Sari la conținut

CBR600RR, R6, GSX-R 600 ( 2001 - 2002 )


Devisz
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua

 

A fost un topic facut asemenator de catre alt user pt modelele 2004 insa pe mine ma intereseaza modelele 2001-2002

 

As dori sa stiu care ar fi mai indicata priving confortul, mersul prin oras, fiabilitate si aspect. Stiu ca se cam bat cap in cap cele 4.

 

Mentionez ca am 1,84 si 71 kg ( Nu as vrea sa para nici prea mare )

 

 

 

 

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

A fost un topic facut asemenator de catre alt user pt modelele 2004 insa pe mine ma intereseaza modelele 2001-2002

As dori sa stiu care ar fi mai indicata priving confortul, mersul prin oras, fiabilitate si aspect. Stiu ca se cam bat cap in cap cele 4.

 

600RR ala din 2001 e cea mai tareeee :P :baubau: :kali: !!! Back to the future ! :D

 

Toate sunt foarteee comfortabile si perfecte pt oras . Auzi dar care e a 4-a ca nu o vad in lista, ai zis "cele 4". O fi Triumph 675 ala din 2001 ??

 

Ce ti-e cu oamenii astia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, RR-urile sunt cele mai tari pt oras, dar nu esti un motociclist adevarat daca nu iti pui si niste tobe de carbon asortati la pantalonii scurti si niste tenisi din aceia albi cu talpa subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR ala din 2001 e cea mai tareeee !!! Back to the future ! :D

 

Toate sunt foarteee comfortabile si perfecte pt oras . Auzi dar care e a 4-a ca nu o vad in lista, ai zis "cele 4". O fi Triumph 675 ala din 2001 ??

 

Ce ti-e cu oamenii astia .

 

 

Asa e ... ce imi e si cu oamenii care vor sa para inteligenti si ei nu stiu sa citeasca bine topicul :P

 

 

confortul, mersul prin oras, fiabilitate si aspect

 

despre astea 4 era vb

 

Cum am spus stiu ca se bat cap in cap de aceea le am si mentionat drept criterii

 

 

 

PS: Slapii ii las celui care mentiona despre ei la fel si pt cel cu aurul.

 

 

Vreti sa oferiti niste sfaturi din experienta ok ... nu vreti , nu raspundeti. Ma intereseaza parerile unor oameni cu bun simt ... in nici un caz celor prea plini de ei care sunt totusi destul de in urma cu unele treburi :baubau:

 

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa oferiti niste sfaturi din experienta ok ... nu vreti , nu raspundeti. Ma intereseaza parerile unor oameni cu bun simt ... in nici un caz celor prea plini de ei care sunt totusi destul de in urma cu unele treburi :D

 

Multumesc anticipat

 

Citeste bine titlul topicului tau si vei vedea ca nu ai trecut decat 3 mobre, probabil a patra vroia sa fie ZX-6R .

 

Noi mai si glumim, si tu ar fi trebuit sa te prinzi daca erai fair-play, insa te superi degeaba.

 

Si asa ca fapt divers in 2001 NU EXISTA CBR 600RR-ul de la Honda (a aparut deabia in 2003) , ci CBR 600F /FS.

 

Asa si acum dpdv al criteriilor tale :

Confort si mersul prin oras (street-ride), as zice ca 600F-ul e castigator, insa ca putere e si cel mai cuminte.

Fiabilitate sunt relativ apropiate toate, insa fiecare mobra a fost utilizata si ingrijita in alt fel, asa ca iarasi "depinde" de fiecare caz.

Iar aspect asta e subiectiv, fiecare cu placerea lui.

 

Chiar nu conteaza modelul, asa ca ia o motocicleta care a fost ingrijita si baga km la bord. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de raspuns, da gresisem cu rr caci uitasem sa modific :D

 

Am trecut doar 3 mobre ... am explicat la ce ma refeream cu acel "4" ( erau criterii , speificat la un reply sa nu fie confuzii )

 

Numai bine :P

 

Am obs ca gsxr 600 e ceva mai usor decat r6 si are o forta mai buna la turatii mici. Pe cand r6 e cam greu d controlat datorita cupului la turatii mari si in loc sa mergi cu 2 000 - 4000 turatii ca or fi prea putine incerci sa o aduci cat mai aproape de cele mari si risti sa treci de 10 000

Editat de Devisz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna observatie ! :D

chiar sunt curios daca geseicseru` e mai usor decat er shaseele ... dar mi'e cam greu sa cred .

Poti merge lafel de bine si cu r6'le prin oras ca si cu gsx'r ul deci din punctul asta de vedere nu prea vad nici o diferenta . Cat despre turele alea mentionate de tine... in vit 1 la 10000 rpm deja ai depasit viteza legala cu amandoua . deci iar nu vad nici o diferenta . parerea mea sa iei ce iti place tie , si ce te multumeste ca oricum prin oras lafel vei merge si cu ershasele si cu geseicseru si cu cebereu??? . salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

A fost un topic facut asemenator de catre alt user pt modelele 2004 insa pe mine ma intereseaza modelele 2001-2002

 

As dori sa stiu care ar fi mai indicata priving confortul, mersul prin oras, fiabilitate si aspect. Stiu ca se cam bat cap in cap cele 4.

 

Mentionez ca am 1,84 si 71 kg ( Nu as vrea sa para nici prea mare )

 

 

 

 

 

Multumesc anticipat

 

salutare,parerea mea este ca nici un SS nu e bun pt oras,se incinge ff tare....confortabil nu o sa fie avand in vedere si echipamentul+caldura emisa de motor=iad....dar acum nici eu nu am tinut cont si tot SS mi am luat :D si nu imi pare asa rau

 

asa ca bafta ,toate sunt frumoase daca sunt ingrijite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am calarit 2 dintre cele 3: Cu GSX-R 600 am facut anul asta 4500 de Km, din care vreo 3500 in oras, sunt foarte multumit de pozitie, manevrabilitate, etc;

R6 mai putin, si m-am suit pe el dupa ce am fost obisnuit cu gixxerul, pare ceva mai comoda pozitia, da nu-mi place (1,90 si 88 de kile) ma simt mult mai bine pe suzuki

Am zis ca daca e s-o schimb vreodata, o schimb numai cu un CBR 600 RR (da e alta clasa de pret din pacate).

Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna observatie ! :D

chiar sunt curios daca geseicseru` e mai usor decat er shaseele ... dar mi'e cam greu sa cred .

 

R6 - 167.5 kg

GSXR 600 K1 - 163 kg

 

Astea sunt greutatile date in specificatiile tehnice date de producatori pentru modelele respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-o dat seama ca mai exista si alte motoare :laugh:

Aici la job vedeam mereu un R6. acum in locul ei a aparut un 600RR. Si mai stiu niste cazuri.

Poate fostii posesori de R6 s'au saturat pe de o parte de imaginea de "ce baietas sunt ca mi'am luat ersase" si pe de alta parte de timpul de asteptare a pieselor in cazulu unui eveniment neplacut. Sau poate au mers si ei cu o Honda si au zis ca e Honda.. :D

Sunt mult mai multe aspecte de luat in calcul, nu doar care e cea mai usoara, care prinde cel mai mult, etc. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...