oprit facandu-va semn sa veniti,mergand incet.Ca voi ati vrut intre timp Moneasa e altceva.Numai bine l-am dus si pe Alex sa vada traseul asta,caci pe acolo nu a fost.La intoarcere am venit pe la Ch Cris,oricum mai bun drumul fata de Pancota -Arad.Se munceste la greu pe acolo si la anul cred ca vom avea o sosea ok ca sa mergem pe la Felix sau imprejurimi mai bine.Ziceai ca a facut soseaua pana la Moneasa din Sebis ata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 2-4 octombrie posesorii de Yamaha TDM se vor intalni la Sarmizegetusa Regia (OrăÂştie - CosteÂşti)

Întrunirea nu este exclusivistă

Vremea se anunta bună

Cazare la pensiunile din zonă, sau pentru cei mai curajoÂşi, la cort

Eu plec din Arad sâmbătă, 3 oct, in jurul orei 15, de la Petrom Micalaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 2-4 octombrie posesorii de Yamaha TDM se vor intalni la Sarmizegetusa Regia (OrăÂştie - CosteÂşti)

Întrunirea nu este exclusivistă

Vremea se anunta bună

Cazare la pensiunile din zonă, sau pentru cei mai curajoÂşi, la cort

Eu plec din Arad sâmbătă, 3 oct, in jurul orei 15, de la Petrom Micalaca

Eu te voi saluta de la Praga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catre mosu:daca am ceva finante ma bag si eu...ramane de vazut!

Mos esti tu :blink: se vede si pe poza asta

 

 

 

Te-a mancat in orificiul anal sa mergi duminica trecuta la Varfurile, puteai sa rabzi si aveai finante :rose:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mos esti tu :blink: se vede si pe poza asta

 

 

 

Te-a mancat in orificiul anal sa mergi duminica trecuta la Varfurile, puteai sa rabzi si aveai finante :rose:

Pai ce sa fac daca nu ai venit sa ma scrpini... :blink: .facem tot posibilul sa fie bine.Io sa merg cu tine,dar tu nu ai venit cu mine la intrunirea mosilor.dai 2 beri ptr asta daca vin.Clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...